| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tzaw1
Chorąży

Chorąży




Posty: 196
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
чтобы наши люди не знали страха в борьбе и самоотверженно шли на нашу Отечественную освободительную войну против фашистских поработителей

Tak jest w oryginale. I tak w tłumaczeniu, które podałem.

Sro 14 Sty, 2009 1:20

Powrót do góry
Marpar
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 219
Pochwał: 1
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Druga Wojna Ojczyźniana- nie pomyliłem się
Pierwsza, to była, jak Napoleon wkroczył wraz z Wielką Armią w granice Cesarstwa Rosyjskiego w 1812

A tak na marginesie: nie uważacie, że znacznie odbiegliśmy od tematu?
Towarzysz Chruszczow utworzył temat o GAZECIE ukazującej realia przedwojenne oraz wojenne nasycone goebbelsowską propagandą...

_________________
"Venimus, vidimus et Deus vicit"

Sro 14 Sty, 2009 9:10

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
no fajnie - wracam do tematu, lecz nie sądzę, aby wydawnictwo tego rodzaju doprowadziło do jakiegoś rozszerzenia się idei nazistowskich.
Dewianci. ludzie niezrównoważeni lub o zachowaniach z punktu widzenia społeczeństwa co najmniej dziwacznych, szkodliwych, nieakceptowanych - są wszędzie.

I wszędzie każdy kupić może nóż, siekierę, benzynę, kij baseballowy...
Dlatego też nie sadzę, aby wydawnictwo miało jakiś szczególny wpływ na postawy czy poglądy.
Jeszcze jedno - nakład na pewno nie jest zbyt duży, raczej przypuszczać można, że po pierwszej sensacji projekt realizowany będzie dla wąskiej dosyć grupy hobbystów, historyków, miłośników itd.

I wracam do swojej kwestii w tej sprawie - a gdyby tak w Polsce?

Pozdrawiam

Sro 14 Sty, 2009 9:41

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I wracam do swojej kwestii w tej sprawie - a gdyby tak w Polsce?

Jeśli się nie mylę "Dziennik Polski" w Krakowie wypuścił taki dodatek w listopadzie na Dzień Niepodległości.
Cytat:
Bolszewia? A cóż ona zdziałała przez prawie 20 lat swego istnienia? Chyba, że chodziło Ci o komunizm, bądź stalinizm- tu bym się zgodził

Marpar dzięki za czujność , chodziło mi o komunizm .
pozdrawiam borys

_________________
Священная война

Sro 14 Sty, 2009 9:52

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mari von Wickerode napisał:
Uważam, że czytanie gadzinówek hitlerowskich przez współczesne społeczeństwo niemieckie nie jest edukacyjne. Ile jest ludzi wykształconych 15, 25 %. Rozróżnią plewny nazistowskie od ziarna. A reszta, raczej nie.

A ilu ludzi w ogóle to kupi? Zainteresowani tematem + parę przypadkowych osób, w sumie liczeni w promilach, a nie procentach ogółu. Ot i skala zagadnienia, niezależnie od tego czy sam fakt tych gazet jest szkodliwy czy nie (według mnie – nie).
Co do reszty postu – nie ma potrzeby przytaczania elementarnych faktów (i to w formie nie do końca ścisłej), bo na tym forum każdy poważny użytkownik je zna i dobrze wie czym był nazizm, a dla meritum sprawy nie mają one znaczenia.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 14 Sty, 2009 10:08

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą w Polsce było już coś podobnego - pamiętacie "Gazety Wojenne"? Zeszycik informacyjny i przedruk gazet i plakatów. Ja chyba wytrwałem do 10 numeru.

Sro 14 Sty, 2009 10:14

Powrót do góry
Tzaw1
Chorąży

Chorąży




Posty: 196
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie mogłem się oprzeć...
Jak diabeł z pudełka wyskoczyło w sieci coś takiego (nr 7-8 1941):



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 14 Sty, 2009 11:48

Powrót do góry
Marpar
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 219
Pochwał: 1
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:

A ilu ludzi w ogóle to kupi? Zainteresowani tematem + parę przypadkowych osób, w sumie liczeni w promilach, a nie procentach ogółu.


Nie byłbym taki pewien...
Skoro w kilku krajach Europy w codziennych dziennikach dnia 12 stycznia była o tym wzmianka ( w "wiadomościach" kilkuminutowa) to tym bardziej w Niemczech na pewno nie obędzie się bez echa. Myślę, że gazeta ta będzie cieszyła się popularnością i to całkiem sporą. Nie wiem, może się mylę- w każdym razie czas pokaże...

_________________
"Venimus, vidimus et Deus vicit"

Sro 14 Sty, 2009 19:23

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marpar napisał:
de Villars napisał:

A ilu ludzi w ogóle to kupi? Zainteresowani tematem + parę przypadkowych osób, w sumie liczeni w promilach, a nie procentach ogółu.


Nie byłbym taki pewien...



A ja jestem bardziej jakby optymistą - szczególnie widząc niechęć młodzieży do czytania materiałów pisanych. Bo czego nie ma w internecie- tego na ogół nie ma - niestety. Ale może to tylko takie wrażenie? Rolling Eyes

Akurat pasjonaci, hobbyści, miłośnicy na tym forum ( i pokrewnych) to w pewnym sensie wyjątek potwierdzający regułę... Wink

Chyba, że owe reprinty będą także udostępnione na stronach internetowych?

Pozdrawiam

Czw 15 Sty, 2009 0:24

Powrót do góry
Nikita Chruszczow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 384
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ludzie przecież od tej historii tak naprawdę minęło już prawie 80 lat i tak naprawdę ideologia neonazistowska nie jest groźna. Współczesna liberalna demokracja ma wiele mechanizmów które nie dopuściłyby do powtórki z lat 30. Nawet wejście do parlamentu partii skrajnych czy nawet zwycięstwo takowej w wyborach (bardzo wątpliwe ) nie spowodowałoby szkód zważywszy na możliwość chociażby:

A) Zawarcia Antykoalicji
B) Przewrotu zorganizowanego przez Armię
C) Prezydenta

Także nie ma co podnosić alarmu z powodu takiej właśnie publikacji należy ja traktować jako część historii a debile i idioci będą zawsze. Z powodu grupy idiotów nie zaprzestaniemy przecież publikacji materiałów historycznych bowiem wychodząc z takiego założenia to należałoby zakazać publikacji o wszelkich wojnach bo jakiemuś takiemu czy innemu ubzdurałoby się, że może zostać np Napoleonem. Poza tym mamy już doświadczenia laty 30-stych a nic 2 razy się nie zdarza.

_________________
ZBIORę 100 TYSIęCY PODPISÓW POD KANDYDATUR? MAŁPY NA PREZYDENTA POLSKI

Pią 16 Sty, 2009 20:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.