| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zamek Chudów

ojojoj... Trochę późno ale mam nadzieję że ta wiadomość do kogoś trafi.

10 maja 2009 roku - powrót do czasów Napoleona. Czy sam Mały-Wielki Wódz mógł odwiedzić Chudów? Rzecz to raczej wątpliwa, ale na przy zamkowych łąkach odtworzymy prawdopodobne starcie wojsk pod jego sztandarem z oddziałem pruskich muszkieterów. Ponadto podczas imprezy będzie można zapoznać się z uzbrojeniem ówczesnych żołnierzy i technikami ładowania broni, a także zobaczyć, jak wyglądało życie obozowe piechoty.
Szczegółowy program:
15.00 – Rozpoczęcie imprezy
15.15 – Prezentacja wojsk
16.00 – Pokazy ładowania broni
17.00 – Starcie wojsk
18.00 – Życie obozowe piechoty

Jednostki uczestniczące w imprezie:
Po stronie polskiej: Legia Polsko-Włoska: grenadierzy oraz artyleria
Po stronie pruskiej: 32 Regiment Muszkieterów Fortecznych z Nysy
(Impreza organizowana jest we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Fortyfikacji „Twierdza Nysa”.)

z http://www.zamekchudow.pl/25,more,140-chudow__wojny_napoleonskie_na_zamku.html

Polecam ogólnie wszystkie imprezy na tym Zamku w Chudowie byłem tam wiele razy( Husyci, Średniowiecze, Stare Samochody) i jest tam jednym słowem SUPER! Polecam z całego serca.

Sro 13 Maj, 2009 16:18

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kalendarz Imprez na Zamku w Chudowie
17 maja (niedziela)

Komandosi – impreza poświęcona najlepiej wyszkolonym jednostkom wojskowym do prowadzenia zadań specjalnych. Wojska desantowo-szturmowe, zmechanizowane i inne.

4 maja (niedziela)

Stare samochody – zlot starych samochodów, perełek w historii motoryzacji. Impreza nie tylko dla miłośników motoryzacji.

6-7 czerwca (sobota, niedziela)

Muszkieterowie – kostiumowe przedstawienie batalistyczne. Dwudniowa impreza przybliżająca elitarne oddziały znane z powieści Aleksandra Dumas. Pokazy artylerii, uzbrojenia, walki itp.

13-14 czerwca (sobota, niedziela)

Słowianie i Wikingowie– rekonstrukcja obozu z czasów pierwszych Piastów. Pokazy bitewne wojów z X-XI wieku. Pokazy rzemiosł, występy grajków. Wiele innych atrakcji, które przybliżą wszystkim czasy pierwszych Piastów.

11-12 lipca (sobota, niedziela)

Pojazdy militarne – kryptonim: Grupa Śląsk - największy na
Śląsku pokaz pojazdów militarnych. Ich przejazd do sąsiednich miast, a w samym Chudowie prezentacja ich możliwości bojowych. Jedną z planowanych atrakcji będzie przejazd czołgu po samochodzie.

Ogólnie tego jest więcej ale napisałem tylko takie związane z Historia jak się pojawią jakieś szczegóły to napiszę
Wink

P.S. Wszystko co napisałem znajduję się tu-> http://www.zamekchudow.pl/289-kalendarium_imprez_-_2009.html

Sro 13 Maj, 2009 16:27

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.