| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tajemnice Sądu Ostatecznego

Dawno temu w GW był artykuł na temat Sądu Ostatecznego - w pamieci utkwiło mi sformułowanie, że istnieje możliwość "odwołania" się od zapadłych na nim postanowień dro samego Stwórcy. Przyznam, że nie wiem skąd ta wiedza została wzięta ale może ktoś z Was orentuje się w tej kwestii nieco bardziej szczegółowo???

Sro 15 Lip, 2009 12:14

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wątek nie będzie zamykany, bo niby dlaczego- z założenia jest bardzo ciekawy!?
Jednak prosiłbym o wypowiedzi wnoszące coś to tego tematu, a nie ataki na założyciela!
@ marek8888 przydało by się też abyś dokopał się do źródła i przytoczył cały artykuł dla większej jasności tematu! Wink

A w ogóle to tu posprzątałem konkretnie i wszystkie kolejne posty nie na temat będą kasowane!!!! Twisted Evil

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sro 15 Lip, 2009 22:33

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Temat faktycznie ciekawy... Tylko jakoś mi się nie za bardzo widzi. Że niby Bóg miałby zmieniać własne decyzje? Tak na przykład zbawienie jest decyzją ostateczną, od której nie ma odwrotu - a od potępienia miałby niby być? A może tylko od czyśćca? Jakieś to mało spójne.
Tak naprawdę kwestie Sądu Ostatecznego, charakteru i miejsca Nieba czy Piekła to głównie interpretacje teologów oparte na nikłych przesłankach.

Pzdr

Grzesiu

Sro 15 Lip, 2009 23:59

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W ikonografii Sądu Ostatecznego to Archanioł Michał (chyba sie nie pomyliłam co do postaci archanioła? Embarassed ) waży na wadze dobra i zła ludzi i wg jej wskazań jest wydawany wyrok . Może to chodzi o odwołanie sie do Boga od wskazań tejże wagi hmmmm ? ? ?

Nie 19 Lip, 2009 22:24

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam - prawdopodobnie chodzi o rozróżnianie przez teologów dwóch pojęć sądu szczegółowego zaraz po śmierci od sądu ostatecznego, mającego mieć miejsce przy "końcu świata"

Co do wzajemnych relacji tytułem przykładu:

http://www.teologia.pl/m_k/zag08-3.htm

Ciekawe rozważania ale coś w nich nie do końca jest jasne...
Pozdrawiam

Pon 20 Lip, 2009 14:15

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Marku 8888 odpowiedź masz na wyciągnięcie ręki - nie jest ona enigmatyczna. Jak ktoś już tu wspomniał należy sięgnąć do źródła, którym jest tylko i wyłącznie Pismo Święte zwane też Biblią. Aby nie zanudzać, a ująć kwestię treściwie zacytuję fragment (bardzo istotny w tej kwestii) z 2 Listu do Tymoteusza 3 rozdział i 16 werset: "Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości." Wypływa stąd wniosek, że niczego pominąć nie można, że żadna Księga z Biblii (jest ich 66) lub zbiór ksiąg nie jest mniej ważny lub zdeaktualizowany. Zatem Księga Kaznodziei (Eklezjastesa) w rozdziale 9 i wersetach od 4 do 10 omawia kwestię śmierci (werset 5: "...bo żyjący są świadomi tego, że umrą, lecz umarli nie sa świadomi niczego ani juz nie mają zapłaty, gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie."). List do Rzymian w rozdziale 6 i 7 wersecie powiada " Bo kto umarł został uwolniony od swego grzechu". W związku z tym proponuję byś logicznie zastanowił się nad tym, kogo i jak chciałbyś sądzić? Czy można przelać z pustego do próżnego? Taką czynność pragną wykonać różnej maści kapłani nominalnego chrześcijaństwa (rzecz jasna za określoną cenę w postaci zbałamucenia społeczności ku podporządkowaniu jej sobie, co na przestrzeni wieków nieźle im wyszło). Myślę, że jeśli zajrzysz sam do Biblii, to zaciekawi Cię ostatnia księga "Apokalipsy" (inaczej Ojawienia lub kolokwialnie Odsłonięcia - odkrycia czegoś zasłoniętego...), np. Rozdział 20 i wersety 11 do 15 (nie dotyczy zmarłych lecz zmartwychpowstałych i żywych, którzy przeżyją 1000 lat, aby po stosownej edukacji poddać się ostatecznej próbie i osądowi). Znajdź kontakt z tymi dla których studiowanie Pisma jest jak codzienna strawa, a słowa w nim zawarte jedynym drogowskazem w życiu. Mniemam, że tylko tak znajdziesz rzetelną odpowiedź na postawione przez siebie pytania. Pozdrawiam.

