| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Gdzie w Biblii jest mowa o 7 grzechach głównych? Obawiam się, że mylisz Katechizm K.K. z Biblią, a to nie jest to samo... Zwróć uwagę na Księgę Przysłów 6 rozdział i wersety od 16 do 19.

Sro 05 Sie, 2009 19:21

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Obawiam się, że mylisz Katechizm K.K. z Biblią, a to nie jest to samo...
Pewnie i mylę, ale to jest mądre i powinno sie przestrzegać dla własnego dobra.Natomiast ludzie niszczą własne ciało a potem modlą sie do Boga o zdrowie, wyklinają przeklinają i mają pretensję do całego świata.
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 06 Sie, 2009 15:31

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak, niewątpliwie masz słuszność! Zatem dlaczego tak się dzieje, czemu teraz (zwłaszcza w XX i XXI w) lepiej oraz wyraźniej to postrzegamy? Pewno mi nie uwierzysz, ale Biblia mówi o tym tak: "A to wiedz, iż w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia..." (2 List do Tymoteusza 3 : 1- 5). Nie zrozum tylko, że próbuję ustalić teraz koniec tego stanu rzeczy, kiedy to będzie wie tylko Bóg, ale nie pozostawił nas bez wiedzy zupełnie. Pan Jezus na ten temat podpowiedział trafnym przykładem: " A od drzewa figowego jako przykładu nauczcie się tej rzeczy: Gdy tylko jego gałązka staje się miękka i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Podobnie i wy, gdy to wszystko ujrzycie, wiedzcie, że jest on blisko u drzwi". (Mateusza 24 : 32, 33).

Czw 06 Sie, 2009 19:31

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

groszek :

Cytat:
Pewnie i mylę, ale to jest mądre i powinno sie przestrzegać dla własnego dobra


Niech nie zwiedzie Ciebie , ojcowski ton usera Hadiuki , współczynnik jego tolerancji dla Twojej wypowiedzi jest bliski zeru . Zaprzecz Jego kłamstwom , a przekonasz się o tym niezwłocznie.

Czw 06 Sie, 2009 19:36

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka snuje przypowieści niczym biblijny prorok?hmmm Ja jego wypowiedzi toleruję a on moje? wolna wola Wink Wyznacznikiem kultury człowieka jest "jego stosunek do zwierząt i wierzeń innych ludzi"----zwierzęta lubię i szanuje(wegetarianka)oprócz robali no nie jestem doskonała Wink Wiara jest prywatna sprawą każdego człowieka (tylko fanatyków bym Czołg2 )I wzorem Chrystusa wybaczam moim prześladowcom Wink .
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 06 Sie, 2009 22:23

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Groszku, sprostuję Twoją wypowiedź i za pozwoleniem (jak mniemam) wyjaśnię: nie mogę snuć przypowieści niczym prorok z prostej przyczyny - posiłkuję się spisanym słowem Bożym, a zatem nie jestem bezpośrednim łącznikiem między ludźmi, a Stwórcą. Przekonany jestem, że odpowiadając na tytułowy temat forum rozsądnie będzie się oprzeć na fundamencie, jakim jest Pismo Święte (każdy może mieć do niego dostęp). W kwestii wiary masz słuszność, nie wszystkim została dana (?), a może... "wśród których bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga" (2 List do Koryntian 4 rozdział i 4 werset). Dla porządku definicja wiary zawiera sie w Liście do Hebrajczyków 11 rozdziale i 1 wersecie: " Wiara to nacechowane pewnością oczekiwanie rzeczy spodziewanych, oczywisty przejaw rzeczy realnych, choć nie widzialnych." Tylko opierając się na tej podstawie (Pismo Święte) natchnionej przez Boga możemy znaleźć sensowne odpowiedzi na nurtujące nas pytania, oczywiście jeśli chcemy... Reszta dywagacji nie ma najmniejszego sensu, ponieważ ani filozofia, ani nasze prywatne "widzi mi się" nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na proste pytania: " Skąd wzięliśmy się, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy i czy życie ma sens?" Chyba coś nas wyróżnia od zwierząt, mimo tego, że jak one rodzimy się, przeżywamy okres dziecięcej zabawy, potem doroślejemy, wychowujemy potomstwo, starzejemy się (często chorujemy) i umieramy. Widzisz różnicę?

Pią 07 Sie, 2009 17:39

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
Widzisz różnicę?



Ceterum censeo Carthaginem esse delendam .

