| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Być może po raz pierwszy się z Tobą zgadzam . Tak to ludzie wymyślili bogów , bez wyjątku .Taka była widać potrzeba, łatwiej się im żyje . Wszystko to
No bo kto by tam słuchał Mojżesza . gdyby nie poparł swych słów nakazem bożym.Po prostu i zwyczajnie by Go zlali
Wink .

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Wto 04 Sie, 2009 22:59

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Groszku, Groszeczku... Pigmeje? Pigmeje to również ludzie, tacy jak Polacy oraz inne nacje, które z różnych powodów i ograniczeń (zewnętrznych i wewnętrznych) nie poznali Boga

Wiem ,wiem to tylko taki przykład , może nie zbyt tegos ale Pigmeje mieli małe możliwości poznania biblii dlatego ich podałam. Rolling Eyes

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 05 Sie, 2009 9:58

Powrót do góry
Ludwig478
Sierżant

Sierżant





Posty: 82
Skąd: Starogard Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

no dobra ale teraz to widzę to tak mamy setha, mały raj pośmiertny pigmejów, życie wieczne obiecane przez Chrystusa co jeszcze ? Może mam wierzyć we wszystko naraz a na koniec jakaś jedna wersja się sprawdzi Bardzo szczęśliwy
_________________
Ładuj,Pal

Sro 05 Sie, 2009 10:24

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mamy setha, mały raj pośmiertny pigmejów, życie wieczne obiecane przez Chrystusa
To nie wszystko, jeszcze trochę by się znalazło....
Cytat:
Może mam wierzyć we wszystko naraz

Nie musisz....
Cytat:
a na koniec jakaś jedna wersja się sprawdzi
Sprawdzi lub nie Wink sam sie przekonasz po wszystkim...
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 05 Sie, 2009 15:41

Powrót do góry
Ludwig478
Sierżant

Sierżant





Posty: 82
Skąd: Starogard Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

trochę niepewnie to wygląda będę wierzył w coś co po śmierci nie będzie istniało Zniesmaczony
_________________
Ładuj,Pal

Sro 05 Sie, 2009 16:07

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dzieje 24 : 15 "...i mam w Bogu nadzieję, którą również oni sami żywią, że nastanie zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych." Tak stoi w Piśmie. Jest jeszcze więcej kwestii w tym temacie, ale...jeśli ktoś woli oprzeć się na mądrości ludzkiej, to zabronić tego nie można. Mamy wszak wolną wolę. A tak na marginesie: cytowałem juz słowa, że "umarli nic nie wiedzą i nie czują". Laughing

Sro 05 Sie, 2009 18:27

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat z Ewangelii Świadków Jehowy ( prawidłowo Jahwe)

Cytat:
..i mam w Bogu nadzieję



Na temat nadziei , przez wrodzoną grzeczność , nie wypowiem się.


Cytat:
. A tak na marginesie: cytowałem juz słowa, że "umarli nic nie wiedzą i nie czują".


Toż to ,złota myśl . Znów się zgadzamy . Teraz dopiero zrozumiałem dlaczego na igrzyskach w Rzymie martwych gladiatorów ściągano z areny przy pomocy haka . Przecież trup nic nie czuje Exclamation Hadiuka , dzięki Piwo za oświecenie.

Sro 05 Sie, 2009 18:36

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

[quote]trochę niepewnie to wygląda będę wierzył w coś co po śmierci nie będzie istniało Tego nie wie nikt . Wierzymy bo tak łatwiej żyć. Ale można też żyć tak jak by każdy dzień był ostatni.... Wink hmmmmmm Piwo
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 05 Sie, 2009 18:47

Powrót do góry
Ludwig478
Sierżant

Sierżant





Posty: 82
Skąd: Starogard Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

całkiem fajna perspektywa patrzenia na świat lecz w ciągłej praktyce raczej nie ma powodzenia wole wierzyć bo nic przy tym nie tracę a zyskać mogę wiele Wink
_________________
Ładuj,Pal

Sro 05 Sie, 2009 18:58

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wole wierzyć bo nic przy tym nie tracę a zyskać mogę wiele



Kunktatorska , ale przynajmniej , szczera wypowiedź Wink

Sro 05 Sie, 2009 19:03

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

jako kibic waszej dyskusji trzy grosze ode mnie
Cytat:
wole wierzyć bo nic przy tym nie tracę a zyskać mogę wiele

ja jestem " wyznawcą" trudniejszej "doktryny"(Przynajmniej dla mnie)
" planuj życie jakbyś miał żyć 100 lat , módl się jakbyś miał umrzeć jutro"

Cytat:

Cytat:
Cytat:
. A tak na marginesie: cytowałem juz słowa, że "umarli nic nie wiedzą i nie czują".



