| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam ,

Poszło , poszło - czekałem aż będzie wszedzie.
Miło że ktoś czeka na te moje mejliki.


Witam serdecznie.

Mam przyjemność zaprosić Państwa do lektury nowego numeru naszego dwumiesięcznika „INNE OBLICZA HISTORII”. Od czasu ostatniego numeru nastąpiło kilka przemian. Pojawił się sternik oraz zmienił nieco tytuł pisma. Co do sternika, to bez komentarzy, a co do tytułu - to chcieliśmy w ten sposób podkreślić wielość sposobów postrzegania dziejów i interpretacji przeszłości. Pismo będzie nadal pokazywało wiele punktów widzenia, w tym również z zagranicy. Ani redakcji, ani czytelników nie interesuje, naszym zdaniem, powielanie podręcznikowych informacji, byleby tylko zapełnić łamy pisma. Ale zasadnicza linia pisma pozostaje bez zmian.
W celu lepszego prezentowania wiedzy historycznej i tajemnej nasz zespół redakcyjny poszerzył się o nowych autorów, w tym szczególnie Wojciecha Stojaka czy Roberta Kudelskiego. Będziemy stopniowo poszerzać bazę stałych autorów, zapraszając do pisania fachowców uznanych w swoich dziedzinach. Nie oznacza to, że zamkniemy nasze łamy dla młodych. Jedynym wyznacznikiem dopuszczenia na łamy będzie tylko i wyłącznie jakość tekstu i jego wartość naukowa lub poznawcza.
Nowy numer naszego magazynu od dziś jest już w sprzedaży na terenie całego kraju w Salonikach Prasowych „Ruchu”, Salonikach Prasowych „Kolportera”, sieci „In Medio” (głównie w centrach handlowych), „Partner” (w Łodzi, Gdańsku czy Słupsku), „Rolkon” (w Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie czy Zielonej Górze), „Relay” (na dworcach PKP i lotniskach na terenie Polski) i w salonach Empiku.
W najnowszym numerze możemy przeczytać między innymi interesujące artykuły:
- Akcja „Ocalenie”
Watykan epoki Piusa XII pierwszych miesięcy i pierwszych kilku lat po klęsce hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy i po ogłoszeniu światu prawdy o straszliwych zbrodniach...

- Konflikt graniczny polsko-czechosłowacki w latach 1945–1947
Po II wojnie światowej Polska utraciła w sumie ok. 76 tys. km2, a jej granice przesunięto 200 km na zachód. Nastąpiło olbrzymie przemieszczenie ludności na tzw. Ziemie Zachodnie i Północne....

- Od rządu do nierządu. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej a Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego
Słusznie stwierdził Tadeusz Łepkowski, że w 1944–1945 roku (nawet do roku 1947) w Polsce nastąpiło zderzenie dwóch rewolucji...

- Powstanie Listopadowe - Wojna niewykorzystanych możliwości
Zmagania toczone podczas powstania listopadowego dają podstawę do twierdzenia, iż żadne z naszych powstań narodowych nie było tak bliskie sukcesu jak to właśnie....

- „Jam skarb twój...”
Wielu marzy o znalezieniu skarbów, zdobyciu bogactwa. Jest to wpływ lektur i odwiecznego pragnienia przygody, a także chęci dokonania odkryć przynoszących nagrodę w postaci klejnotów, złota itp....

- Węgierskie jednostki Waffen SS w Budapeszcie i na ziemiach polskich
Przez większą część II wojny światowej Węgry były najlepszym sojusznikiem III Rzeszy. Wojska węgierskie od czerwca 1941 r. walczyły na froncie wschodnim i wspomagały niemieckie siły okupacyjne....

- A na Tygrysy mieli Visy
W latach 30. XX wieku stworzenie własnego, narodowego wzoru pistoletu wojskowego stało się ambicją każdego kraju europejskiego aspirującego do znaczenia na kontynencie....

