| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pożegnanie z czerwoną gwiazdą

Niby nie nowość, ale ja po raz pierwszy o tym słyszę - rosyjskie lotnictwo ponoć zmienia barwy - prawda to?

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6031054,Pozegnanie_z_czerwona_gwiazda_na____rosyjskim_samolocie.html

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 17 Mar, 2009 14:08

Powrót do góry
Diabel-tasmanski
Starszy Sierżant .

Starszy Sierżant .





Posty: 137
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kurczę jestem niemal pewien że raz już zdjęto czerwoną gwiazdę, a potem ją przywrócono...

Czw 26 Mar, 2009 22:02

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pierwsze słyszę, wydaje mi się że bez przerwy od 1991 r. mieli czerwone gwiazdy.. Rolling Eyes
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 26 Mar, 2009 22:06

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, czy pojawiły się już zdjęcia rosyjskich samolotów, z nowymi gwiazdami? Pozdrawiam.

Czw 26 Mar, 2009 22:16

Powrót do góry
Diabel-tasmanski
Starszy Sierżant .

Starszy Sierżant .





Posty: 137
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

2002 rok zdaje się... Po rozpadzie Zwiaązku Radzieckiego przyjęto trójkolorowy system ale moze się mylę... Od 1991 piszesz... A w cytowanym artykule jest napisano, że nieprzerwanie od 1917 Bardzo szczęśliwy

Cytat:
Witam, czy pojawiły się już zdjęcia rosyjskich samolotów, z nowymi gwiazdami? Pozdrawiam.



Tak - bez trudu znajdziesz. NAwet nieźle się prezentują Uśmiech

Czw 26 Mar, 2009 22:23

Powrót do góry
Diabel-tasmanski
Starszy Sierżant .

Starszy Sierżant .





Posty: 137
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Prezydent Władimir Putin zatwierdził propozycję dowództwa sił zbrojnych, dotyczącą przywrócenia czerwonej gwiazdy jako głównego symbolu armii.

Rosyjski minister obrony Siergiej Iwanow, który przedstawił wniosek prezydentowi powiedział, że gwiazda jest dla rosyjskich żołnierzy świętością. Propozycję muszą jeszcze zatwierdzić obie izby parlamentu.

Wydaje się to jednak formalnością, bo prezydent Putin powiedział już, że dołoży starań, by reforma weszła jak najszybciej w życie.

Mimo, że czerwona gwiazda przestała być symbolem armii radzieckiej już w 1991, to główny dziennik rosyjskiego ministerstwa obrony do dziś nosi nazwę ''Krasnaja Zwiezda''.

W ubiegłym roku Putin przywrócił stary hymn radziecki, ze zmienionym tekstem. (BBC, kp)

tekst z http://www.insomnia.pl/Ciekawostki_r%C3%B3%C5%BCne-t53347.html

Dłuzej nie chciało mi się szukać ale chyba dobrze kojarzyłem Uśmiech

Czw 26 Mar, 2009 22:25

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A w cytowanym artykule jest napisano, że nieprzerwanie od 1917

Co do okresu 1917-1991 nikt raczej nie ma wątpliwości, po co o tym pisać?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 26 Mar, 2009 23:26

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coś chyba jest już na rzeczy - w sieci znalazłem parę fotek, głównie na militaryphotos.net oraz airliners.net
Są to jedynie pojedyncze przypadki.

Gwiazda wygląda tak:

A tu wrzucam odnośniki do fotek:
Mi-8 nr rej. RF-28510P: (1) (2)
Mi-8 nr rej. RF-28534: (1) (2)
Mi-8 nr rej. RF-28532: (1)
An-72P nr rej. RF-72025: (1) (2) (3)

Wydaje mi się, że nowa gwiazda będzie sukcesywnie malowana na nowych maszynach (bądź świeżo odmalowanych).

Co ciekawe, rejestracja 'RF-' przysługuje cywilnym statkom powietrznym w służbie państwowej - np. nasze śmigłowce policyjne noszą rejestrację 'SN-', podczas gdy inne cywilne: 'SP-'

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem


Ostatnio zmieniony przez mboro dnia Pon 20 Kwi, 2009 0:01, w całości zmieniany 1 raz

Sob 04 Kwi, 2009 19:01

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Nowa gwiazda zatwierdzona

Rosyjska Duma zatwierdziła ostatecznie nowy wzór trójkolorowej gwiazdy, która ma być umieszczana na wojskowych statkach powietrznych FR.

