| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prace archeologiczne na zamku w Świeciu

Witam,
jadąc ostatnio z Grudziądza - mojego miasta rodzinnego - postanowiłem pokazać mojej kobiece po raz wtóry Wink zamek w Świeciu. Na miejscu trwaja prace archeo... po 5 minutach obserwacji i rozmów z wolontariuszami, potem z prowadzącymi dochodzi się do wniosku, że nasz brać zrobiłaby to 100 razy lepiej i dokładniej!
Otóż kładą tam odwodnienie z rynn i przy okazji muszą tam zajrzeć służby archeo... ró jest, wykopy są... ale.. ziemię wywalają na wielką górę i potem dopiero czeszą to trackerem IV. Tak jak to robiła kobietka to moja Pani stwierdziła, że ona lepiej to zrobi i dała tamtej instruktaż Uśmiech. Kobieta kompletnie nie potrafiła się tym obsługiwać. Zamiast ziemię rozplantować na foliach i ją czesać to tylko w zasadzie warstwę najwyżej wywaloną wyczesali... Zresztą sami wolontariusze mówili, że "doktorek" podchodzi to tego olewatorsko... i fakt...
Wyciągnąłem swój sprzęt i zacząłem czesać te górki. Trafiłem 10 fenigów 1898A Uśmiech które wziąłem w kieszeń, bo doktorek nie był tym zainteresowany. To nie Wink.
Sam wolontariusz mówił, że znalazł monetę Leopolda - "córka ją wzięła" - super hehe.
No i miałem jeszcze jedno trafienie małe które widać na zdjęciach - związane z moim rejonem Uśmiech
JAk tak wyglądają prace archeo to gratuluję! Aby tylko kasę wziąć i spadać. Robotnicy mówili, że doktorek to tylko mówi żeby iśc się najeść i napić bo uczelnia sponsoruje prace i więcej idzie na żarło jak na wykopki. Gratulacje!
Wolę naszą brac - pasjonatów.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 30 Lip, 2005 23:41

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brawo Elpas!
Podoba mi się twoja relacja ze Świecia, ale coś takiego powinien przeczytać też naczelny konserwator zabytków a Pan doktorek powinien dostać kopa Exclamation Ale znając życie Pan Doktor dostanie kopa szczebel wyżej i będzie piał iż eksploratorzy niszczą stanowiska archeo, a wykrywacze są BE i należy wprowadzić zakaz uzywania tego sprzętu, ewentualnie wprowadzić zezwolenia jak na broń palną. Wink

Pon 01 Sie, 2005 19:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.