| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marlog
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 257
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszystkie rewolucje czy zamachy są nielegalne, ważne jest by dany przewrót zalegalizować..
Przewrót majowy dokonał zmiany rządu i prezydenta co zostało zalegalizowane.Nie spotkałem się ze stwierdzeniem, że w Polsce były rządy nielegalne lub nielegalny Prezydent RP...
Cytat:
Jedyne, co mi się kojarzy, to totalna niemal napaść niektórych ministrów z francuskiego rządu gen. Sikorskiego

Nie wiem dlaczego piszesz francuskiego rządu.To był Rząd Polski..
Zawsze była walka z opozycją legalna lub nielegalna, Sanatorzy mieli Berezę Kartuską dla przeciwników.
A sami dostali obóz specjalny w Cerizay, a po ewakuacji do Wielkiej Brytanii w Rothesay na wyspie Bute, zwanej Wyspą Wężów.
I to nie za sam przewrót...
więcej A.Garlickiego
tutaj

Sro 18 Sty, 2012 12:12

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem dlaczego piszesz francuskiego rządu.To był Rząd Polski..

OK, poprawiłem, zabrakło " " Embarassed
Cytat:
Zawsze była walka z opozycją legalna lub nielegalna

Nie bardzo o to mi chodziło - rozliczenia z klęska wrześniową to jedno, a podważenie podstawy sprawowania rządów przedwrześniowej władzy od 1926 r. - to druga sprawa...
Pozdrawiam

Sro 18 Sty, 2012 16:02

Powrót do góry
marlog
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 257
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
...podważenie podstawy sprawowania rządów przedwrześniowej władzy od 1926 r.

Zgadzam się z Tobą, rozliczenie wojny na Narodzie w tamtym okresie, ułatwiło by rozliczenie Stanu Wojennego lat 80-tych...
A tak powstała klasa nietykalnych wtedy i obecnie..

pozdrawiam

Sro 18 Sty, 2012 23:39

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Raczej nie bardzo tak samo, ale podobieństwa - luźno dywagując - są...
Ekipa Piłsudskiego legitymizowała się poprzez wybory nowego Prezydenta RP, tzw. nowelę sierpniową i następnie wybory 1928 i 1930 oraz Konstytucję kwietniową.
Ekipa Jaruzelskiego poprzez doprowadzenie do Okrągłego Stołu i w części wolne wybory oraz powołanie Senatu - a w konsekwencji - dobrowolne i pokojowe oddanie władzy przez rządząca ekipę...
Pozdrawiam

Czw 19 Sty, 2012 22:17

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.