| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam !!

Jestem posiadaczem ACE 250

jeśli chodzi o balans gruntu, znalazłem pewną informację, że jednak to istnieje (poza automatyką). Mianowicie, trzeba zbliżyć cewkę do gruntu, gdzie czasem daje fałszywe sygnały. Potem trzymając cewkę w tym samym zbliżeniu, wyłączyć wykrywacz i włączyć ponownie. Wykrywacz wraca do normy i przestaje wariować (dopóki nie zmieniamy skrajnie rodzaju gruntu). Nie pokrywam porady w 100%, próbowałem, wydaje mi się, że jednak coś w tym jest.

zasięg... jeśli cos mam na progu zasięgu, co utrudnia identyfikację, lub widzi jako żelazo, zaczynam machać cewką maksymalnie szybko jak mogę. To działa na 100%. Zróbcie testy w powietrzu, zasięg się poprawia o jakieś 5 centymetrów, zależnie od wielkości fanta. Oczywiście, jak dla mnie to praktyczne, tylko do identyfikacji, a nie ciągłego chodzenia z taką szybkością przemiatania. Ręka by tego nie wytrzymała.

Pozdrawiam !!

Sro 06 Sty, 2010 15:52

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jeśli chodzi o balans gruntu, znalazłem pewną informację, że jednak to istnieje (poza automatyką).


Bzdura! Uśmiech ACE 250 nie ma żadnego balansu gruntu, tym bardziej automatycznego. Grunt ma ustawiony na stałą wartość, która pozwala bez większych problemów prowadzić poszukiwania na większości gruntów!
A jakieś czary z włączaniem i wyłączaniem wykrywki to bajka! Uśmiech

Sro 06 Sty, 2010 16:02

Powrót do góry
Marasek
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ace

Ostatnio zmieniony przez Marasek dnia Wto 20 Kwi, 2010 10:07, w całości zmieniany 1 raz

Sro 03 Mar, 2010 17:08

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam !

Zgadzam się z powyższym w 100%. Nie mam problemów z fałszywymi sygnałami, chyba że wyjdę zaraz po deszczu i ziemia mocno nasączona. W innych przypadkach, jak się już przytrafiały, zawsze był to ołów.

Z bateriami wyczytałem gdzieś, że należy je wymienić jak spada do dwóch kresek. Ma to jakiś sens. Ostatnio namierzyłem coś konkretnego, a były 2 kreski. Odłożyłem wykrywkę na bok i szperałem propointerem. Nie mogłem trafić, więc sprawdzałem wykrywką grudy i kompletnie nic. Włożyłem nowe akumulatory i piękny nieomylny sygnał powrócił. Oba komplety to akumulatory hybrydowe 2100 mAh.

Odgłos w środku skrzynki - posiadam 2 ace, w obu jest taki sam, więc ten typ tak ma. Obserwuję jednak, że jeden z nich ma jakby ze 3 cm mniejszy zasięg.

Też jestem ciekawy opini na temat większych cewek, jest ich wiele na innych forach, ale rozbieżnych. W przyszłym miesiącu planuję zamówić cewkę 10x14” Elliptical DD EXcelerator ze strony "http://www.kellycodetectors.com/garrett/garrett-ace250pro.htm"
Podzielę się opinią.

Pozdrawiam !

Wto 06 Kwi, 2010 13:29

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zerknijcie jak wspaniale piewien niemiec /Gratulacje Dirk-jesli ci ktos to przetlumaczy/ przerobil ACE 150-po zlozeniu miesci sie w malutkim plecaczku-waga niewiele sie zmienila-rurki sa aluminiowe,a i troche sztywniejszy jest /z czasem firmowe rurki sie poluzniaja/


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 06 Kwi, 2010 23:46

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

idfx napisał:

Też jestem ciekawy opini na temat większych cewek, jest ich wiele na innych forach, ale rozbieżnych. W przyszłym miesiącu planuję zamówić cewkę 10x14” Elliptical DD EXcelerator ze strony "http://www.kellycodetectors.com/garrett/garrett-ace250pro.htm"
Podzielę się opinią.

