| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
" OKAŻE SIĘ



Tak, czy siak , Żydzi będą zadowoleni . Czekają na Mesjasza , tak jak mówił Micheasz.

Nie 26 Lip, 2009 19:10

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To szczera prawda, czekają ale temu czekaniu nie będzie końca... Przegapili (nie napędzam już tematu cytatami i przykładami, bo i tak z tego nic dobrego nie wyniknie) niestety. Laughing

Nie 26 Lip, 2009 20:37

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
o szczera prawda, czekają ale temu czekaniu nie będzie końca... Przegapili



Nie przegapili . Tylko Tora . Również pozdrawiam Piwo
Pocieszające jest to , że ci którzy czekają też się nie doczekają Twisted Evil

Pon 27 Lip, 2009 19:39

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ach seth`u, zaczynam Cię lubieć. Masz słuszność - nie doczekają... Bardzo szczęśliwy

Pon 27 Lip, 2009 20:42

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jest niewielki odłam w Judaizmie ,który wierzy w Jezusa jako Mesjasza...
w pewnej książce przeczytałam zdanie rabin powiedział: "nienawidzicie nas bo daliśmy wam odkupiciela, którego w gruncie rzeczy wcale nie chcieliście dostać..."
Seth a ja Cię będę lubić zawsze niezależnie od twoich przekonań Bardzo szczęśliwy Piwo

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 27 Lip, 2009 21:30

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

groszek :
Cytat:
est niewielki odłam w Judaizmie ,który wierzy w Jezusa jako Mesjasza...



Nie chodzi zapewne o Jehudi Meszichim ( Żydzi Mesjanistyczni ) , bo w.g mnie jest to niezrozumienie istoty problemu Wink


Hadiuka :

Cytat:
Ach seth`u, zaczynam Cię lubieć. Masz słuszność - nie doczekają..


Ja Ciebie cały czas bardzo lubię . Od samego początku Twojej bytności na forum IOH Piwo Jak dotąd naród Izraela nie doczekał się Mesjasza. Ja mam czas , nie czekam , a Izrael daleko , nie mój problem Twisted Evil

Pon 27 Lip, 2009 21:57

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Uśmiech - jak Was wszystkich nie lubieć? Wink

Wto 28 Lip, 2009 19:54

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie chodzi zapewne o Jehudi Meszichim ( Żydzi Mesjanistyczni ) , bo w.g mnie jest to niezrozumienie istoty problemu

Zapytam się mojego dziecka ,kiedy ono wreszcie się zjawi .Powinna wiedzieć.

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Wto 28 Lip, 2009 20:59

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

polecam ci książkę Brata Efraima Jezus- żyd praktykujący. na początku chrześcijaństwa po śmierci Jezusa był podział pomiędzy pierwszymi chrześcijanami. Część praktykowała żydowskie rytuały (spójrz Dzieje Apostolskie)
-wiadomość od córki Groszka z pozdrowieniami dla Setha



Opis załącznika:

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 29 Lip, 2009 21:16

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
-wiadomość od córki Groszka z pozdrowieniami dla Setha



Teraz się wzruszyłem Crying or Very sad . OT , tak mnie naszło Wink

Sro 29 Lip, 2009 21:20

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wzruszenie , wzruszeniem a książkę przeczytaj Wink .To już sam groszek (córka się szykuje.... Wink ) i pozdr .dla Setha.
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 29 Lip, 2009 21:28

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

groszek :

Cytat:
a książkę przeczyta



Znam, czytałem. Rewelacji , nie było Neutral . W ogóle ,tego typu pozycje zliczam do historii alternatywnej . Konkretów próżno szukać a od hipotez aż się roi.

Sro 29 Lip, 2009 21:43

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Córka zza ściany(robiąc się na bóstwo Wink )mówi : że dobrze opisane są w niej rytuały itp.Książkę tę wykorzystuje pisząc swoją mgr.Problemem mogą być kwestie religijne bo Brat Efraim jest protestantem.Co do hipotez to hmmm bez obrazy ta problematyka to bardzo mało konkretów i właściwie to same hipotezy.Ja jako laik czytałam te pozycję (i wiele jej podobnych jak również o Graalu itp). Rolling Eyes No dobrze, wiem co napiszesz ale prawda jest pojęciem-odczuciem subiektywnym nie obiektywnym. Mr. Green
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 29 Lip, 2009 22:05

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zasadniczo , literatura tego typu nie wzbudza u mnie żadnych emocji Rolling Eyes Raczej jest to przypadkowy kontakt .

Wróćmy jednak do meritum :

Przychodzi , tak tęsknie wyczekiwany Mesjasz i ........144 tys. wybrańców spod znaku Strażnicy idzie do nieba . Reszta wraz z Mesjaszem zaczyna sielskie 1000 lat nudy .Przyjemnym newsem jest ten , że każdy z nich i tak umrze .
Inne wersje są mniej lub bardziej drastyczne . Ci którzy wierzyli , jak np. fani Radia Maryja , osiągną zbawienie , ci którzy wiedli żywot grzeszny i rozpustny , takie same warunki znajdą w piekle . Bowiem tylko tam będzie alkohol , sex, drugs i fani wojen . W sumie , warto się zastanowić , czy chcemy głaskać lwy i uśmiechać się do nielubianego sąsiada czy .......