- Szkice gockie - O scytyzacji Gotów Wschodnich, o Herulach i zmierzchu królestwa Hermanaryka - L
Na początku II połowy IV wieku naszej ery Ostrogoci byli u szczytu swojej potęgi, dominując na olbrzymich przestrzeniach środkowej i wschodniej Europy. Zwycięska ekspansja militarna uzależniła (w różnym stopniu) pokonane ludy a kontrolowanie dalekosiężnych...

- Krwawy Popielec 8 II 1296
Dzień, który rozpoczynał się wraz ze wschodem słońca o godz. 7.38, położyć się miał krwawym cieniem na pamięci potomnych. Współcześni długo jeszcze mieli wspominać wydarzenia, które nagłym cięciem przerwały drogę do zjednoczenia Polski....

Mam nadzieję, że w tych i innych materiałach znajdą Państwo wiele interesujących informacji i inspiracji dla własnych poszukiwań.

Na zakończenie pragnę Państwa najmocniej przeprosić za opóźnienie wydawnicze.

Pozdrawiam serdecznie
Redaktor

Pon 07 Lis, 2005 22:18

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

he i jeszcze tytul tygodnia Uśmiech
fajna sprawa
i to mi sie w OH podoba ze fantazja u redkacji jest Uśmiech
bo wtedy duzo spraw mozna zalatwic

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 07 Lis, 2005 22:36

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mała uwaga. JAk ktoś bedzie się pytał w Kolporterze czy Empiku niech podaje nowy cały tytuł: "Inne oblicza Historii" jak poda "oblicza historii" to baza danych nic nie wykaże Bardzo szczęśliwy .
Ale w końcu wszystko się wyjaśniło i przeczytałem. I jak zawsze kilka uwag:
1) str 79- błędnie podpisane zdjęcie. podpis "Vis produkcji polskiej z roku 1938...." a na zdjęciu jest niemiecki Vis z drewnianymi okładzinami. Ot taki chochlik Bardzo szczęśliwy . Poza tym rewelacja.
2) "akcja Ocalenie" dośc szkicowo, mam nadzieję że to dopiero wstęp do serii arykułów. W tym nic ponadto co jest już dosć znane- nawet chyba jeden program Wołosząńskiego był temu poświęcony.
3) konflikt polsko-czeski. Co to znaczy : "zachowanie się wkraczających oddziałów pozostawiało wiele do życzenia..." Może jakieś rozwinięcie tego tematu. równie dobrze można powiedzieć że zachowanie wkraczających do Niemiec oddziałów AC czy Niemców tłumiących Powstanie pozostawiało wiele do zyczenia- ale chyba nie o to chodziło autorowi.
4) artykuł M.S.- chyba się wstydzi nazwiska Bardzo szczęśliwy . Faktów starczyło na dwie-trzy strony. reszta to prywatne poglądy autora, kóre mógł pominąć lub przedstawić na forum. A zaoszczędzone miejsce przeznaczyć na jakiś sensowny artykuł. A Rola-Żymierski był chyba marszałkiem a nie generałem.
5) węgierskie waffen-ss i powstanie listopadowe super artykuły.
6) reszta w zasadzie mnie nie interesuje, więc się nie będę wypowiadał.

Sro 09 Lis, 2005 20:49

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W koncu dopadlem Laughing Laughing Laughing

No... nie jest tak zeby sie przyczepic nie mozna bylo. Nie bede pial, ze rewelacja bo co potem? W kazdym razie ogolny odbior - dobry. Oczywiscie odnosze sie do tego co mnie interesuje. Zelastwo i heraldyka jest mi daleka. Ale po kolei:

wstepniak - jak wstepniak. Dobrze, ze nie bylo zbyt duzego tlumaczenia sie bo to zawsze niezbyt szczerze wyglada,

dr J. Wilczur - (pomijam promocje ksiazki), temat niezwykle ciekawy. Tradycyjnie u autora duza dawka emocji. Taki styl. Ja sie przyzwyczailem. Ale za cholere nie przyzwyczaje sie do tak skrotowego podejscia (to nie zarzut do autora, a do Redakcji). Toz o sprawie niby kazdy wie ale o nazwiskach, konkretnych wydarzeniach, datach.. Czekam na jakies rozwiniecie.

