| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rezygnacja z Euro 2012

Witam
W kontakście pogłębiającego się kryzysu chciałbym poznać wasze opinie na temat ewentualnej rezygnacji z tej imprezy co pozwoliłoby zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy, które możnabyłoby przeznaczyć na bardziej potrzebne cele.
Więc jak - może jednak warto odpuścić sobie tą kosztowną imprezę???

Nie 08 Mar, 2009 1:19

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Więc jak - może jednak warto odpuścić sobie tą kosztowną imprezę???

ale jak ukryć już zdefraudowane pieniądze???
Od początku byłem przeciwnikiem organizacji E2012,wydumany kryzys nie ma tu nic do rzeczy.Chodzi o to.że jeśli taka impreza jest opłacalna to UEFA z PZPN powinna zorganizować ją bez dodatkowych gwarancji Rządu.
Dlaczego pieniądze z budżetu mają zasilać miasta i kluby w których impreza mam być rozgrywana?
Dlaczego te pieniądze mają być przeznaczone na budowanie czy remontowanie stadionów ?
Można by długo wymieniać.Przykład Portugalii ,zbudowano bardzo piękne stadiony,które na meczach ligowych świecą pustkami,a utrzymanie kosztuje.
Ciekawe kto je utrzymuje kluby czy jest jakaś dotacja z budżetu państwa a może UE???
Jedyny pozytywna rzecz związana z Euro to budowa dróg ,ale jak znam życie to autostrady wybudowane z pieniędzy budżetowych /czyli naszych/ będą płatne 'Twisted Evil'

_________________
Священная война

Nie 08 Mar, 2009 8:04

Powrót do góry
tryton65
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 228
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil "...mierz sily na zamiary a nie zamiar wedlug sil..."-mysle ze tu chodzi tez o ambicje röznych polityköw i dzialaczy PZPN.
Zreszta kto przejmuje sie zwyklymi obywatelami?
Zwröcie uwage ze obecny kryzys jest taki ze pokujemy mase publicznych pieniedzy na calym swiecie w Banki i inne firmy,a zadem z menadzeröw nie zostaje pociagniety do opowiedzialnosci.
Tak ja i ze stadionami.Najbarziej smiac mi sie chcialo jak pokazywali piekne stadiony w komputerach.
Jezeli jest plan by je wykorzystac np.na mecze 1 ligi etz. to okay.
Jak to zaczynano nie bylo jeszcze kryzysu...Tylko czy byly
sensowne zrödla pieniedzy?Nie wiem.
Boje sie ze Polska sie na koncu osmieszy.

Nie 08 Mar, 2009 10:11

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jezeli jest plan by je wykorzystac np.na mecze 1 ligi etz. to okay.

jakiej ligi, polskiej????która powyżej 10 000 kibiców gromadzi jak grają ze sobą Lech,Wisła,Legia i no derby Śląska ,na resztę jak przyjdzie 3-4 000 to sukces a najmniejszy stadion musi mieć coś koło 20 000 miejsc siedzących.
Cytat:
.Tylko czy byly
sensowne zrödla pieniedzy?

tradycyjnie budżet państwa + dotacja z UE /czyli też budżet państwa/ , a czy wszyscy podatnicy to kibice??? ale tu nie chodzi aby wyłożyć kasę tu raczej chodzi aby kaskę przygróchać do siebie.a w tym PZPN + firmy koordynujące pracę nad EURO 2012to prawdziwi mistrzowie.
Cytat:
Zwröcie uwage ze obecny kryzys jest taki ze pokujemy mase publicznych pieniedzy na calym swiecie w Banki i inne firmy,a zadem z menadzeröw nie zostaje pociagniety do opowiedzialnosci

najlepiej się zarządza nie swoimi pieniędzmi,jak wtopię no to co przecież to nie moje .takie zachowanie nazywamy socjalizmem.