Duma przyjęła nowy wzór w trzecim czytaniu, modyfikując Kodeks Lotniczy FR. Gwiazda pozostaje pięcioramienna, ale będzie trójkolorowa – od środka czerwona, niebieska i biała. Całość będzie otoczona czerwoną obwódką.

Nowy znak będzie nanoszony na statki powietrzne wojskowe, straży granicznej i wypełniających zadania mobilizacyjno-obronne.

Prace nad nowym znakiem trwały od listopada 2008 (Trójkolorowa zamiast czerwonej?). Przedłużyły się ponieważ rząd nie dostarczył projektu wzoru nowej gwiazdy. Nie były też znane koszty wprowadzenia zmian. Pojawiały się również protesty polityków i działaczy przyzwyczajonych do symboliki wywodzącej się z czasów ZSRS. Twierdzili oni, że nie należy zmieniać blisko stuletniej tradycji.

W Związku Sowieckim pięcioramienna gwiazda symbolizowała jedność proletariatu pięciu kontynentów (pierwotnie był to symbol rzymskiego boga wojny – Marsa). Była symbolem Armii Czerwonej, ale i kilku państw obozu komunistycznego. Do tej pory pozostaje oznaczeniem statków powietrznych Białorusi, ChRL i Wietnamu.

Dotychczas obowiązujące przepisy dotyczące oznakowania wojskowych statków powietrznych FR pochodziły z 1974 – jeszcze z czasów ZSRS. Zgodnie z nimi gwiazda była czerwona i otoczona obwódką – białą lub w naturalnym kolorze metalu.






Cytat:
Trójkolorowe gwiazdy są od pewnego czasu nanoszone na statki powietrzne FSB Rosji. W efekcie malowania po remontach pojawiły się one m.in. na śmigłowcach Mi-8 i samolotach An-72. Ich wzór nie był jednak ściśle określony i zależał od inwencji wykonawców / Zdjęcie: Nowyj Region


http://www.altair.com.pl/start-2768

Wygląda na to, że dopiero teraz stosowana już od jakiegoś czasu praktyka umieszczania na statkach powietrznych FR gwiazd trójkolorowych uzyskuje swoje oficjalne usankcjonowanie..

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 09 Kwi, 2009 14:32

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że chłopaki z Altaira korzystali z teksu RIA Nowosti Wink

Wymieniłem się korespondencją z autorem zdjęć z airliners.net - Olegiem Chaplinem.

Podał mi on link do rosyjskojęzycznej strony:
http://www.rian.ru/defense_safety/20090320/165495610.html
Cytat:
МОСКВА, 20 мар - РИА Новости. Госдума в пятницу приняла во втором чтении поправки в Воздушный кодекс РФ, заменив красные пятиконечные звезды, используемые в качестве опознавательных знаков на военных, пограничных и выполняющих мобилизационно-оборонные задачи самолетах, на аналогичные красные звезды, окаймленные синей и белой полосами и красной линией по контуру.

Кроме того, внесенным правительством РФ документом предлагается наносить на военно-транспортные воздушные суда, используемые для полетов за пределы РФ, изображение российского триколора в качестве знака государственной принадлежности.

Также, согласно тексту закона, разрешены, но необязательны к нанесению дополнительные опознавательные знаки, бортовые номера, имена собственные, товарные и геральдические знаки, зарегистрированные в установленном порядке уполномоченным органом в области обороны и другими уполномоченными органами, имеющими подразделения государственной и экспериментальной авиации.

Порядок нанесения других обозначений устанавливается уполномоченным органом в области обороны по согласованию с уполномоченными органами, имеющими подразделения государственной авиации, а на экспериментальные воздушные суда - уполномоченным органом в области оборонной промышленности.


Wynika z niej (mniej więcej to samo co na Altairze), że 20 marca br. przyjęto nowy wzór gwiazdy Rosyjskich Sił Powietrznych - który podałem w poprzednim poście.

I jeszcze jedno; Altair podaje:
Cytat:
Do tej pory pozostaje oznaczeniem statków powietrznych Białorusi, ChRL i Wietnamu.

Białoruś - tak - ma gwiazdę identyczną jak radziecka, ale:

Chiny - dorzuciły 'poprzeczki' i cyfry '8' i '1' (1 sierpnia - data utworzenia sił powietrznych w Chinach - w 1927 r.):


Wietnam - co jak co, ale czerwona gwiazda to to nie jest...


