| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mozesz krzyczec mozesz sie upic w sumie nie wiem co u was teraz w modzie Bardzo szczęśliwy !!!
Po 1 skad czerpiesz dane ze na Slasku bieda???!! Zszokowany
Po 2 Skad masz info ze duzo rodzin wielodzietnych?? (zapewniam ze nie jest wiecej niz w innych regionach!) Zszokowany Bo jesli z wlasnej glowy i komiksow..... to sie oklamujesz!! Licza sie fakty!!
Po tylu latach germanizacji i polonizacji slaby wynik??? Po tym jak naplynelo tu kilkaset tysiecy ludzi z innych regionow Polski??? Bylby jeszcze troche wiekszy gdyby Ci ktorzy chodzili i zbierali dane pozwolili by wszystkim ktorzy chcieli wpisywac narodowosc slaska!!!
Co do gestosci zaludnienia to sie zgadam! (cos tam ze szkoly wyniosles Bardzo szczęśliwy )
A co do ksiazek ktore zaczynaja odklamywac historie slaska to po za IPN mozecie zajrzec do E. Polloka "Slaska Trgedia"
Pozdro!

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Pią 31 Mar, 2006 9:41

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1. Nie życzę sobie, zebys taktował mnie jak jakiegoś uczniaka z zawodówy, co pierwszy raz przeczytał podręcznik z historii (teksty w stylu "coś tam ze szkoły wyniosłeś"). Znam swoja wartość i wartosć mojej wiedzy na tyle, ze nie pozwole sobie na takie traktowanie. Ja takich tekstów do Ciebie nie puszczam.
2.O biedzie na Ślasku czerpię z rocznika GUS, danych o zasiłkach, informacji z mediów itp.
3. Ostatnio jest moda na "odkłamywanie historii", ale najczęsciej takie próby prowadza do jeszcze większego zakłamania.
Pozdrawiam!

Pią 31 Mar, 2006 20:56

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam jak urazilem!!!
po 1 Rocznik GUS... a z ktorego roku?? Bardzo szczęśliwy Bo jak ja wiem bezrobocie nie jest na Slasku najwieksze w skali kraju i nie jest zle (co nie znaczy ze nie moze byc lepiej!!!) I tam tez jest o tych wielodzietnych rodzinach???!!!! Zszokowany
po 2 media joko zrodlo informacji..... daruj sobie!! Tam Slask pojawia sie tylko w kontekscie kopaln i gornikow...a i tak tym manipuluja!!!
Po 3 co do odklamywania historii...Czytanie takich ksiazek nie jest zle bo zmusza do myslenia i szukania w zrodlach czy rzeczywiscie autor ma racje!! Chyba ze ktos przyjmuje wszystko co przeczyta zawsze za prawde!!

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Pią 31 Mar, 2006 22:44

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1 ok nie było sprawy Piwo
2.Nie napisałem, ze bezrobocie na Ślasku jest największe (Warmińsko-Mazurskie czy Zachodniopomorskie ciężko przebić), ale rejony Opola czyWałbrzycha do najbogatszych nie należą, a z tego co wiem wałbrzyskie boryka sie z bardzo dużym bezrobociem i biedą.
3. Jak można manipulowac górnikami i kopalniami (w mediach)?
4.tylko powiedz mi, ile osób zadaje sobie trud, by poszperać w źródłach? I Ile osób ma na tyle dużą wiedzę, aby te źródła prawidłowo zinterpretować? Pozatym dostęp do niektórych materiałów dla zwykłego smiertelnika jest prawie niemożliwy. Dlatego ludzie opieraja sie potem na rewelacjach róznych Grossów i innych "odkłamywaczy historii", i w swiat idzie fama o Polakach-zbrodniarzach. Na jednym z forów walcze z kolesiem, który uważa, ze Polacy popełniali po wojnie takie same zbrodnie jak Niemcy, a nawet, ze byli gorsi. Bo Niemcy dawali 10min. na opuszczenie mieszkania, a Polacy nie. Koles uważa się za zatwardziałęgo Prusaka, uznaje istnienie WMG i najeżdza na wszystko, co polskie. Żeby było smieszniej uważa, ze caa polska historiografia jest sfałszowana. Kiedy zaproponowałem mu, zeby napisał swoja wersje odpowiedział, ze nikt mu tego nie wyda Mr. Green Oj też jest zwolennikiem "odkamywania historii" i ma szeroka rzeszę ludzi przyznajacych mu rację.
Pozdrawiam!

