| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pavlak_m
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mogiła

Witam!Co należy zrobić jeśli przez przypadek .... Uśmiech znalazło się mogiłę żołnieża obojętnie jakiego, zabrało się fanty i co dalej?Czy z powrotem zakopać czy jakoś powiadomić policję i czy anonimowo czy raczej nic nie mówić?Pzdr Zszokowany

Czw 04 Gru, 2008 11:20

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
znalazło się mogiłę żołnieża obojętnie jakiego, zabrało się fanty i co dalej?

Generalnie taki ktoś to hiena cmentarna.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 04 Gru, 2008 14:04

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...to raz.
A dwa, to bezwzględnie powiadomić policję - choćby tak z elementarnej ludzkiej przyzwoitości (choć nie wiem, jak ona ma koegzystować z punktem pierwszym?).

Pzdr

Grzesiu

Czw 04 Gru, 2008 14:28

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
znalazło się mogiłę żołnieża obojętnie jakiego, zabrało się fanty i co dalej?


Naprawdę nie ma się czym chwalić! Evil or Very Mad

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Czw 04 Gru, 2008 15:52

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Generalnie taki ktoś to hiena cmentarna.

Popieram, zresztą nie rozumiem jak kogoś mogą rajcować fanty z nieboszczyka, może to coś związanego z nekrofilią Twisted Evil

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 04 Gru, 2008 17:23

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest to zbezczeszczenie zwłok Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Czw 04 Gru, 2008 17:32

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi nawet przez myśl nigdy nie przeszło żeby coś takiego zrobić Evil or Very Mad
Twój post jest żałosny Twisted Evil . Pomyśl jak by to był ktoś z twojej rodziny Evil or Very Mad

Czw 04 Gru, 2008 18:08

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zabrałeś nieśmiertelnik, to nie tylko zbeszcześciłeś zwłoki, ale także odebrałeś człowiekowi tożsamość. Gdybyś zamiast szabrować zgłosił to, może ktoś by się dowiedział, gdzie jest grób kogoś bliskiego...

Nie 07 Gru, 2008 20:55

Powrót do góry
Sagano
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 233
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie, ale jak np. wykopiemy hełm niemiecki to skąd wiemy że on nie był na głowie niemieckiego oficera, który leżał pod drzewem? Hełm został a czaszka w piachu. Nigdy pewności nie mamy. Nie jestem za tym by zbierać nieśmiertelniki, redbaron ma racje.

Nie 07 Gru, 2008 22:24

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to jest żąłosne dokładnie tak robili rosjanie http://www.militaria.chat.ru/digging.htm Neutral Szacunku pavlak nie masz Question Trzeba było to odrazu zgłosić a nie grzebać w grobie Neutral
_________________
Pozdrawiam
Metz

Nie 07 Gru, 2008 22:40

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: mogiła

pavlak_m napisał:
Witam!Co należy zrobić jeśli przez przypadek .... Uśmiech znalazło się mogiłę żołnieża obojętnie jakiego, zabrało się fanty i co dalej?Czy z powrotem zakopać czy jakoś powiadomić policję i czy anonimowo czy raczej nic nie mówić?Pzdr Zszokowany


tak pavlak_m , powiem szczerze pamiętam czasy gdy stanowiska artylerii w lesie wyglądały jakby Niemcy uciekli kilka godzi wcześniej , na wierzchu leżało wszystko , hełmy , amunicja , ładownice, rowery wszystko - tylko działa nie było. Ale to co ty piszesz to okradanie zwłok. Zastanów się nad sobą - klasyfikacja twojej osoby jest jednoznaczna "hinena cmentarna " . Zabrałeś fanty - pozbawiłeś' człowieka tożsamości to niepojęte. Godne potępienia na wieki

Nie 07 Gru, 2008 22:41

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sagano napisał:
Panowie, ale jak np. wykopiemy hełm niemiecki to skąd wiemy że on nie był na głowie niemieckiego oficera, który leżał pod drzewem? Hełm został a czaszka w piachu. Nigdy pewności nie mamy. Nie jestem za tym by zbierać nieśmiertelniki, redbaron ma racje.

