| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OH 5- artykuły

chciałby zacząć post o artykułach w OH 5. Na początek "NKWD- śmiertelny wóg Polski". Pan dr Wilczur znowu popełnił artykuł i chciałbym zaznazyc że nie jest to atak na osobe p. Wilczura tylko na styl jego artykułów.
1) Znowu zamiast suchych faktów i własnej opinii i podsumowania na końcu- cały artykuł ocieka jadem.
2) Co do rozstrzeliwań sołdatów-źródła (wiadomo- to zbyt ogólnikowo). Oprócz wymienionych powodów- większość pewnie stanowili skazani za gwąłty i rabunki.
3) o ile pamiętam to w 1945 było NKGB a nie NKWD, a od 46 już MGB. To tylko zmina nazwy- ale dla historyka to chyba ważna...
4) co do grup dywersyjnych Smierszu czy OSnazu- ich zadaniem była głównie obserwacja ruchów wojsk i punktowa likwidacja przedstawicieli wrogich władz- za takie Rosjanie uważali też podległe "obozowi londyńskiemu". więc nioe ma się co dziwić że rozpracowywali podziemie AK- wiedzieli że po wojnie będą musieli ich usunąć. Zresztą ciężko przypuszczać by kilkunastoosobowa grupa otwarcie walczyła zbrojnie- a takie były przeważnie grupy dywersyjne.
5)dane statystyczne jak się przywołuje to w jakimś celu. Ajaki cel miało podanie że 93 % to byli mężczyźni ( no może że stanowili większość), a 53% to rolnicy- a kto miał być w suwalskiem- gónicy czy robotnicy przemysłu cięzkiego??? TO chyba po to aby więcej wyszło tekstu.
6) co do rabunku mienia- w sumie mentalnośc Kalego, a jak byśmy my zatrzymali zbiory muzealne- to nie rabunek?? W sumie część masyzn wróciła po wojnie- jako dar narodu radzieckiego z nowymi tabliczkami znamionowymi (był taki przypadek pod Miastkiem).
7) co do rozpracowywań podziemia- tak było w całym kraju- w końcu to byli wrogowie ówczesnych władz. Wsumie gbyby ich nie było byliby wymyśleni- jak w czasie czystek w CCCP. to po prostu była polityka zastraszenia ewentualnych oponentów.
8 ) co do zbrodni z przełomu 46/47 na Ziemiach Zachodnich- można jakąś literaturę. Zainteresował mnie ten temat. Wiem o rozpracowaniu UPA po akcji Wisła, kóra odrodziła się nad Odrą. Do dziś w mojej miejscowości mieszka były dowódca sotni. No i standardowo UB brało tych którzy sprzeciwiali się kolektywizacji (jednym z nich był mój wuj), mieli niemieckie pochodzenie czy też narazili się miejscowym bonzom.
9) infiltracja uczelni przez SB to nic nowego (łatwiej "kupić" wylkształconego i żadnego sukcesu naukowca niż prostego chłopa, kóremu wszytsko "wisi"- oon nie ma nic do stracenia). Agenci byli wśród profesorów i adiunktów na każdej uczelni (i wciąż są Bardzo szczęśliwy ). Tylko ile w tym prób rozbicia patriotyzmu czy solidarnosci Polaków a ile zwykłej manii władzy i chęci podporządkowania sobie uczelni. I znowu - źródła, zwłaszcza jak się operuje nazwiskami- IPN, budka z piwem, kolega ze służb itp. Rozumiem że autor był jednym z tych naukowców którzy wtedy odeszli...
10) alkohol był i jest najlepszą metodą. Jak ktoś nie ma głowy to nie pije. Tu już się czepiam, wiem Bardzo szczęśliwy . I znowu źródła...

co do plusów- fajne fotki, ciekawe informacje, plus za wymienienie nazwisk i lat urzędowania, trafne wnioski- pytania stawiane przez autora.

w sumie- jakby autor powstrzymał się od własnych wniosków po kzadym akapicie i nie zapomniał o źródłach- byłby to krótszy ale ciekawy artykuł. I zostało by miejsce na jeszcze jeden.

co do innych:
Zbrodnia....- ciekawe.