_________________
Священная война

Nie 08 Mar, 2009 12:02

Powrót do góry
Quader
Sierżant

Sierżant





Posty: 97
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie rozmawiają tu nt. ewentualnego zrezygnowania z EURO 2012, ale weźcie pod uwagę także to, że nie tylko my to Euro organizujemy.
To, że Ukraina nie radzi sobie zbytnio z kryzysem, oznacza dla nas złe wiadomości - ze względu na to że UEFA będzie chciała rozegrać większość meczów w Polsce, co wydaje mi się niemożliwe. Zostały 3 lata, i zbytnio wiele się nie zmieniło. (nie mówię, że nic nikt nie robi). Ale ciągłe przechwalanie się PZPN-u że są już projekty stadionów mnie dobija!!
Z drugiej strony - rezygnacja z Euro? Raczej nie, za dużo pieniędzy już w to weszło? skąd je odzyskać? Po zrezygnowaniu UEFA je odda? Uśmiech

Nie 08 Mar, 2009 12:25

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dlaczego pieniądze z budżetu mają zasilać miasta i kluby w których impreza mam być rozgrywana?
Dlaczego te pieniądze mają być przeznaczone na budowanie czy remontowanie stadionów ?
W takim razie zapraszam do Poznania. Do Euro daleko a już widać skutki tej decyzji. Modernizacja stadionu, tras MPK, rozbudowa siec tramwajowej, boisk treningowych i innej infrastruktury sportowej, itp. Nie wiem jak inne miasta ale "przedsiębiorcze pyry" nie narzekają tylko potrafią wziąść sie do roboty.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Nie 08 Mar, 2009 12:25

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że "przedsiębiorcze pyry" z rozbudową infrastruktury miejskiej bardzo dobrze poradziłyby sobie i bez szyldu Euro 2012...
Przecież TO TO buduje stadiony...
A tak na poważnie to o autostradach z tej okazji możemy już dziś zapomnieć...

Nie 08 Mar, 2009 12:47

Powrót do góry
Quader
Sierżant

Sierżant





Posty: 97
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O autostradach zapomnieć? W kontekście Euro 2012, tak? Bardzo szczęśliwy Wiecie, budują u mnie budują, tylko czy na Euro to nie wiem Bardzo szczęśliwy

PZDR

Nie 08 Mar, 2009 12:49

Powrót do góry
vadervader004
Second Lieutenant

Second Lieutenant





Posty: 216
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Rezygnacja z Euro 2012

marek8888 napisał:

Więc jak - może jednak warto odpuścić sobie tą kosztowną imprezę???


To byłby międzynarodowy blamaż a i tak już w tej chwili nie mamy rewelacyjnej prasy na świecie jeśli chodzi o piłkę nożną. Przypominam, że ME nigdy nie zostały odwołane w jakimś kraju, raz chyba tylko się tak zdarzyło w przypadku MŚ tylko o ile dobrze pamiętam powodem było wtedy trzęsienie ziemi i zniszczenie połowy kraju - zdaje się, że w jakimś państwie Ameryki Południowej (Chile???). Tak czy inaczej ja w Euro upatruję szansę i nie zastanawiam się nad tym, że 30 - tysięczne stadiony będą świeciły pustakami. Sam mieszkam w Warszawie i nie wiem czy mam się śmiać czy płakać kiedy widzę to co robi ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz bo mimo tego, że powoli ruszyła budowa Narodowego to nic się nie dzieje, infrastruktura, drogi, hotele - wszystko leży, nawet szalety publiczne są trzy na krzyż... serio. Mimo to zastanówmy się bo Euro 2012 daje szansę, właśnie na zmianę. Na brak korupcji w piłce, także na to żeby te rzeczone stadiony się zapełniły. Zresztą dlaczego one są teraz puste? Chyba nie dlatego, że nikt się w Polsce nie interesuje piłką? ale skoro po wygranym przez Legie mistrzostwie "kibice" w akcie radości rzucali w ludzi kostkami brukowymi, które przed chwilą sami z ulicy wyrwali... No to ja nie dziwie się, że normalny mężczyzna z dzieckiem i żoną nie idzie na stadion. A zapewniam, że u naszych sąsiadów z Odrą rodzina na stadionie to normalka.
Poza tym ani Michel Platini ani Joseph Blatter nie wezmą na plecy dróg, stadionów i hoteli i nie wyniosą ich z naszego kraju po mistrzostwach to zostanie i będzie procentować w przyszłości.
Zgoda - przygotowania są drogie i obciążające dla budżetu, nie tylko one utrzymanie emerytów, urzędników, szkół i wojska też jest drogie czy to znaczy, że mamy zrezygnować z emerytur i edukacji? Chyba nie.

