| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Czyli skoro diabeł istnieje to Bóg też ?

za Onet,

http://wiadomosci.onet.pl/1561444,240,1,wypedzam_szatana_w_imie_chrystusa,kioskart.html

To takie oczywiste, że istnieje duchowe zło - jak mówi ksiądz egzorcysta.

Wypędzam szatana w imię Chrystusa
Rozmawiamy z ks. Andrzejem Grefkowiczem – egzorcystą w diecezji warszawsko-praskiej

Człowiek opętany przez demony, gdy przekracza próg świątyni, poci się, traci przytomność i ma napady lęku. Nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Parzy go woda święcona. Widzi diabelskie twarze, nękają go obsesyjne myśli.

Widział ksiądz kiedyś szatana?

Szatan to byt duchowy. To upadły anioł. Jeden z tych, które nie poddały się Bogu i wybrały zło. Złego ducha nie da się zbadać, zmierzyć, dotknąć, bo on nie ma ciała. Może jedynie ujawnić swoją obecność wcielając się w jakąś postać.

Kiedy się ujawnia?

Przy zetknięciu z egzorcystą zły duch, który stara się ukrywać swoją obecność, jest zwykle zmuszony do jej zamanifestowania.

I co wtedy się dzieje?

Różne rzeczy się dzieją. Osoba opętana, czyli taka, w której ciele zamieszkał demon, podczas egzorcyzmu może tarzać się po podłodze, krzyczeć, warczeć, zgrzytać zębami, przeklinać, bluźnić, walić głową w ścianę, wyrywać się, atakować krzyże, święte obrazy. Diabeł może też przemawiać przez osobę opętaną w nieznanych jej językach i wykazywać nadnaturalną siłę. Zdarzyło się, że ktoś, kto nie był w stanie samodzielnie chodzić, podczas rytuału biegał po całej sali, a po zakończeniu egzorcyzmu znów nie mógł zrobić kroku. Obecna przy tym lekarka była w szoku.

Podczas egzorcyzmu złe duchy mówią coś do księdza?

Zdarza się. Reagują zwłaszcza na kierowane do nich w imię Jezusa egzorcyzmy rozkazujące. Grożą, przeklinają, rzucają obelgi. Krzyczą: "jest moja", "nic mi nie zrobisz", "wy nic nie możecie"! Kilka razy zostałem opluty przez opętanego.

A demony ujawniają swoją tożsamość? Na nagraniach z egzorcyzmów Anneliese Michel, na podstawie których powstał znany film "Egorcyzmy Emily Rose", wyraźnie słychać, jak młoda Niemka mówi sześcioma różnymi głosami męskimi, a każdy z nich określał siebie innym imieniem. Demony przedstawiały się jako: Lucyfer, Judasz, Kain, Neron, Hitler i Fleischmann.

Mam duży dystans, do tego co mówią złe duchy. Nie wiem, czy te imiona były zgodne z prawdą. Szatan jest ojcem kłamstwa i nie wiadomo, kiedy zdarza mu się powiedzieć prawdę. Ja nie mówię do demonów i nie słucham ich. Wolę słuchać Boga.

Anneliese Michel piła mocz, jadła pająki, odgryzała ptakom głowy, bez przerwy biegała po domu, rozbierała się do naga i skakała jak kozioł po ścianach. Tak zwykle zachowuje się osoba opętana?

To nie jest standard. Osoba opętana może funkcjonować z pozoru zupełnie normalnie. Czasami ktoś nieswojo czuje się w jej towarzystwie czy zwróci uwagę na "złe oczy". Opętanie najłatwiej rozpoznać po awersji do wszelkiego rodzaju sacrum. Szatan nienawidzi Boga, Jezusa, Maryi, Pisma Świętego. Zdarza się, że człowiek, którym włada demon, nie może wejść do kościoła. Gdy przekracza próg świątyni poci się, traci przytomność, ma ataki duszności, napady lęku. Bywa, że nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Parzy go woda święcona. Źle reaguje na modlitwę. Czasami widzi diabelskie twarze, nękają go obsesyjne myśli – także samobójcze. Bywa też tak, że szatan za wszelką cenę stara się nie dopuścić do egzorcyzmów.

