| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

porui :


Cytat:
Stwórcy chodziło o to, żeby grzesznik się naprawdę nawrócił i starał się więcej nie popełniać tych grzechów, a nie kiedy mu się podoba i jak mu się podoba. Na tym polega cały sekret. Nie robisz tego na pokaz innym, ale dla siebie.



W kontekście diabła czyli zła , które istnieje od zawsze, trzeba zadać sobie pytanie ; kto stworzył świat ??? Jest to o tyle istotne , że ten mityczny " stwórca ' stał się prawem i tradycją. Czy był to bóg Abrahama i Mojżesza ?? TEN , właśnie , w którego istotną rolę wierzy wielu z Was. Przykro mi bardzo , ale , nie . Ludzkość nie wzięła swojego początku z woli boga Żydów . Chiny i cywilizacje wcześniejsze pominę , aby nie ogarnęło Was zwątpienie . Weźmy na przykład boga o imieniu Ptah . Ojciec , ojców , stworzyciel świata . Boga tego charakteryzowało to , że co pomyślał to się stało . Wszystko co robił wynikało z woli jego serca ...z miłości . Czytając stelę faraona Szabaki dowiadujemy się , że :

"Ten , który uczynił wszystko i stworzył bogów " ( w tym .....wiadomo )
..on jest ten z którego powstała każda rzecz , pożywienie, produkty , ofiary dla bogów i wszystkie dobre rzeczy "


Oddajmy zatem cześć Ptahowi . Ja jestem mu wdzięczny , dzięki woli Jego serca mam internet , poprzez który zamęczam Was swoimi postami Twisted Evil

Pią 10 Lip, 2009 20:01

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Czy był to bóg Abrahama i Mojżesza ?? Chiny i cywilizacje wcześniejsze pominę , aby nie ogarnęło Was zwątpienie.


Tak to był Bóg Abrahama i Mojżesza. To, że lud żydowski powstał później nie ma najmniejszego znaczenia. Owszem, istniały inne cywilizacje (chociażby wspomniane Chiny), ale one też zostały stworzone przez Jedynego Boga. I tu naprawdę nie ma znaczenia czy jakiś naród powstał 1000 kat przed czy po Żydach. Znaczenie ma to, że wszyscy jesteśmy dziećmi naszego Stwórcy.

P.S. Wierzysz w bóstwa egipskie? Tak? Już Święta Inkwizycja się tobą zajmie heretyku! Na stos! Twisted Evil Twisted Evil Wink Wink Wink Laughing Laughing Mr. Green Mr. Green

_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pią 10 Lip, 2009 20:23

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

porui :

Cytat:
Znaczenie ma to, że wszyscy jesteśmy dziećmi naszego Stwórcy.



Tak masz rację . Tylko , że jest to jedna z wielu wersji . Twoje wersja dotyczy circa 1,5 mld ludzkości ...a reszta ??? Myli się ??? Nie zostanie zbawiona ???

Pią 10 Lip, 2009 20:38

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Sethu
seth napisał:
Nie zostanie zbawiona ???


Zostanie. Na Soborze Watykańskim II zastanawiano się właśnie nad kwestią osób, które o istnieniu Boga nie wiedziały. Po prostu nie miały styczność z nauką Kościoła. Wyróżniono kilka kręgów tzw. zbawienia.

I Krąg:
Katolicy - bowiem jest to religia najbardziej zbliżona do Stwórcy.

II Krąg:
Kościół Prawosławny - bowiem nie uznają papieża i nie uznają niektórych prawd wiary.

III Krąg:
Islam i Judaizm - 2 największe religie monoteistyczne. Wierzymy w tego samego Boga, ale pod innymi imionami. Żydzi nie uznają Jezusa Chrystusa, a i Islam też się nieco różni.

IV Krąg:
Ludzie żyjący zgodnie z naturą. Zgodnie z naturą, czyli starający się czynić dobrze, zgodnie z naturalnym popędem człowieka do czynienia dobra.