Nie 08 Mar, 2009 13:10

Powrót do góry
Quader
Sierżant

Sierżant





Posty: 97
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

vadervader004 napisał:
Cytat:
Poza tym ani Michel Platini ani Joseph Blatter nie wezmą na plecy dróg, stadionów


To tak jak Polacy Uśmiech

Podzielam zdanie przedmówcy. Zorganizowanie pomimo kosztów-sukces, niezorganizowanie - blamaż, tak można to podsumować.

Nie 08 Mar, 2009 13:15

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sam mieszkam w Warszawie i nie wiem czy mam się śmiać czy płakać kiedy widzę to co robi ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz bo mimo tego, że powoli ruszyła budowa Narodowego to nic się nie dzieje, infrastruktura, drogi, hotele

A to hotele ma miasto budować i nimi pewnie jeszcze zarządzać potem Bardzo szczęśliwy

Co by nie gadać ruszyło się bardzo dużo, mimo gigantycznych zaniedbań z prezydentury Lecha (który słynął z tego raczej że kompletnie wszystkie inwestycje zamroził a kupno długopisu w podrzędnym biurze miejskim powinno mieć jego parafkę prezydenta LOL). Najpierw potrzeba było czasu by w ogóle uruchomić procedury które kompletnie stał od kilku lat.

Teraz poszedł remont Jerozolimskich wraz z mostem, w tym roku analogiczny remont równoległej Solidarności - także wraz z mostem. Rusza budowa mostu północnego (w końcu) a co do stadionu - spokojnie, ja akurat pracuje tuż obok i zapewniam Cię że każdego dnia robota tam wre Bardzo szczęśliwy

Ja się o Warszawę nie boję. Oczywiście przoduje Poznań (Szacunek) i Gdańsk. Obawiać się można tylko w zasadzie o komunikacje miedzy miastami - tj autostrady, koleje no i lotniska.

pzdr

_________________
http://www.dws.org.pl

Nie 08 Mar, 2009 13:30

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proste pytanie - czy na Imprezie tego typu zarobimy czy musimy do tego sporo dopłacić?
I na czym polega ta nasza szansa - że będziemy mieli więcej przyzwoitej klasy stadionów bo raczej z infrastrukturą towarzyszącą to będzie bardzo różnie.
Czy potrzebna jest do normalnej rozbudowy/modernizacji dróg i infrastruktury aż impreza tego typu?

Nie 08 Mar, 2009 13:30

Powrót do góry
Quader
Sierżant

Sierżant





Posty: 97
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
I na czym polega ta nasza szansa - że będziemy mieli więcej przyzwoitej klasy stadionów bo raczej z infrastrukturą towarzyszącą to będzie bardzo różnie.


Choćby na tym, że zespoły zagraniczne, które przyjadą na mecze pucharów Europejskich nie będą grały za przeproszeniem - na łąkach. Tu nie chodzi tylko o pieniądze.

Nie 08 Mar, 2009 13:57

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Modernizacja stadionu, tras MPK, rozbudowa siec tramwajowej, boisk treningowych i innej infrastruktury sportowej

Brodeur zgodzę się ,że pieniądze z podatków wydajemy na modernizację tras MPK,na sieć tramwajową ,drogi etc. ale dlaczego na stadiony,to jest prywatny interes ,są właściciele ,chcą mieć piękne stadiony na które przyjdą kibice zapłacą za bilet to niech wyłożą swoją kasę.kropka .koniec.
tam gdzie interes prywatny styka się z budżetem to na kilometr czuć złodziejstwem.