Ostatni szturm- to co lubię same fakty, dokładnie wymienione, wnioski tylko na końcu Bardzo szczęśliwy (wiem czepiam się)

Ostatnia....- naprawdę ciekawe ( w sumie super cykl)

Zbrodniarze...- przydałby się dodatek : Co dalej? czy jest śledztwo IPN itp.

Brygada...- fajnie opisane, szczegółowo.

reszty jeszcze nie przeczytałęm Embarassed

Sro 29 Cze, 2005 17:10

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za uwagi

Jednak co do Jacka Wilczura to się mylisz:
Cytat:
I znowu - źródła, zwłaszcza jak się operuje nazwiskami- IPN, budka z piwem, kolega ze służb itp. Rozumiem że autor był jednym z tych naukowców którzy wtedy odeszli...

Może Ci się nie podobać jego artykuł, jednak twoje stwierdzenia co do osoby są krzywdzące. Jacek nadal mimo, że jest na emeryturze wykłada na dwóch uczelniach i nie ma się czego wstydzić ze swojej przeszłości. Jest Lwowowiakiem, przeżył i był obecny przy mordzie całej swojej rodziny dokonanej przez NKWD. Jako nie pełnoletni wstąpił do AK i wykonywał wyroki podziemia na zbrodniarzach hitlerowskich, brał udział w Powstaniu Warszawskim, walczył w G. Świętokrzyskich u "Ponurego" do rozwiązania oddziału. Po wojnie ścigał zbrodniarzy Hitlerowskich z ramienia KBZH. Wykłada obecnie politologię, aktywny jest w wielu środowiskach kombatanckich, kresowych, jest nawet rzecznikiem i pośrednikiem pomiędzy królem cyganów (Romów) a rządem. Doceniany był za komuny i za III RP, posiada prawie wszystkie odznaczenia państwowe. Miesiąc temu otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, ale wiem, ze i w czerwcu coś mu wręczono w Niemczech. Może po kilku artykułach zrozumiesz jego punkt widzenia i polubisz jego pióro. Czasem trudno ocenić osobe po jednym artykule.

Ja jak i Jacek uważamy, że zbrodnie "NKWD" były i nie wszystkie da się usprawiedliwić zwalczaniem podziemia Londyńskiego, które praktycznie za wroga uważało sowietów i prowadziło z nimi otwartą wojnę. Wielu niewinnych ludzi ucierpiało z rąk NKWD, tak samo jak od powojennego podziemia polskiego. Nie można jednak generalizować i potępiać wszystko co czerwone, ale nie wolno też zapominać o zbrodniach. Nie wolno też przesadzać zbrodnie NKWD były niczym w porównaniu do zbrodni hitlerowskich. Obecnie dzięki upolitycznionym mediom obraz ten bardzo się zaciera a proporcje ciężaru zbrodni się zacierają w stosunku do faktów historycznych.

Cięszę się jednak, że pozostałe artykułu Ci się podobały. Jak masz jeszcze jakieś uwagi wal śmiało.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 29 Cze, 2005 23:44

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

bez urazy ale nie ufam ludziom któzy decydująsię na karierę naukową i do 70 nie są wstanie zrobić czegoś więcej niż doktoratu.
A artykuły jak zauważył kol. maxikasek są lekko tendencyjne (Lenino z #4 także)

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 30 Cze, 2005 20:14

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tihy art. o Lenino nie pisał Wilczur.