Pon 20 Lip, 2009 19:05

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka

Cytat:
Znajdź kontakt z tymi dla których studiowanie Pisma jest jak codzienna strawa, a słowa w nim zawarte jedynym drogowskazem w życiu



Nie rób tego Marku8888 , Świadkowie Jehowy to nie jest droga do zbawienia .

Pon 20 Lip, 2009 19:11

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Seth`u domniemywam, że w swojej "boskiej" mądrości znajdziesz argumenty dla swojej rady mogące oprzeć się słowom zawartym w Psalmie 14 i wersecie 1 oraz Księdze Przysłów12 rozdziale i 15 wersecie. Notabene potwierdziłeś tylko moją tezę na temat słuszności poszukiwań, bo tak na logikę - u kogo szukać i gdzie? Obawiam się, że intelektualnie nie dorosłeś do tego tematu, a autorytatywne wypowiadanie się na nieznane Ci tematy i potępianie tego czego nie znasz nie świadczy o Tobie dobrze. W ten sposób jak Ty czynisz można szkalować kolorowych, inne nacje narodowe oraz osoby przewyższające nas wiedzą, wykształceniem, majątkiem i wszystkim do czego nie dorośliśmy. Czy drogą zbawienia dla Ciebie jest zakłamanie, a nie rzetelna wiedza ze źródeł? No cóż, myślę że marek 8888 weźmie sobie do serca słowa zawarte w 1 Liście do Tymoteusza 2 rozdział i werset 3; 4: "Szlachetne to i miłe w oczach naszego Wybawcy, Boga, którego wolą jest, by ludzie wszelkiego pokroju zostali wybawieni i doszli do dokładnego poznania prawdy". Jeśli masz rzeczowe inne argumenty, to wykaż się mądrością, a nie zaściankowością. No cóż, pewno zapomniałeś że plagi egipskie były formą poniżenia fałszywych bóstw... Czyżby historia zatoczyła krąg? Laughing

Pon 20 Lip, 2009 22:17

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Marku
Cytat:
Ciekawe rozważania ale coś w nich nie do końca jest jasne...

to może i lepiej.
jednak wychodzi na to ,że odwołania nie ma ,no chyba ,że "odwołaniem" będzie "czasowe oczyszczenie "ale to po Sądzie Szczegółowym a nie Sądzie Ostatecznym.
Cytat:
Nie rób tego Marku8888 , Świadkowie Jehowy to nie jest droga do zbawienia .

proszę,czyżby seth tym zdaniem zapewnił sobie "plus" na SO ??Laughing
pozdrawiam
ps.
seth mam nadzieje ,że nie jesteś zły za ostanie zdanie
Piwo

_________________
Священная война

Wto 21 Lip, 2009 8:26

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Biblia nic nie wspomina o różnych instancjach sądowniczych, tym bardziej dla nieboszczyków. Z drugiej strony - wszyscy mamy możliwość wyboru światopoglądu. Jeśli ktoś ma upodobanie w fantazjach, a nie w dokumentach (a takim jest Biblia), to jego indywidualna sprawa. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że stosowanie się do kanonów Biblijnych Seth przyporządkował tylko Świadkom Jehowy, a nie Katolikom, Prawosławnym lub Ewangelistom..., pewno coś w tym jest. Ze swojej strony starałem się jak najrzetelniej zaspokoić głód wiedzy marka 8888 w oparciu o Biblię, a nie na filozofii ludzkiej (w tej materii też mógłbym przytoczyć stosowny werset...). Podpułkownik Seth nieprofesjonalnie w jednym zdaniu bezpodstawnie dokonał krytyki moich udokumentowanych wywodów (nie posiłkowałem się własną mądrością lub filozofią ). Mam nadzieję, że w ferworze walki słownej nikogo nie obraziłem, bo i takiego zamysłu nie miałem. Jeśli jednak tak stać się mogło, to serdecznie przepraszam.

Wto 21 Lip, 2009 17:31

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem Biblia (stary testament) to mocno ubarwiona historia Narodu żydowskiego. Co do Nowego Testamentu Hadiuka...wiara jest prywatną sprawa każdego człowieka i należy ją szanować ...ale zważ że był On tyle razy tłumaczony i zmieniany(apokryfy) ze na pewno jest wiele niedomówień i zakłamań...Seth przepraszam, ja co do świadków Jehowy mam też mieszane uczucia ale co do doprowadzeniu do zbawienia wielu kapłanów innych odłamów chrześcijaństwa..........