granica z Czechami - temat podobnie j.w. - niby wiadomo ale dokladnie niewiele. Poczatek artykulu wydawal mi sie chaotyczny. W dalszej czesci juz duuuzo lepiej. I podobnie ja u dr Wilczura mam duzy niedosyt.

artykul M.S. - przyznam, ze juz pierwszych kilka zdan mnie odrzucilo. Jakbym sluchal (czytal) prof. Wieczorkiewicza. Duzo propagandy i politycznie poprawnych odniesien (w dzisiejszych czasach postawa sluszna) natomiast podane to jest w sposob niestrawny i nudny. Mogloby tego nie byc.

wegierscy "elektrycy" - dobre.

o skarbach - w zasadzie telegram. Nawet nie wiem do kogo. Tut. "towarzystwo" raczej temat zna. Ale jak sie zastanowic to przeciez ktos "swiezy" tez czasem wezmie gazete do rak. Nie potepiam.

popielec - dobre

kudi - kudi Mr. Green Mr. Green Mr. Green

W. Stojak - lepiej tu niz w szmatlawcu. Bajki tez sa potrzebne. Od razu wyjasnie, ze nie obrazam i ja lubie takie opowiesci. Niewazne czy prawdziwe czy nie. Daja klimat.

powstanie - w koncu jest listopad... W nastepnym numerze powinno byc cos o styczniowym...

forum - to ja juz wole zebrac to w jeden artykul. Ale to moje zdanie. W koncu sprawa dotyczy formy, a nie tresci.

VIS - o zlomie nie czytam to sie nie wypowiem.

listy do redakcji - dobrze, ze sa

heraldyka - mnie nie dotyczy, klejnot gdzies mi sie zagubil...

To kiedy numer 7 ????????!!!!!!!!!!!!!!!! Czy bedzie rownie mityczny jak 6 ?
W kazdym razie nie mam poczucia zle "zainwestowanych" 10 PLN.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 09 Lis, 2005 21:40

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem za dużo o tych "elektrykach" - w gazetach i w www. Zniesmaczony
Ale jak już "muszą być" Wink to napiszcie przynajmniej o jednostkach mało znanych np:

• karny batalion SS-Fallschirmjägerbataillon 500 (600)
• kompanie komandosów "Dora I" i "Dora II" z batalionu karnego "SS-Sturmbataillon 500"
• Otto Skorzeny i jego SS-Jagdverbände
• Obóz karny W-SS w miej. Maćkowy i chyba też w Dachau???

Zresztą proponuję otwarcie tematu typu "O czym chcielibyśmy czytać". Tak jak np. na Ospreyu:
http://www.ospreypublishing.com/books_likeread.php Bardzo szczęśliwy

Sro 09 Lis, 2005 22:35

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wow ale fajne tematy , zajmiemy sie tym.

Teraz lecimy wszystkich po kolei w nr 7 Ochotnicze jednostki Hiszpańskie.


A film jak ? jak się wam podoba ?

Sro 09 Lis, 2005 22:49

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja w dalszym ciągu czekam, czy obiecany numer do mnie przyjdzie ... Evil or Very Mad
_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Czw 10 Lis, 2005 9:35

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dla mnie szponiasty jeden film to za malo Uśmiech
bo nie wszyscy musza lubic twierdze. super rzecza jest plyta cd. i tak w branzy nikt tego nie ma. ale jakby sie udalo do tej plyty dodac jakies inne, dodatkowe materialy to wiecej osob byloby szczescliwych.
rozumiem ze do grudniowego numeru dodacie Bombkę ? Tylko nie za ciezka zeby ten numer doniesc do domu Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 10 Lis, 2005 10:22

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A moim zdaniem za dużo o tych "elektrykach" - w gazetach i w www

Z tym się zgadzam, co zresztą zauważyłem już przy okazji działu OH : II wojna światowa (BTW: dwa najnowsze artykuły które tam się pokazały tylko potwierdzają moje wątpliwości)

Cytat:
(..) powstanie listopadowe super artykuły.

