| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5221
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ceny... ach te ceny

zapewne widzieliście ostatnie oferty u czołowego zachodniego dilera, odznaczenia PAB ( fakt, że ładne i poszukiwane ) poszły "na śniadanie " po około 10 tys zł, dziś także skoczki LW w tej cenie zniknęły do " drugiego śniadania ", parę lat wstecz za te cenę to można by numerowane przebierać w ofertach.
Jest jeszcze szansa wyszukać coś okazyjnie / w b.dobrej cenie , czy trzeba bulić ??? Jak to u Was jest bo ja z poważniejszych niczego juz dawno dawno nie kupiłem Crying or Very sad

_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.
Lew Tołstoj

Wto 13 Lut, 2024 20:30

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4248
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci Przemku że ceny niektórych odznaczeń poszybowały, ale sztuczne nabijanie kwoty też jest powszechnie stosowane, czasem coś się trafi w normalnej cenie, ale to rzadko. Wiesz ja siedzę właściwie w I W.Ś. i tu jest większa sinusoida i większa rotacja, EKami rynek bardziej nasycony, choć ostatnio trafiłem Jabłońskiego w cenie dobrej kopi. Generalnie drożyzna, ja bazuję na sprawdzonych, zaprzyjaźnionych dostawcach.
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Wto 13 Lut, 2024 20:57

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Osobiście zawiesiłem sobie poprzeczkę powiedzmy około +-"tysia", oczywiście jeżeli chcę coś konkretnego to trzeba uzbierać. Nie interesuje mnie LW , KM, SS to z automatu jestem mniej obciążony wydatkami Wink Ceny szokują oczywiście, niektóre blaszki poszły o 100% w górę np. parę lat temu np. EK II 1939 populares syg. "55" ,"65" ,"100" kosztował 350 zł teraz jakieś 800 zł. ISA w cynku kiedyś średniego producenta w ładnym stanie ok. 500 teraz ok. 1000 itd. Ostatnim czasem miałem kilka okazyjnych ładnych cymesowych trafień, cenowo jak za dobrych dawnych czasów np. infanteria Hymmen ładny tombak za 500 zł Zdziwko . Dla oddechu zbieram też trochę krajowych "artefaktów" Mr. Green
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Wto 13 Lut, 2024 23:02

Powrót do góry
Kutrus1
Leutnant

Leutnant




Posty: 448
Pochwał: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę, że z tych,, grubszych " fantów może być ciężko, ceny wariują, co nie oznacza, że nie jest możliwe znaleźć coś,, okazyjnie" , ale jak to bywa,na te okazje również trzeba uważać. U mnie akurat Ek jest tematem głównym, co do ich cen, owszem , jak Kolega Marcin już wyżej wspomniał, popularesy są wystawiane,,grubo " , ale te z reguły wiszą długo w ofertach. Aktualnie są w sprzedaży fajne stany po 650 ( 65,ka) i kilka innych,i również chętnych nie ma. Czasem trafi się okazja i udaje się kupić coś rzadszego w dobrej cenie ( u mnie np Juncker, G&W , i kilka innych) , ale to nie u typowych dealerów tematycznych. Za te ,,grubsze" blaszki niestety raczej będziemy bulić , jeżeli ktoś cierpliwy to pewnie gdzieś wyszpera coś w dobrej cenie, wszystko możliwe. Więc powodzenia Piwo i cierpliwości.
_________________
Pozdrawiam Jarek

Sro 14 Lut, 2024 6:37

Powrót do góry
Addiekalse
Oberschütze

Oberschütze





Posty: 31
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Temat u Giela-a ze sprzedażą znany od lat, głównie to on jako lider wśród dilerów szybuje ceny, reszta podbija, poza nim nie zauważyłem żeby tak świetnie rzeczy u innych i na innych forach chętnie sie sprzedawały wydaję mi sie że trzoszkę przystopowała sprzedaż Niemieckich odznaczeń z II wojny, jedynie tak jak koledzy już wspomnieli że rzadkie i ładne przedmioty się sprzedają bo nie będzie problemu z odsprzedażą, reszta stoi na pułkach długo ponieważ dużo marnego w kiepskim stanie towaru u dilerów się widzi.