Pozdrawiam !


Grzebiuszka na forum PS zakupil te cewke i nie ma az tak rewelacyjnych roznic.-zrobil dos dobre testy porownawcze i trzeba przyznac ze rzetelnie-poszukaj na tamtym forum.

Jezeli detektor ma byc na monetki-cewka standartowa jest prawie idealna nie za duza i nie zamala,coniektorzy dokupuja do niego malutkie sniperki.

Duza cewka - jezeli beda obok lezaly przedmioty zelazne zamaskuje kolorek-a im wieksza powierzchnia tym wieksze szanse maskowania
Przerabiam to w moim Minelabie E-traku i musze kupic mniejsza... moja jest idealna na militarke,odznaczenia,ale nie na drobnice..

Wto 06 Kwi, 2010 23:56

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedź.
Jak najbardziej pożyteczna, w końcu cewka kosztuje niewiele mniej od wykrywacza. Gdzieś na forum amerykańskim znalazłem opinie, że zwiększyła zasięg o połowę, ale to już raczej totalna bzdura, chyba napisał ją ktoś kto wydał pieniądze i honor nie pozwala się przyznać, że na darmo Wink może warto jednak spróbować snajpera.

pozdrawiam

Sro 07 Kwi, 2010 10:45

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grzebiuszka podal sredni wzrost zasiegu bodajze o ok 30% - nie wiem czy warto ryzykowac nieduzy wzrost zasiegu kosztem maskowania drobnicy-no chyba ze nastawiasz sie tylko na duze fanty ....wtedy moze byc warto.

Sro 07 Kwi, 2010 19:40

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jednak trzymam się drobiazgów więc odpowiedź bez wątpliwości pożyteczna Uśmiech zawsze pozostaje to odczucie - "było to i tamto (drobnica), może głębiej jest więcej", ale chyba każdy tak ma Wink)

Sro 07 Kwi, 2010 20:38

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gdzieś na górze padło pytanie o cewkę sniper.. Jako, że przyjechałem na urlop, pozwoliłem ją sobie zamówić z czystej ciekawości. Tereny u mnie bardzo zarośnięte i zaśmiecone. Cewka powinna przyjść dziś, jutro najpóźniej, z chęcią opiszę jej zachowanie i wydam adekwatną opinię.

Sro 28 Kwi, 2010 13:05

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

totalna klapa... urlop sie skonczyl, cewki nie ma, ale chyba nie to jest najwiekszym problemem. Korzystajac z okazji chcialbym zapytac, czy ktos dokonywal zakupow w serwisie skarby.pl lub garrett.poszukiwania.pl, jak kto woli. Od zlozenia zamowienia, dostalem jedynie email potwierdzenia i na tym koniec. Kontakt z firma jest calkowicie niemozliwy.Podany telefon - "brak miejsca na nagranie wiadomosci" bardzo sporadycznie piiiiik na poczcie glosowej. Na email nic nie odpisuja, gg niedostepne, skype - tak samo. Nie wiem juz co myslec, wyglada to jak strona www po nieistniejacej firmie. Na dodatek doczytalem sie regulaminu realizacji transakcji - do 30 dni. Szok...... Nie wiem czy czekac, bo teraz jak wrocilem do UK to moge zakupic w sklepie pod domem, na dodatek w konkurencyjnie nizszej cenie. Moze za wczesnie mowic by wystrzegac sie tej firmy, ale chyba moje wyjasnienia sa uzasadnione. Na cale szczescie, zamowilem cewke "za pobraniem", tylko ten kurier 35 zl tez dziwnie wyglada.
Pozdrawiam !

Czw 06 Maj, 2010 21:08

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przez dlugi weekend -do wtorku bylem na dorocznym zlocie organizowanym przez poszukiwania.pl -w gorach, calkowicie poza zasiegiem telefonow-sadze ze dlatego nie odbieral.
Raczej nie obawialbym sie o to czy Cie wywalkuje-znam ich od lat.
Nie wiem czy mieli te cewki w magazynie-a podejzewam ze dopiero zamawiaja z Talcompu-wiec troche to zejdzie....