Wto 21 Lip, 2009 20:14

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Groszku, chylę czoła przed Tobą i wiedzą którą posiadasz. Faktycznie Pisma Hebrajskie pisane były dawno i zawierały "apokryfy"(zawiera je wydanie Biblii 1000 lecia o czym pewno wiesz...), a Pisma Greckie są dla niektórych zupełnie abstrakcyjne (chociażby Księga Apokalipsy). Zważ jednak na słowa: " Skoro bowiem w mądrości Bożej świat nie poznał Boga przez swoją mądrość, Bóg uznał za dobre, by przez głupstwo tego, co jest głoszone, wybawić wierzących" (definicję wiary znajdziesz przyjacielu w 1 wersecie 11 rozdziału listu do Hebrajczyków). Znalazłem taką sentencję świecką: "Ludzie nierozsądni potępiają wszystko, czego nie rozumieją" - wierzę, że nie odnosi się do adwersarzy polemizujących na temat czegoś, czego nigdy nie przeczytali, nad czym po przeczytaniu nie zadumali się chwilę i nie szukali wyjaśnienia tak jak na tym portalu. Jeśli jestem w błędzie, to wielce mi przykro. Crying or Very sad

Wto 21 Lip, 2009 21:13

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
Czy drogą zbawienia dla Ciebie jest zakłamanie, a nie rzetelna wiedza ze źródeł?



Czy ja , seth , chcę żyć w świecie wiecznym gdzie i Ty będziesz ??? Nie, nigdy .

Hadiuka :

Cytat:
znajdziesz argumenty dla swojej rady mogące oprzeć się słowom zawartym w Psalmie 14 i wersecie 1 oraz Księdze Przysłów12 rozdziale i 15 wersecie.


Przykro mi , ale nawet nie będę szukał . Odrzucam Ewangelie w całości , jako księgi mijające się z prawdą , stworzone przez ludzi i jako takie nie warte mojej uwagi. To samo dotyczy min . Tory i Koranu .



Hadiuka :

Cytat:
No cóż, pewno zapomniałeś że plagi egipskie były formą poniżenia fałszywych bóstw... C


A Ty pewnie nie wiesz , że to żydowska tradycja , zawłaszczona bez większego zrozumienia przez Tobie podobnych . Bóg i tak mówi , myśli i czuje po hebrajsku . No i , nie nazywa się jehowa tylko Jahwe . Fałsz w nazwie jest tego dobitnym przykładem . Czas wielki hadiuka , abyś poszukał sobie odpowiedniego bóstwa , proponuję Światowida . Jest taki słowiański a przede wszystkim jest to bóg Twoich przodków .

Wto 21 Lip, 2009 22:03

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Noo widzisz Hadiuka na forum właściwie nie wiesz z kim piszesz, Wink dla jasności (a nie coby sie tu chwalić czy cos w tym guście)żebyś nie miał mnie za całkowitego dyletanta ,troszkę pojęcia mam ponieważ:moje dziecko było ochrzczonym Swiadkiem Jehowy(w naszym domu panuje tolerancja wyznaniowa)teraz ukończyła teologię na UMK (MGR. z porównań świąt żydowskich z chrześcijańskimi)a żeby Ci uświadomić że czytamy kilka przekładów P.S(i interpretacji)mój wujek jest pastorem , a wiec proszę bez bezpodstawnej zgryżliwości bo ja Tobie nie docinam Rolling Eyes .Pismo matka nasza mówi:nadstaw policzek drugi......nalezy Biblie nie tylko czytać lecz rówież jej zalecenia stosować w życiu codziennym,a Ty zaraz atak..... Wink

Wto 21 Lip, 2009 23:24

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

trochę będzie to OT ale co do interpretacji i stosowania Biblii przypomina mi się pewna zresztą prawdziwa historia o pewnym przedsiębiorczym biskupie, który głosił swego czasu, że jednym z największych przywilejów zbawionych bedzie możliwość przyglądania się wieczystym mękom potępionych - swój cel biskup osiągnął - liczba płatnych odpustów znacząco wzrosła...