-----------------------------
PS. Z tego miejsca chcę jeszcze raz podziękować Olegowi za informacje i wyjaśnienia:
Большое спасибо Олег

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Pią 10 Kwi, 2009 10:02

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Faktycznie , zapędzili się z tymi czerwonymi gwiazdami... Bardzo szczęśliwy
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 10 Kwi, 2009 10:53

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ciekawe dlaczego Rosjanie w ogóle nie zrezygnowali z gwiazdy i nie powrócili do kokardy, którą mieli na samolotach przed 1917r. :
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Imperial_Russian_Aviation_Roundel.svg

Pozdrawiam.

Wto 14 Kwi, 2009 0:03

Powrót do góry
MBS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 238
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja bym nic nie zmieniał w znakowaniu rosyjskich samolotów. Skoro gwiazda była długo, dalej powinna trwać.
_________________
,,za gruzy naszych miast, za braci naszych krew, szarpajmy wrogów ciała, niech zginie szwabski chwast, odpowie na nasz zew, powstając Polska cała"

Wto 14 Kwi, 2009 11:23

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam!
Ciekawe dlaczego Rosjanie w ogóle nie zrezygnowali z gwiazdy i nie powrócili do kokardy, którą mieli na samolotach

Bo jakby nie patrzyć, gros ich tradycji lotniczych wiąże się z czasami ZSRR. Carskie lotnictwo to przecież tylko krótki epizod. Chcieli "pożenić" obydwie te tradycje i myślę że w zgrabny sposób im się to udało Wink

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 15 Kwi, 2009 9:46

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No nie wiem...mnie się ta ich gwiazdeczka nie podoba...wygląda jak naklejkowa dziura po kuli na masce najnowszego merola...
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Sro 15 Kwi, 2009 18:46

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
de Villars: w sumie racja. Trzeba się będzie przyzwyczaić do nowej gwiazdy.
ALF:
Cytat:
wygląda jak naklejkowa dziura po kuli na masce najnowszego merola...
Hehe, dobre! Bardzo szczęśliwy Piwo

Pozdrawiam.

Czw 16 Kwi, 2009 13:23

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.altair.com.pl/start-2839 - jednak pożegnanie z czerwoną gwiazdą nie będzie tak szybkie i bezbolesne jakby się wydawało..
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 27 Kwi, 2009 11:20

Powrót do góry
Forteca
Kapitan

Kapitan




Posty: 1317
Pochwał: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko, że powinni malować szaro-szare gwiazdy LV, tak jak Czesi malują swoje szaro-szare kokardy. I my zresztą też powinniśmy.
_________________
soon be time to go over the wall, rapid fire and the end of us all - Iron Maiden, Paschendale

Rów, w którym płynie mętna rzeka, nazywam Wisłą. Cieżko wyznać, na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas ojczyzną - Z. Herbert

Pon 27 Kwi, 2009 22:54

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem, jak to powinniśmy? Każdy maluje na swoich samolotach co chce..
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 28 Kwi, 2009 8:32

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja się tak zastanawiam, na ile jest sens malowania znaków LV na współczesnym polu walki? Czy faktycznie tak ograniczają skuteczność kamuflażu? Pytam w dowiązaniu do samej istoty roli kamuflażu w dzisiejszej dobie.

Co do samej gwiazdy to zastanawia mnie kolejność barw.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 29 Kwi, 2009 0:21

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak w lotnictwie, ale w mundurach polowych psuje cały kamuflaż. Sam kiedyś nie mogłem w lesie namierzyć kumpla, dopiero jakieś 100m "błysła" mi w krzakach jego flaga. Później sam przyznał, że mnie też "namierzał" po błyskach flagi. Na drugi dzień odprułem je Wink Podobno też strasznie świecą w podczerwieni (nie sprawdzałem, więc tylko przytaczam co słyszałem).
W lotnictwie, w wypadku walk, raczej nikt nie dąży do kontaktu wzrokowego, tylko polega na systemie IFF.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 29 Kwi, 2009 10:56

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Maxikasek napisał:
Nie wiem jak w lotnictwie, ale w mundurach polowych psuje cały kamuflaż. Sam kiedyś nie mogłem w lesie namierzyć kumpla, dopiero jakieś 100m "błysła" mi w krzakach jego flaga. Później sam przyznał, że mnie też "namierzał" po błyskach flagi. Na drugi dzień odprułem je Wink Podobno też strasznie świecą w podczerwieni (nie sprawdzałem, więc tylko przytaczam co słyszałem).
Problem z naszą flagą jest taki że w nie ma charakterystycznego wzoru. Jeśli będzie LV to praktycznie można sie zastanawiać jaka to flaga?? Dwa paski, górny jasny dolny szary, możliwości jest pełno. Ale już np. flaga czeska nawet w wersji LV jest łatwa do rozpoznania po układzie pasów.
Cytat:
W lotnictwie, w wypadku walk, raczej nikt nie dąży do kontaktu wzrokowego, tylko polega na systemie IFF.
W lotnictwie znaki LV to dla mnie dziwny trend. Dziś praktycznie już nie prowadzi sie walki manewrowej (bardzo rzadkie przypadki) więc nie widzę sensu znaków LV. Po co stosować takie znaki skoro przeciwnik będzie starał sie zestrzelić Cie nie nawiązując kontaktu wzrokowego.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 29 Kwi, 2009 11:13

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W otwartym konflikcie - faktycznie - wydaje się bezzasadne.