Co do tych 70 lat i doktoratu z historii, to może i mało dla niektórych. Ale nie dla wszystkich tytuł jest najważniejszym celem w życiu. Jacek skończył, aż cztery fakultety Historię, Politologię, Prawo, i Orientalistykę. Przez wiele lat po świecie ścigał zbrodniarzy wojennych, posiada najwyższe odznaczani wojskowe amerykańskie i izraelskie. Zajmował się też badaniami podziemnych obiektów przemysłowych i skrytkami razem z wojskiem, zanim ktokolwiek słyszał o Riese. Wiele lat pracował w dla PAP-u, wydał dziesiątki książek. Jak popytasz o niego na UMK na pewno wszyscy prof. historii będą go znali. Z jego archiwów odnośnie zbrodni hitlerowskich korzysta nawet IPN, bo wiele dokumentów z tamtych lat zaginęło, a on wiele materiałów na swój użytek skrupulatnie kopiował. Ten facet to nie tylko uczelnia, ale przede wszystkim przygoda i barwne życie. No i w przeciwieństwie do innych wykładowców akademickich ma jaja.

PS Lenino pisał prof. M. Szczurowski

Czw 30 Cze, 2005 21:07

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wilczur ma habilitacje i jest profesorem nadzwyczajnym. nie walczyl o tytuly naukowe. bardziej go interesowalo pisanie ksiazek. te 70 lat w wiekszosci spedzil w GKBZH nie na uczelni wiec trudno sie spodziewac ze mial robic kariere naukowa.
i oby tylko kazdy w tym wieku mial taka glowe i pamiec.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 30 Cze, 2005 21:42

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

i zna podobno 7 języków, napisał 22 książki - a faktem jest pisze troszkę innym naładowanym emocjami językiem, bo to przeżył - ale ja tam lubię czytać jego artykuły
_________________
http://powrotlegendy.pl

Czw 30 Cze, 2005 22:42

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No książek już ma więcej na koncie. Historycznie może pisze bardzo na luzie unika precyzyjnej faktografii w publicystyce, gdyż twierdzi, że nie dociera ona do przeciętnych czytelników. Za to tematy traktuje emocjonalnie i stara się wywołać emocje u czytelnika. Ponoć taka forma wyrazu bardziej dociera do odbiorcy.

Czw 30 Cze, 2005 22:58

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

UNDERGROUND - jaki ty poetycki
_________________
http://powrotlegendy.pl

Czw 30 Cze, 2005 23:00

Powrót do góry
past
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 71
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja niestety przyłącze się do maxikaska , kupiłem gazete i czytanie zaczełem od wymienionego artykułu i podobnie jak w poprzednich Pana Wilczura są naładowane emocjami , a nie faktami , rozumiem autora , jego pokolenie o tamtych czasach myśli bardzo emocjonalnie , ale artykuł jest tak naprawde moim zdaniem o wszystkim i o niczym , mnie zniechęcił do gazety , jeśli czytam 2 strony i niestety same domniemania(a jeszcze kilka do przeczytania). Myślałem że będzie troche konkretów o tych jednostkach - przeglądając zdjęcia tak sięzasugerowałem , co mająone wspólnego z artukułem?? Ot jakby pisząc o Arnhem dodać zdjęcie Sosabowskiego z walk w Warszawie w 1939?

Pią 01 Lip, 2005 12:29

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I tak sa lepsze od artykułów Pana Wojtka Stojaka hehehe
_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Pią 01 Lip, 2005 16:13

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja dziś zobaczyłem Odkrywce nowego i szczęka mi spadła - też program atomowy u nich , artykuł - hm czytelnicy będą mogli porównać dwa niezależne źródła.
_________________
http://powrotlegendy.pl

Pią 01 Lip, 2005 16:26

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziś doszął do mnie prenumerata darmowa odkrywcy, ale nie miałem czasu przeglądnąć.
_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Pią 01 Lip, 2005 16:49

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to juz na wojne mediow zaczyna wygladac Uśmiech
obaj szefowie konkurencyjnych gazet pisza na ostatnio goracy temat... dobrze. konkurencja to wsparcie jakosci i nadzieja dla czytelnika.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 01 Lip, 2005 16:55

Powrót do góry
ms1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Skąd: Wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
...
A artykuły jak zauważył kol. maxikasek są lekko tendencyjne (Lenino z #4 także)


Wlasnie!, wszycy pisza o Wilczurze a moim zdaniem to artykul o Lenino byl wyjatkowo tendencyjny. Komentarze typu:
"Czyzby plk. Berling nie chcial zabrudzic swoich oficerskich butow?" nie przystoja autorowi chcacemu obiektywnie oddzielic (jak sam pisze we wstepie) "plewy od zdrowego ziarna".