Pią 31 Mar, 2006 23:00

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do manipulacj w mediach... bardzo prosto nie mowic wszystkiego!! Pamietasz jak uzasadniano zamykanie kopaln?? Nie rentowne itd.!!! Trabili wszedzie!! A jak kopalnie zaczely przynosic zyski bo chinczycy do olimpiady sie szykuja Bardzo szczęśliwy To nikt nie powiedzial ze te pozamykane kopalnie porostu rozwalono doszcetnie tak ze do niczego sie nie nadawly!!( a wystarczylo je zamknac i zabezpieczyc w sytulaci kryzysu bylby jak znalazl a w czasie nie dawnego bumu weglowego jeszcze troche by zarobily!!)
Co do odklamywanie historii.... Nie trzeba przeciez siedziec w zrodlach (choc te sa njlepsze) mozna wiedze tam zawarta konfrontowac z innymi ksiazkami!! A co do polakow i tym co dzialo sie po II wojnie swiatowej z calym szacunkiem ale troche na sumieniu maja!
Pozdro! Piwo

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sob 01 Kwi, 2006 15:57

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

franekh napisał:
A co do polakow i tym co dzialo sie po II wojnie swiatowej z calym szacunkiem ale troche na sumieniu maja!
Pozdro! Piwo


Mozesz rozwinąć? Bo chyba nie chcesz zrobic z Polaków oprawców i przyrównac ich do Niemców czy Sowietów?
Pozdrawiam!

Sob 01 Kwi, 2006 21:02

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nigdzie nie porowanlem Polakow do Niemcow czy obywateli ZSRR!! Choc jak jestes taki wyrazliwy nie wiem czemu nie protestowales kiedy jeden z forumowiczow napisal iz pomiedzy niemcami Hitlera, ZSRR Stalina i Polska Pilsudskiego byla niewielka roznica..... taki szczegol Wink
A co do Polakow to skupie sie na Slaku bo tym wiem najwiecej.
1- Obozy na Slasku dla Slazakow- np: Świetochlowice , Jaworzno, Lambinowice, Myslowice!! wykorzystano infrastrukture po niemieckich obozach! Przytocze jeden wpis z archiwum PPR KC dotyczaca obozu w Lambinowicach 1945 r.(pazdziernik-sprawozdanie instruktorow) "Straznicy zyja z rabunkow, ktorych dokonuja na wieziniach oraz ludnosci miejscowej, ktorej sa postrachem. Pijatyki i gwalty sa w obozie na porzadku dziennym"! inne zeznanie przed sadem (kiedy sadzono w 2001 r. komendata obozu czyli pod przysiega) "straznicy wpuszczali dziewczetom do pochwy szczury i myszy, rozpalonym pogrzebaczem przypalano pochwy".. mysle ze wystarczy. Obozu w Swietochlowicach nie przezylo 2 tys osob!!
Po 1945 r. Wielu Slazakow nawet z terenow ktore przed wojna nalezaly do Polski wywieziono do ZSRR!!
A teraz troche porownan Polaka po wojnie i III Rzesza jesli idzie o dzialania na slasku:
1. nabozenstwa: od 1939-1945 tylko w j. niemieckim po 1945- tylko po polsku
2. zakaz uzywania jezyka na ulicy, w pracy, kosciele, szkole: w czasie wojny polskiego po wojnie niemieckiego
3 wysiedlanie ksiezy(obie strony)
4.zamiana nazwisk (polsko brzmiacych na niemieckie od 1936 do 1945 a potem niemiecko brzmiacych na polskie)
5 celowe niszczenie nagrobkow
6 likwidacje i dyskryminacja elit
Niewielka roznica pomiedzy germanizacja a polonizacja......

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Nie 02 Kwi, 2006 18:49

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie protestowałem, bo zrozumiałem kontekst wypowiedzi. Metody dojścia do władzy podobne Wink
1.Obóz w Świetochłowicach nie był tylko dla Ślązaków! To po pierwsze. A po drugie komendantem tego obozu był Salomon Morel, typowy Polak z krwi i kości Mr. Green Ciekawe czemu teraz opala się w Izraelu Question
2.Polaków też wywożono do ZSRR. To "zasluga" komunistów z ZSRR, a nie Polaków!
3.A od kiedy Ty tak Koscioła bronisz Question Mr. Green Z Kościołem walczyli komuniści, a nie Polacy jako Naród!! Tylko na Ślasku prześladowano księży?? Nie, władze prześladowały Kosciół w całej Polsce!!

