| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A jak się ma do tych zawiłych kwestii pozycja naszego rodzimego Boruty - i w ogóle jak wygląda kwestia "piekielnych" ziemskich jednostek administracyjnych - czy pokrywają się z podziałem politycznym???

Czw 30 Lip, 2009 15:18

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nasze rodzime purtki,smętki("Na tropach smętka" to Wankowicza) Rokita siedzący w starej wierzbie i grający na fujarce.....no i jeszcze Kusy wiodący pijaczków na manowce Wink Sama posiadam całkiem spory zbiór drewnianych figurek tych uroczych istot .No Boruta w szlacheckim żupanie to już wyższa liga.Polecam antologię "Diabli wiedzą co" .To stare wydanie dostępne pewnie w antykwariacie lub bibliotece.
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 30 Lip, 2009 22:26

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tradycja ludowa ma wiele do powiedzenia w tej kwestii. Ale sprawa tak zwanych polskich diabłów jest bardzo strywializowana. Większość z nich ukazywana jest w żartobliwym, przyjaznym wręcz świetle. A tak nie jest. Upadłe anioły przynoszą wyłącznie kuszenie, plagi, wojny, nienawiść, i ostatecznie śmierć. A główne działanie to zwodzenie, naginanie prawdy, objawienie w postaci różnych dróg do "prawdy", itp.
Część imion znamy z Biblii i najczęściej odpowiadały one imionom bóstw którym oddawały część m.in. ludy Azji Środkowej - Astaroth, Asher, Moloch, Baal, itd.
Z podziałem politycznym to trudno powiedzieć. Z Biblii wynika, że państwa i miasta mają swoje "zwierzchności" demoniczne, ale też anioła, który ma je strzec. Z całą pewnością za nazizmem stała jakaś siła ciemności. Tym bardziej, że wyraziła się ona w ataku na naród wybrany przez Boga. Tylko główny adwersarz mógł walczyć z narodem, o który walczy archanioł Michał (cytowana już Księga Daniela).
ale to moje opinie...

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 30 Lip, 2009 23:27

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Część imion znamy z Biblii i najczęściej odpowiadały one imionom bóstw którym oddawały część m.in. ludy Azji Środkowej - Astaroth, Asher, Moloch, Baal, itd.

Kościół w ten sposób chciał zniszczyć "zdemonizować" Starych Bogów a zwłaszcza Boginie bo przecież w kobiecie Kościół upatrywał całe zło tego świata , a że przez Boginie rozwijał się kult płodności rytualny sex itp.No i nie tylko bo i w Islamie demonizuje się Pierwotne Wierzenia ----S. R. napisał "Szatańskie Wersety"i na biedaku ciąży teraz wyrok śmierci... Wink

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pią 31 Lip, 2009 0:17

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak jeszcze na chwilę odnośnie polskiej demonologii - czy pamiętacie może kto był autorem nieco zwariowanej koncepcji, że właśnie dzięki "rejonizacji" i konfliktom na tym tle pomiędzy poszczególnymi "upadłymi" miało rzekomo nie dojść do dalszych rozbiorów RP (koncepcja powstała jakoś w latach 80 - tych XVIII w)???
Widać jednak jakoś się "diabły polskie" z inszymi jednak dogadały...

Pią 31 Lip, 2009 11:20

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tylko goszku imiona biblije są sprzed okresu "kościelnego". Oczywiście odnosiły się do obcych Izraelowi bóstw, ale były jednoznacznie utożsamiane, za aniołami, które za nimi stały.
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 31 Lip, 2009 13:01

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale były jednoznacznie utożsamiane, za aniołami, które za nimi stały
Coś nie za bardzo rozumiem, możesz mi wyjaśnić?
Rolling Eyes

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pią 31 Lip, 2009 19:00

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W starożytności od czasów Nimroda i zburzenia wieży Babel rozprzestrzenił się kult fałszywych religii, a zatem i fałszywych bożków. Za czyją sprawą - naturalnie, tak jak mówi Jan w swoim 1 liście 5 : 19. Bóg w swojej mądrości nie odebrał opieki nad ziemią Cherubowi, który buntując się w Edenie stał się szatanem i diabłem (przeciwnikiem i oszczercą). Kwestię rozwiązania tej sprawy pozostawił czasowi, który miał wykazać czy ludzie potrafią samodzielnie zapewnić sobie trwały byt oraz pokój i szczęście. Odwieczne wojny, przestępstwa, nałogi oraz choroby wskazują, że nie! Najciekawsze jest to, że ten potężny byt duchowy mający wpływ na ludzi sprawił, że traktuje się go alegorycznie, a do alegorii poważnie podchodzić nie można( to potwierdzają słowa Jana: ..."cały świat podlega mocy niegodziwca".).

