| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolega Szponiasty pięć postów wyżej
Cytat:
Przedstawiam promocję dla nowych prenumeratorów. Najnowszy numer na rynku 29.10.2008.


Pozdro!

Sro 29 Paź, 2008 16:12

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

adrian007 napisał:
Kolega Szponiasty pięć postów wyżej
Cytat:
Przedstawiam promocję dla nowych prenumeratorów. Najnowszy numer na rynku 29.10.2008.


Pozdro!


To może tylko dla prenumeratorów od dzisiaj!!! Wink
Ja mam nadzieję że Toruń zalicza się do tych ''aglomeracji'' i jutro lub po jutrze znajdę nowy numer w Empiku!!! Laughing

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sro 29 Paź, 2008 16:17

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W takim razie wcale bym się nie pogniewał, gdyby przesyłka z numerem dotarła do mnie do końca tygodnia Laughing Laughing

Prenumeratę opłaciłem wczoraj co prawda - dodatkowy bonus mnie zmobilizował, ale mam nadzieję, że nie będę czekać na przesyłkę zbyt długo.

Byłoby niefajnie, gdyby wszyscy już mieli a ja nie...

Pozdro!

Sro 29 Paź, 2008 16:25

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najnowszy numer jest już dostępny od dziś czyli od 29.10.2008.

Sro 29 Paź, 2008 22:43

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze, że pełna informacja o artykułach znajduję się pod adresem: http://www.ioh.pl/aktualny.php

Sro 29 Paź, 2008 22:49

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja ponawiam swoje pytanie do redakcji: czy będę mógł dostać gazetę w Ożarowie, woj.świętokrzyskie, a jeśli gdzie, to w którym kiosku?
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 30 Paź, 2008 0:18

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widziałem wczoraj w saloniku najnowszy numer Laughing

Nie kupiłem niestety - ponieważ czekam na ten zaprenumerowany.

Tak więc pismo tylko pooglądałem, zapakowane w woreczek.
Pierwsze wrażenie, niestety negatywne.
Pismo co prawda potaniało, ale jest też strasznie cienkie!!
Nie wiem ile liczy stron, ale w porównaniu z poprzednim numerem to może być dwa razy mniej...

To nie jest zmiana, której bym się spodziewał...

Pią 31 Paź, 2008 12:19

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stron jest teraz 80 plus 4 , fakt jest troszkę mniej od naszych bazowych 96 plus 4 ( i nie bierz pod uwagę numerów podwójnych IOH , był grubszy bo 1 na pół roku) . Ale spokojnie to numer przejściowy dodatkowo jest innych papier kredowy on zawsze się wydaje cieńszy.

Żukow - tak mogę ci dopomóc, oto miejsca gdzie można kupić magazyn.


EMPiK - wszystkie
RUCH - salony prasowe, punkt sprzedaży detalicznej z wejściem do środka
KOLPORTER - salony, saloniki prasowe i salony multimedialne, stoiska patronackie (sklepy z wejściem do środka)
HDS - Salony prasowe INMEDIO (galerie handlowe, biurowce), salony prasowe RELAY (dworce, lotniska), sieć INMEDIO PARTNER, Relay Service (metro), INMEDIO CAFE (szpital MON)
FRANPRESS - punkt sprzedaży detalicznej z wejściem do środka w województwach: dolnośląskie, wielkopolskie, mazowieckie,małopolskie, śląskie, opolskie
GARMOND - punkt sprzedaży detalicznej z wejściem do środka na terenie województw: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, śląskie, wielkopolskie

Pią 31 Paź, 2008 12:31

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jasne, Janku!

Zdawałem sobie sprawę, że poprzedni miał ponadprogramowo zwiększoną objętość. A 80 + 4 strony to już standard dla następnych wydań, czy tylko dla numeru bieżącego? Laughing

Pozdro!

Pią 31 Paź, 2008 12:38

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy standard to zobaczymy , będziemy działać w tym kierunku 96 plus 4.

Teraz muszę chyba wyjaśnić sprawę prenumeraty, prenumeratę kupuje się zawsze od następnego numeru. Czyli prenumerata z książką gratis - jest od następnego numeru, czyli prenumerata obejmuje 2009 rok. Obecnego numeru nie dostaniesz z książką teraz tylko lutym z nowym numerem.