Embarassed

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 10 Lis, 2005 11:02

Powrót do góry
rewizor
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OH nr 6

1. Akcja Ocalenie - skopany temat potraktowany na poziomie Gazety Wyborczej lub konkurencji. Pobieżnie, bez konkretów, nic nowego nie wnoszący. Na koniec stwierdzenie redakcji, że dysponują bogatą wiedzą i materiałami w przedmiotowej sprawie. (szukają zaczepki z czytelnikami czy co ? Zszokowany ).

2. M.S + Krwawy Popielec + Powstanie Listopadowe - ktoś ćwiczy pisanie podręczników do historii szkoły podstawowej ? Tylko, dlaczego w OH ?

3. Konflikt graniczny Polsko- Czeski - dowiedziałem się więcej szczegółów niż znałem.

4. Jam Skarb Twój - typowa zapchaj - dziura. (może jakąś ładną Panienkę na rozkładówkę jeśli trzeba zwiększyć ilość stron ?)

5. Sobótka - ulubione moje klimaty czyli bajki z Dolnego Śląska. Może kiedyś się doczekamy kropki nad i, czyli zakończenia ze skrzyniami pełnymi skarbów Bardzo szczęśliwy . Chociaż, z drugiej strony może właśnie chodzi o gonienie króliczka.... W każdym razie proszę o więcej Bardzo szczęśliwy

6. Szkice Gockie + Heraldyka - tematyka całkowicie mi obca , brak opinii.

7. Węgierskie jednostki + A na tygrysy mieli Visy - nie znam się na tym i brak kompetencji do oceny fachowości autorów. Jednak nie umieściłem w pkt. 6, ponieważ oba artykuły cechuje (chyba) pisanie na temat i należyte udokumentowanie. Tego czego oczekuje od OH.

8. Szczelina - kontynuacja ciekawego tematu. Czekam na rozwój Bardzo szczęśliwy

9. Świdnica - temat co prawda nie nowy (składnice) ale zawsze chętnie poczytam . Pod jednym warunkiem Bardzo szczęśliwy Niech kudi wreście zmieni styl pisania bo czytanie jego artykułów jest męczące. Polecam umiejętności W. Stojaka, że nie wspomnę J. Lamparskiej.

pozdr.

rewizor

Czw 10 Lis, 2005 20:00

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jakbym zmienil swoj styl pisania to nie mialbys mnie z kim porownywac Uśmiech
ja chce zeby wszystko co pisze bylo sprawdzalne. chcesz badac temat dalej to po to sa cytaty i szczegolowe informacje.
po to wlasnie jest taka roznorodnosc tekstow w OH zeby kazdy znalazl cos dla siebie. i cos bajkowego i cos faktograficznego.
mi tez nie wszystkie odpowiadaja, ale ze zdziwieniem widze ze innym tak.
co wiecej zauwazylem ze ludziom podobaly sie teksty w roznych pismach z branzy o ktorych wiem ze zostaly wymyslone.
ja wymyslac nie chce,
a wierze ze w OH kazdy znajduje cos dla siebie Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 10 Lis, 2005 20:19

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Węgierskie jednostki (...) należyte udokumentowanie.

a
Cytat:
Powstanie Listopadowe - ktoś ćwiczy pisanie podręczników do historii szkoły podstawowej ?


na prawdę aż taką różnicę widzisz?

Cytat:
A na tygrysy mieli Visy (...) należyte udokumentowanie

Artykuł świetny ale jakoś oparcia w archiwaliach czy monografiach nie zauważyłem Zszokowany

Cytat:
Akcja Ocalenie - skopany temat potraktowany na poziomie Gazety Wyborczej lub konkurencji. Pobieżnie, bez konkretów, nic nowego nie wnoszący. Na koniec stwierdzenie redakcji, że dysponują bogatą wiedzą i materiałami w przedmiotowej sprawie. (szukają zaczepki z czytelnikami czy co ?).

