| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dlugi134 napisał:
Panowie, dam przykład pewnego zdarzenia.
Jakieś 8 lat temu, odkryliśmy szczątki niemieckiego żołnierza na budowie wałów przeciw-powodziowych.
Żeby nie przerywać budowy, po porozumieniu z inspektorem nadzoru i księdzem, wykopaliśmy szczątki.
Oczywiście musieliśmy zrobić zdjęcia z prac.
Po wszystkim szczątki zabrał ksiądz i pochował a my dostaliśmy pochwałę od dyrekcji.
Wrzucam parę fotek z prac.(jedyne jakie udało mi się zachować)
I tak dla wszystkich, znajdziecie szczątki to zgłaszajcie.
Ktoś na pewno czeka na wieści o swoich bliskich.


Tak powinni postępować porządni obywatele gratuluje rozsądku

_________________
Pozdrawiam
Metz

Pon 05 Sty, 2009 19:40

Powrót do góry
maxim026
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 7
Skąd: Z POLSKI
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam , jak kolega znalazła raczej naszedł namiejsce gzie leżą szczątki i jest to miejsce nieoznakowane (bo jak oznakowane to kiepawo tak rozkopac gościowi kwatere) i jak kolega kopał a oczywiście miał sygnał to jak znalazł blaszke i szczątki to powinien zabrac blaszke . ja tak robie

Pią 30 Sty, 2009 14:59

Powrót do góry
maxim026
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 7
Skąd: Z POLSKI
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam , jak kolega znalazła raczej naszedł namiejsce gzie leżą szczątki i jest to miejsce nieoznakowane (bo jak oznakowane to kiepawo tak rozkopac gościowi kwatere) i jak kolega kopał a oczywiście miał sygnał to jak znalazł blaszke i szczątki to powinien zabrac blaszke , ja tak robie . Żeby inny poszukiwacz jak trafi kolesia nie zabrał od niego i wtedy o powiadomieniu rodziny możecie panowie zapomnieć.Po zgłoszeniu tego znaleziska, pisze odpowiedni protokuł ,robie zdięcie miejsca znalezienia(nie rozkopuje miejsca spoczynku) wysyłam to do fundacji i czekam na odpowiednie decyzje od Wojewody i innych takich tam urzędników.a trwa to około 1-3 miesiecy . i po uzyskaniu zgody (a otrzymuje sie ja zawsze ,władza nigdy nie odmawia ekshumacji) bierzemy sie za ekshumacje szczątek . Wyluzowany . i jak kolega zabrał niesmiertelnik i ma go zamiar oddac przy zgłoszeniu tego to ja uważam że zrobił dobże zabierając blache....... A zapomniałem dodac Współpracuje z Fundacią PAMIęć
.

Pią 30 Sty, 2009 15:12

Powrót do góry
lisowaty
Kapral

Kapral





Posty: 44
Skąd: KR/KWA/TSK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxim026 napisał:
witam , jak kolega znalazła raczej naszedł namiejsce gzie leżą szczątki i jest to miejsce nieoznakowane (bo jak oznakowane to kiepawo tak rozkopac gościowi kwatere) i jak kolega kopał a oczywiście miał sygnał to jak znalazł blaszke i szczątki to powinien zabrac blaszke . ja tak robie


ja bym tam nic nie ruszał. Zamaskował miejsce gałęziami (bo mała szansa że jak dotąd go nikt nie znalazł wcześniej to teraz znajdzie) i zgłosił gdzie trzeba.
A jak już to pavlak nie pisze o blaszce tylko o fantach (należy czytać resztki umundurowania i ekwipunek). Neutral
Tak nawiasem to myślę że pavlak nic nie znalazł tylko tak sobie wyjechał z tematem bo nie miał co napisać.. Wink

_________________
http://forum.mtk-klub.pl/index.php

"Nic na świecie nie zostało tak sprawiedliwie rozdzielone jak rozum: każdy uważa, że otrzymał dostateczną porcję." Jacques Tati

Pią 30 Sty, 2009 15:55

Powrót do góry
maxim026
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 7
Skąd: Z POLSKI
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zasze jest taka szansa że ktos oprucz nas trafi to miejsce a blaszka jest jedyna żecza po której możemy zindetyfikować szczątki. Pavlak sciemnia , może i tak .pisałem o blaszczce a reszta ukwipunku??????????? mhhh żadko sie zdażaja żeby blaszki mieli, jakiś czas temu trafiłem 13 -stu w iednym dołku, byli to ranni a raczej porozrywani altyleżyści i obsada czołgu między innymi to tylko 5 blaszek było a reszty niestety niebyło . bardzo często ruscy zabierali wszystko i zostawiali szkopka w samych kalesonach , takich to sie nieznajduje, jest to nierealne. panowie kilka razy trafiliśmy szczątki w workach foliowych bo jakiś PAJACC Evil or Very Mad rozkopał mogiłe zabrał wszystko i zostawił tylko pordzewiałą puszke po masce (takich znalezisk było kilka) . Evil or Very Mad , takiemu to bym jaja saperką odrąbał

Pią 30 Sty, 2009 16:08

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rosjanie rozkopuja nawet oznakowane groby to hieny cmentarne robia to dla kasy i jeszcze pstrykaja sobie zdjecia przy szczatkach Neutral
_________________
Pozdrawiam
Metz

Nie 01 Lut, 2009 12:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.