| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
orzel13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 428
Skąd: Swindon(GB)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawa Teoria (Dyktatorzy)

Wpadłem na ciekawą teorię: gdyby jedynymi dyktatorami byli Lenin (później Stalin/Trocki) i Mussolini to we Włoszech do tej pory rządziliby następcy Mussoliniego i być może i Lenina. Czemu tak uważam? Ponieważ gdyby nie było Hitlera, rząd Mussoliniego miałby poparcie przez długi czas (to Hitler wprowadzał zmiany w działaniach Duce.) Gdyby nie było Hitlera Rosja nie zajęłaby Polski, ponieważ reszta Europy zareagowałaby (nie byłoby obaw o walke na 2 lub 3 fronty). A to oznaczało by brak wojny w Europie (poza drobnymi konfliktami np. na Bałkanach, w okolicach Bułgarii. ZSRR nie rozpadł by się (Polska byłaby nie byłaby krajem komunistycznym, bo nie było by układów w Teheranie, Jałcie itp. więc nie miałby kto im tego bałaganu rozwalić Laughing ) Niemcy mogliby liczyć na skrócenie wyroków Traktatu Wersalskiego i w Europie było by wszystko cud, miód, malina. Afrykańskie kolonie włoskie byłyby utrzymywane przez Włochów i nie było by takich rzeczy jak głód w Etiopii, wschodnia Afryka zmieniłaby się po troszę w RPA, z tym że naród włoski nie poradziłby sobie z wprowadzeniem Apartheidu (na szczęście). Swoją teorią nie próbuję polecać władzy dyktatorów, lecz po prostu pogdybać Bardzo szczęśliwy .Ale na nasze nieszczęście urodził się ten pies zapluty - Hitler.
_________________
Nie tyle groźny jest rosyjski czołg, co jego pijana załoga.

Pią 10 Kwi, 2009 19:36

Powrót do góry
shady94
Chorąży

Chorąży




Posty: 150
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O wiele lepiej byłoby gdyby w Niemczech rządził sobie Hitler (wątpię by jego następcy byli tacy radykalni), a nie byłby tego czerwonego śmiecia zza wschodu. Rosja jest potęgą sama w sobie, z wielu powodów, i tymczasowy sojusz z Niemcami czy jego brak nie robiłby jej różnicy. A Hitler bez sojuszu z Rosją nigdy nie odważyłby się zaatakować Polski, a i pewnie i zająć Czechosłowacji.


Niestety, nawet wśród najmłodszego pokolenia panuje przekonanie że komuniści to taki dobry wujek z małymi grzeszkami na sumieniu.

Pią 10 Kwi, 2009 19:46

Powrót do góry
orzel13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 428
Skąd: Swindon(GB)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niestety, nawet wśród najmłodszego pokolenia panuje przekonanie że komuniści to taki dobry wujek z małymi grzeszkami na sumieniu.

Czy to aby nie aluzja do mnie Wink Ja komunizmu nie trawię ale jest takie przysłowie/cytat (nie pamietam czyj) "Kto nie był socjalistą w młodości będzie sk*******em na starość, ale kto pozostanie socjalistą na starość ten jest po prostu głupi." Jestem socjalistą ale bardzo demokratycznie i liberalnie nastawionym Mr. Green

Cytat:
Rosja jest potęgą sama w sobie, z wielu powodów, i tymczasowy sojusz z Niemcami czy jego brak nie robiłby jej różnicy

Ale wątpie czy zaatakowałaby Europę bez żadnego sojusznika. Traktat Wersalski zostałby zniesiony a Niemcy byłyby sojusznikiem przeciwko Rosji. Ja tak to widzę.

_________________
Nie tyle groźny jest rosyjski czołg, co jego pijana załoga.

Pią 10 Kwi, 2009 20:17

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orzel13 napisał:

Ale wątpie czy zaatakowałaby Europę bez żadnego sojusznika. Traktat Wersalski zostałby zniesiony a Niemcy byłyby sojusznikiem przeciwko Rosji. Ja tak to widzę.

Traktat zostałby zniesiony, ale Niemcy i tak byliby względnie słabi. Zakładamy oczywiście że by się tego traktatu w miarę trzymali. Jeśli USA trzymałoby się z dala od konfliktu, myślę że Rosja dałaby radę dojść na zachodni brzeg Europy.

Tak ja to przynajmniej widzę.

Pią 10 Kwi, 2009 20:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.