Sro 22 Lip, 2009 9:45

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Odpowiem groszkowi i Tobie marku 8888: każdy ma możliwość wyboru drogi, którą podąża. Ze swojej strony szanuję każdego bliźniego z którym mam kontakt (nawet słowny), a to co wygląda na zgryźliwość jest tylko efektem wypływających logicznych wniosków z polemiki popartej konkretnymi materiałami źródłowymi. W kwestii interpretacji Biblii, to kto do tego nas upoważnił? Pomyślmy? Sama Biblia w 2 Liście Piotra 1 rozdziale i wersetach 20; 21 powiada: "Gdyż przede wszystkim to wiecie, że żadne proroctwo Pisma nie wypływa z jakiejś osobistej interpretacji. Albowiem proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z woli człowieka, lecz ludzie mówili od Boga uniesieni duchem świętym." Kwestia kapłaństwa wraz z tym czy "dzisiaj" ktokolwiek ma Biblijne prawo taką funkcję sprawować wynika z lektury Księgi Wyjścia i chociażby Listu do Hebrajczyków (można uzupełnić Ewangeliami oraz Ojawieniem, nie wyłączając pozostałych Ksiąg), ale ta "tajemna"(?) wiedza powinna być dostępna mgr Teologii... W tym kontekscie działalność biskupa nosiła znamiona przedsiębiorczości godnej pewnego "Dyrektora" (i to jest zgryźliwość), natomiast w aspekcie mąk piekielnych lub jakichkolwiek innych proponuję tekst z Księgi Jeremiasza 7 rozdział i werset 31 oraz Listu do Rzymian 13 rozdział i werset 10 mając na względzie słowa z 1Listu Jana 4 rozdziału i wersetu 8: " Kto nie miłuje, nie poznał Boga, ponieważ Bóg jest miłością". Wink

Sro 22 Lip, 2009 20:19

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mam takie stricte techniczne pytanie Hadiuka - masz imponującą wiedzę w zakresie tekstów biblijnych ale czy dla większej przejrzystości dla laików nie byłoby lepiej oczyścić tekst z bezpośrednich odnośników do treści samej Biblii - w danym momencie niewiele wnoszą bo poza specjlistami mało kto jest w stanie w szybkim tempie odnaleźć właściwy cytat a dla treści samej wypowiedzi nie wydają się chyba wcale konieczne?
Pozdrawiam

Czw 23 Lip, 2009 15:10

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Marku8888 - odpowiadam. Chcąc rzetelnie wywiązać się z wypowiedzi na tytułową kwestię musiałem sięgnąć do źródła. Oczywiście mógłbym stwierdzić, że Biblia jest tylko i wyłącznie spisanym przekazem ludzkim bez żadnej wartości w wieku XXI, poza pewnymi uniwersalnymi pouczeniami, ale... Rzecz w tym, że tak nie jest. Owszem, spisywało ją 40 mężów różnej profesji (od robotnika po królów), ale pod dyktandem (pod dyktandem) Boga Jehowy (spolszczona poprawnie forma wymowy tetragramu JHWH) za pośrednictwem ducha świetego, będącego czynną mocą Bożą. Pominięcie tego faktu sprawiłoby całą dyskusję w temacie -bezprzedmiotową i opartą wyłącznie na pustych dywagacjach. Oczywiście każdy ma możliwość wyboru szukania odpowiedzi na postawione przez siebie pytania. Pozdrawiam

Pią 24 Lip, 2009 16:34

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Haiduka :

Cytat:
(spolszczona poprawnie forma wymowy tetragramu JHWH)



Jak widzę nadal kłopoty z prawidłową transkrypcją hebrajskiego . Każdy Żyd by się z tego tłumaczenia uśmiał . Jednak nikt tego nie robi , czy to ze strachu przed jehową ? Nie , Żydzi boją się tylko Jahwe , i kto jak kto ale oni wiedzą jak nazywa się ich Bóg . Naród Izraela nie jest tak zadufany jak Świadkowie Jehowy , i nie śmie nawet pisać imienia swego boga . Dlatego nie używa zapisu jud-he ( odpowiednik liczby 15 ) Bowiem jest to element imienia Najwyższego . Aby w tym konkretnym przypadku ,nie obrażać boga swą pychą Żydzi używają zapisu - tet-zajn ( 9 + 6 ). A Ty , Haiduka , jak to goj , wyjeżdżasz ze swoim JHWH , które zostało błędnie przełożone przez waszego założyciela , Russela , jako jehowa .No i niech tak będzie , fałszywa nazwa , fałszywy bóg.

Zajrzyj przy okazji do Słownika Wyrazów Obcych Exclamation
Tam znajdziesz :

Jehowa ( forma imienia Jahwe ) powstała wskutek błędnego odczytania .