Pon 03 Kwi, 2006 11:02

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak "masz racje" metody dojscia do wladzy podobne.... Hitler zostal kanclerzem w demokratyczny sposob, Mussolini premierem podobnie.... Ale ze Pilsudski tez??? Zszokowany Zdaje sie panowie ze nowa historie piszecie!!!
Bardzo szczęśliwy
Pierwsze transporty do Swietochlowic przybyly juz w lutym 1945 r.!! Wtedy wspolnie z Morelem kierowal nim az do czerwca 1945 r. A. Krut.
Nie rozumiem co ztego ze byl Zydem?? Tzn ze co?? caly personel byl Zydowski?? Przeciez zwyklymi straznikami byli Polacy i oni tez torturowalii!!! I nie odpowiadaja za swoje czyny?? cytat:"W noc kapitulacji Niemiec przegoniono więźniów pod prysznice, a następnie na plac obozowy, gdzie po leżących na ziemi i zziębniętych więźniach przebiegała cała grupa strażników"-To pewnie Morel sie roztroil..... Tak jak bys np. stwierdzil ze wine za to co dzialo się w Oswiecimiu ponosi tylko szef obozu!!
Zgadza sie Nie tylko slazacy tam siedzieli no i co z tego??? Slazakow bylo najwiecej!! (Bylo 38 obcokrajowcow -Austryjac, Belg, Rumunii, Francuzi,Czesi, Jugoslowianie)Byli tez Niemcy i Polacy z centralnej Polski. Wraz z rodzicami do obozu trafiły nawet dzieci. Do obozu kierowano osoby bez żadnych sankcji prokuratorskich, jedynie na podstawie decyzji władz bezpieczeństwa (pewnie Twoim zdanie tez Zydzi a nie Polacy co??)
Obozem w Lambinowicach dowodzil Polak Gęborski!!
Polakow wywozili takze, ale kim sa ci komunisci z ZSRR?? To znaczy ze co? wszyscy komunisci w Polsce byli z ZSRR?? ze byli obywatelami ZSRR??(jak Rokossowski??) Moze wogule caly komunizm w Polsce tworzyli obywtaele z ZSRR?? nie rozumiem o co ci chodzi??? Z tego co ja wiem wywozkami kierowali funkcjonariusze NKWD i SB
Co do Kosciola to nie rozumiem....Masz wylacznosc na obrone i wypowiadanie sie w imieniu kosciola czy jak??!!

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Pon 03 Kwi, 2006 14:20

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

franekh napisał:

Do obozu kierowano osoby bez żadnych sankcji prokuratorskich, jedynie na podstawie decyzji władz bezpieczeństwa (pewnie Twoim zdanie tez Zydzi a nie Polacy co??)

Wg. najnowszych danych IPN, ok.38% podstawowego personelu UB stanowili Żydzi, wiec twoje twierdzenia nie są bezpodstawne Wink

franekh napisał:

Polakow wywozili takze, ale kim sa ci komunisci z ZSRR?? To znaczy ze co? wszyscy komunisci w Polsce byli z ZSRR?? ze byli obywatelami ZSRR??(jak Rokossowski??)

Praktycznie cała wierchuszka komunistyczna przybyła z ZSRR i to oni, wespół z radzieckimi oficerami, tworzyli zręby komunizmy w Polsce.
franekh napisał:

Moze wogule caly komunizm w Polsce tworzyli obywtaele z ZSRR?? nie rozumiem o co ci chodzi??? Z tego co ja wiem wywozkami kierowali funkcjonariusze NKWD i SB


Taaa, a w NKWD to sami Polacy byli pewnie Laughing Laughing
teraz zadaj sobie pytanie, czy Polacy wybrali komunistów w demokratycznych i wolnych wyborach, czy ta władza została im narzucona siłą? czy prześladowano tylko Ślązaków, czy Polaków też, i to na większą skale? Obwinanie Narodu Polskiego o te czyny jest śmieszne, bo to, ze jakaś komunistyczna szumowina miała polskie obywatelstwo nie oznacza, ze działała w imieniu polskiego narodu. Co innego, gdyby Polacy, tak jak Niemcy, wybrali w wyborach komunistów i zgodzili się na program prześladowań mniejszości narodowych. Ale tak nie było :czolg3:

