| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Numer 16

Na początek zachęcam do udziału w ankiecie.

http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=11750

Numer ukaże się na rynku w lutym 2009.

Wto 28 Paź, 2008 12:50

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tego jeszcze na tym forum nie było , żeby przed ukazaniem się numeru 15 o 16 była mowa Rolling Eyes Zmiany , zmiany , zmiany...... Chyba przyszedł kres na kwękające , dedające i miągwiące tematy związane z brakiem postępu w wydawaniu kolejnego numeru IOH
I BARDZO DOBRZE Twisted Evil

Wto 28 Paź, 2008 17:51

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aj seth, teraz ci się nie udało zacząć wątku o nowym numerze przed tym tematem o numerze, który jeszcze nie wyszedł. To historyczny dzień Laughing Razz Ale wracając do właściwego tematu, sukcesem jest już podanie daty wyjścia w świat numeru 16, no i oczywiście fakt, że ten numer na pewno wyjdzie. Wink Życzę, aby numer 16 był jeszcze ciekawszy, niż poprzednie Razz
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 28 Paź, 2008 19:25

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W pierwszej chwili zdurniałem Zszokowany ...ale gratuluje widze że w końcu coś ruszyło Piwo
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Wto 28 Paź, 2008 19:28

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć Wszystkim!

Ostatnio rzeczywiście mamy mnóstwo zmian na lepsze Laughing

Zastanawiam sie nad jedną rzeczą: Janku, zapowiedziałeś, że pod skrzydłami "Wiedzy i życie" IOH będzie publikowany co trzy miesiące. A tutaj mamy zapowiedź, że nowy numer będzie w lutym.
To od października wychodzi mi cztery miesiące, nie trzy. Chyba, że numer 15-ty był planowany na listopad, a ukazał się trochę wcześniej?

Pozdro!

Pon 03 Lis, 2008 13:25

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hieh, gdyby pismo nabrało takiej dynamiki to szybko zabrakłoby tekstów z czym borykają się niektóre miesięczniki wstawiając odgrzewane kotlety. Wprawdzie IOH ma olbrzymia przewagę, bo dotyka historii jako takiej w ogóle, a nie jej wycinka, to i tak lepiej niech przyspiesza powoli niż znów ma wpaść na muldy (tym razem inne).
Opcja druga to ukryte podwyżki czyli utrzymanie ceny na tym samym poziomie przy jednoczesnym zmniejszeniu objętości, przez co z każdego potencjalnego numeru w starej konwencji zostawałby jeden spad na kolejny numer w nowej konwencji co w skali roku pozwala "zaoszczędzić" pół numeru artykułów.

Panowie, biznes to biznes, a nie romantyka Wink .

Ja tam życzę by mariaż z WiZ wyszedł na dobre, bo nie ma nic bardziej zniechęcającego niż półroczne obsuwy.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pon 03 Lis, 2008 13:56

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale cena spadła do 10.90.

Pon 03 Lis, 2008 16:36

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie mam jeszcze nowego numeru, więc nie wiem ile liczy sobie stron (ani ile kosztuje). Moje rozważania był czysto teoretyczne.
Z tego co piszesz to gracie fair i to się chwali. Czyli metoda na spad połączona z uczciwością. Dziś to nieczęsta cecha.

Pozdrawaim,
Marmik

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pon 03 Lis, 2008 17:38

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam już okładkę wersja beta ( czyli pierwotna na razie Leyout tylko jest , ale jest ) to dać ?

Sro 14 Sty, 2009 23:34

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po rozmowie z tobą szponek jestem dobrej myśli o nowym numerze (czekam na tą napoleońską propagandą), a co do okładki, to chętnie bym ją zobaczył.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 15 Sty, 2009 0:14

Powrót do góry
orzel13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 428
Skąd: Swindon(GB)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie szefowie, a ja mam takie laickie pytanie - jak można kupić magazyn IOH. W kioskach w Polsce o tym nie słyszałem (przynajmniej w moim mieście), a tu kolejny problem - jak kupić magazyn IOH za granicą? Chyba prowadzicie taką sprzedaż, bo jest tu dużo osób zza granicy. Chciałbym poczytać trochę o innych obliczach historii Uśmiech i dowiedzieć się do jakiej właściwie gazety należy najlepsze forum na jakie trafiłem Wink .

Pozdrowienia orzel13

_________________
Nie tyle groźny jest rosyjski czołg, co jego pijana załoga.

Pią 16 Sty, 2009 0:50

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wystarczy zajrzeć tu i doślą nawet na marsa Uśmiech

http://www.ioh.pl/prenumerata.php

Pią 16 Sty, 2009 0:53

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szponek i gdzie ta okładka? Laughing
_________________
We are the Pilgrims, master we shall go, always a little further it may be.
Beyond that last blue mountain barred with snow, across that angry or that glimmering sea.