Pią 01 Lip, 2005 22:27

Powrót do góry
past
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 71
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

przejrzałem (na razie ) reszte gazety , dużo lepsze , artykuł o Mosinie dobry dla mnie jak dla laika.

Sob 02 Lip, 2005 19:29

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poczytalem... Dwa artykuly do mnie zupelnie nie przemawiaja - dr Wilczura oraz ten o Jaroszewiczu. Oba sa zwykla publicystyka nie poparta zadnymi konkretami, przypisami itd. Prezentuja, rzecz jasna punkt widzenia autorow (lub zleceniodawcow) co moge zrozumiec, lecz np. dr Wilczur moglby unikac bledow formalnych. Np. miesza mu sie SB z UB, wydluza "zywotnosc" NKWD" (ktos juz to zauwazyl). Podaje jakies cyfry, fakty bez ujawnienia zrodla pochodzenia. Takie teksty dobre sa w popularnych pismidlach. W OH raczej nie powinny miec swojego miejsca. Felieton o Jaroszewiczu niczego nie wnosi. Taki sobie tekscik z dosc "cienka" konkluzja na koncu. Proponowalbym autorowi poczytac chocby ksiazeczke p. Rostkowskiego o Radomierzycach. Aha, w LWP nie bylo generala o nazwisku Fonkiewicz, byl natomiast Fonkowicz. Moim zdaniem dosc istotna roznica. Klania sie brak korekty Razz . Poza tym zauwazylem pewien chaos redakcyjny. Czy nie mozna - korzystajac z tak dlugiego cyklu wydawniczego - wydawac numery zwiazane tematycznie? Taka moja sugestia Rolling Eyes Artykul o Rudigerze fajny ale krotki Crying or Very sad Na karabinach sie nie znam i mnie nie interesuja ale wyglada na sprawnie zrobiony. Ogolnie oczywiscie dobrze sie to czyta i czekam na kolejny numer - tylko bez publicystyki z tandetna maniera i powtorzeniami w tekstach artykulow dla zwiekszenia objetosci Wink
POZDRAWIAM REDAKCJE i mam nadzieje, ze nie wpisze mnie na jakas "czarna liste" za te uwagi Rolling Eyes Embarassed Rolling Eyes

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 03 Lip, 2005 8:42

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

UNDERGROUND napisał:
Historycznie może pisze bardzo na luzie unika precyzyjnej faktografii w publicystyce, gdyż twierdzi, że nie dociera ona do przeciętnych czytelników. Za to tematy traktuje emocjonalnie i stara się wywołać emocje u czytelnika. Ponoć taka forma wyrazu bardziej dociera do odbiorcy.


Taka forma wyrazu jest najlatwiejsza bo niczego nie trzeba udowadniac. Stawia sie teze i po klopocie. To jest kiepskie wytlumaczenie jak dla kogos kto sie zajmuje praca naukowa natomiast niebywale wygodne dla publicysty. I nie byloby w tym zadnego problemu gdyby Redakcja umiescila taki tekst z naglowkiem "publicystyka". Mnie osobiscie ten tekst sie niepodoba i jest dla mnie niestrawny. Emocje to sa dobre na wiecach i w kampanii wyborczej, a tu jest pismo historyczne i ja moge ewentualnie miec stosunek emocjonalny do tekstu, a nie do innych emocji.
I jeszcze jedno - czyzby OH wzorem szmatlawca chcialy trafiac do "przecietnych czytelnikow"? To kto kogo nasladuje?