Jak nieśmiertelnik został np,zgubiony przez żołnierza,albo żołnierz zginął i połówkę wyrzucili w pole to czemu nie wziąść?Nawet jak hełm był na głowie jakiegoś niemieckiego oficera,To nie grzebałeś w jego kościach nigdy nie ma pewności.Jak się już znajdzie kości to dalej nie grzebcie Exclamation

Nie 07 Gru, 2008 22:41

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

stg my tu mówimy o zabieraniu fantów z resztek ciała jak leży gdzieś na polu to przecież można wziąsć ale chodzi o okradanie zwłok
_________________
Pozdrawiam
Metz

Nie 07 Gru, 2008 22:45

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Metz napisał:
stg my tu mówimy o zabieraniu fantów z resztek ciała jak leży gdzieś na polu to przecież można wziąsć ale chodzi o okradanie zwłok

@Metz koledze @Sagano chodziło chyba żeby ogólnie nie zbierać blaszek. Rolling Eyes

Nie 07 Gru, 2008 22:47

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aha no to przepraszam myślałem inaczej Rolling Eyes Czemu nie zbierac blaszek Question Przecież to nic złego
_________________
Pozdrawiam
Metz

Nie 07 Gru, 2008 22:50

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
znalazło się mogiłę żołnieża obojętnie jakiego, zabrało się fanty i co dalej?

I jeszcze gorzej będzie jak duch tego żołnierza będzie Cię prześladował Mr. Green

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Pon 08 Gru, 2008 10:10

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Metz napisał:
Czemu nie zbierac blaszek Question Przecież to nic złego

Jeżeli blaszka nie leży w pobliżu ciała, to można. Ale zabranie z kości blaszki pozbawia ludzkie szczątki tożsamości.

Generalnie dobrym pomysłem byłoby nie tylko zaprzestanie grzebania po natrafieniu kości, ale ich zgłoszenie. Jest przecież Kriegsbräber Fürsorge i u nich można zgłosić. Albo na policję.

Pon 08 Gru, 2008 10:59

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sagano napisał:
Panowie, ale jak np. wykopiemy hełm niemiecki to skąd wiemy że on nie był na głowie niemieckiego oficera, który leżał pod drzewem? Hełm został a czaszka w piachu. Nigdy pewności nie mamy. Nie jestem za tym by zbierać nieśmiertelniki, redbaron ma racje.


Byłeś kiedyś Sagano przy ekshumacji lub widziałeś chociaż zdjęcia jak taka czynność jest przeprowadzana? Mogę Ci powiedzieć, że tam, gdzie żołnierz był pochowany w hełmie to zawsze wyciągniesz hełm z czaszką. Nie ma takiej opcji, że wyciągasz sam hełm.
Chyba, że hełm położony był np. na usypanym nagrobku (przez te wszystkie lata ziemia się zapadła i hełm będzie na wierzchu a kości mogą być nawet poniżej 50 cm) a żołnierz nie miał na sobie blaszki lub elementów metalowych wyposażenia, to nawet nie będziesz wiedział, że pod spodem jest grób. Wszystko zależy od tego jak dana osoba była pochowana (lub nie pochowana, tylko zasypana ziemią w np. okopie lub dołku strzeleckim) oraz co miała przy sobie.

Innym tematem są luźno porozrzucane elementy ekwipunku, takie jak blaszki, hełmy oraz rzeczy osobiste. Trafia się je bardzo często w miejscach bitew (nie koniecznie w pobliżu osób pochowanych), miejscach odwrotów, w obozowiskach wojskowych, obozach jenieckich, obozach RAD'u lub obok budynków koszarowych. Są to rzeczy porzucone, zgubione lub celowo ukryte przed wrogiem.

@pavlak_m - nie wiem jak mam odebrać Twoje pytanie, ponieważ najpierw piszesz o przypadkowym znalezieniu mogiły żołnierza i dodajesz uśmiechniętą ikonkę. Następnie piszesz o zabraniu rzeczy z tej mogiły i pytasz co dalej ... Mam nieodparte uczucie, że jesteś w jakimś stopniu zadowolony ze znalezienia mogiły, w której przede wszystkim trafiły Ci się "interesujące przedmioty" ale na koniec trochę męczy Cię sumienie i postanawiasz chociaż zrobić coś ze szczątkami poległego ... mam nadzieję, że to tylko błędne wrażenie i że się mylę.
Po pierwsze, po odnalezieniu mogiły, w której znajdują się szczątki żołnierza, nie ważne jakiej narodowości, należy to zgłosić odpowiednim fundacjom lub stowarzyszeniom, które zajmują się ekshumacją oraz przeniesieniem zwłok na cmentarz. Jeśli nie wierz dokładnie jakie to fundacje, to zadajesz konkretne pytanie na forum i zawsze zostaniesz odpowiednio pokierowany.
Osobiście uważam, że rzeczy znalezione przy zmarłym powinny przy nim pozostać. Wydobywanie takich rzeczy w celu późniejszej ich sprzedaży jest wysoce naganne i niemoralne!!!