100 % się zgadzam

Cytat:
Krwawy Popielec

Mnie się bardzo podobał

Cytat:
ulubione moje klimaty czyli bajki

i wszsytko się wyjaśniło.....

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 10 Lis, 2005 20:59

Powrót do góry
katani
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cienki numer, pachnie socjalizmem... miałkie artykuły.... szkoda, a tak się ładnie zapowiadało.... to jest skopanie gazety...pisma...
...chyba brak starego szefa... a wszystko poszło o kasę...

Czw 10 Lis, 2005 21:28

Powrót do góry
Stary Wirus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 280
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do Kataniego,
Jeżeli ten numer pachnie socjalizmem, a swoją drogą - czy wiesz, co ten termin znaczy? - to o czym musiałby byc ten numer, żeby nie zpachniało? Mam kilka tematów:
wypad po pepeszę lub morderstwo w lasku bulońskim,
walki partyzanckie nad dolną Odrą,
śladami gąsienic "Rudeg" w Normandii
czy może podróż Gustlika dookoła trawnika lub szerzej i międzynarodowo - podróż Apacza dookoła sracza.
Co do redaktora to się nie wypowiadam, nie znałem staruszka (lub młodzieniaszka Laughing)
A co do kasy, to ja też się piszę, może być pancerna - byle nie K.A.S.A.
SW

_________________
No i cóż z tego, że niektórzy nie są inteligentni. Ważne jest to, że nie chcą się uczyć!

Czw 10 Lis, 2005 23:26

Powrót do góry
Etam
Ekspert IOH
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 329
Pochwał: 1
Skąd: Mazowsze zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jesli Panowie Rewizor i Katani o nickach rodem z wyzej wymienionego okresu socjaklizmu są tacy twórczy to może niech sami coś napiszą .Siać taka czczą propagandę i populizm to kazdy potrafi.Najpierw niech sami popisza się wiedzą a dopierp po tem niechaj krytykują.Nie lubię takiego podejścia i uwazam to za zwykłe sianie zamentu.To tyle.Etam
ps.A może to z zazdrości........

Pią 11 Lis, 2005 12:54

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja uwazam, ze jesli sie komus niepodoba to ma calkowite prawo do wyartykulowania tego. Oczywiscie korzystnie by wygladalo poparcie swoich uwag konkretami. Alergia na czyjs styl to troche malo. Jednym sie podoba innym nie, a jeszcze inni szukaja informacji bo beletrystyka to jest w innym dziale. Gdyby kazdy pisal jak Lamparska to swiat bylby nudny.
Rozumiem, ze kol. Katani otrzymal polecenie sluzbowe agresywnego kroku na iOH, ale widac, ze sztab nie zaopatrzyl w konkretna amunicje i dal tylko kapiszony Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ja osobiscie to bym sie nie przejmowal co kto wypisuje. Po to kiedys wladza ludowa zlikwidowala analfabetyzm zeby kazdy mogl sie wypisac. To sa wlasnie doborczynne skutki tego "zniewolenia".

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 13 Lis, 2005 11:01

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Etam napisał:
Jesli Panowie Rewizor i Katani o nickach rodem z wyzej wymienionego okresu socjaklizmu


Pragne tylko przypomniec, ze Gogol Mikolaj zyl i pisal w XIX wieku, a to byl okres caratu. Lenin & S-ka dopiero knuli swoj spisek. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 13 Lis, 2005 11:03