Pią 31 Paź, 2008 13:45

Powrót do góry
Paradigm
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 138
Skąd: Pinecity
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No ja juz jestem cześciowo po lekturze.
pierwsze wrazenie było nienajlepsze - gazeta cieniutka i film na VCD, ale zawartośc w pełni zrekompensowała pierwsze wrażenie.
"Do nieba nie mozna od razu cz.II", "Globalne implikacje Powstania Warszawskiego" i dyskusje n/t filmów 1612 i Westerplatte naprawdę rewelacja !
I wydaje mi się, że jakby mniej reklam jest ale może to złudne wrażenie bo jeszcze nie porównywałem z poprzednimi numerami.
Trochę koli w oczy że ION wydawane sa jako NR.Spec. WiŻ, ale ważne aby się wogóle ukazywał.
jesli to ma zapewnić regularność ukazywania sie IOH to myslę ze wiele osób przeboleje Uśmiech
Gratulacje za dotrzymanie terminu, a nawet wyprzedzenie go Uśmiech))
No i czekamy na DVD Uśmiech

_________________

Pią 31 Paź, 2008 15:17

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To dzięki za informację, Janku!

Nie mam co czekać na paczkę z nowym numerem.

Przy okazji ocaliłeś listonosza i miejscową placówkę Poczty Polskiej przed moją inwazją, bo pewnie nie czekałbym cierpliwie :czolg: Wyluzowany Wyluzowany Wyluzowany

Sprawa jasna - biegnę do kiosku po pracy. Laughing

Pozdro dla wszystkich, szykuje się lektura na niedzielę i następne dni Laughing

Pią 31 Paź, 2008 16:08

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak nabyłem Złotą Bullę IOH:
28.10.br - Wnioski z odprawy na forum: gazetka już w drodze. Bomba!
29.10.br - śmigam do empik megastore w Poznaniu przy Placu Wolności. Słyszę sakramentalne prlowskie "Jeszcze nie dowieźli". Zdegustowany, ale jeszcze nie zrażony wracam z pustymi ręcyma.
30.10.br - spasowałem, jeżeli jeszcze nie ma to pewnie do jutra dowiozą, dam im czas, w końcu to empik...
31.10.br godz. 20.00 - niczym niesiony przez siły niebiańskie wpadam do Świątyni Próby Cierpliwości, przeprowadzam frontalny atak na punkt info i atakuję strzałem bezpośrednim "Czy jest nowy numer IOH?". Obsługa przyjmuje atak na klatę dzielnym "Nie ma". Widać potrzeba bardziej zawoalowanej formy szturmu (artyleria!): "To może >>Wiedza i Życie: Inne Oblicza Historii<<?". "Mówi pan >>Wiedza i Życie?<< IOH, tak? (serce rośnie...!!) Nie ma...". Cios obuchem w potylicę. Nieprzytomny ze wściekłości na ignorancję empicznych chłystków ruszam w półki...
31.10.br godz 20.20 - po odsłuchaniu intra do nowego albumu AC/DC i składanki The Clash postanawiam zająć się szukaniem Złotej Bulli na własną rękę.
31.10.br. godz. 20.25 - JEST!!! Tłumię w sobie narastającą chęć rzucenia się z radości w objęcia ochroniarza, a zaraz potem chcę oświecić info-staczy w czerwonych koszulkach gdzie mają ten towar, którego myślą że nie mają, bo są tak niedoinformowani w tej swojej informacji, że jak im klient nie pokaże palcem wyjścia to będą błądzić biedaki pomiędzy prasą młodzieżową i harlequinami...

Wnioski i obserwacje:
1. IOH jest mniejsze i chudsze, artykuły wyglądają na interesujące, na razie oczekują na przeczytanie.
2. EMPiK to banda amatorów. Odradzam wszem i wobec oddział na Ratajczaka 44 w Poznaniu. Drugiej takiej beznadziejnej nonszalancji ze strony pracowników ze świecą szukać. Bez kija nie podchodź...
3. Czas na prenumeratę Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy

Pią 31 Paź, 2008 22:38

Powrót do góry
Paradigm
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 138
Skąd: Pinecity
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tomciaz napisał:

2. EMPiK to banda amatorów.

Potwierdzam. Ostatnio kupowałem biografię Piłsudskiego i dreszcz mnie przebiegł po plecach gdy młody człowiek z punktu info w pole wyszukiwania wpisał :"Piłsucki" Evil or Very Mad Gdy zwróciłem mu uwagę na błąd, to poprawił na "Piłsudzki" Zniesmaczony
masakra !!

_________________

Pią 31 Paź, 2008 23:01

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak trzeba uważać jak pytamy, ponieważ jesteśmy pod kodem kreskowym Wiedzy i Życie. Czyli najlepiej pytać o numer specjalny Wiedzy i Życie Inne Oblicza Historii.