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 03 Lip, 2005 8:52

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"POZDRAWIAM REDAKCJE i mam nadzieje, ze nie wpisze mnie na jakas "czarna liste" za te uwagi" - hehe nie, nie ma mowy,

czyli na 13 artykułów dwa Twoim zdaniem są do kitu, ponieważ pachną publicystyką jak na słowo krytyczne chyba nie jest tak źle,

Nie 03 Lip, 2005 11:00

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to AZ DWA Laughing Laughing Laughing
Pomyslcie o tym zeby moze wydawac magazyn z jakas mysla przewodnia dla kazdego wydania. Ot chocby - program atomowy, powojenne podziemie, sluzby specjalne. To tematy z ostatniego numeru a mozna przeciez zrobic caly numer o tych sprawach. Rozne punkty widzenia, obiekty, ludzie, troche nauki i techniki itd. Nie mowie, zeby od razu ale wogole. Moze raz do roku. Do tego plytka. Choc jesli chodzi o mnie to ja wole slowo pisane bo od obrazu mam TV Wink

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 03 Lip, 2005 12:49

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

163TDH napisał:
Ja dziś zobaczyłem Odkrywce nowego i szczęka mi spadła - też program atomowy u nich , artykuł - hm czytelnicy będą mogli porównać dwa niezależne źródła.


A niby co tu porownywac? Hipotezy Proteusa podlane odgrzewanym sosem RIESE z artykulem w szczegolowy sposob traktujacy faktycznie o tym co sie nazywa "niemiecki program atomowy"? Wolne zarty. W brukowcu sa jakies banialuki i powtorki za I. Witkowskim o Kammlerze oraz kolejne niesprawdzone mzonki. Andrzej F. dobitnie pokazal jak bardzo rozproszone byly badania niemieckie, na czym polegaly, kto bral w nich udzial, gdzie sie odbywaly itd.. Nie potrafie ocenic merytorycznej tresci z zakresu fizyki ale juz to co jest wystarczy aby uswiadomic sobie jak skomplikowany byl to problem oraz to, ze RIESE nie jest tu zadnym epokowym odkryciem na co chyba krag szamanow z O czeka od lat i doczekac sie nie moze. Po prostu nie ma czego porownywac. Laughing Laughing Laughing

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 03 Lip, 2005 18:11

Powrót do góry
katani
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krecio,
męczysz się, polecam książki i

odpocznij... Laughing

http://www.poczytaj.pl/?sesja=2621915950&kategoria=060108&reset=1&akcja=pokaz_ksiazki

:arrow: tu brak tendencji...

Nie 03 Lip, 2005 21:51

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jasne... IPN to znana z obiektywizmu instytucja.
PS. Nie mecze sie Mr. Green

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 03 Lip, 2005 21:57

Powrót do góry
katani
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krecio, jesteś OK Exclamation Exclamation Exclamation

ale spoko, spoko... wyluzuj.... czy coś to zmieni.
IPN; fakt, Kieres nie bardzo się spisał.

Nie 03 Lip, 2005 22:24

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mnie nie chodzi o Kieresa a o cala te instytucje. Jak widze tytuly to jakos nieodparcie kojarzy mi sie to z zacietrzewieniem, ukierunkowaniem i tzw. "jedynym slusznym obecnie obiektywizmem". A nasze dzieje ostatnie nie sa tak czarno biale jakby niektorzy chcieli. Jest od cholery odcieni szarosci.
A, ja nikogo nie zamierzam nawracac czy uszczesliwiac. Jest forum to pisze co mysle. Az mi kto da banana Laughing Laughing Laughing

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 03 Lip, 2005 22:31

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak nadmieniłem na początku to nie był atak na osobę. Jestem czytelnikiem od pierwszego nr i czytałem już artykuł o UPA- ten sam styl. Ale swoje uwagi już przekazałem całemu forumi nie będę polemizował dalej. Nie chcę żeby wyszło z tego bicie piany, a konkretne opinie różnych czytelników. Pozdrawiam wszystkich i do następnego nr.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 04 Lip, 2005 22:42

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.