To znaczy?

Podczas opętania to nie człowiek decyduje o swoim zachowaniu. Spotykałem się z przypadkami, że osoby, która miały poddać się egzorcyzmowi, wychodziły z domu i udawały się w zupełnie inne miejsce, na drugi koniec Warszawy. Gdy odzyskiwały świadomość nie wiedziały, gdzie się znajdują. Jedna z kobiet, której pomagałem, wyjechała do USA. Kiedyś zadzwoniła mówiąc, że trafiła do świątyni Szatana. Nie wiedziała, że takie miejsca w ogóle istnieją, nie miała pojęcia, gdzie ich szukać. To diabeł ją tam zaprowadził.

Według księdza szatan to realny byt, a nie tylko symbol, metafora zła?

Szatanowi zależy na tym, by go nie dostrzegać, bo wtedy może swobodniej dokonywać dzieła niszczenia ludzi i świata. A dzisiejszy świat z jednej strony odwraca się od życia duchowego, a z drugiej strony odwołuje się do niezliczonej ilości pseudo-duchowych bzdur. Ludzie pod znakiem zapytania stawiają istnienie Boga, Szatana, aniołów i demonów, a jednocześnie chodzą do bioenergoterapeutów i wróżek, ładują się "energią kosmiczną", noszą talizmany, czytają horoskopy. To wszystko z naukowego punktu widzenia jest kompletną bzdurą, a co gorsza – rozwija niebezpieczną duchowość. Te praktyki otwierają furtki, przez które demony trafiają do ludzkich dusz. Szatan to nie metafora. To duch, który jest złem i pragnie tylko zła. Zło jest bowiem sensem jego istnienia i jego jedynym przeznaczeniem. Biblia w tej kwestii nie pozostawia żadnych wątpliwości: jasno mówi o istnieniu wielu istot duchowych, powołanych przez Boga do istnienia. Są one obdarzone możliwością poznawania i wolną wolą. Wśród tych duchów są takie, które sprzeniewierzyły się Bogu i swojemu powołaniu z Lucyferem na czele…

Lucyfer jest panem złych duchów?

Zgodnie z tradycją przyjmuje się, że najwyższy upadły anioł, wódz wszystkich innych, nosi imię Lucyfer. O innych upadłych aniołach mówimy: zły duch, demon, diabeł, czart, szatan – pisany wtedy z małej litery. W Biblii spotykamy także imiona innych złych duchów, takich jak: Azazel, Belzebub, Belial... Bóg po stworzeniu aniołów, postawił ich przed próbą posłuszeństwa, podobnie jak później naszych pierwszych rodziców. Część aniołów zbuntowała się, odmawiając uległości. Te istoty odrzuciły Boga i od tej pory prowadzą niszczycielską walkę z ludźmi. Chcą zdobyć nasze dusze na wieczność pod swoje okrutne panowanie w piekle. Demony robią wszystko, by prowadzić nas do zatracania. Do moralnej i fizycznej degradacji.

Ile jest demonów?

Nie wiem. Tego nie wie żaden człowiek. Demony przewyższają nas mocą i inteligencją. W konfrontacji z nimi nie mamy najmniejszych szans. Możemy bronić się przed nimi tylko mocą Boga.

Czy każdy może zostać opętany?

Opętany może zostać tylko ten, kto tego chce. Ten, kto zawiera pakt z diabłem. Nawet jeżeli byłby to pakt tylko domniemany.

Jak dochodzi do zawarcia paktu z diabłem?

Czasami w bardzo banalny sposób. Zetknąłem się kiedyś z przypadkiem, że dziewczyna nie chciała być gruba. I żeby schudnąć, podpisała pakt z szatanem.

