| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lew Galler

Do Gdyni we wrześniu 1934 roku przypływa pancernik "Marat". Jego dowódcą jest niejaki admirał Lew Galler http://audiovis.nac.gov.pl/obraz/80691 zdjęcia z powitania. Jakie były dalsze losy admirała?

Coś mi się zdaje że w opasłej "Czarnej księdze komunizmu" z 1998 roku jest jakiś fragment jak NKWD "fachowo" się rozprawiło z całym Dowództwem tej Floty. Nie wiem czy jest tam opisana historia samego admirała. Tak coś mi się wydaje że admirał i jego podwładni po tej wizycie nie cieszyli się długo wolnością.

Mamy wrzesień 1934 roku, "Marat" jest w Gdyni, a w grudniu tego samego roku ginie Siergiej Kirow, od którego śmierci zaczęła się tzw. wielka czystka. W necie na temat admirała nic nie ma. Jedynie widziałem wzmiankę na dws.org.pl że jeszcze w 1940 służył w MW ZSRR Rolling Eyes

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Pią 05 Gru, 2008 21:02

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W necie na temat admirała nic nie ma.


Bo szukasz Gallera a powinieneś Hallera , w rosyjskim nasze H to ich G , stąd np. Gitler . Lew von Haller , fłagman fłota 2 rangi , 1883-1950 . Był synem carskiego generała , pochodził z rodziny bałtyckich Niemców. Od 1932 roku w partii komunistycznej . Fachowiec . Po rewolucji lutowej dowódca pancernika " Andriej Pierwozwannyj " . Na stanowisku wicekomisarza i szefa Sztabu Głównego przetrwał czystki w latach 1937-38. Lekką ręką podpisywał zwolnienia z służby , równoznaczne z wyrokiem. Ulubieniec Żdanowa . Stalin chronił go z prozaicznego powodu , wolał mieć w swojej armii oficerów , carskiej armii , bo ci byli z reguły apolityczni i bardziej wpływowi . Stalin widział w Hallerze " dobrego wykonawcę " . Haller w 1941 nadal sprawował funkcje sztabowe.
Nie był represjonowany

Pią 05 Gru, 2008 22:09

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.