Nie pamiętam do, którego kręgu zaliczają się grekokatolicy, ale był to albo I, albo II, bowiem oni uznają papieża.










I na końcu zostały nam tzw. kręgi osób, które nie zostaną zbawione.

I Krąg:
Szataniści - wyrzekli się Boga, by wierzyć w szatana. Po części mogą być zaliczeni do IV Kręgu, bo starają się robić dobrze wg. ich punktu widzenia, co zalicza się do "zgody z naturą", ale generalnie zaliczamy ich do pozbawionych zbawienia.

II Krąg:
Ateiści - celowo wyrzekli się Boga i w nic nie wierzą.

_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Sob 11 Lip, 2009 11:59

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ciekawe - a do jakiego kręgu zaliczani są ci, którzy bez celowego działania w tym kierunku po prostu nie interesują się w ogóle sprawami religijnymi??? Czy za coś takiego także jest się potępionym? I pytanie, które mnie zawsze nurtuje - dlaczego tak wiele w kwestii ewentualnego zbawienia zależy od uznania takiej a nie innej pozycji papieża??? Biblia raczej o nim nie wspomina...

Sob 11 Lip, 2009 12:13

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Ciekawe - a do jakiego kręgu zaliczani są ci, którzy bez celowego działania w tym kierunku po prostu nie interesują się w ogóle sprawami religijnymi???


To zależy czy celowo wyrzekł się wiary (ateista) czy nie. Zależy też co mamy na myśli mówiąc "nie interesuję się sprawami kościoła". Jeśli chodzi o to, że nie praktykuje to bym tego nie nazwał sprawami kościoła. Jeżeli zaś to robi, a nie obchodzą go np. jakiego proboszcza wybiorą czy jakiego będzie miał biskupa to wydaje mi się, że zbawienia pozbawiony nie będzie. Aczkolwiek dla prawdziwego katolika 5. Przykazanie Kościelne coś powinno mówić.

marek8888 napisał:
I pytanie, które mnie zawsze nurtuje - dlaczego tak wiele w kwestii ewentualnego zbawienia zależy od uznania takiej a nie innej pozycji papieża??? Biblia raczej o nim nie wspomina...


Jak już wspomniałem istnieje takie coś jak Grzechy przeciwko Duchowi Św. szósty z nich mówi 'Sprzeciwiać się uznanej prawdzie chrześcijańskiej." Co chcę przez to powiedzieć? A to, że Kościół (czytaj: papież) jest w sprawach wiary nieomylny. Ustalono to na jakimś soborze (a żeby decyzja była ważna to trzeba ją umotywować Pismem Świętym, inaczej jest nieważna) i tak zostało.

_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Sob 11 Lip, 2009 15:04

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wyjaśnienia. Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem ale jeżeli katolik nie zgadza się z interpretacją papieżą w kwestii kanonów wiary to popełnia tylko grzech ciężki czy też w ogóle jest pozbawiony mozliwości przejścia do "Nieba"? Jeżeli chodzi o ten drugi wariant to raczej byłoby to spore nadużycie... Spotkałem się gdzieś z takim stwierdzeniem, że "nie ma zbawienia bez pośrednictwa kościoła rzymskiego" - czy taka zasada jest w kościele traktowana na poważnie czy też jest to jakiś skrót myślowy? I jeżeli mogę to ostatnie pytanie - dawno temu w GW był artykuł na temat Sądu Ostatecznego - w pamieci utkwiło mi sformułowanie, że istnieje możliwość "odwołania" się od zapadłych na nim postanowień. Przyznam, że nie wiem skąd ta wiedza została wzięta ale może orientujesz się w tej kwestii nieco bardziej szczegółowo???
Pozdrawiam

Sob 11 Lip, 2009 18:39

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

porui :

Cytat:
II Krąg:
Ateiści - celowo wyrzekli się Boga i w nic nie wierzą.