Sro 14 Lut, 2024 10:40

Powrót do góry
Szakals
Chorąży

Chorąży





Posty: 177
Pochwał: 1
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie da się ukryć, że euro w stosunku do zł to 1 do 4. Ceny dla nas są wysokie dla zarabiających w euro nie koniecznie. Wyobraźcie sobie nasz zarobek × 4 Piwo

Sro 14 Lut, 2024 15:36

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2955
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

U mnie obecnie poważniejszy fant to EKII 1914 Mr. Green
Pozdrawiam
N.

Czw 15 Lut, 2024 18:52

Powrót do góry
Kleinepanzerfaust
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 372
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry

Wydaje mi się , że ostatnio też podskoczyły cenowo Krzyże Matki , szczególnie te złote w pudełkach i partyjne odznaki NSDAP.
A tak przy okazji czy Tompress zakończył działalność? Od dwóch tygodni albo coś koło tego strona sklepu nie działa.
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Kleinepanzerfaust dnia Pią 16 Lut, 2024 15:45, w całości zmieniany 1 raz

Pią 16 Lut, 2024 8:42

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W przypadku odznaczeń KM ceny przez ostatnie 3-4 lata skoczyły nominalnie średnio o 100%, przy czym droższe fanty podrożały więcej a tańsze mniej. To nie dilerzy sami kształtują ceny tylko dilerzy+ich klienci. Skumulowana inflacja w PL w tym czasie wyniosła ponad 40%, w innych krajach różnie, ale też była wysoka. Jak uwzględnimy inflację to realny wzrost cen jest porównywalny do lat wcześniejszych. Na pewno widać, że fajnych fantów jest coraz mniej na sprzedaż i jak coś gdzieś się pojawi ładnego to zaraz jest kupowane niezależnie od ceny, ale to normalne, bo fajne fanty są kupowane do kolekcji (nie z zamiarem odsprzedaży) i zostają tam 'do śmierci', więc wyższa cena jest akceptowalna, a te gorsze krążą, bo są upgrejdowane lub sprzedawane żeby sfinansować cos naprawdę ekstra.
_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Pią 16 Lut, 2024 14:16

Powrót do góry
Addiekalse
Oberschütze

Oberschütze





Posty: 31
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Każdy ma swój punkt widzenia. Co do kształtowania cen to właśnie od dilerów to się zaczęło, bo to oni przy kowidzie podniesli ceny bo wartośc pieniądza spadła mocno w dół wiec ludzie zaczeli szukać bezpiecznego lokowanie swoich funduszy. Napisałeś ,, wzrost cen jest porównywalny do lat wcześniejszych''
otóż nie, bo kiedyś łatwiej było za wypłate kupić odznaczenia, bo i ceny były niższe, w obecnych czasach za jedną typową Polską wypłatę nie kupisz nic ciekawego, musisz trochę odłożyć na coś ciekawego.
Co do kupowania, nie każdy kupuje aby trzymać przedmioty aż do śmierci, różni ludzie kupują i różny punkt widzenia mają, jedni inwestują w złoto drudzy w znaczki itp. aby bezpiecznie ulokować swoje pieniądze, a jeszcze inni sporo kolekcjonerów na forach po pewnym czasie odsprzedaje swoje kolekcje bo w życiu różne sytuacje się wydarzają, więc niektórzy są zmuszenie sprzedać zgromadzone przedmioty chociaż tego nie koniecznie chcą...
Ne koniecznie musimy się we wszystkim zgadzać ale warto czasem podyskutować i wymienić się spostrzeżeniami. Uśmiech

Sob 17 Lut, 2024 0:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.