Co podpisała? Cyrograf?

Tak. Cyrograf. Czasami pieczętuje się je własną krwią. Osoba, która taki cyrograf podpisuje, wyrzeka się Boga i zawiera pakt z diabłem.

Ksiądz wybaczy, ale to brzmi jak bajka o "Panu Twardowskim".

Gdyby widział pan konsekwencje zawarcia tego paktu, nie mówiłby pan o bajce.

A jakie były konsekwencje?

W przypadku tej dziewczyny skończyło się bardzo poważnym opętaniem, które wymagało kilku lat systematycznej modlitwy i egzorcyzmów.

Jak przejawiało się jej opętanie?

Problemy zaczęły się, gdy chciała wrócić do Boga. Nie mogła uczestniczyć w nabożeństwach, modlić się. Traciła wtedy kontakt z rzeczywistością, wpadała w otępienie. Obecność w kościele napawała ją lękiem. Nie była nawet w stanie spojrzeć na obraz z wizerunkiem Chrystusa. Po kilku latach, gdy już mogła się modlić i spokojnie rozmawiać o swojej sytuacji, powiedziała ciekawą rzecz: proszę księdza, ten diabeł jest taki konkretny… I urwała. Dodałem wtedy: a Pan Bóg taki nieuchwytny. Potwierdziła: tak, właśnie tak. Ta dziewczyna działała na zasadzie: zamawiam coś u diabła i to się realizuje. Szatanie, chcę tego i tego: mocy, zdolności, wiedzy. I to otrzymywała. A do Pana Boga możemy się zwracać i nie dostać nic. Bóg bowiem mówi do nas: nie będę spełniał twoich wszystkich zachcianek, bo to ty masz iść za mną. Bóg prowadzi nas drogą wiary i wie najlepiej, co dla nas jest dobre.
............ cd na Onet http://wiadomosci.onet.pl/1561444,240,1,wypedzam_szatana_w_imie_chrystusa,kioskart.html

Wto 16 Cze, 2009 22:23

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

szponiasty:

Cytat:
Czyli skoro diabeł istnieje to Bóg też ?


Ani jedno , ani drugie. Obie formy są ludzkim wymysłem . Kto chce ten wierzy i się boi . Strach ten ma stymulować człowieka do prawego życia w.g reguł wymyślonych przez ludzi . Ta zabawa trwa od tysiącleci , tylko nazwy się zmieniają , analogie między bóstwami , nie. Niemniej zabawny temat , istny bicz boży na maluczkich .

Sro 17 Cze, 2009 16:32

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Człowiek musi w coś wierzyć...wierzyć że istnieje życie po śmierci.
_________________
Pozdrawiam
Metz

Sro 17 Cze, 2009 16:49

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Heheeh cały ten art to jakieś brednie w stylu ''ile diabłów zmieści się na główce od szpilki''! Laughing
Po caolości zgadzam się z @seth'em!!! Wink

Sro 17 Cze, 2009 16:51

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bezbożniki Laughing
_________________
Pozdrawiam
Metz

Sro 17 Cze, 2009 16:53

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Metz napisał:
Bezbożniki Laughing


Strzał w dziesiątkę!!! Twisted Evil

Sro 17 Cze, 2009 16:54

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

PanzerII napisał:
Metz napisał:
Bezbożniki Laughing


Strzał w dziesiątkę!!! Twisted Evil


To był tylko taki żarcik Damian Mr. Green

Wiara w szatana polega na strachu że jeśli zrobi się coś złego i żyje się nieuczciwie to pójdzie się do piekła natomiast wiara w Boga jak napisał @seth ma przekonać człowieka do uczciwego i dobrego życia.

_________________
Pozdrawiam
Metz

Sro 17 Cze, 2009 17:00

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Metz:

Cytat:
natomiast wiara w Boga jak napisał @seth ma przekonać człowieka do uczciwego i dobrego życia.


