| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lądowanie hitlerowców na księżycu ?

Proszę mnie poprawić czyż autorem rakiety Saturn V nie był Wernher von Braun - która to pozwoliła wylądować amerykańskim astronautom na Księżycu ?

Czyli upraszczając temat jest tak jak w temacie tego wątku ???

Sro 26 Lis, 2008 0:31

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hehe masz racje a tu fota Von Brauna członka SS na tle Saturna V

z Wikipedia

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/16/S-IC_engines_and_Von_Braun.jpg

więc to prawda co piszesz - hitlerowcy dzięki USA podbili księżyc ehhehe

Sro 26 Lis, 2008 0:44

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
autorem rakiety Saturn V nie był Wernher von Braun
Nie był autorem. Był jednym z kierowników zespołu inżynierów który zaprojektował tą rakietę.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 26 Lis, 2008 14:15

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatnio był także o lądowaniu program na National Geographics. Gdy przy herbacie zobaczyłem von Brauna na jakimś filmie z kosmodromu, gdy chodzi przy Apollo, dogląda, to powiedziałem jedynie do żony "Widziałaś gnoja? No przecież to on".

Nieważne, że mógł mieć conieco na sumieniu. Ważne było dla USA jedynie to, co wiedział i co potrafił. A on z tego skorzystał.

Smutne.

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Sro 26 Lis, 2008 14:30

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jak von Braun zdobył tak fantastyczną wiedzę na temat budowy rakiet. Setki, tysiące wręcz naukowców na całym świecie podejmowało wiele prób a jedynie jemu w ciągu krótkiego okresu czasu i za w sumie nie tak wielkie pieniądze udało się tak "opanować" ogromny zakres całkowicie nowych technologii.
Co ciekawe Amerykanie początkowo odsunęli go od prac nad rakietą Saturn V nie pozwalając mu nawet wchodzić do pomieszczeń gdzie trwały prace. Musieli go jednak przprosić i ponownie zaprosić do współpracy gdy natrafili na trudności techniczne nie do przezwyciężenia. Ktoś powiedział nawet, że bez niego lot na księżyc nie byłby w tamtych czasach możliwy.
Warto też pamiętać, że jego prace były punktem wyjścia do konstrukcji rakiet także na wschodzie.

Pon 01 Gru, 2008 23:49

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co ciekawe Amerykanie początkowo odsunęli go od prac nad rakietą Saturn V nie pozwalając mu nawet wchodzić do pomieszczeń gdzie trwały prace.
Co było spowodowane tym że nadal mu nie ufali. Gdy von Braun przybył do USA często wykładał o możliwościach podboju kosmosu. Jednak dziennikarze zgromadzeni na konferencjach nie pytali go o temat wykładu tylko o przynależność do SS. Przynależność która była zresztą po prostu z przymusu.
Cytat:
Musieli go jednak przprosić i ponownie zaprosić do współpracy gdy natrafili na trudności techniczne nie do przezwyciężenia.
Przywrócili go gdy sowieci umieścili Sputnika na orbicie a amerykański program wystrzelenia satelity prowadzony przez wojsko zakończył sie eksplozją rakiety na starcie.
Cytat:
Warto też pamiętać, że jego prace były punktem wyjścia do konstrukcji rakiet także na wschodzie
Na wschodzie prace prowadzone były pod kierunkiem Siergieja Pawłowicza Korolowa który opierał sie na materiałach von Brauna przechwyconych przez sowietów.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Wto 02 Gru, 2008 13:14

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Buhaaa... w SS niby był z przymusu? No bez jaj. Wielu naukowców niemieckich nie dało się tak zmanipulować. Na przykład ekipa z Berlina od bomby atomowej Uśmiech
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Pią 05 Gru, 2008 13:20

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jest co innego, a mianowicie, że wbrew wszelkim pozorom technika eksploracji kosmosu ze strony Nasa wciąż jest oparta o wiele rozwiązań z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych...

Pią 12 Gru, 2008 0:45

Powrót do góry
MBS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 238
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A wiesz, że choć posunęła się na przód nie możemy lecieć na księżyc. Żenada. Zniesmaczony

Wto 16 Gru, 2008 20:47

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponury napisał:
Buhaaa... w SS niby był z przymusu?


W tym nie ma nic dziwnego. Byłeś np. burmistrzem to musiałeś być w SS. To już było raczej formalne niż dobrowolne. Jak chciałeś miec wyższe stanowisko to musiałeś być w SS, a jak nie to pluton (choć zdarzały się wyjątki).

_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pią 08 Maj, 2009 23:24

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przymus? Bez przesady.. Masz zapewne na myśli tzw. honorowe członkostwo w SS - ale tu chodziło o pozyskanie sobie przychylności różnych wysoko postawionych (a czasem tylko coś tam znaczących) osób, a to można było osiągnąć np. rozdając wysokie rangi w SS. Ale przymusu w tym nie było, to nie PZPR Bardzo szczęśliwy
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 09 Maj, 2009 0:01

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Ale przymusu w tym nie było, to nie PZPR Bardzo szczęśliwy


A zawsze mi się tak wydawało. Rolling Eyes Wink
No cóż, ale nalezeć wypadało. Bardzo szczęśliwy

_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Sob 09 Maj, 2009 1:12

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy wypadało, wiem natomiast, że to SS szukało wpływów, pozyskując w swoje szeregi znaczące osobistości. Być może poprzez sugestię, namowę, ale z całą pewnością nie można tego było osiągać poprzez przymus.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 09 Maj, 2009 13:40

Powrót do góry
MBS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 238
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przecież to tak samo jak z SB. Jakaś baba powiedziała, że ona się tylko zapisywała do MO, tylko że wydział śledczy MO i SB mieli w kartach pieczątki zwykłych funkcjonariuszy.
_________________
,,za gruzy naszych miast, za braci naszych krew, szarpajmy wrogów ciała, niech zginie szwabski chwast, odpowie na nasz zew, powstając Polska cała"

Sob 09 Maj, 2009 21:57

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kimkolwiek ideologicznie i formalnie był Wernher von Braun, to jednak wykazał się doskonałym inżynierskim umysłem, co czyni z niego człowieka nieprzeciętnego. Rozważając kwestie ideologii, to nie zapominajmy o nas. Były czasy, że awans, jakiekolwiek perspektywy otrzymania mieszkania itp. uzależnione było od przynależności do jedynej, słusznie rządzącej partii. Nie było w tym czasie i w tym zakresie konieczności bezwzględnej współpracy z UB lub SB (to były szczególne przypadki merytorycznie zasadne z punktu tamtych służb w czasie ich funkcjonowania).
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupim - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

Czw 13 Sie, 2009 16:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.