_________________
Священная война

Nie 08 Mar, 2009 14:03

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Proste pytanie - czy na Imprezie tego typu zarobimy czy musimy do tego sporo dopłacić?

Prosta odpowiedź - w erze TV każde Euro kończyło się zyskami dla organizującego je państwa. Jeśli dobrze kojarzę to była to kwota rzędu 100 mln euro.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 08 Mar, 2009 14:07

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cóż, nie jest to jakaś oszałamiająca kwota jak na imprezę o takim zasięgu - pytanie zresztą czy oznacza ona nadwyżkę nad wyłożonymi pieniędzmi czy tylko łączną kwotę wpływów.
Poza tym z uwagi na spadające budżety reklamowe raczej będzie sporo, sporo niższa...

Nie 08 Mar, 2009 15:25

Powrót do góry
vadervader004
Second Lieutenant

Second Lieutenant





Posty: 216
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

patrynius napisał:

A to hotele ma miasto budować i nimi pewnie jeszcze zarządzać potem Bardzo szczęśliwy


no błagam Cię patrynius, nie bądźmy dziećmi nie chodzi o to żeby miasto budowało hotele i nimi zarządzało ale żeby zrobiło dobry grunt pod interesy. Jak skonstruowane jest nasze prawo w kwestiach przetargów? w ogóle nie jest elastyczne. Zagospodarować kawałek przestrzeni w centrum to naprawdę dla miasta i inwestora ból. Jakie hece były z nowymi składami tramwajowymi, słynny przetarg na 186 wagonów, co się dzieje do tej pory ze Złotymi Tarasami? Obecna ekipa nawet nie potrafi sobie poradzić z zagospodarowaniem dawnego lokalu kawiarni Nowy Świat od dwóch lat z okładem stoi pusta jedna z najlepszych lokalizacji w stolicy, przecież to śmieszne jest. Ile czasu bujali się ze skwerem Hoovera? A widziałeś jak wygląda skrzyżowanie Marszałkowskiej ze Świętokrzyską - dziada i baby za przeproszeniem brak - budy z Kebabami i plastikowe dmuchane lalki Czesia z wypadającym mózgiem jako reklamy filmu a z drugiej strony "Warszawskie Sukiennice" czyli zardzewiały blaszak KDT, hali w której kilkuset kupców już trzeci miesiąc handluje nielegalnie.

patrynius napisał:

Teraz poszedł remont Jerozolimskich wraz z mostem, w tym roku analogiczny remont równoległej Solidarności - także wraz z mostem. Rusza budowa mostu północnego (w końcu) a co do stadionu - spokojnie, ja akurat pracuje tuż obok i zapewniam Cię że każdego dnia robota tam wre Bardzo szczęśliwy

Remont Jerozolimskich to jakiś żart? Tablice nie działały chyba z pół roku po ich uruchomieniu z taką pompą aż huczało w mediach, miały być maty wygłuszające tramwaje a tymczasem poziom hałasu jest identyczny co wcześniej, efekt jest taki, że kilka razy na dzień przejedzie tędy pesa i wszyscy warszawiacy mają się cieszyć. Na moście Północnym wyłożyło się już trzech prezydentów i dwóch komisarzy o ile dobrze pamiętam. Na razie mamy tylko przetarg, a remont Solidarności z połączeniu z zamkniętym wiaduktem Andersa to katastrofa komunikacyjna. Pani prezydent obiecała przed wyborami, że przesadzi warszawiaków na rowery! I udało się! W redakcji (tytuł zajmującego się sprawami Warszawy) gdzie pracuję połowa dziennikarzy od marca do listopada dojeżdża do pracy na rowerach bo ani samochodem ani ZTM się nie da. Zostaje jeszcze metro no ale od czasu otwarcia I linii jest tam tak ciasno, że mi się odechciewa... Może byłoby luźniej ale przecież były problemy z nowymi składami Uśmiech ps. O ile dobrze wiem na Euro II linii metra nie będzie bo po co Bardzo szczęśliwy świetnie prawda?

patrynius napisał:

Ja się o Warszawę nie boję. Oczywiście przoduje Poznań (Szacunek) i Gdańsk. Obawiać się można tylko w zasadzie o komunikacje miedzy miastami - tj autostrady, koleje no i lotniska.