Bez wiary w bogów czy trójce jedyne , też można być uczciwym i świetnym człowiekiem . Czego jestem żywym przykładem Wink Laughing Z tym ,że żywy wiecznie nie będę , nie ma takiej potrzeby .

Sro 17 Cze, 2009 17:53

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Metz:

Cytat:
natomiast wiara w Boga jak napisał @seth ma przekonać człowieka do uczciwego i dobrego życia.


Bez wiary w bogów czy trójce jedyne , też można być uczciwym i świetnym człowiekiem . Czego jestem żywym przykładem Wink Laughing Z tym ,że żywy wiecznie nie będę , nie ma takiej potrzeby .


Oczywiście, ale są tacy ludzie którzy bez wiary nie byli by tacy dlatego jest to potrzebne.

_________________
Pozdrawiam
Metz

Sro 17 Cze, 2009 17:58

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Metz:

Cytat:
Oczywiście, ale są tacy ludzie którzy bez wiary nie byli by tacy dlatego jest to potrzebne



Nikt nie kwestionuje wolnej woli . Masz potrzebę , wierz , tylko nie narzucaj tego innym.
Zawsze byli ludzie którzy oddawali cześć bogom , ale zawsze byli tacy którzy w bogów nie wierzyli. W czasach starożytnych można było sobie na taki luksus pozwolić i być na przykład epikurejczykiem . Kiedy przyszło chrześcijaństwo czy islam , żarty się skończyły.
Tolerancja odeszła w niebyt . Państwo stało na straży wiary , wymuszając ją np . edyktami . Zabroniono odnosić się do tradycji przodków . Przyszło nowe , mało zrozumiałe , mało śmieszne i groźne w wymowie . Odtąd trzeba było poddać się nowemu .Upłynęły stulecia i wątpliwa prawda stała się obowiązująca tradycją . A z tą trudno się dyskutuje. Trzeba ją negować w całości . I ja ją neguję i odrzucam , do końca swoich dni .

Sro 17 Cze, 2009 18:39

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

seth
Cytat:
...............I ja ją neguję i odrzucam , do końca swoich dni .

i za Cię lubię,spokój,zdecydowanie.......jaka szkoda ,że nie gramy w jednej drużynie, przynajmniej jeśli chodzi o wiarę.
pozdrawiam borys katolik-tradycjonalista
ps.
witaj PanzerPiwo

_________________
Священная война

Sro 17 Cze, 2009 20:19

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kto chce ten wierzy i się boi . Strach ten ma stymulować człowieka do prawego życia w.g reguł wymyślonych przez ludzi .

Wiesz, sprowadzanie istoty wiary do strachu to bardziej niż jej maksymalne spłycenie... To, że znaczna część ludzi tak sobie w uproszczeniu funkcjonuje, to już ich problem - ale generalizować w ten sposób nie można.

Pzdr

Grzesiu

Sob 20 Cze, 2009 13:20

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Grzesio :


Cytat:
Wiesz, sprowadzanie istoty wiary do strachu to bardziej niż jej maksymalne spłycenie...



Istotnie . Jest to tylko jeden z mechanizmów. Jednak bardzo skuteczny , jak sam piszesz :


Cytat:
To, że znaczna część ludzi tak sobie w uproszczeniu funkcjonuje, to już ich problem


To nawet nie jest problem . To fakt.
Celem postu nie jest szydzenie z ludzi wierzących . Jednak muszę odnieść się do następującego pouczenia :



Cytat:
ale generalizować w ten sposób nie można.


Właśnie generalizowanie jest problemem obu dyskutujących stron . Niestety. Wynika to z uogólniania , braku zrozumienia i zwykłej złośliwości. W tym przypadku mamy analogiczną sytuację . Moderator bierze udział w dyskusji , reprezentując jedną ze stron . Korzysta przy tym z przysługujących prerogatyw i napomina nieprawomyślnego usera . A może się mylę , i powinienem traktować tą wypowiedź jako głos w dyskusji ??? Jeżeli tak , to moje pytanie brzmi : Czy jeżeli diabeł istnieje to bóg też ? Dlaczego jest to stwierdzenie nieprawdziwe , zważywszy na fakt , że pewna grupa ateistów wierzy w szatana ? Czy jest w tym sprzeczność ?