Pon 03 Sie, 2009 21:54

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
który buntując się w Edenie stał się szatanem i diabłem (przeciwnikiem i oszczercą).
Taki los buntowników , zawsze się ich oczernia Wink Wszech-wiedzący powinien zawczasu bunt zdusić w zarodku , co do ludzi---otrzymali wolną wolę nikt im nic nie może nakazać (chyba tylko życiowa konieczność).
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 03 Sie, 2009 23:46

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
W starożytności od czasów Nimroda i zburzenia wieży Babel rozprzestrzenił się kult fałszywych religii,



O Bogowie miejcie litość nad tym człowiekiem . Jaki jest cel takiej wypowiedzi ? Czy ma to być dowód na to ,że wszystkie religie starożytne są fałszywe . Niektóre z nich maja się dobrze i dzisiaj . Po co pisać takie bzdety na forum historycznym .

Wto 04 Sie, 2009 16:54

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wiem że to nie na temat , ale Brawo Seth, popieram Twoja wypowiedź , i jak mam Cię nie lubić?

Rolling Eyes (przepraszam za małe OT Rolling Eyes Ale nie mogłam sie powstrzymać to było silniejsze o de mnie)

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Wto 04 Sie, 2009 19:17

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie są to bzdety, tylko fakt wypływający z prostej i logicznej przesłanki. Skoro jest jeden Bóg, który wyraźnie wyjawił w swoim natchnionym słowie jaka jest Jego wola odnośnie oddawania Jemu czci (nazywamy to religią), to może być tylko jeden wynik takiego rozumowania. Jest jeden prawdziwy Bóg i jedna prawdziwa religia. Skoro jednak chcecie mnie zakrzyczeć i wykazać mi niedorozwój umysłowy, to podnoszę rękawicę: proszę mi podać informację w kwestii, które proroctwo biblijne nie spełniło się okazując się wierutnym kłamstwem? (temat i zarzuty pod moim adresem potraktowałem serio, wobec tego proszę o poważne odpowiedzi, a nie jak powyżej). Laughing

Wto 04 Sie, 2009 19:28

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka:

Cytat:
Nie są to bzdety, tylko fakt wypływający z prostej i logicznej przesłanki.



Logika ? Chyba się o nią nie otarłeś Szanowny Kolego . Ale szukaj . Szukajcie , a znajdziecie .

Hadiuka :

Cytat:
Skoro jest jeden Bóg, który wyraźnie wyjawił w swoim natchnionym słowie jaka jest Jego wola odnośnie oddawania Jemu czci (nazywamy to religią),


Masz rację . Nie ma Boga nad Allaha , a Mahomet jest Jego Prorokiem . Allah Akhbar Exclamation Jak rozumiem , nie jesteś Świadkiem Jehowy ( prawidłowo Jahwe) tylko muzułmaninem. Prawdy zatem szukaj w Koranie.

Nikt nie chce Ciebie zakrzyczeć , Hadiuka . Parafrazując , Waść dyrdymały prawisz , a ja gorę Wink

Wto 04 Sie, 2009 19:37

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka:

Cytat:
które proroctwo biblijne nie spełniło się okazując się wierutnym kłamstwem?



Żadne proroctwo się nie spełniło i nie spełni ...ale proście a będzie wam dane. Bowiem błąd tkwi w samym początku , w Jezusie . Nie spełnił on żadnych warunków i oczekiwań narodu wybranego , którym są i pozostaną Żydzi. Wiem , że Ciebie to zaboli , ale Jezus nie był i nie jest mesjaszem . Przykro mi . Tobie pozostaje wiara , a mnie pewność.

Wto 04 Sie, 2009 19:40

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Człowieku nikłej wiedzy, wybaczam Ci ten obraźliwy ton, ale skoro czujesz się tak lepiej...

Sro 05 Sie, 2009 18:31

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :


Cytat:
Człowieku nikłej wiedzy, wybaczam Ci ten obraźliwy ton, ale skoro czujesz się tak lepiej...



....i tylko tyle . Że , nikłej wiedzy , że, samopoczucie........ . Czy wzorem gromionych przeze mnie w realu , Świadków Jehowy (prawidłowo Jahwe), zabrakło Tobie rzeczowych* argumentów Question Ze mną tak lekko nie będzie . Spręż się trochę ; per aspera, ad astra Exclamation

* pisząc " rzeczowych " seth ma na myśli dowody a nie automatyczne operowanie cytatami . Ten mechanizm , jest sethowi doskonale znany . "Po uczynkach ich poznacie ", a jakie są uczynki Świadków Jehowy ( prawidłowo Jahwe) Question Nie chcesz tego Hadiuka przeczytać Evil or Very Mad

Sro 05 Sie, 2009 18:46

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Człowieku, niczego nie wiesz o Świadkach Jehowy, o Jehowie, nie znasz Biblii i piszesz tylko to, co Ci fantazja do głowy przyniesie. W kwestii Świadków, to pewien pan z wąsem wziął sobie za honor "ten pomiot żmijowy" wytępić - fakty sa takie, że tego pana nie ma, systemu który miał przetrwać 1000 lat nie ma, a tych którzy mieli być całkowicie wytępieni w obozach (fioletowe trójkąty) jest teraz około 7 mln. Stajesz się infantylny, a pisząc o tępieniu kogokolwiek jesteś tylko żałosny...