A ja się boję, chociaż nie faworyzuję PiS, PO, SLD czy jakiejkolwiek innej partii, to mówienie, że teraz gdy Hania rządzi jest tak różowo nie jest całkiem ok. Kocham swoje miasto i życzę także Pani Hani, jak i wszystkim warszawiakom tego, żeby po Euro obcokrajowcy zapamiętali nie tylko emocjonujące mecze ale i przyjazne i nowoczesne miasto jakim mam nadzieje stanie się Warszawa.

Pozdrawiam

Nie 08 Mar, 2009 15:36

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Rezygnacja z Euro 2012

marek8888 napisał:
Witam
W kontakście pogłębiającego się kryzysu chciałbym poznać wasze opinie na temat ewentualnej rezygnacji z tej imprezy co pozwoliłoby zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy....

Niby co zaoszczedzić, skoro to inwestycja która przynosi korzyści ? to tak jakby zabić kurę znoszącą złote jajka Laughing

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 08 Mar, 2009 18:27

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tam gdzie interes prywatny styka się z budżetem to na kilometr czuć złodziejstwem.

Cóż, ustrój mamy taki, że i większość firm - inwestorów, wykonawców to firmy prywatne, nawet jeżeli są to państwowe spółki prawa handlowego.

Ma temu przeciwdziałać Prawo zamówień publicznych, system przetargów publicznych, a także szereg innych uregulowań prawnych - ale - jak zwykle- prawo jest po pierwsze niedoskonałe, a po drugie - nie nadąża za rzeczywistością bardzo często.

Czego oczekiwać by należało od naszych władz - to wprowadzenia specprocedury, pozwalającej uprościć przetargi - oraz większej jeszcze decentralizacji w wykonawstwie zadań publicznych, które na razie w znacznej mierze bierze na siebie aparat urzędniczy państwa.

A o EURO raczej się nie obawiam, Grecy także kończyli infrastrukturę na kilka dni przed Olimpiadą!

Pozdrawiam

Nie 08 Mar, 2009 20:21

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
... Grecy także kończyli infrastrukturę na kilka dni przed Olimpiadą!

anegdota mówi ,że wejściem wchodzili sportowcy,a wyjściem wychodzili robotnicy.
Cytat:
Czego oczekiwać by należało od naszych władz - to wprowadzenia specprocedury, pozwalającej uprościć przetargi - oraz większej jeszcze decentralizacji w wykonawstwie zadań publicznych, które na razie w znacznej mierze bierze na siebie aparat urzędniczy państwa

czyli najbardziej "radykalnym" rozwiązaniem była by " prywatyzacja " Euro MMXII
z wyrazami szacunku borys

_________________
Священная война

Nie 08 Mar, 2009 21:38

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Prosta odpowiedź - w erze TV każde Euro kończyło się zyskami dla organizującego je państwa. Jeśli dobrze kojarzę to była to kwota rzędu 100 mln euro.

A na czym? Pośrednie podatki ze sprzedaży towarów? Wszelkie prawa do Euro ma UEFA- sama zarobi na sprzedaży praw do transmisji ok. miliarda euro. Do tego prawo do sprzedaży produktów z logo, sponsorzy np. każdy bar z telebimem w Polsce może podczas transmisji meczu sprzedawać tylko piwo sponsora Euro. Ma tego pilnować "armia" inspektorów wynajętych przez firmy sponsorujące.
Jakiś procent dostanie PZPN. Państwo może liczyć na VAT od sprzedanych produktów.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 08 Mar, 2009 22:59