Sob 20 Cze, 2009 20:41

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja rozumiem - w potocznej praktyce kwestie pobożności czy wiary oparte są często rzeczywiście na mniej lub bardziej dosłownie pojętych kategoriach strachu/kary/obowiązku itp. Dzieje się to z różnych przyczyn i wina leży po obu stronach - tak duchowieństwa, jak i wiernych. Wszak łatwiej wpoić ludowi przestrzeganie zasad grożąc karą, tłumacząc wiarę przez perspektywę pobożności, uczynków, niż zagłębiając się w rejony wymagające głębszego zaangażowania duchowego czy intelektualnego. I tak, się, niestety, dzieje zbyt często. Z drugiej strony wiara wymaga też odpowiedniego zaangażowania - czy nawet predyspozycji - od wiernych. Ale nie można powiedzieć a priori, że wiara oparta jest na strachu przed karą - bo to nie jest prawda, istota, ale wypaczenie. Bo w swej istocie wiara oparta jest na miłości, ze wszystkim co z tego wynika, a nie na strachu i karze.
Cytat:
Moderator bierze udział w dyskusji , reprezentując jedną ze stron . Korzysta przy tym z przysługujących prerogatyw i napomina nieprawomyślnego usera .

A ja nie jestem moderatorem w tym dziale Wink , wziąłem jeno udział w dyskusji.

Pzdr

Grzesiu

Nie 21 Cze, 2009 10:53

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Grzesio :

Cytat:
. Bo w swej istocie wiara oparta jest na miłości, ze wszystkim co z tego wynika, a nie na strachu i karze.



Nie każda religia jest oparta na miłości do bliźniego Wink Ale głównym założeniem chrześcijaństwo jest , aby bliźniego kochać , lub szanować . Czyli mamy utopię w najczystszej postaci . Niemożliwą do zrealizowania przez cały okres istnienia tej religii. Mimo to , jak mantrę kapłani chrześcijańscy powtarzają ; miłuj bliźniego swego , jak siebie samego . I co ? Skutek jest odwrotny od zamierzonego . Hipokryzja ludzi z pierwszej ławki w kościele lub zborze , jest oczywista . Nie odstają od tego wizerunku Świadkowie Jehowy , którzy swoją nietolerancję mają wpisaną w sposób działania ( czyt. nawracania) . Dlaczego tak jest ? Czy tylko tak można zinterpretować Pismo Święte ? Odrzucając i opluwając przekonania i sposób życia innych ludzi ? Niestety , jak pokazuje historia drapieżna postawa religii monoteistycznych , takich jak islam i chrześcijaństwo , niszczyła stare wierzenia i cywilizacje bez żadnych skrupułów. Aktywność islamu , szczególnie w Europie Zachodniej, jest alarmująca i przerażająca. Zamykanie oczu na inwazję takiego sposobu życia , jest niedopuszczalna. Polski kościół katolicki za pomocą posłów prawicy próbuje wprowadzać prawa niezrozumiałe i kwestionowane przez większości społeczeństwa. Dlaczego ? Bo ma monopol na prawdę , bo podpiera się świętymi bożkami , po nadużywa słowa tradycja , strasząc i ganiąc niepokornych . Jest to śmieszne i głupie zarazem .

Nie 21 Cze, 2009 19:02

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3596
Pochwał: 18
Skąd: Brenno
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

szponiasty
Cytat:
Czyli skoro diabeł istnieje to Bóg też ?



