| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Salidyn
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kopanie w ziemi a prawo

wiec z tego co przeczytalem na forum na kopanie i poszukiwanie w lasach itp z wykrywaczem metali musze miec pozwolenie... a jak to jest bez wykrywacza? sa jakies miejsca gdzie moge kopac bez pozwolen i bez obaw? a nawet jak cos wykopie jakies monety czy cos to musze to oddac czy jak to dziala?Uśmiech

Sob 22 Lis, 2008 20:52

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W lesie nawet jak bez wykrywki to leśniczy się przyczepi...Jak coś znajdziesz to musisz oddać takie przynajmniej jest prawo Laughing
Kopać bez wykrywacza można Wink .
PS.Szukaj z miejscach gdzie nie będzie za dużo ludzi i omijaj stanowiska arecheo Wink
Pozdrawiam Łukasz

Sob 22 Lis, 2008 21:01

Powrót do góry
Salidyn
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dzieki ;] czyli kopac nie moge ale moge i mam zamiar zaczac

Sob 22 Lis, 2008 21:20

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

stg napisał:
W lesie nawet jak bez wykrywki to leśniczy się przyczepi...Jak coś znajdziesz to musisz oddać takie przynajmniej jest prawo Laughing
Kopać bez wykrywacza można Wink .
PS.Szukaj z miejscach gdzie nie będzie za dużo ludzi i omijaj stanowiska arecheo Wink
Pozdrawiam Łukasz


Zależy co wykopiesz jak znajdziesz np jakaś broń albo amunicje to lepiej oddać bo jak cię ktoś zobaczy ze niesiesz np mausera to możesz mieć spore nieprzyjemności

EDIT : http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=2085
http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=11058
Proszę przeczytać te tematy

_________________
Pozdrawiam
Metz

Sob 22 Lis, 2008 21:30

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Metz napisał:
stg napisał:
W lesie nawet jak bez wykrywki to leśniczy się przyczepi...Jak coś znajdziesz to musisz oddać takie przynajmniej jest prawo Laughing
Kopać bez wykrywacza można Wink .
PS.Szukaj z miejscach gdzie nie będzie za dużo ludzi i omijaj stanowiska arecheo Wink
Pozdrawiam Łukasz


Zależy co wykopiesz jak znajdziesz np jakaś broń albo amunicje to lepiej oddać bo jak cię ktoś zobaczy ze niesiesz np mausera to możesz mieć spore nieprzyjemności


Niestety mamy takie prawo że wszystko co znajdziemy w ziemi jest państwa Twisted Evil Zniesmaczony

Sob 22 Lis, 2008 21:36

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mamy takie prawo że wszystko co znajdziemy w ziemi jest państwa

Racja.
I wszystko co w niej pozostanie z biegiem czasu bezpamiętnie zniknie, zeżarte przez warunki atmosferyczne lub maszyny rolnicze i budowlane, zgodnie z prawem. Zniesmaczony Zniesmaczony Zniesmaczony

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Sob 22 Lis, 2008 23:29

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...
_________________
Pozdrawiam
Metz


Ostatnio zmieniony przez Metz dnia Nie 23 Lis, 2008 0:05, w całości zmieniany 1 raz

Sob 22 Lis, 2008 23:56

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

saddam44 napisał:
Cytat:
mamy takie prawo że wszystko co znajdziemy w ziemi jest państwa

Racja.
I wszystko co w niej pozostanie z biegiem czasu bezpamiętnie zniknie, zeżarte przez warunki atmosferyczne lub maszyny rolnicze i budowlane, zgodnie z prawem. Zniesmaczony Zniesmaczony Zniesmaczony


Przecież i tak ludzie wykopują nieśmiertelniki odznaki bagnety itp Wink Zresztą wielu poszukiwaczy ignoruja to prawo jakby wszyscy stosowali sie do tego prawa wszystkie pamiatki zgniły by w ziemi

_________________
Pozdrawiam
Metz

Sob 22 Lis, 2008 23:57

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

:(

Dura lex sed lex - i nic nie poradzimy Smutny

Sro 03 Gru, 2008 9:11

Powrót do góry
Salidyn
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ok juz wiem. nie wolno nic szukac z wykrywaczem

~to tak ogolnie mowiac nigdzie kopac nie mozna tak? a co z plazami widzialem na forum ze wszyscy lataja w dzien i nie ma problemu chyba ze jest znak ktory zakazuje poszukiwan z wykrywaczem. w lasach tez nie mozna a na polach?~

Pią 26 Gru, 2008 23:10

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Salidyn napisał:
ok juz wiem. nie wolno nic szukac z wykrywaczem

~to tak ogolnie mowiac nigdzie kopac nie mozna tak? a co z plazami widzialem na forum ze wszyscy lataja w dzien i nie ma problemu chyba ze jest znak ktory zakazuje poszukiwan z wykrywaczem. w lasach tez nie mozna a na polach?~


