| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ester
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszukuję informacji o Żydach w Chojnicach.

Próbuję zdobyć wszystkie możliwe informacje na temat ludności żydowskiej w Chojnicach.
Może ktoś dotarł do fotografii lub innych pamiątek po żydach chojnickich?
Będę niezmiernie wdzięczna za wszystko co podeślecie.

Pozdrawiam serdecznie.

Czw 22 Sty, 2009 0:37

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stron są setki Uśmiech Tak ciężko google, yahoo itd. odpalić?

http://search.yahoo.com/search?p=chojnice+jews&vc=&fr=yfp-t-501&toggle=1&cop=mss&ei=UTF-8&fp_ip=PL

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Czw 22 Sty, 2009 18:28

Powrót do góry
ester
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panie Ponury.
Miałam nadzieję znaleźć na tym forum informacje, które trudno znaleźć. Poszukuję dokładnych, wręcz szczegółowych, danych dotyczących ludności żydowskiej w Chojnicach, w okresie międzywojennym.
Może jest ktoś kto dysponuje fotografiami np. synagogi chojnickiej. Może relacjami z eksterminacji wspomnianej gminy żydowskiej.
Nie oczekuję uszczypliwych uwag, jedynie pomocy kogoś, kogo interesuje ten temat.
Pozdrawiam.

Pon 26 Sty, 2009 22:06

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ester spis miejsc kaźni , oraz obozów jutro wkleję - może to będzie pomocne z spisów KdsŚZHwP

Pamiętam wybacz , czekam na zwrot spisu, lada dzień będę go miał i zacytuję.

Sob 31 Sty, 2009 22:41

Powrót do góry
ester
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiście poczekam i dziękuje.
Najbardziej zależy mi na dokładnej dacie eksterminacji ludności żydowskiej w Chojnicach i Tucholi. Jak wyglądała egzekucja w tych miejscach? Czy Żydzi z Chojnic trafili do obozów koncentracyjnych? Jeśli tak to do jakich? Czy istnieją relację jakiś osób uratowanych z tego rejonu?

Na marginesie:
Czytam wiele informacji w internecie, ale na tym forum znalazłam oprócz relacji o faktach również inny bardziej obyczajowy aspekt historii. Bardzo mi to pomaga w zbieraniu danych.
Moim pragnieniem jest odtworzenie historii zwykłych mieszkańców, którzy zamieszkiwali w małych miasteczkach na Pomorzu.

Pozdrawiam.

Nie 01 Lut, 2009 18:17

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.