Pią 24 Lip, 2009 16:52

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A kto zdecydował o braku ewangelii wg Judasza...Duch Święty? Wink
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Pią 24 Lip, 2009 17:00

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
"Ludzie nierozsądni potępiają wszystko, czego nie rozumieją" - wierzę, że nie odnosi się do adwersarzy polemizujących na temat czegoś, czego nigdy nie przeczytali, nad czym po przeczytaniu nie zadumali się chwilę i nie szukali wyjaśnienia tak jak na tym portalu


Tak jest w Twoim przypadku . Brak zrozumienia dla ludzi innego światopoglądu przekracza Twoje możliwości .Dlatego głównie obrażasz swoich rozmówców , bo tolerancja jest słowem nieznanym dla Świadków Jehowy .
Zarzucasz to forum cytatami które tylko Ciebie podniecają . Błędnie zakładzasz , że znajmośc cytatów daje Tobie wyłącznośc na posiadanie racji . Pisałem już w innych tematach , ale powtórzę , wzorem Katona : Fałszywa nazwa , fałszywy bóg . Niczym Baal .
Jeżeli Russel wymyslił jehowę to jak z resztą tekstu , na który się powołujesz . Aż strach się bać Laughing

Pią 24 Lip, 2009 17:39

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nikogo przyjacielu nie obrażam, Russel nie był Polakiem i nie mógł spolszczyć imienia Jahwe. W przedmiocie fałszywego strachu Żydów, kwestia jest mi wiadoma i jeśli nie negujesz osoby Jezusa Chrystusa, to zatrzymaj się przy słowach: " Ujawniłem twoje imię ludziom, których mi dałeś ze świata." (Jana 17 : 6). Te cytaty pochodzą od Boga, którego wolą jest, by imie jego było wysławiane (pierwsze słowa modlitwy znanej dzieciakom - " ojcze nasz, niech będzie uświęcone twoje imię...". Zważ wielce uczony adwersarzu, że wykazując sie totalną nieznajomością Biblii, a krytykując ją podkładasz sie pod słowa już wykazane (nie cytowane przeze mnie, aby nikogo nie urazić) z 2 Listu do Koryntian 4 : 4. Pozdrawiam. Acha, nie jestem Świadkiem Jehowy, ale tylko dlatego, że moje samolubstwo nie pozwoliło spełnić wysokich wymagań biblijnych. Crying or Very sad

Pią 24 Lip, 2009 20:22

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

"Jam jest Ten który jest" (wolne tłumaczenie Wink ) uwielbiam ten tekst i lubię robić małą "podmiankę"Ten na Ta co bardziej odpowiada mojej...ale to już zbyt Bardzo osobiste.I takie małe stwierdzonko (bez obrazy oczywista)Bóg Izraela jest hmmm no jakby to napisać macho?chyba dobrze określiłam--- charakternik który określił i ........oj rozpisałabym sie chyba za bardzo . Rolling Eyes
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sob 25 Lip, 2009 18:56

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
W przedmiocie fałszywego strachu Żydów, kwestia jest mi wiadoma i jeśli nie negujesz osoby Jezusa Chrystusa, to zatrzymaj się przy słowach


Nie neguję faktu istnienia postaci historycznych , neguję mesjanizm Jezusa , neguję wszelakie bóstwa czy bogów .

Sob 25 Lip, 2009 20:07

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Seth`u - masz wolną wolę i wolność myśli, a tego nikt nie może Ci odebrać! Groszku - wierne tłumaczenie pism hebrajskich oddaje tekst 3 rozdziału 2 Księgi Mojżeszowej (wyjścia) tak: "Wtedy Bóg rzekł do Mojżesza: "OKAŻĘ SIĘ, KIM SIĘ OKARZĘ". I dodał: Oto, co masz powiedzieć synom Izraela: " OKAŻE SIĘ posłał mnie do was". Dalej ponowił nakaz: " "Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrachama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was." Nie wdając się w dywagacje na temat spolszczonej formy imienia Bożego JHWH, Jahwe wywodzi się ze słowa "stawać" (się). Dokładne znaczenie imienia Jahwe (Jehowa) znaczy "On powoduje, że się staje". Faktycznie w miarę zaistniałych okoliczności oraz potrzeb Jehowa stawał się projektantem, stwórcą, wyzwolicielem, opiekunem, a nade wszystko jest "miłością".

Sob 25 Lip, 2009 21:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.