Jestem im za to wdzięczny Piwo Nie ma jednak czegoś takiego jak " nic" . Powiedziałbym czym dla mnie jest to " nic", ale chyba się domyślacie , wszak w to " nic ' wierzycie . Moje gratulacje.
Śmieszy mnie tylko to , że tak ważny dla dziejów Katolików , sobór , zajmował się tematami o których pojęcia większego nie miał . Pycha sprawia , że osąd bywa mylny.

Sob 11 Lip, 2009 21:12

Powrót do góry
orzel13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 428
Skąd: Swindon(GB)
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tyle było pomyłek papieży, taka korupcja w Watykanie panowała (panuje?), tylu chciwych, złych ludzi tam żyło za pieniądze podatników i wiernych w ogóle... Całosć przypomina troche PZPN Twisted Evil Hmm... A wiec Bog, wielki Pan stworzyl nas, na Jego podobienstwo, moze wszystko, ale jakos musimy dawac na tace, cos mu z kasa nie idzie za dobrze Laughing Ale jestesmy wolni, tylko ze musimy przestrzegac paru zasad, bo inaczej wrzuci nas w specjalnie przygotowane miejsce gdzie bedziemy sie smazyc, krzyczec, plakac i blagac o wybaczenie przez cala wiecznosc ale... On nas kocha Mr. Green Z tym ze ksieza kochaja bardziej, nas, nasze portfele, swoich ministrantow... temat rzeka, a ja jestem juz spiacy, dobranoc Wink
_________________
Nie tyle groźny jest rosyjski czołg, co jego pijana załoga.

Nie 12 Lip, 2009 3:00

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pojecie grzechu (wg kościoła katolickiego) tez jest względne np. jeden z papieży uznał koty za istoty szatańskie a przecież Bogini Bastet jest taką radosna panią (no jej drugie wcielenia Sechmet...)co niby Stwórca miał mieć do kotów?????????????????????????lub do sexu.... Wink Laughing

Nie 12 Lip, 2009 22:14

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tyle słów na dobrą sprawę o niczym, bo czymże są puste dywagacje na nieznany temat? Proponuję znaleźć znaczenie słowa Diabeł; Szatan (nie będę taki - podpowiem: diabeł znaczy - potwarca, a szatan - przeciwnik). Księga Rodzaju mówi o stworzeniu duchowym (Cherubie), które zbuntowało się przeciwko Bogu i zostało diabłem i szatanem (zatem jest tylko jeden Diabeł, Szatan). Na dalszych kartach Biblii dowiadujemy się o tym, że stworzenie to podporządkowało sobie część aniołów, które stały się demonami mającymi wpływ na ludzi (1 List Jana w 5 rozdziale i 19 wersecie mówi: "...cały świat podlega mocy niegodziwca"). Kwestia egzorcyzmów - no cóż, kierując się znajomością Biblii i zdrowym rozsądkiem mogę zacytować fragment listu 2 do Koryntian 11 rozdział i 14 werset: " I nic dziwnego, bo sam Szatan ciągle się przeobraża w anioła światła. Nic zatem wielkiego, jeśli również jego słudzy ciągle się przeobrażają w sług prawości. " Pozdrawiam. Laughing

Pon 20 Lip, 2009 19:44

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dziwnego, bo sam Szatan ciągle się przeobraża w anioła światła. Nic zatem wielkiego, jeśli również jego słudzy ciągle się przeobrażają w sług prawości. "

No przecież w Piśmie występuje ---Lucyfer----niosący światło , coś mieszasz pojęcia Wink co do sług hmmm to chyba nie to forum , zresztą ostatnio coś głośno w TVP o różnych takich tam sług powiedzonkach Wink (ja tylko tak bez obrazy nikogo).

Wto 21 Lip, 2009 19:59

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Polemizujesz z cytatem Biblijnym, a nie moją mądrością. Dla porządku spróbuj odeprzeć moje argumenty w sposób godny (użyj tego samego oręża). Wyluzowany

Wto 21 Lip, 2009 21:18

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka i Ewnagelie :

Cytat:
bo sam Szatan ciągle się przeobraża w anioła światła. Nic zatem wielkiego, jeśli również jego słudzy ciągle się przeobrażają w sług prawości.