Toż to ,złota myśl . Znów się zgadzamy . Teraz dopiero zrozumiałem dlaczego na igrzyskach w Rzymie martwych gladiatorów ściągano z areny przy pomocy haka . Przecież trup nic nie czuje Exclamation Hadiuka , dzięki Piwo za oświecenie.

bomba Panowie ,czapki z głów Piwo Piwo Piwo Piwo
poleca się "kibic" Laughing

_________________
Священная война

Sro 05 Sie, 2009 19:34

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Seth w swojej niewiedzy pomylił Dzieje Apostolskie z Ewangelią (nie ma Ewangelii Ś.J.). Cały dysput staje się niedorzeczny, a kłótnia z nierozumnym może sprawić, że postronni nie dostrzegą różnicy pomiędzy stronami.

Sro 05 Sie, 2009 21:43

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
Seth w swojej niewiedzy pomylił Dzieje Apostolskie z Ewangelią (nie ma Ewangelii Ś.J.). Cały dysput staje się niedorzeczny, a kłótnia z nierozumnym może sprawić, że postronni nie dostrzegą różnicy pomiędzy stronami



Tak właśnie wygląd tolerancja w wydaniu Świadka Jehowy ( prawidłowo Jahwe) Kim jest ten seth ? Nierozumny , czyli głupi , ślepy etc, etc , etc . Na co Ty liczysz Hadiuka ? Z pozoru słodki, prawisz komunały , piszesz głupoty które mają naśladować prawdę , a w sercu : pogarda , wyższość , ironia i nienawiść do wszystkich którzy Twoim kłamstwom stawiają czynny opór .
Zadajmy sobie pytanie , co się dzieje kiedy jeden z członków rodziny zmienia wyznanie i zostaje Świadkiem Jehowy ( prawidłowo Jahwe) . Najpierw stara się wymusić zmianę wyznania u wszystkich domowników , jeżeli to się nie udaje , lży i wyśmiewa ich religię. Staje się namolny, chamski i głupi . Nie poprzestaje na narzucaniu swojej kłamliwej wersji chrześcijaństwa , z czasem jego rodzina staje się wrogiem , wrogiem którego należy zwalczyć . Wszelkimi środkami .

Hadiuka , w.g Twoich wierzeń , staniesz kiedyś przed sądem . Ognistych wrażeń Tobie życzę .

Czw 06 Sie, 2009 17:35

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Znowu trafiłeś kulą w płot nie postrzegając własnej hipokryzji. Nawet nie zauważyłeś, że w wyniku własnej nienawiści do Jehowy (jak najbardziej poprawna nazwa polska) spisanego słowa Bożego Biblii zacząłeś obrażać Jego świadków. Wszelkie dysputy z Tobą, gdzie argumentem jest cytowane słowo Boże po chamsku obracasz w bezprzedmiotowy potok pogardliwych słów unikając rzeczowej rozmowy. Masz prawo do swoich przekonań, ale nie bądź hipokrytą. Zarzuty, które przypisujesz Świadkom Jehowy leżą na Tobie jak dokładnie przypasowane ubranie. Z powodu swojej zajadłości i braku wiedzy spaściłeś tytułowy temat, wobec czego dalsza dyskusja z Twoim udziałem jest bezprzedmiotowa, co mam nadzieję zauważy moderator zamykając wątek.

Czw 06 Sie, 2009 19:46

Powrót do góry
Ludwig478
Sierżant

Sierżant





Posty: 82
Skąd: Starogard Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

seth and Hadiuka : mam nadzieje że to koniec waszej osobistej waśni wracajmy do tematu jeśli dopuścicie resztę do tematu jak coś polecam wam rozmowy priv też skutkuje Wink
_________________
Ładuj,Pal

Czw 06 Sie, 2009 20:01

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
że w wyniku własnej nienawiści do Jehowy (jak najbardziej poprawna nazwa polska


Cytat:
Wszelkie dysputy z Tobą, gdzie argumentem jest cytowane słowo Boże po chamsku obracasz w bezprzedmiotowy potok pogardliwych słów unikając rzeczowej rozmowy


Cytat:
Z powodu swojej zajadłości i braku wiedzy spaściłeś tytułowy temat, wobec czego dalsza dyskusja z Twoim udziałem jest bezprzedmiotowa,



Tako rzecze Hadiuka , który udaje pokrzywdzoną owcę . Operujesz kłamstwem , niech te słowa oddadzą to, co myślę o dalszej bezczelnej propagandzie Świadków Jehowy ( nazwa błędna , oszustwo)

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam .

Czw 06 Sie, 2009 20:31

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś z was miał moze widzenie jakiego doświadczyli Wybrańcy???