Trudno jest wytłumaczyć czym jest dobro bez wskazania jego przeciwieństwa. Czyli idąc tym tropem skoro diabeł istnieje to bóg także. Niby logiczne ale niestety nie jest to takie proste.
Ten Odwieczny problem teodycejski doczekał się już wielorakich interpretacji i tak szczerze mówiąc nigdy umysł ludzki nie będzie w stanie zrozumieć istnienia obok siebie dobra i zła. Nigdy nie dowiemy się dlaczego Bóg, skoro jest wszechwładny, wszechmocny i wszechwiedzący, dopuścił do powstania zła. Na tym polega istota Najwyższego, że nie jesteśmy w stanie pojąć, przeniknąć jego osobę. Na tym właśnie polega wiara w Boga. Że jego osoba owiana jest tajemnica. Gdybyśmy je wszystkie poznali wiara przestałaby być wiarą a stała się wiedzą. Czego nie jesteśmy w stanie zrozumieć uznajemy za hipotezę i tylko przypuszczamy że tak jest. Przypuszczamy że istnieje Bóg, wierzymy też, że istnieje szatan. Tym jest każda religia. Nie da się jej objąć rozumem, dlatego gdybanie nie prowadzi do żadnych racjonalnych wniosków. Stąd istnienie obok siebie Boga i szatana pozostanie dla nas niepojete. Jednym słowem chcesz to wierz.

Osobiście uważam że szatan jest wymysłem czysto ludzkim; człowiek wymyślił go sobie aby usprawiedliwić swoją słabość, uległość, bunt względem reguł moralnych którym nie chce się poddać. Zło tkwi tylko i wyłącznie w człowieku. To on jest przecież miarą wszystkiego. Protagoras się nie mylił.

_________________
forum.historia.org.pl
Każdy dzień jest podróżą przez historię

Pon 22 Cze, 2009 13:03

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Amica napisał:
Nigdy nie dowiemy się dlaczego Bóg, skoro jest wszechwładny, wszechmocny i wszechwiedzący, dopuścił do powstania zła.


Ano dlatego, że ze zła można wyprowadzić dobro. Tu jest podobnie jak w przypowieści o zaginionej owcy.

Łk 15, 1-7 napisał:
Schodzili się do Niego wszyscy celnicy i grzesznicy, aby go słuchać. Faryzeusze jednak i nauczyciele Pisma szemrali: "On przyjmuje grzeszników i jada z nimi". Opowiedział im wtedy tę przypowieść : "Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie szuka tej zaginionej, aż ją znajdzie? A kiedy ją znajdzie, bierze ją z radości ana ramiona. Po powrocie do domu, zwołuje przyjaciół i sąsiadów i mówi im: "Cieszcie się ze mną, bo znalazłem moją zaginiona owcę". Mówię wam: Większa będzie radość w niebie z jednego grzesznika. który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.


Dlatego jeden nawrócony grzesznik jest lepszy niż 100 innych, których nie trzeba nawracać.

_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pon 22 Cze, 2009 17:44

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

porui:


Cytat:
Dlatego jeden nawrócony grzesznik jest lepszy niż 100 innych, których nie trzeba nawracać.



Było by to piękne , przynajmniej dla świata starożytnych , gdyby chrześcijanie siłą nie nawracali i nie narzucali swojego prawa i woli.
Stało się jednak inaczej. Mimo to uważam , że monoteizm i tak by wygrał . Bez względu czy byłaby to wersja Jezusa, ( właściwie Pawła z Tarsu ) Maniego czy Mahometa.

Pon 22 Cze, 2009 19:20

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ale dlaczego bunt szatana wobec Boga nie został ukarany jego totalnym unicestwieniem - bo przecież przedstawiony nam przez większość religii porządek oznacza jednak stan pewnej chwiejnej ale jednak równowagi pomiędzy dobrem a złem - czyżby więc zbuntowany anioł nie wywalczył sobie jednak całkiem wysokiej pozycji jako władca "innego" świata???