Wto 04 Kwi, 2006 11:44

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

-Idac twoim tokiem rozumowania... wszyscy austryjacy sa nie winni zbrodni wojennych poniewaz nie wybrali Hitlera na swego przywodce!! Zszokowany
-A co zrobic ze zbrodniami radzieckimi?? Chyba ze wedlug ciebie Stalina tez wybrali demokrtycznie i zgodzili sie na popelniane zbrodnie????? Zszokowany
- Ale coz juz nie takie bzdury pisano na tym forum.... Bardzo szczęśliwy
-Napisalm ze oprocz NKWD w wywozkach bralo udzial SB!!! czytaj uwaznie!! a nie wyciagaj pojedynczego wyrazu ze zdania (chyba ze tak je rozumiesz! To rozumiesz je zle!!Wiem ze znasz encyklopedie wiec poszukaj sobie co to SB )
- Nigdzie nie napisalem ze przsladowano tylko Slazakow!!!!
-Jedna szumowina?? to znaczy ze co? nikt nie wiedzial co sie dzije w tych obozach?? Piszesz straszne brednie. jeden cytat: Archiwum PPR KC "charakterystyczne jest to ze wszystkie wladze tamtejsze odnosza sie z popblazliwoscia do morderstw i gwaltow tlumaczac to zaciekloscia Gęborskiego (oboz w Lambinowicach)...." Cala administracja oplszczyzny przyjechala z ZSRR czy wszyscy byli Zydami wg Ciebie?? Zgadza sie ze "gora" komunistyczna przyjechala z ZSRR ale "doly" tez?? a moze "doly" to byli Zydzi i szumowiny???

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Wto 04 Kwi, 2006 15:25

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Powstania Śląskie

Że przekazy o krwawych represiach niemieckich w stosunku do powstańców są troche przesadzone.
Nie było tak jak jest to pokazane u Kutza że powstańców po wzięciu do niewoli prowadzono pod mur i rozstrzeliwano. Niemcy były Państwem prawa gdzie poza incydentalnymi przypadkami dokonania samosądu przez Selbsschutz (Ruda, Miasteczko Ślaskie) nie było zbiorowych egzekucji bez sądu.
Podczas powstań Śląskich każde miasto przechodziło swoje koleje losu. Niemcy były państwem prawa.
15.08.19191 gdy górnicy przyszli upomnieć się o zaległą wypłatę, wprowadzono zgodnie z prawem Grenschutz do rozpędzenia górników. Strzelali w tłum. Trzech zabitych na miejscu, kilkudziesięciu rannych.
Zgodnie z prawem wprowadzili sądy doraźne. W moim mieście dwóch złapanych powstańców, na mocy wyroku tych sądów Grenschutz rozstrzelał na Rynku a 2 na terenie kopalni. Szybki proces i wyrok.

Czw 13 Kwi, 2006 20:06

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek 1, jesli chodzi o tlumienie strajkow w takiej Anglii podczas strajkow w latach 20-tych tez byly ofiary, takze w innych czescia Niemiec w tym czasie strzelano do robotnikow. Juz nie wspone o komunistycznym sposobie likwidacji strajkow..(patrz kopalnia Wujek)
Co do powstancow. Moge podac kilka przykladow tortur na Slazakach czy Niemcach ze strony polskich powstancow!!

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sob 15 Kwi, 2006 14:10

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

franekh napisał:

Co do powstancow. Moge podac kilka przykladow tortur na Slazakach czy Niemcach ze strony polskich powstancow!!

Mozna też podać przykłady z drugiej strony? Ale po co? Co chcesz przez to udowodnić?
Pozdrawiam!

Sob 15 Kwi, 2006 16:38

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj chyba nie przeczytales wczesniejszych postow!! Pytanie 1 Po co?Piotrek 1 napisal o powstancach kt rozstrzelano, wiec stwierdzilem tylko ze mozna podac przykady z drugiej strony, to co zreszta Ty napisales.... Bardzo szczęśliwy
Pytanie 2. Nic nie udowadniam! Poza tym jakim bezsensem jest wojna i przelewanie krwii ludzkiej. I ze po jednej i drugiej stronie konfliktu zawsze znajduja sie jakies zwierzeta mieniace sie ludzmi....
Pozdrawiam

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sob 15 Kwi, 2006 17:06

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W sumie ciężko się z Tobą nie zgodzić Mr. Green Piwo
Pozdrawiam!

Sob 15 Kwi, 2006 18:54

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W swoim poście chodziło mi o tylko o potwierdzenie, że NIEMCY S? PAńSTWEM PRAWA. Zgodnie z prawem działali też na ziemiach okupowanych podczas II WS.

