| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
1747
Feldwebel

Feldwebel




Posty: 80
Skąd: Żyrardów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W takich miejscach jak sie zrobi trasę turystyczną oświetli ją a resztę do okoła zasypie przed wejsciem posadzi babcie z kasą by pobierała opłaty, to tak samo jak by to miejsce sie usmierciło pozbawiło duszy ono dla nas poszukiwaczy lub miłośników historii traci głowny walor jaki jest tajemniczość , tego miejscai nie pozwala odkryć prawdy...

Nie 04 Maj, 2008 3:48

Powrót do góry
Marek-wawa
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Włodarz stracił na uroku

Bylem we wszystkich sztolniach Włodarz, Osówka , Rzeczka jakieś 15 lat temu pierwszy raz . Wtedy to było co zwiedzać samo wejście do Włodarza to już dreszczyk emocji . A obecnie oprowadza jakiś młodzieniec , który fantazje ma nie od parady. Poza tym mimo udostępnienia znacznie mniejsza cześć jest dostępna niż (można bylo) oglądać przed laty na własna rękę .

Wto 26 Sie, 2008 14:54

Powrót do góry
Marek-wawa
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wojt Walimia niejaki Pan Adam Hausman chce tez zmieniać coś na Zamku Grodno . Przejąc konkretnie przez miasto . http://forum.investmap.pl/viewtopic.php?f=11&t=959
Osobiście zaobserwowałem , ze wsród dawniejszych Miłośników i społecznych opiekunów zabytków jest jakiś konflikt . Jedni skupieni raczej przy Panu P Sz inni chyba jego przeciwnicy . Tu chodzi chyba o jakiś większy biznes

Wto 26 Sie, 2008 15:04

Powrót do góry
Marek-wawa
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmm, nieoficjalnie od jednego ze społecznych opiekunów zabytków dowiedziałem się , ze podczas prac we Włodarzu natrafiano na szczątki ludzkie. Jednak nikt o tym nie informował bo musiał by tam wkroczyć prokurator , ekipy policji i inne służby a to nie było na rękę właścicielowi inwestycji . Nie wiem tylko co z tymi szczątkami zrobiono .

Wto 26 Sie, 2008 15:15

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Włodarz

Byłem tam ze 2 miesiące temu i faktycznie nie zrobił na mnie większego wrażenia. Osobiście uważam, że kompleks Osówka jest najciekawszy, zarówno pod ziemią jak i obiekty naziemne Mr. Green


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pią 05 Gru, 2008 0:22

Powrót do góry
grzes
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 39
Skąd: Jugów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja byłem wczoraj i pokręciłem się po zaroślach i bagnach dookoła kompleksu. Oto efekt:

http://www.youtube.com/watch?v=XYyLkEqYDEk

Czw 13 Paź, 2011 13:51

Powrót do góry
onibusek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 141
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grześ ten jeden łuczek na początku Twojego filmu, ten taki ładnie oczyszczony to moja robota, ja go oczyściłem i zmierzyłem i nie pasuje mi do żadnej sztolni.
Ot taka mała ciekawostka.

Czw 13 Paź, 2011 14:42

Powrót do góry
grzes
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 39
Skąd: Jugów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

onibusek napisał:
ja go oczyściłem i zmierzyłem i nie pasuje mi do żadnej sztolni.


Obecne sztolnie jak wiadomo nie są w końcowym etapie przed szalowaniem i betonowaniem, dlatego trudno przypasować. Na pewno w dalszym etapie robót górniczych sytuacja by się zmieniła Wink Wyluzowany

Pią 14 Paź, 2011 19:44

Powrót do góry
wojo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Pochwał: 3
Skąd: Twierdza Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Byłem w udostępnionych do zwiedzania korytarzach Włodarza w 2010 r.
Owszem , wygląda to w miarę ciekawie a jednak pozostaje niedosyt ....
W załączeniu kilka zdjęć pokazujących jak to wygląda na zewnątrz . Oceńcie sami .



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
"Jeszcze nikt nie wygrał wojny umierając za własną ojczyznę. Wojnę wygrywa się kiedy to przeciwnik ginie za jego ojczyznę"
Patton

Nie 25 Mar, 2012 22:32

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie fakt ,że w lutym odbył się 1 Międzynarodowy Zlot Eksploatatorów .......i nikt o tym nie pisze .Po wypowiedziach ekspertów ręce opadają . Wink

Pią 01 Lut, 2013 19:52

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.