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ok to i ja dorzuce swoje trzy grosze:
1. Akcja "Ocalenie" - artykuł zenujacy, pisany pod tezę, ytaci od niego antyklerykalizmem na kilometr. Zero obiektywizmu, zadnej bibliografii, nic. I te wstawki o inkwizycji najbardziej mnie rozbawiły Bardzo szczęśliwy Po prostu dno. A sam temat ciekawy i niejednoznaczny w ocenie. Jakbym miał wiece czasu moze sam bym sie pokusił o jakis artykulik Uśmiech
2. O węgierskim waffen-ss- dla mnie bomba
3. Od rzadu do nierzadu- nawet niezły, ale styl lekko nudnawy, za mało polotu.
4.Vis- artykuł swietny, szkoda tylko ze nie mam Visa 8)
5. Wieści z forum-trochę nie skumałem idei zamieszczania tego w gazecie. Ale usmiechnałem sie pod nosem , jak zobaczyłe wstawki Ijona o "amerykańskim imperialiźmie" Bardzo szczęśliwy hehe widze niektórzy sie nie zmieniają Wink
ogólnie nie żałuję wydania tych 10zł. Szkoad, ze gazeta wychodzi tak zadko. Ostatnio Odkrywca staje sie troche nudnawy, więcOH mogłoby go zastapić.
Pozdrawiam!
P.S. Jeśli mozna życzenie- dałoby się popełnic jakis artykuł o walkach w rejonie Torunia w 39 i 45r.? Albo o obozach jenieckich w tym rejonie? Byłoby bardzo miło, temat niezwykle mnie interesuje.

Nie 13 Lis, 2005 15:03

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moja wygrana gazetka doszła Mr. Green Tylko nie ten numer. Ale niech będzie. I jakie fajne znaczki.
Bardzo szczęśliwy

Sro 16 Lis, 2005 13:46

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
Zbv. Wszystko co dobre rodzi się ponoć w bólach... Wink Laughing Twisted Evil
I jeszcze w filatelistę możesz się zabawić! Uśmiech
Pozdrawiam
wars98

Sro 16 Lis, 2005 13:55

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A mnie już się odechciało czekać na LEGENDARNY 6 NUMER. Podobno wysłano juz go do mnie drugi raz i dla pewności na inny adres i co? Wielkie "D".
A książka za aktywnośc doszła i to praktycznie w niezabezpieczonej kopertce - nic z tego nie kumam! Idę w cholerę, tzn. do kiosku kupić to cudo jak jeszcze gdzieś będzie ... Twisted Evil Evil or Very Mad

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Sro 16 Lis, 2005 14:21

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
Werttrew. Czyżbyś zwątpił w naszą wspaniałą Pocztę Polską Question Rolling Eyes
Mr. Green Mr. Green
Mnie też wiele rzeczy zakosili... Evil or Very Mad
A paczka świąteczna (Boże Narodzenie A.D. 2004) z pięknej wyspy Jersey na Kanale nawet i doszła do mojej poczty - w kwietniu (widziałem zdjęcia pieczątki Exclamation ), ale z nieznanych mi przyczyn nie pokonała ostatnich :arrow: 120 metrów... Mad Zniesmaczony Evil or Very Mad
Pozdrawiam
wars98

Sro 16 Lis, 2005 14:27

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć, cześć! Bardzo szczęśliwy

Na mojej twarzy nie ma zdziwienia, chociaż ... ? Sugerujesz, że łupią mnie na dwóch niezależnych pocztach! Nie jestem przekonany, czy to poczta daje odwłoka ...

P.S.
Kończmy o tym przedsiębiorstwie bo to nie ten wątek Wink

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Sro 16 Lis, 2005 16:05

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wstawki Ijona o "amerykańskim imperialiźmie". hehe. widze niektórzy sie nie zmieniają

zwłaszcza trafne jest to drugie zdanie, a jescze w połącznieu z zarzutem o psianiu pod tezę.. wyjdzie nam czytanie pod tezę! Nigdzie nie napsiałem o "imperialiźmie amerykańskim", raz uzyłem zwrotu "imperium ameryakńskie" a jako historyk (i generalnie osoba wykształcona) powinienieś widzieć róznicę.

Cytat:
Akcja "Ocalenie" - artykuł zenujacy, pisany pod tezę, ytaci od niego antyklerykalizmem na kilometr. Zero obiektywizmu, zadnej bibliografii, nic. I te wstawki o inkwizycji najbardziej mnie rozbawiły Po prostu dno.