Dokładnie tak jest ze mną . Chociaż nawet nie udaję świętego , mogę za takiego uchodzić , bo jestem fajny lecz niemiły .
Przerzucanie się cytatami z Ewangelii jest bezproduktywne i puste . Nie ma szans aby osiągnął konsensus Katolik z Świadkiem J., czy protestantem . Głównym powodem jest brak znajomości tegoż pisma przez pierwszy z odłamów chrześcijaństwa.

Wto 21 Lip, 2009 21:51

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
porządku spróbuj odeprzeć moje argumenty w sposób godny (użyj tego samego oręża).
Ja niegodna jestem albowiem ostatni będą pierwszymi i kto poniżony wywyższony pędzie,a diabeł tkwi w szczegółach.....Co do mądrości.....Twej nie mi wypowiadać się
Wink

Wto 21 Lip, 2009 23:33

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Groszku (puchu marny Wink )- nie od razu załapałem, że mam przed sobą niewiastę (rodzaj męski "groszek" mnie zmylił, choć wiem że nie ma "groszki" w liczbie pojedynczej Laughing , cytat owszem - jest zaczerpnięty z Ewangelii, ale... ma zupełnie inne odniesienie. Nie istotne; nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi seth`a, porui, orzel13 oraz Twoich pozwolę sobie zauważyć, że jeśli uznamy Pismo Święte za wytwór 40 pisarzy, którzy z braku innego zajęcia na przestrzeni 1500 lat napłodzili tych 66 ksiąg, to cała dyskusja nie jest warta funta kłaków. Tak też opierając się na spostrzeżeniach moich przedmówców hipokryzją jest uznawanie wszelkiej maści sług bożych występujących w różnych kościołach z papierzami włącznie. Notabene ta ostatnia funkcja jest zupełnie niebiblijna, ale jakież ma to znaczenie skoro Biblię większość z nas traktuje jako zbiór bajek... Chciałem tylko przekazać wiedzę biblijną w temacie tytułowym i jak mniemam uczyniłem to. Dalsza dyskusja nie przyniesie już pożytku, a tylko roznieci antagonizmy. Pozdrawiam zatem wszystkich serdecznie. Odlatuję na inne tematycznie fora :samolot3:

Pią 24 Lip, 2009 16:57

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka ;

Cytat:
hipokryzją jest uznawanie wszelkiej maści sług bożych występujących w różnych kościołach z papierzami włącznie. Notabene ta ostatnia funkcja jest zupełnie niebiblijna,


Papieżami ,jeżeli już . To stwierdzenie jest tak wytartym frazesem , używanym przez Świadków Jehowy , ża nawet mnie ateistę rozśmiesza do łez . Typowe biblijne disco polo.


Cytat:
Dalsza dyskusja nie przyniesie już pożytku, a tylko roznieci antagonizmy. Pozdrawiam zatem wszystkich serdecznie. Odlatuję na inne tematycznie



Nie obiecuj ........................

Pią 24 Lip, 2009 17:48

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, popełniłem szkolny błąd: "rz". Papież to nie murarz. Wytarty frazes? Może, ale szanowny ateisto Biblia wyraźnie o tym mówi, a zatem jeśli całość Pisma Świętego odrzucimy, to tak czy tak wychodzi na stwierdzenie, które zamieściłem. Pozdrawiam. Wink

Pią 24 Lip, 2009 20:05

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

seth:

Cytat:
Nie obiecuj ........................



Laughing Troszkę znam historię , o papieżach też słyszałem , że nie teges . Frazes jednak jest wytarty jak stary dywan .
Skoro jednak nie odleciałeś na inne fora, to może weźmiesz udział w innych tematach tego forum , gdzie znajomość Biblii nie jest konieczna . Tam się wykaż Wink

Sob 25 Lip, 2009 20:21

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To będzie nie w temacie, ale odpowiem na Twoja propozycję. Chętnie, może czegoś sie nauczę - wszak nie posiadłem wszelkiej mądrości, a szereg spraw mnie nurtuje i ciekawi. Liczę na to, że będziesz mi przyjacielsko pomocny.