Pią 16 Sty, 2009 1:06

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To ok oto ona, tak wydało mi się że mało ludzi pyta. Ale Human jak ty to jest. Tylko pamiętajcie to wersja beta, nie patrzeć na napisy. ok ?


Opis załącznika:

Pią 16 Sty, 2009 1:13

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cholera, poczułem się jakoś szczególnie wyróżniony, to pewnie przez to, że jestem stary i mam kurczaki Embarassed

Okładka mi się osobiście podoba- ze względu na jej tematykę jeszcze bardziej żałuję, że poprzednio nie przeszła ta z Dżi Ajsem Wink

_________________
We are the Pilgrims, master we shall go, always a little further it may be.
Beyond that last blue mountain barred with snow, across that angry or that glimmering sea.

Pią 16 Sty, 2009 1:16

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prezentuje się nieźle - zwłaszcza ten wycelowany w czytelnika karabin - na mnie robi wrażenie.

Pią 16 Sty, 2009 10:35

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje, że artykuł o Palestynie znajdzie się w numerze ? wiem mieliśmy nie patrzeć na tytuły.'Embarassed'
pozdrawiam 'Piwo'

_________________
Священная война

Pią 16 Sty, 2009 11:06

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmmm.

Wycelowany karabin robi wrażenie - ale jak dla mnie to zdjęcie to sprawia wrażenie współczesnego, nie akcentującego historycznej tematyki pisma

Pią 16 Sty, 2009 13:25

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

adrian007 napisał:
Hmmm.
Wycelowany karabin robi wrażenie - ale jak dla mnie to zdjęcie to sprawia wrażenie współczesnego, nie akcentującego historycznej tematyki pisma

Generalnie historia dzieje się na naszych oczach, więc pismo popularno-naukowe może spokojnie się zajmować wydarzeniami bardzo bliskimi współczesności. Dziwne byłoby, gdyby przechodziło obok nich obojętnie.

Pią 16 Sty, 2009 14:38

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to samo odczucie co redbarona - karabin w czytelnika Uśmiech
i ta sama myśl co adriana007 - kolejna okładka z wojskowości XX wieku

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 16 Sty, 2009 21:12

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Okładka to strzał w dziesiątkę . Należy się dodatkowa premia dla autora projektu Piwo

Pią 16 Sty, 2009 21:13

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajna okładka Uśmiech

Pią 16 Sty, 2009 21:37

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak powiedział Czerwony Baron "Generalnie historia dzieje się na naszych oczach, więc pismo popularno-naukowe może spokojnie się zajmować wydarzeniami bardzo bliskimi współczesności. Dziwne byłoby, gdyby przechodziło obok nich obojętnie. " - i jest coś w tym , z drugiej strony historia jest jakby umarła , jakby miniona - a ma wpływa na teraźniejszość i to fakt. Jest jakby pamięci i niepamięć, jest jakby niebyła i obecna , dzieje się na naszych oczach i działa się na oczach naszych dziadków. Kim będziemy jak zapomnimy o naszych korzeniach, o naszej rodzinie, o uczuciach ? Z innej jeszcze strony jesteśmy INNE Oblicza Historii i skutki zdarzeń z 1945 roku mają wpływ na dziś w Palestynie - przedstawiamy inny punkt widzenia, inne oblicze - art. z okładki to wywiad z członkiem Al-Fatah i dlatego jest. Jest ponieważ w każdym numerze pragniemy pomóc zrozumieć wydarzenia które się dzieją teraz, a których przyczyny leżą w historii. Ot tyle.

Sob 17 Sty, 2009 1:10

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem artykuł bardzo dobry w stosunku do tytułu gazety "Inne ..."
Warto zauważyć że większosć ludzi zna ten konflikt tylko z TV a tam dają w kółko jedno i to samo, tu mamy coś innego nowego, mało kto wie coś na temat organizacji działających w palestynie jak i bardziej sprecyzowanych ich poglądów. Dla przeciętnego Kowalskiego kultura, poglądy, sposob myślenia jest zupelnie nie znany, obcy, każdy rozpatruje ten konflikt europejskim sposobem myślenia nie mając bladego pojęcia o sposobie myślenia ludzi tam żyjących, a tam ani Europa ani Eropejczycy, inna mentalność inne podejście do życia.
Przeczytać warto

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 17 Sty, 2009 14:33

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:

i ta sama myśl co adriana007 - kolejna okładka z wojskowości XX wieku


ostatnia była z 4 wieku przed nasza erą

Sob 17 Sty, 2009 23:40

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.