No i może warto przeprowadzić egzorcyzmy w naszym sejmie - spotkałem się z opinią, że zagościło tam samo zło w czystej postaci:)))

Czw 09 Lip, 2009 14:40

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

U. Eco w swojej ostatniej powieści "Płomień królowej.....'napisał ciekawą teorie :Bóg jako istota wszechwiedząca wiedział że aniołowie sie zbuntują , po prostu z mściwym uśmieszkiem czekał na bunt coby potem buntowników wy.. hm..tegować z Raju Wink Coś w tym stwierdzeniu Eco jest, nieprawdaż? Wink

Pią 10 Lip, 2009 2:24

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Marek

Mnie na religii uczyli tego, że Bóg nie unicestwił szatana dlatego, bowiem ze zła można wyprowadzić jeszcze większe dobro. Koniec, kropka. The end.

_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pią 10 Lip, 2009 9:47

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Porui
Faktycznie w historii kościoła rzymskiego nawróceni grzesznicy odkrywają aż kłopotliwie istotną rolę - pytanie tylko czy o to naprawdę chodziło Stwórcy...
Ale swoją drogą to ciekawe - może grzeszyć ile chcesz - jeżeli jednak we właściwiym momencie pojednasz się ze Stwórcą ... i powrócisz na łono kościoła - to wszystko zostanie ci wybaczone...Czy naprawdę o to chodziło Stwórcy???

Pią 10 Lip, 2009 10:28

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3596
Pochwał: 18
Skąd: Brenno
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No cóż, my nie jesteśmy aż tak wszechwiedzący jak Bóg i nie jesteśmy w stanie przeniknąć jego myśli. Raczej nigdy nie dowiemy się jakie ma zamiary względem ludzkości. No chyba że na sądzie ostatecznym. Teoretyzować zawsze można tylko kto ma wtedy rację? W tym wypadku chyba każdy, dopóki prawda nie zostanie ujawniona.




Cytat:
Bóg jako istota wszechwiedząca wiedział że aniołowie sie zbuntują , po prostu z mściwym uśmieszkiem czekał na bunt coby potem buntowników wy.. hm..tegować z Raju


Przede wszystkim Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Człowiek sam zadecydował czy chce trwać przy swoim Stwórcy i żyć w edenie czy wręcz przeciwnie- przeciwstawić się i ponieść za to karę czyli żyć w cierpieniu i bólu oraz na końcu umrzeć. Człowiek sam skazał siebie na wygnanie.

_________________
forum.historia.org.pl
Każdy dzień jest podróżą przez historię

Pią 10 Lip, 2009 15:21

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam, rację ma ten, komu sam Stwórca objawił swoją wolę np. we śnie - z czymś takim raczej trudno dyskutować ale może warto wiedzieć, że powyższy argument przez stulecia wcale nie był traktowany jako żart.

Pią 10 Lip, 2009 16:12

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Ale swoją drogą to ciekawe - może grzeszyć ile chcesz


Możesz, tylko potem będziesz z tego rozliczony.

marek8888 napisał:
jeżeli jednak we właściwiym momencie pojednasz się ze Stwórcą ... i powrócisz na łono kościoła - to wszystko zostanie ci wybaczone


Primo. Istnieje coś takiego, co jest zwane grzechami przeciwko Duchowi Św. Jednym jest odkładanie pokuty aż do śmierci (chyba o to ci chodzi). Jest ich 7 i są one niewybaczalne.

Secundo. Wybaczyć może i wybaczone, ale i tak odpokutujesz za nie w czyśćcu. Im więcej nagrzeszysz, tym większa pokuta, bądź kara piekielna.

Tertio:

marek8888 napisał:
Czy naprawdę o to chodziło Stwórcy


Nie, nie konkretnie o to. Stwórcy chodziło o to, żeby grzesznik się naprawdę nawrócił i starał się więcej nie popełniać tych grzechów, a nie kiedy mu się podoba i jak mu się podoba. Na tym polega cały sekret. Nie robisz tego na pokaz innym, ale dla siebie.

_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pią 10 Lip, 2009 16:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.