Czw 30 Lip, 2009 20:09

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ci którzy wierzyli , jak np. fani Radia Maryja , osiągną zbawienie
Nie słucham nie jestem też fanką a więc zbawienie mnie ominie Crying or Very sad
Cytat:
wiedli żywot grzeszny i rozpustny
Kurczę nie wiodłam nie wiodę i zapewne wieść nie będę Wink .A wiec ominą mnie takie oto przyjemności piekielne Crying or Very sad .
Cytat:
Bowiem tylko tam będzie alkohol , sex, drugs i fani wojen .
No to powiedz Seth co ze mną będzie ?
(głaszczę małe lwy co do nie lubianych ludzi noooooo.....ich nie głaszczę a uśmiech Twisted Evil mam taki o to).

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 30 Lip, 2009 22:15

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

groszek :

Cytat:
No to powiedz Seth co ze mną będzie ?



To samo, co ze wszystkimi . Wielkie nadzieje , tajemne rytuały , dym z kadzideł , uczone cytaty ze świętych ksiąg i kupka kości odkryta za 300 lat na placu budowy kolejnego supermarketu.

Pią 31 Lip, 2009 21:16

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
i kupka kości odkryta za 300 lat na placu budowy kolejnego supermarketu.
A nie!!! Bo będę spalona i rozsypana ooo Wink .Co do reszty, masz rację Seth(swoją drogą ten Bóg egipski jest trochę hmmm kontrowersyjny, delikatnie mówiąc Wink ).
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 03 Sie, 2009 20:09

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wtrącę się... Z Biblijnego punktu widzenia - piekło w ogólnie rozumianym i preferowanym przez kler pojęciu nie istnieje, stanowiąc fałszywą naukę (geneza tego wyjaśnienia w moich wcześniejszych wypowiedziach). Natomiast w aspekcie nudy w okresie 1000 letniego panowania Króla (Chrystusa), to po wnikliwym przeanalizowaniu Biblii takie stwierdzenie należy wykluczyć. Faktycznie 144 tysiące razem z Mesjaszem (Chrystusem) tworzy rząd Boży o który większość katolików się modli cytując bez zrozumienia modlitwę wzorcową (wzór wskazujący do kogo się modlić i o co). Wcale nie musicie się ze mną zgadzać, ale taki przekaz wypływa z Biblii (jedynego spisanego pod natchnieniem Bożym dokumentu, czy tak chcecie czy nie Laughing ). Pozdrawiam w ten upalny wieczór.

Pon 03 Sie, 2009 21:31

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Faktycznie 144 tysiące razem z Mesjaszem (Chrystusem) tworzy rząd Boży
A jeśli np.odejdzie w zaświaty pigmej, który nigdy nie słyszał o Chrystusie i Biblii co z nim? Hmm ,chyba jednak zostały mu zaświaty jego rodzimej wiary.
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 03 Sie, 2009 23:41

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Seth(swoją drogą ten Bóg egipski jest trochę hmmm kontrowersyjny



Wiele już na ten temat pisałem Wink Seth , bóg zła codziennego , mniejsze zło , bo broni Was ( Hadiuka też ) przed Apopem.

Wto 04 Sie, 2009 16:59

Powrót do góry
Ludwig478
Sierżant

Sierżant





Posty: 82
Skąd: Starogard Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam, no teraz to jakby równowaga się pojawia jak w Jin i Jang jeden daje zło a drugi dobro połączone razem mają tworzyć świat idealny co? Wink
_________________
Ładuj,Pal

Wto 04 Sie, 2009 17:48

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam, no teraz to jakby równowaga się pojawia jak w Jin i Jang jeden daje zło a drugi dobro połączone razem mają tworzyć świat idealny co?


Robi się mały OT . Ale dla chwały prawdy historycznej udzielę wyjaśnienia.
Apop był złem wcielonym i to właśnie Set , bronił ludzi przed jego zakusami . Apop chciał zawłaszczyć słońce ,a Set mu to uniemożliwiał . Ironią historii stało się , że z czasem ludzie zaczęli łączyć oba bóstwa w jedno ; w Seta. Ten brak wiedzy pokutuje do dnia dzisiejszego.

Wto 04 Sie, 2009 18:18

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A i tak na Sadzie Ostatecznym liczy sie waga" piórka". Takie małe NIC a TYLE od niego zależy. Wink
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Wto 04 Sie, 2009 19:10

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ludzie wytworzyli sobie wiele bogów po pomieszaniu języków przy budowie wieży Babel (o tym wspomina Biblia), a i nic w tym dziwnego bo wspólne zgromadzenie się przy budowie tego obiektu było ponownie wyrazem buntu przeciwko Bogu (Jehowa dał nakaz: "Idźcie i rozmnażajcie się", a oni chcieli pozostać razem). Groszku, Groszeczku... Pigmeje? Pigmeje to również ludzie, tacy jak Polacy oraz inne nacje, które z różnych powodów i ograniczeń (zewnętrznych i wewnętrznych) nie poznali Boga i do nich odnosi sie zapis z Dzieje Apostolskie Rozdział 24, werset 15: " i mam w Bogu nadzieję, którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych" (nieprawi, to ci nieznający Boga). Razz

Wto 04 Sie, 2009 19:17

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka:

Cytat:
Ludzie wytworzyli sobie wiele bogów


Być może po raz pierwszy się z Tobą zgadzam . Tak to ludzie wymyślili bogów , bez wyjątku .Taka była widać potrzeba, łatwiej się im żyje . Wszystko to usankcjonowali w piśmie i tak to kłamstwo sobie żyje.

Wto 04 Sie, 2009 19:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.