Pole zazwyczaj jest czyjaś własnościa np rolnika więc raczej nikt nie zgodzi sie na kopanie i chodzenie po swoim polu nie wiem jak to jest musisz poczekać aż wypowie sie ktoś kto sie zna

Polskie prawo zakazuje wykopywać rzeczy które do 45 roku zalegają w ziemi bo są własnością państwa ale kto sie tego słucha Question Raczej niewielu ludzi

_________________
Pozdrawiam
Metz

Sob 27 Gru, 2008 0:18

Powrót do góry
Salidyn
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no tak ale jak mnie zlapia to wlepia 500 zl mandatu albo i cos gorszego.
a jak to jest z tymi monetami jak sobie np wykopie stara monete i zaniose do domu to wedlug prawa to juz jest przestepstwo a kto mi udowodni ze ja tej monety np nie dostalem od pradziadka? i stad moje pytanie czy jakbym dostal przykladowa monete od pradziadka i mialbym ja w domu to jest to legalne czy nie? i analogicznie moge ja sprzedac czy nie?

Sob 27 Gru, 2008 0:35

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=11058
_________________
Pozdrawiam
Metz

Sob 27 Gru, 2008 0:42

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jak masz od pradziadka albo od kogoś innego to niestety nie wiem jak to jest więc ci nie pomoge poczytaj ten temat który Ci podalem była tam dyskusja na temat monet i ich legalności Wink
_________________
Pozdrawiam
Metz

Sob 27 Gru, 2008 0:47

Powrót do góry
Salidyn
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dzieki ale dalej ciekawi mnie co z tym pradziadkiem :]

Sob 27 Gru, 2008 1:20

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Salidyn napisał:
dzieki ale dalej ciekawi mnie co z tym pradziadkiem :]


Witam

jak policja dostanie cynk, że coś masz z rzeczy, które mogą pochodzić z ziemi to będzie prowadzić postępowanie i jak wpadnie na jakiś trop przekazuje sprawę do prokuratury a ta dalej do sądu albo sama policja kieruje wniosek do sądu o popełnienie przestępstwa bądź wykroczenia. Z doświadczenia wiem, że dość często w sądzie są tego typu sprawy ale wiem też że często kończą się uniewinnieniem. Z reguły jest tak że policja i prokuratura sprawy pcha do sądu ale sąd nie zawsze przyklepuje racje tych organów. Wszystko zależy od dowodów no i oczywiście czy sam podejrzany a przed sądem już oskarżony albo obwioniony w przypadku wykroczenia się przyzna Uśmiech.
Linia obrony z pradziadkiem może być dobra o ile przy przeszukaniu nie znajdą u Ciebie np wykrywacza metalu!
pozdrawiam

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Sob 27 Gru, 2008 13:26

Powrót do góry
GALON
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z pradziadkiem to teoretycznie jest ok, ale w praktyce to nie takie łatwe. Przy założeniu, że moneta jest czysta(nie posiada wżerów charakterystycznych dla monet z ziemi), bo takie też można znaleźć, to trzeba opowiedzieć na protokół przesłuchania o szczegółowych okolicznościach jej posiadania. Przy założeniu że w czasie przeszukania mieszkania f-sze ujawnią wykrywkę i inne przedmioty sugerujące, że podejrzany przedmioty te wykopuje, to słaba linia obrony. Generalnie wszystko zależy od przypadku, a wbrew pozorom choć tematycznie takie same to każdy jest inny. No i jeszcze jedno Panowie: z tego co się orientuję to definicja zabytku jest bardzo niejednoznaczna i praktycznie w 100 % zależy od biegłego w tym wypadku od WKZ. To też zabytkiem będzie moneta 10 gr z 1932 którą J. Piłsudski nosił w portfelu jako szczęśliwą monetkę (jeśli ten fakt by rzeczywiście wystąpił), a nie będzie nim np. 10 hrynien Czech i Moraw w nakładzie 150 tyś z 1890 roku. Więc nie wszystkie monety ,,podniesione" z ziemi to przestępstwo.
No i ostatnia rada, przy spotkaniu z jakimkolwiek f-szem w lesie, proponuje nie być roszczeniowym i zbulwersowanym, że się czepiają, bo gość z łopatą i wykrywką w lesie, który mówi tekstem, że zbiera tylko grzyby daje podstawę do dalszych czynności procesowych z przeszukaniem włącznie. No i jeszcze jedno, sprawdzałem w ustawach i rozporządzeniach: samo chodzenie z wykrywaczem( i łopatą) po lesie jest legalne. Nielegalne jest kopanie dołów, odgarnianie ściółki, wycinanie korzeni, oraz nieopuszczenie lasu na wyraźne polecenie osoby uprawnionej. (K.W.)
Czołg2

Sob 18 Paź, 2014 19:20

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.