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marek8888 napisał:
Sądzę, że "przedsiębiorcze pyry" z rozbudową infrastruktury miejskiej bardzo dobrze poradziłyby sobie i bez szyldu Euro 2012...
Acha, tylko że opóźnione by to było o kilka lat. Euro przyspieszyło wiele prac.
Borys napisał:
Brodeur zgodzę się ,że pieniądze z podatków wydajemy na modernizację tras MPK,na sieć tramwajową ,drogi etc. ale dlaczego na stadiony,to jest prywatny interes ,są właściciele ,chcą mieć piękne stadiony na które przyjdą kibice zapłacą za bilet to niech wyłożą swoją kasę.kropka .koniec.
Nie do końca. Nie zawsze stadiony są własnością klubu. W Poznaniu stadion jest własnością miasta (dokładnie POSiR) a KKS Lech Poznań go użytkuje.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pon 09 Mar, 2009 0:14

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brodeur
Cytat:
Nie zawsze stadiony są własnością klubu. W Poznaniu stadion jest własnością miasta (dokładnie POSiR) a KKS Lech Poznań go użytkuje

tak ,zgadza się . tylko czy kluby płacą za użytkowanie stawki rynkowe??
nie pamiętam gdzie ale swego czasu czytało się o symbolicznych złotówkach jakie kluby płaciły miastu.

_________________
Священная война

Pon 09 Mar, 2009 7:40

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

borys napisał:
jakiej ligi, polskiej????która powyżej 10 000 kibiców gromadzi jak grają ze sobą Lech,Wisła,Legia i no derby Śląska ,na resztę jak przyjdzie 3-4 000

Jak się o czymś pisze, to wypadałoby się zapoznać z podstawowymi danymi na ten temat, bo inaczej można się ośmieszyć.
Akurat w polskiej ekstraklasie średnia liczba widzów na mecz to 7-7,5 tysiąca. Na niektóre spotkania przychodzi po 20-30 tys. ludzi - i to nie koniecznie tylko na te najbardziej atrakcyjne - np. przed remontem stadionu w Poznaniu ponad 20 tys, to była średnia liczba widzów na meczach Lecha (faktycznie jest to Amica, ale jakoś częściej używają nazwy na "L", chyba że chodzi o zarzuty korupcyjne - wtedy sobie przypominają, że przecież "my to Amica, a z zarzutami wobec Lecha nic wspólnego nie mamy" Twisted Evil ).
A na ostatnich "derbach Śląska" było prawie 40 tys. ludzi.
Spotkania z widownią rzędu 3 tysięcy też oczywiście są - ale to najniższe wyniki frekwencji, a nie średnia.

Biorąc pod uwagę niski poziom polskiej ligi, wraz z poprawą jej poziomu (co miejmy nadzieję kiedyś nastąpi - może w jakimś stopniu również dzięki Euro) może być tylko lepiej.

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Pon 09 Mar, 2009 16:04

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

danzinger
Cytat:
borys napisał:
Cytat:
jakiej ligi, polskiej????która powyżej 10 000 kibiców gromadzi jak grają ze sobą Lech,Wisła,Legia i no derby Śląska ,na resztę jak przyjdzie 3-4 000


Jak się o czymś pisze, to wypadałoby się zapoznać z podstawowymi danymi na ten temat, bo inaczej można się ośmieszyć.

Wiała -Polonia W. 3 I 4 drużyna zgromadziły 11 000 kibiców,miejmy nadzieję że po remoncie stadionu Wisły będzie lepiej.
Lech -Jagiellonia Lech walczy o mistrza,17 000.
Śląsk -Polonia B. 8 500, Wrocław ma być miastem "EURO 2012".
Legia-Odra 5000. 2 drużyna ligi i miasto "EURO 2012".
dane z ostatniej kolejki.oczywiście w innych / przeszłych i przyszłych / może być lepiej albo gorzej.
i gdzie tu ośmieszanie????
Cytat:
Akurat w polskiej ekstraklasie średnia liczba widzów na mecz to 7-7,5 tysiąca

wpływ na dochody klubu z biletów ma średnia czy realna liczba osób w sektorach stadionu???
Cytat:
Biorąc pod uwagę niski poziom polskiej ligi, wraz z poprawą jej poziomu (co miejmy nadzieję kiedyś nastąpi - może w jakimś stopniu również dzięki Euro) może być tylko lepiej

oby...

_________________
Священная война

Wto 10 Mar, 2009 10:48

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.