Pią 07 Sie, 2009 19:09

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Panowie troszeczkę tu posprzątałem! Nie chcę zamykać kolejnego wątku, tak więc proszę o trzymanie się tematu, a nie interpretacje pisma świętego (tu szczególna prośba do Hadiuk'i)

Pozdrawiam!
Damian

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Wto 11 Sie, 2009 19:32

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

PanzerII - jeśli masz lepszy odnośnik do tematu "śmierć", to proszę... Twoja uwaga jest bezzasadna i trąci stronniczością w niezbyt dobrym wymiarze i smaku. Jak na razie Pismo Święte (poprawnie pisane z dużej literki - wszak to nazwa własna) jest jedyną dla osób wierzących (a społeczeństwo polskie składa się podobno z 90% chrześcijan, tak zwanych) podstawą do zdefiniowania pogladu w aspekcie przyszłości po śmierci (jakkolwiek ta przyszłość miałaby wyglądać). Zważ przy tym, że nie popisuję się własną mądrością, a opieram się na cytatach biblijnych, co jest w pełni legalne i zgodne z Konstytucją RP. Jeśli zatem dostrzeżesz w moich wypowiedziach jakieś wulgaryzmy ewentualnie propagandę totalitarną (faszystowską, bądź komunistyczną), to zamknij wątek. Obecnie pożyteczniej byłoby, gdybyś sam wypowiedział się rozsądnie w temacie wątku udowadniając, że jest życie po śmierci (i nie na zasadzie, że babcia miała sen przed śmiercią dziadka, a po niej parokrotnie umawiała się z dziadkiem na bal w niebie..., bo to byłyby czyste bzdety). Pozdrawiam.

Wto 11 Sie, 2009 21:41

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
(a społeczeństwo polskie składa się podobno z 90% chrześcijan, tak zwanych)



Ceterum censeo Carthaginem esse delendam .

Katon.

Sro 12 Sie, 2009 15:25

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Widzę, że niektórzy popadli w obsesję tracąc wątek przewodni i tematyczny: "Temat tabu. Śmierć". W związku z tym podam definicję tego zjawiska, aby pamiętać o czym piszemy: "Przerwanie wszelkich funkcji życiowych. Po ustaniu oddychania, akcji serca i czynności mózgu siła życiowa komórek ciała stopniowo zamiera. Śmierć jest przeciwieństwem życia." To jest treścią tematu, który może rodzic zasadne pytania: dlaczego starzejemy się i umieramy, dlaczego umierają małe dzieci, gdzie sa umarli, jaki stan jest umarłych (czy zmarli mogą w jakiś sposób pomagać lub szkodzić żywym), jak odnieść się do relacji ludzi uznanych za zmarłych, którzy zostali odratowani i opowiadali o innym życiu(czy jest jakieś medyczne wyjaśnienie takich przeżyć?)?? Laughing
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupim - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

Sro 12 Sie, 2009 19:41

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Widzę, że niektórzy popadli w obsesję tracąc wątek przewodni i tematyczny


Temat szedł w dobrym kierunku do póki nie zacząłeś sypać swoimi cytatami z księgi pełnej prawd! Raz jeszcze powtarzam, to forum historyczne, a nie badaczy pism oświeconych!
Prosił bym o więcej własnych refleksji a nie suchych cytatów! Piwo

Pozdrawiam!
Damian

PS.
Cytat:
Jak na razie Pismo Święte (poprawnie pisane z dużej literki - wszak to nazwa własna) jest jedyną dla osób wierzących (a społeczeństwo polskie składa się podobno z 90% chrześcijan, tak zwanych) podstawą do zdefiniowania pogladu w aspekcie przyszłości po śmierci (jakkolwiek ta przyszłość miałaby wyglądać).


Proszę weź pod uwagę że nie wszyscy tu są wierzący i nie narzucaj swojej wiary!

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sro 12 Sie, 2009 19:51

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Gdzie Szanowny Moderator dopatrzył się w mojej wypowiedzi sugestię lub nakaz dla ogółu w kwestii "poprawności formułowania myśli"? Odnoszę wręcz przeciwne wrażenie wywierania na mnie nacisku (czy to forum zastrzeżone jest tylko dla ateistów, Katolików, komunistów i hipokrytów?). Zadałem dla ogółu tematyczne pytania w przedmiocie śmierci i nikt nie ma formalnego obowiązku odpowiadać na nie - pytania zdały mi się frapujące... Jeśli Moderator zna równie frapujące odpowiedzi, to chociaż ja sam chętnie je poznam. Nikt nie musi być lekarzem, aby unikać przeziębień. Nie jestem ordynowanym Świadkiem Jehowy, nie jestem konstytucjonalistą, ale potrafię zacytować art 25 pkt.1 Konstytucji RP: " Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione";art. 53 pkt.1 : "Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii" i ostatni art. 54 pkt. 1: "Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji". Przypominam zatem, że to forum temu służy, a Szanowny Moderator potraktował sprawę nieprofesjonalnie... Neutral Jaki jest zatem wymiar historyczny śmierci?
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupim - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

Sro 12 Sie, 2009 20:46

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
Odnoszę wręcz przeciwne wrażenie wywierania na mnie nacisku (czy to forum zastrzeżone jest tylko dla ateistów, Katolików, komunistów i hipokrytów?)



Ceterum censeo Carthaginem esse delendam .

Katon.

Sro 12 Sie, 2009 21:05

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dobrze zamykamy! Wszelkie żale,skargi i uwagi proszę do mnie kierować w prywatnej wiadomości!
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Czw 13 Sie, 2009 7:19

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.