Tak ze bez obaw-jak co to dzwon czy mailuj do mnie-mam do Dabrowy blisko-moge pomoc.

Sob 08 Maj, 2010 1:29

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no to juz jakis pozytywny sygnal. Zamowilem "za pobraniem" wiec walek nie wchodzi w gre, tylko nie wiedzialem czy warto dalej czekac. Nie naleze z drugiej strony do ludzi co sie wypinaja tylkiem, jak juz zamowilem to i odbiore, tylko chcialem wiedziec co sie ogolnie wokol sprawy dzieje. Narazie juz sie nie spieszy Wink kolejny urlop od 30go maja. Jesli z tydzien przed dalej nic nie bedzie wiadomo, to z checia sie zwroce do Ciebie o "interwencje" Uśmiech Dziekuje i pozdrawiam !

Sob 08 Maj, 2010 21:32

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

po 30 dniach oczekiwania na przesyłkę i telefonicznych obietnicach - bez wyrzutów sumienia zrezygnowałem z zamówienia. Zadzwoniłem natomiast do TALCOMPU w celu zakupu. Około południa wysłałem emailem dane kontaktowe. Następnego dnia o 9:00 zjawił się kurier z przesyłką, tylko chwalić !! Uśmiech Wczoraj zrobiłem małe testy - jestem pod wrażeniem, nie chcę siać reklamy, ale to jest rewelacja. Nie znalazłem dużo opinii na polskich forach, za to jakiś koleś napisał innemu, że zasięg spada o połowę. Kompletna bzdura !! Na wielu amerykańskich forach piszą jednogłośnie o korzyściach. Zasięg spada leciutko - prawda, ale nie jest to rażące, bo i tak, to co się wyciąga znajduje się w tym przedziale głębokości. Za to porażająca jest selekcja fantów. Żelastwo położone parę centymetrów od koloru pięknie oddziela dwoma czystymi sygnałami. Pinpoint praktycznie nie potrzebny, do tego nie ma problemu z pikotaniem bez przyczyny, jak to ma czasem miejsce z większą cewką. Jedynym mankamentem jest większa reakcja na szuranie cewką po trawie, tu muszę już zjechać z czułością o jedną kreskę, czego nie musiałem robić wcześniej. Uogólniając - wykrywacz z cewką snajper to prawdziwy odkurzacz monet Uśmiech mimo żelaznego badziewia zalegającego wokół. W linii 30 cm może leżeć - żelazo, kolor i żelazo. Sygnał bezbłędny - duuu, gong, duuu Uśmiech nowa radość z zabawy wykrywczem. Postaram się wrzucić na youtuba jakiś filmik porównujący zasięg dwóch cewek i drugi pokazujący recovery time. Zachęcam do zakupu. Pozdrawiam !

Wto 01 Cze, 2010 11:24

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jednak Ci dobrze poradzilem...

Sro 02 Cze, 2010 13:28

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to brzmi jak "a nie mówiłem!?", ale prawda Uśmiech kolega na ogół dobrze radzi, za co serdecznie dziękuję. Tak na szybko, żeby rozwiać wątpliwości zasięgu - zrobiłem standardowy test z linijką w powietrzu. Nieduża moneta - na cewce proformance - 20 cm, na sniperze - 17.5 cm, w dalszym ciągu jak dla mnie bardzo zadawalające. Zauważalna różnica - na przeczesanych dużą cewką terenach nagle zbieram ..... śrut od wiatrówki Zniesmaczony. Puszka po piwie (jako że na urlopie była najbliżej pod ręką Wink ) w zasadzie bez większego ubytku. Na 100% nie wrócę do dużej cewki, chyba że skuszę się na jakieś łuseczki w lesie, gdzie mogę się spodziewać mniej żelastwa.

Sro 02 Cze, 2010 20:45

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.