| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pewna rosyjska kniżka...

Witam,
będąc w Moskwie postanowiłem zaopatrzeć się w jakieś rosyjskie książki o DWŚ. Mój wybór padł na książkę "Sowietskije tanki Wtoroj Mirowoj Wojny. Bronirowannyj kułak Stalina". Na autora nie spojrzałem, myślałem, że to Rosjanin. A tu kiszka. Autorami są тим бин i уилл фаулер (sorry, że z małych liter, ale pisanie po rosyjsku to męczarnia). Czy ktoś zna tych autorów? Jak ich wiarygodność? Może ktoś spotkał się z tą książką?
Pozdrawiam,
Grot

Czw 20 Lis, 2008 19:23

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do treści podchodziłbym ostrożnie.
Fowler raczej historią broni pancernej się nie zajmował, choć o wojskowej motoryzacji pisywał.O Barbarossie też.Nawet o działaniach lotnictwa tamże.
Bean też niekoniecznie w tematyce pancernej operował.
Tę pozycję wydało parę lat temu MBI, więc pewnie ilustracje były ładne, kolorowe i czasami niekoniecznie właściwie opisane, a treść merytorycznie mogła być "poprawna inaczej", lecz to tylko domysł.Książki nie mam, a do publikacji tego wydawnictwa miewałem nieraz b. poważne zastrzeżenia.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 20 Lis, 2008 21:01

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tytuł angielski to "Russian tanks of World War II. Stalin's armoured might". Książka po angielsku była wydana chyba przez Amber w 2007, a moja rosyjska wersja to wydawnictwo "ЭKCMO MOCKBA".
Obrazki.... jest ich dużo, to fakt, ale to głównie zdjęcia, plus kilka naszkicowanych tanków. Mam nadzieje że tabelki z końca, OOB i te sprawy mówią prawdę Uśmiech
Dzięki

Czw 20 Lis, 2008 23:59

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zaraz, zaraz..."...Stalin's Armoured Might" napisał Joseph Page i jest to absolutny gniot, nie wart nawet centa.Chyba, że ktoś lubi ilustracje.Fowler i Bean popełnili kilka lat temu książkę o podobnym tytule: "Russian Tanks of World War II" i to o niej mowa.Była jeszcze trzecia, napisana przez John'a Milsoma, i tą jeszcze gdzieś mam w garażu.
Innych pozycji tak zatytułowanych nie przypominam sobie.
Pozdrowienia
Grendel

Pią 21 Lis, 2008 5:26

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moja książka jest tłumaczeniem z angielskiej "Russian tanks... Stalin's armoured". Autorstwa Beana i Fowlera.

Pią 21 Lis, 2008 16:38

Powrót do góry
Olcha
Ефрейтор

Ефрейтор





Posty: 28
Pochwał: 1
Skąd: Moskwa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
W Rosji wydawnictwo " ЭКСМО" wydało serię książek - cztery tomiki "Historia radzieckiego czołgu". Autor - Michaił Swirin.
"Стальной кулак Сталина" to był trzeci tom.



Opis załącznika:
Seria

Sob 22 Lis, 2008 14:00

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W tej samej serii wyszła jeszcze "Bronia na kolesach" Kołomijca, o samochodach pancernych. Z tym, że jest to po prostu nieco rozszerzona kompilacja jego trzech zeszytów "Frontowej Illustracji" na ten temat.

Pzdr

Grzesiu

Sob 22 Lis, 2008 14:03

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.