Czw 06 Sie, 2009 20:48

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja miałam tzw całkowite utraty świadomości(zapaść)było miło nie licząc bólu w klatce oraz nabitego guza przy upadku, zaświatów nie widziałam ni tunelu....ale być może zbyt blisko odeszłam.Co do sądu...hmmmm szkoda ze nie jestem wojownikiem ech Walhalla pobalowało by się (przynajmniej po śmierci pojadło by sie i popiło)posłuchało by sie opowieści Wink no i w jakim towarzystwie Mr. Green .Co do naszych kolegów : Setha(którego lubię Embarassed )i Hajduki(którego podziwiam za hmm wiedzę cytatową i pewna upartość Wink )proponuje by powrócić do zwyczaju POJEDYNKÓW do wyboru:broń biała, palna, pieści lub :czolg: :samolot: :okret: :okret: .życzę szanownym kolegom powodzenia Wyluzowany .
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 06 Sie, 2009 22:43

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Groszku, jak zawsze stanęłaś na wysokości zadania. Ludwig 478 - racja! Marku 888, odwołuję się ponownie do Pisma Świętego, jako fundamentu wiedzy natchnionej przez Boga (2 List do Tymoteusza 3 rozdział 16 werset) : " Całe Pismo jest natchnione przez Boga..." Jeśli ktoś obecnie miał widzenie, to jedynie za sprawą alkoholu, narkotyków, niedotlenienia mózgu w wyniku choroby lub urazu i wpływu demonów. 1 List do Koryntian w13 rozdziale i 8 wersecie nie pozostawia nam wątpliwości "...Ale czy są dary prorokowania - zostaną usunięte, czy języki - ustaną, czy poznanie - będzie usuniete." Wszystkie cuda dziejące sie za sprawą Jehowy Boga ustały wraz ze śmiercią ostatniego z apostołów - Jana. Powiecie: " a jednak..." Tak, to prawda - o tym wszak wspominał też Jezus: " I powstanie wielu fałszywych proroków, i wielu wprowadzą w błąd, a z powodu wzrostu bezprawia miłość wielu oziębnie. Ale kto wytrwa do końca, ten będzie wybawiony." Apostoł Paweł też nie omieszkał ostrzec przed zwodniczym działaniem Szatana: " Ale obecność owego czyniciela bezprawia odpowiada działaniu Szatana z wszelkim potężnym dziełem oraz kłamliwymi znakami i proroczymi cudami..." (2 List do Tesaloniczan 2 rozdział i werset 9). Myślę, że w sposób rzeczowy odpowiedziałem na zadane pytanie.

Pią 07 Sie, 2009 18:10

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka:

Cytat:
. Myślę, że w sposób rzeczowy odpowiedziałem na zadane pytanie.



Ceterum censeo Carthaginem esse delendam .

Pią 07 Sie, 2009 19:08

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jaką misję na forum IOH ma do wykonania ma Hadiuka ? Na początek powszechnie dostępny link :

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadkowie_Jehowy

Nie można ignorować tej działalności :


http://www.psychomanipulacja.pl/tem/swiadkowie-jehowy.htm

Sob 08 Sie, 2009 15:55

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolejny temat, gdzie zatracił się wątek myślowy, a zatem przypominam że tematem tego forum jest: "Tajemnice Sądu Ostatecznego". Trudno pisać o czymś w co się nie wierzy, a tym bardziej o czymś o czym dokumentnie nic się nie wie. Może zatem warto znaleźć jakąś definicję i źródło odpowiedzi? Do tej pory pomijając źródła biblijne, nikt nie podjął merytorycznego rozważenia tematu. Szerzenie antagonizmów niczemu nie służy, a wobec tego sugeruję by uznać kwestię za wyjaśnioną już na tym forum w oparciu o Pismo Święte z którego temat został zaczerpnięty. Laughing
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupim - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

Sro 12 Sie, 2009 19:53

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :


Cytat:
Szerzenie antagonizmów niczemu nie służy, a wobec tego sugeruję by uznać kwestię za wyjaśnioną już na tym forum w oparciu o Pismo Święte z którego temat został zaczerpnięty


W szerzeniu antagonizmów i operowaniu kłamstwem , długo nie znajdziesz sobie równych , Hadiuka .

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam .

Sro 12 Sie, 2009 21:03

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może zatem warto znaleźć jakąś definicję i źródło odpowiedzi? Do tej pory pomijając źródła biblijne

Cytat:
Trudno pisać o czymś, o czym dokumentnie nic się nie wie.


Źródła? Zszokowany czyżby ktoś opisał powrót z Sądu Ostatecznego? Zszokowany Czyżby jacyś archeologowie odkopali ławę sądową lub odkryli jakieś pamiątki rzeczonego sądu? Zszokowany
Wierzyć lub nie...można, ale ze źródłami to pojechałeś Laughing

_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Sro 12 Sie, 2009 22:30

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Alf - mylisz się. Ławę sądową, protokoły lub jeszcze lepiej protokolanta (?). Czy można powrócić z Sądu Ostatecznego i kto ma być oraz kiedy sądzony? No cóż, jeśli znasz odpowiedź, to podziel się. Tylko w tym przypadku zdam Tobie sprawę ze źródeł.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupim - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

Sro 12 Sie, 2009 22:40

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.