Sob 25 Lip, 2009 21:42

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
Liczę na to, że będziesz mi przyjacielsko pomocny.


Oczywiście . Zawsze . Piwo

Nie 26 Lip, 2009 19:06

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

"...Sądzę,
Że warto władać w piekle, bowiem lepiej
Być władcą w piekle niż sługą w Niebiosach"

Nie 26 Lip, 2009 23:07

Powrót do góry
j23
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 346
Skąd: Kolbuszowa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ale według zasad chrześcijaństwa to nie wierzyć ze diabeł istnieje to grzech?
aaa i warto wiedzieć ze słowo diabeł to określenie wszystkich upadłych aniołów a szatan może być określeniem tylko jednego upadłego anioła. Dlatego Diabeł to nie jedna osoba. Czy to prawda ze zły duch opętuje tylko dobrych ludzi?

Pon 27 Lip, 2009 17:56

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

O ile się nie mylę to Gnostycy uważają ze światem rządzi Demirug połączenie dobra i zła .No coś w tym jest, bo czyż na świecie nie dominuje szarość?
Cytat:
Czy to prawda ze zły duch opętuje tylko dobrych ludzi?
No wiesz złych nie musi
Wink Razz A tak naprawdę chodzi o to ze po prostu z tych tzw.dobrych wyciąga na wierzch ukryte zło.Bo nikt do końca nie jest dobry i nikt do końca nie jest zły .Szarość J23 szarość...

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 29 Lip, 2009 22:17

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

j23 napisał:
aaa i warto wiedzieć ze słowo diabeł to określenie wszystkich upadłych aniołów a szatan może być określeniem tylko jednego upadłego anioła. Dlatego Diabeł to nie jedna osoba. Czy to prawda ze zły duch opętuje tylko dobrych ludzi?

.. ciężka dysputa. Ale dorzucę swoje 3 grosze Uśmiech
Ale jednak trzeba się w tej kwestii oprzeć na Biblii...
Diabeł to osoba, upadły anioł. Rzeczywiście zanim upadł miał na imię Lucyfer czyli Jutrzenka, lub Niosący Światło. Izajasz tak nawiązuje do tej postaci:
"O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów! (13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy. (14) Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym. (15) A oto strącony jesteś do krainy umarłych, na samo dno przepaści" ((Ks. Izajasza 14:9-15)

Jednak Biblia mówi, że około 1/3 zastępów anielskich poszło za Lucyferem i stali się upadłymi aniołami. Wciąż jednak aniołami, ze swoimi tytułami i pozycją. Kiedy anioł nawiedził Daniela w Babilonie powiedział mu o walce jaką musiał stoczyć w "okręgach niebieskich", żeby dotrzeć do niego z przesłaniem.
(20) Wtedy on rzekł: Czy wiesz, dlaczego przyszedłem do ciebie? Lecz teraz muszę wrócić, aby walczyć z księciem anielskim perskim, a gdy wyruszę do boju, oto zjawi się książę anielski grecki. (21) Doprawdy! Oznajmię ci, co jest napisane w księdze prawdy. I nie ma ani jednego, kto by mężnie stał po mojej stronie przeciwko nim, oprócz Michała, waszego księcia anielskiego.
(Ks. Daniela 10:20-11:2)
Ta walka toczy się wciąż. Pisał o niej apostoł Paweł, przy okazji ujawniając pewien stauts i podział władzy wśród upadłych aniołów:
"Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. (13) Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się" (List do Efezjan 6:10-13)

No i kwestia opętania. Nie jest tak, że zły duch może opętać tylko dobrą osobę. W zasadzie to trzeba uściślić co to znaczy "dobra"? Biblia bowiem mówi, że dla Boga ważni są sprawiedliwi, a dla świata "dobrzy" (zachowujący pozory czystego życia). Biblijne przykłady pokazują raczej, że sprawiedliwi mogli być atakowani, kuszeni, ale nie opętani.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 30 Lip, 2009 9:47

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.