Sro 05 Sie, 2009 21:54

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A może nadszedł już właściwy moment by ogłosić jakąś całkowicie nową religię? Nie słyszał ktoś o jakimś objawieniu jej nowych zasad w ostatnim czasie?

Czw 06 Sie, 2009 10:51

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Oj chyba "ogoniasty" namieszał i teraz ponuro chichocze gdzieś w kącie...lepiej Piwo pogoda piękna , ludzie opaleni...laski w stringach (lub panowie Wink zależy kto co lubi).Pax, pax panowie Mr. Green Pogadajmy o diabłach i takich mącicielach jak Loki np.(może to on tu kręci hmmm).
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 06 Sie, 2009 15:39

Powrót do góry
Ludwig478
Sierżant

Sierżant





Posty: 82
Skąd: Starogard Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

diabły szatany czy loki tak jak demony są po prostu w każdej wierze tym czego człowiek ma się bać Twisted Evil zawsze jest to zło na końcu które nas czeka jeśli będziemy źli itp. prawie wszędzie jest to samo
_________________
Ładuj,Pal

Czw 06 Sie, 2009 16:50

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :


Cytat:
Człowieku, niczego nie wiesz o Świadkach Jehowy, o Jehowie, nie znasz Biblii i piszesz tylko to, co Ci fantazja do głowy przyniesie. W kwestii Świadków, to pewien pan z wąsem wziął sobie za honor "ten pomiot żmijowy" wytępić - fakty sa takie, że tego pana nie ma, systemu który miał przetrwać 1000 lat nie ma, a tych którzy mieli być całkowicie wytępieni w obozach (fioletowe trójkąty) jest teraz około 7 mln. Stajesz się infantylny, a pisząc o tępieniu kogokolwiek jesteś tylko żałosny...



Co nerwy puszczają ? Za dużo o Was wiem , więc nie pisz głupot ( nie po raz pierwszy , z resztą ) . Fioletowy winkiel to Badacze Pisma Świętego , z którymi bardzo się nie lubicie , od 1935 roku. Więc nie kłam , bo z kłamstwa zrobiłeś nowego bożka. Nie po raz pierwszy , obrażasz swojego interlokutora , ale mnie to śmieszy , tak jak całe Twoje wywody . Jeszcze jedno , Ty nie masz pojęcia o Biblii , wszystkie Twoje cytaty to puste i mechanicznie pisane frazesy. Takie teksty to możesz sprzedawać biedakom po podstawówce .

Czw 06 Sie, 2009 17:21

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zapraszam Cię na odpust. Raz jeszcze potwierdziłeś swoją indolencję. Nerwy mi biedaku nie puszczają, a z Twoich bezzasadnych wypocin wypływa tylko brak pokory do słów prawdy oraz niestety brak zrozumienia tekstów biblijnych. W tym stanie rzeczy temat uważam za wyczerpany.

Czw 06 Sie, 2009 19:19

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
Zapraszam Cię na odpust. Raz jeszcze potwierdziłeś swoją indolencję. Nerwy mi biedaku nie puszczają, a z Twoich bezzasadnych wypocin wypływa tylko brak pokory do słów prawdy oraz niestety brak zrozumienia tekstów biblijnych. W tym stanie rzeczy temat uważam za wyczerpany.


Tak was drodzy userzy widzą Świadkowie Jehowy . Proponuję zwalczać tą sektę w miarę waszych możliwości. Współczuję Tobie Hadiuka , zawsze istnieje szansa , że zmądrzejesz. Nikła , co prawda.

Czw 06 Sie, 2009 19:29

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kudi - moderatorze, zakończ tą farsę! Kolega Seth nie potrafi trzymać wątku myślowego, wtrąca się w temat, którego nie rozumie, a ponadto w sposób chamski i bezzasadny obraża członków zarejestrowanej religii działającej na terenie naszego Kraju w sposób legalny. Postawa taka psuje format tego forum. Fakt, że "umysły mierne potępiają wszystko, czego nie znają", ale..., za pomocą takich bzdetów mnożyć sobie linki i stopnie?

Pią 07 Sie, 2009 17:11

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
Kolega Seth nie potrafi trzymać wątku myślowego, wtrąca się w temat, którego nie rozumie, a ponadto w sposób chamski i bezzasadny obraża członków zarejestrowanej religii działającej na terenie naszego Kraju w sposób legalny



Ceterum censeo Carthaginem esse delendam .

Pią 07 Sie, 2009 19:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.