A tutaj się akurat zgadzamy.

Cytat:
A sam temat ciekawy i niejednoznaczny w ocenie.

pierwsze zgoda, drugie już mniejsza. Pomoc zbrodniarzom wojennym nie może być usprawideliwona tym że ci bili nielubianych czerwonych. Owszem, racja stanu i bleble ale jednocześnie Watykan mówi o honorze i moralności. a to z takim prowadzeniem polityki już stoi w sprzeczności.

Cytat:
Jakbym miał wiece czasu moze sam bym sie pokusił o jakis artykulik

hehe, napsiz coś takiego na seminarium lub proseminarium lub inne zajęcia, i po oszlifoawaniu wrzucisz do OH Wink

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 16 Lis, 2005 16:22

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zeszycik prawie przeczytany.

1. Nakład spadł. 10.000 > 8.000 . Co, gazetka nie idzie ?

2. Kolekcjoner - dawno temu zrobiłem na Access, osobiście już nie potrzebuję

3. Od redakcji - "...Udostępnione zostały dokumenty, nie działa już cenzura..." - tylko szkoda że nie wszystkie i nie wszędzie.

4. Doniesienia wydawnicze - czytałem już Kozaczuka. Zamiast 2 takich samych zdjęć może by tak okładkę książki tego Baldwina ?

5. Akcja Ocalenie - OSS to chyba "Office of Strategic Service" a nie ODESSA "Organisation der ehemaligen SS-Angehörigen". Organizacja nadal mityczna ! Podobno istniała jeszcze "Die Spinne", podobno.
No chyba że chodziło o HIAG. Wydają nawet gazetkę: "Der Freiwillige". Może by tak pomyśleć o "wydawniczej kooperacji" ? Mr. Green Ha ha ha..... coś mi dzisiaj wesoło. Laughing
http://www.ritterkreuztraeger-1939-45.de/Sonstiges/Buecher/Der-Freiwillige.htm

Zresztą nie pokazujcie palcem aaaaż taaaaak na Watykan. W książce pt. (o dziwo) "Akcja Ocalenie / M. Aarons / Alma Press" na str. 306 jest wzmianka o zbrodniarzach ukrywających się - u Andersa w II Korpusie !!!
"Redakcja IOH dysponuje bogatą wiedzą..." - to chyba szantaż w stronę Watykanu ? Ej, wy tam w Watykanie ! Uważajcie. Mamy na was teczki !. Albo xxx albo wydrukujemy dłuższy artykuł." Mr. Green

6. Konflikt PL-CZR - trzeba było wtedy maszerować na Pragę.
"... żegnaliśmy czerwonoarmistów zdążających na wschodni front." ??? W lipcu 1945r. ? Pewnie przeciw UPA ?
Prawie te same mapki. Lepiej 1 zdjęcie więcej + mapka.

7. Od rządu do... 6 1/2 stron sama polityka, żadnych zdjęć. Artykuł czytałem "na siłę". Neutral

8. WSS - a jak ! Ile ich jeszcze zostało ? Włosi, ... ??
Gen. Bem jako patron dywizji WSS - to by było dobre. Mr. Green
"Waffen-Hauptsturmführer der SS" itp. - a co to za stopień ? Chyba "Hauptsturmführer der Waffen-SS".
"Waffen Gruppenführer und General Leutnant der SS" ??? Pewnie "SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Waffen-SS". - 1.Stopień w Allgemeine SS + 2.Stopień w Waffen-SS.
Przebudzenie wiosny / Frühlingsfest Question --> słyszałem o operacji Frühlingserwachen. Exclamation
Budapeszt atakowały też wojska rumuńskie.

Film - niestety CD-ROMdrive w kompie kaputt.
Na szczęście w gazetce jest już więcej mapek.
Reszty jeszcze nie przeczytałem.

Sro 16 Lis, 2005 23:17

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.