Sro 19 Kwi, 2006 10:48

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I zgodnie z prawem, Ustawami Norymberskimi, gazowali ludzi w KL Mad

Czw 20 Kwi, 2006 14:30

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Takie było niemieckie państwo prawa

Pią 21 Kwi, 2006 13:09

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W ustawach norymberskich bylo cos o gazowaniu ludzi???? Zszokowany Ktory artykul i paragraf???
Nie chce mowic o III Rzeszy bo to inny temat. Ale chodzi o to ze Niemcy byly panstwem prawa! Porownajcie sobie sytulacje w III zaborach a zrozumiecie! Tylko w pruskim bylo mozliwe aby stalo cos takiego jak np: "wóz Drzymały". W kazdym innym nie patyczkowano by sie z takim delikwetem tylko zaraz do paki albo jak w zaborze rosyjskim wycieczka na Sybir!!!. Porownajcie sobie represje po strajkach i powstaniach na slasku z powstaniami w kangresowce i ich represjami!! Gdyby slazacy mieszkali na terenie zaboru rosyjskiego to dawno by tych strajkujacych wywieziono na Sybir albo poprostu rozstrzeliwano i byloby znacznie wiecej ofiar!!

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Pią 21 Kwi, 2006 15:15

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem do 1934r możemy mówić o tzw. "niemieckim porządku". ORDNUNG. I to było dobre. Nie było przemocy jak w innych zaborach. Ale po dojściu Hitlera do władzy radykalnie sie to zmieniło. III Rzesza była państwem prawa, ale chorego.

Pon 24 Kwi, 2006 18:26

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I wlasnie o to mi chodzilo!! III Rzesza tak jak napisalem to inna sprawa! Choc ciagle sie zastanawiam gdzie w ustawach norymberskiech bylo o gazowaniu ludzi!!
_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Pon 24 Kwi, 2006 23:26

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jezu Franek jak ty wszystko dosłownie bierzesz, albo nie czytasz ze zrozumieniem. W Ustawach nic nie było, ale były one preludium do gazowania. dały prawo prześladowania Żydów, co zakończyło się obozami. Kapito bandito Question Wink
O jacy jesteście słodcy w tym rozczulaniu się nad Prusakami. Jacy to byli praworządni, delikatni, głaskali Polaków po główkach. Czemu zapominacie o Kulturkampfie, HAKACIE, o tym, ze Prusacy wydatnie pomagali w tłumieniu polskich powstań?
Pozdrawiam!

Wto 25 Kwi, 2006 22:43

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisales: zgodnie z prawem i ustawmi norymberskimi gazowali ludzi!!! To jak mam to rozumiec?? To zapytalem Gdzie jest to zapisane w ustawach norymberskich?? Na tym polega czytanie ze zrozumieniem bo nie wiem co w tym zdaniu wiecej do rozumienia??!!
nie jestesmy slodcy!! Stwierdzam fakty kt Ci poprostu nie pasuja! Co do powstan to przypomnij sobie jak przesladowali Rosjanie i sobie porownaj fakty!! Klutukampf i HAKATA? Polakom udawalo sie wykorzystywac luki w niemieckim prawie i Niemcy byli czasami bez radni!! Rosjanie w takie idiotyzmy sie nie bawili jak cos nie pasowalo to kibitki i na Sybir! I o to wlasnie chodzi jesli idzie o panstwo prawa!!

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sro 26 Kwi, 2006 12:25

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zgodnie z prawem i ustawmi norymberskimi gazowali ludzi!!!

Bo tak było. Zgodnie z ustawami norymberskimi Żydzi byli prześladowani i zsyłani do obozów, gdzie ich mordowano. Krótka piłka. Jeżeli dla Was III Rzesza była państwem prawa to dzięki, ale ja wysiadam Mad
Cytat:
czasami

no comment...
Cytat:
I o to wlasnie chodzi jesli idzie o panstwo prawa!!

Sprawdx najpierw, co oznacza termin państwo prawa. państwo, gdzie dyskryminuje się jakiś naród i odbiera mu prawa, nic wspólnego z prawem nie ma. Jeżeli dziś uchwalonoby, ze cały majatek prywatny staje się państwowy, to tez byłoby państwo prawa?
Rosjanie zsyłali na Sybir takze zgodnie z prawem, na podstawie prawomocnych wyroków sądów. I też było to państwo prawa?

Sro 26 Kwi, 2006 12:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.