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 08 Gru, 2008 15:38

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nareszcie ktoś kompetentny sie odezwał Rolling Eyes Może to nauczy pavlak_m troche rozumu

A nie myślicie że ten post pavlaka to tylko nabijanie postów Question Przecież mógł zmyślić taką historie

_________________
Pozdrawiam
Metz

Czw 11 Gru, 2008 17:54

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czemu tak uważasz? Równie dobrze można by zapytać, czy wątki odnośnie wykopanych fantów na naszym forum czy też na innych nie są czasem wymyślone i nie służą tylko do nabijania punktów? Teoretycznie oczywiście wszystko jest możliwe. Można kupić wiele wykopanych, ciekawych rzeczy na portalach aukcyjnych a następnie porobić zdjęcia na piachu i dopisać do tego wymyśloną historyjkę ... ale po co mieliby to robić?

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 11 Gru, 2008 18:02

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie myślicie że ten post pavlaka to tylko nabijanie postów Question Przecież mógł zmyślić taką historie



Tak czy inaczej nie wyszło mu to na dobre, czerwona kreseczkę ma! Mr. Green Jednak nie sądzę aby to była zmyślona historia! A myślę że będzie to tez nauką dla innych czytających to forum!

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Czw 11 Gru, 2008 18:07

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pavlak_m, jeśli masz choć trochę sumienia to odnieś to co zabrałes na miejsce i zgłoś to odpowiednim służbą.Dlaczego nie odpowiadasz już w tym temacie Twisted Evil ?

Czw 11 Gru, 2008 18:11

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun napisał:
A czemu tak uważasz? Równie dobrze można by zapytać, czy wątki odnośnie wykopanych fantów na naszym forum czy też na innych nie są czasem wymyślone i nie służą tylko do nabijania punktów? Teoretycznie oczywiście wszystko jest możliwe. Można kupić wiele wykopanych, ciekawych rzeczy na portalach aukcyjnych a następnie porobić zdjęcia na piachu i dopisać do tego wymyśloną historyjkę ... ale po co mieliby to robić?

Pozdrawiam
Monsun


Monsun ja tylko przypuszczam że to może być nieprawda jakby była to myśle ze pavlak_m nie chwaliłby sie że znalazł szczatki zołnierza Rolling Eyes Ale wszystko jest możliwe ja myśle tylko że troche dziwny jest ten post dodaje uśmiech pisze jak muwiłeś nie wiem tylko przypuszczam

A chyba był kiedyś temat o jakiś zwłokach że ktoś też znalazł mogiłe a potem okazało sie ze to oszustwo nie wiem chyba już tego tematu nie ma

_________________
Pozdrawiam
Metz

Czw 11 Gru, 2008 18:11

Powrót do góry
dlugi134
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Brzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie, dam przykład pewnego zdarzenia.
Jakieś 8 lat temu, odkryliśmy szczątki niemieckiego żołnierza na budowie wałów przeciw-powodziowych.
Żeby nie przerywać budowy, po porozumieniu z inspektorem nadzoru i księdzem, wykopaliśmy szczątki.
Oczywiście musieliśmy zrobić zdjęcia z prac.
Po wszystkim szczątki zabrał ksiądz i pochował a my dostaliśmy pochwałę od dyrekcji.
Wrzucam parę fotek z prac.(jedyne jakie udało mi się zachować)
I tak dla wszystkich, znajdziecie szczątki to zgłaszajcie.
Ktoś na pewno czeka na wieści o swoich bliskich.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Historia jest najlepszym nauczycielem
ale ma najgorszych uczniów.
(Mahatma Gandhi)

Nie 28 Gru, 2008 23:04

Powrót do góry
Marcin92
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 20
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze chciałbym dorzucić coś od siebie.

Jeśli podczas wypraw z wykrywaczem natrafi się na zwłoki świeże lub te z II WŚ jako porządni obywatele mamy obowiązek zgłosić to do odpowiednich służb.
Najlepiej żeby się to nikomu nie przytrafiło bo później są te całe procedury jak, gdzie, kiedy, na co i po co.
Gorzej jeśli tego nie zgłosimy a ktoś to zauważył to wtedy już czarny scenariusz Zniesmaczony

Pią 02 Sty, 2009 14:51

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.