Ale w czasach względnego spokoju - każdy radarowy NOL wymaga identyfikacji - najlepiej wzrokowej - a w momencie gdy 2 państwa używają tego samego typu maszyn - zrobienie zdjęcia z widocznymi na pierwszy rzut oka kolorowymi znakami - może być niezłą kartą przetargową na forum międzynarodowym...

Za przykład podam hipotetyczną (choć takie zajścia się już chyba zdarzały) sytuację spotkania maszyn (przyjmijmy F-16) greckich i tureckich nad Morzem Egejskim - wiadomo, obaj członkowie NATO nie pałają do siebie szczególną sympatią...

Fotka z dopiskiem - 'nie powinno was tam być' - i już mamy argument w momencie gdy trzeba wyjaśnić jakieś nieszczęście. (Wspomniany ostatnio w konkursie o czasach najnowszych KAL 007 nie był przecież odosobnionym przypadkiem)...

Innego powodu umieszczania oznaczeń 'low-vis' nie widzę (maszyny typowo szpiegowskie nie noszą przecież żadnych insygniów...)

---------------------------------------
Wracając do gwiazdy WWS.

Najprawdopodobniej będzie nadal bardziej czerwona niż trójkolorowa - niebieski 'sektor' znaku bardzo ostatnio 'wyszczuplał':



Tak malowane są m.in. 'Havoki' z niebieskimi numerami taktycznymi (za airliners.net):
-> 01 - zdj. 1
-> 01 - zdj. 2
-> 02


pzdrwm Wyluzowany

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Czw 30 Kwi, 2009 8:37

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i stało się...

4 marca 2010 r. Postanowieniem nr 127 (podpisanym przez premiera Putina) wprowadzono nowe znaki identyfikacji państwowej maszyn Federacji Rosyjskiej.

Maszyny rządowe (i rządowych agencji) noszą stylizowaną flagę Rosji.

Maszyny военно-воздушных сил – pięcioramienną, trójkolorową gwiazdę.



Treść postanowienia (po rosyjsku): http://government.ru/ru/gov/results/9678/

Załącznik do postanowienia (w załącznikach)...

pzdrwm Wyluzowany

--------------------------------------------------------
PS. I jeszcze mały OT:
Brodeur napisał:
Maxikasek napisał:
Nie wiem jak w lotnictwie, ale w mundurach polowych psuje cały kamuflaż. Sam kiedyś nie mogłem w lesie namierzyć kumpla, dopiero jakieś 100m "błysła" mi w krzakach jego flaga. Później sam przyznał, że mnie też "namierzał" po błyskach flagi. Na drugi dzień odprułem je Wink Podobno też strasznie świecą w podczerwieni (nie sprawdzałem, więc tylko przytaczam co słyszałem).
Problem z naszą flagą jest taki że w nie ma charakterystycznego wzoru. Jeśli będzie LV to praktycznie można sie zastanawiać jaka to flaga?? Dwa paski, górny jasny dolny szary, możliwości jest pełno. Ale już np. flaga czeska nawet w wersji LV jest łatwa do rozpoznania po układzie pasów.

Ale już GROM używa/używał flagi low-vis z napisem 'POLSKA':


--------------------------------------------------------



1268913147_127.pdf
 Opis załącznika:
Wzory nowych znaków rozpoznawczych lotnictwa Federacji Rosyjskiej.

Pobierz
 Nazwa pliku:  1268913147_127.pdf
 Rozmiar:  78.04 KB
 Ilość pobrań:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 434 raz(y)


_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Sro 24 Mar, 2010 11:21

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odnośnie tego LV to chyba nie tylko Grom używa flagi w tym wariancie, wydaje mi się że widziałem naszych żołnierzy z takimi flagami na zdjęciach z którejś z misji. I czy przypadkiem te nowe mundury co to testują czy mają wprowadzać też nie mają flagi LV?
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 24 Mar, 2010 12:32

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.