Sob 01 Lis, 2008 16:19

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam Ci ja nowy numer, nabyty w całkiem małym osiedlowym kiosku, w którym nigdy wcześniej IOH nie było. Jednak szyld WiŻ otwiera drzwi Laughing

Na pierwszy rzut oka można zauważyć, że gazeta jest drukowana na jakiejś miękkiej kredowej szmacie, z okładką z tejże samej szmaty, co powoduje, iż mocno przypomina ścierkę. Jednak sztywniejsza od zawartości okładka była lepszym rozwiązaniem.

W środku szok! Nie ma elektrycznych! Czyżby nadchodziły zmiany? Wink

_________________
We are the Pilgrims, master we shall go, always a little further it may be.
Beyond that last blue mountain barred with snow, across that angry or that glimmering sea.

Sob 01 Lis, 2008 18:01

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hehe - będą elektrycy, będą , spokojnie Wink

Sob 01 Lis, 2008 20:27

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No proszę, i wystarczy zrobić numer który 1) nie koncentruje się na armiach państw Osi oraz 2) sięga poza historię wojskową, i od razu inaczej się czyta.
Papier się mi podoba, a co do chudości to faktycznie, jakoś mniej artykułów...
Najważniejsze, że jest nadzieja na wreszcie trochę inne spojrzenie na te Inne oblicza historii (vide początek posta), no i na regularne wychodzenie bo to była kpina.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 02 Lis, 2008 23:19

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziś we Wrocku w Empiku, pod hasłem Wiedza i Życie IOH, niestety nic nie mieli.
_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Pon 03 Lis, 2008 0:33

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KudłatyHD napisał:
Dziś we Wrocku w Empiku, pod hasłem Wiedza i Życie IOH, niestety nic nie mieli.


raczej nie możliwe

Pon 03 Lis, 2008 10:02

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No sam sie zdziwiłem, w komputerze też nie miał takiego tytułu. Wiedzy i Życia miał z 5 pozycji tylko nie z rozwinięciem IOH. Empik w galerii Arkady.
_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Pon 03 Lis, 2008 11:02

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jest możliwe, Szponek. Podobnież było w Pasażu Grunwaldzkim przy okazji zeszłego numeru. Ty twierdziłeś, że mają, a na półkach fizycznie nie dało się znaleźć mimo pięciu prób i pomocy trzech różnych pracowników Empiku.

Za jakiś czas będę w tymże Empiku to dam znać jak jest obecnie.

_________________
We are the Pilgrims, master we shall go, always a little further it may be.
Beyond that last blue mountain barred with snow, across that angry or that glimmering sea.

Pon 03 Lis, 2008 11:18

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!

Ja również po pierwszej lekturze Laughing

I tak: "Do nieba nie można od razu" - można było się spodziewać interesującej lektury. Ale - przyznam, niektóre fragmenty są naprawdę MOCNE!!! Zdziwiły mnie trochę przypisy, podane łącznie dla części pierwszej i drugiej. Taki zabieg zastosowany został po raz pierwszy. Uważam, że jeżeli zostało miejsce do zagospodarowania - lepiej byłoby dać tam jakieś zdjęcie niż zdublowane przypisy właśnie.

Przeczytałem też o wojennych losach kolekcji Czartoryskich. Czy ostatnie zdanie zapowiada ciąg dalszy?

I jeszcze taka drobna uwaga co do samej okładki.
Na przedniej okładce - zdjęcia czterech miniatur, obok tytułów artykułów strasznie rażą pikselami.
To chyba nie był zabieg celowy?

Generalnie nie jest źle, czekam na numer 16-ty Laughing

Pozdrowienia!!

Pon 03 Lis, 2008 13:16

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

" Przeczytałem też o wojennych losach kolekcji Czartoryskich. Czy ostatnie zdanie zapowiada ciąg dalszy?" - tak będzie , to część cyklu o zaginionych dziełach sztuki,


" I jeszcze taka drobna uwaga co do samej okładki.
Na przedniej okładce - zdjęcia czterech miniatur, obok tytułów artykułów strasznie rażą pikselami.
To chyba nie był zabieg celowy? "
- tak przytrafiło się nam , mały błąd DTP,

Pon 03 Lis, 2008 19:29

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak tam mają się sprawy we Wrocławiu?.Bo w ciemno nie chcę jechać
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Pon 03 Lis, 2008 22:03

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.