| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diversus
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PRAWNUK POWSTAńCA STYCZNIOWEGO1863 szuka infoKrzyżNiepodległ

Szanowni Państwo,

Jestem prawnukiem powstańca styczniowego z 1863r. Mam bardzo mało informacji na ten temat. Kilku powstańców leży na cmentarzu zasłużonych w Poznaniu i widzę, że jeszcze cały czas ktoś odwiedza ich mogiły, chyba rodzina jak ja. Mój pradziad był wspaniałym człowiekiem (archetyp Wokulskiego), władał 4 językami, był przedwojennym wojskowym. Jego historia to doskonały materiał na scenariusz do filmu! Prawie nic się po nim nie zachowało (najpierw faszyzm później komunizm), mam niewiele pamiątek m.in. Krzyż Niepodległości z Mieczami, bardzo niewyraźne zdjęcia, itp. Bardzo mnie interesują informacje na ten temat, m.in. lista Kawalerów Krzyża Niepodległości z Mieczami, informacje o więźniach powstania styczniowego cytadeli Poznańskiej (niemieckie archiwa z tego okresu i późniejsze), archiwalne informacje wojskowe z okresu 1863-1942 zdjęcia, gazety, książki. Również informacje o ludności cywilnej Poznania z tego okresu - akty narodzin, małżeństw, śmierci, akty i księgi notarialne Z WPISAMI ziemskimi(w jakiejkolwiek formie n.p. reprinty). Również gazety i inne informacje z uroczystości nadań odznaczeń powstańcom styczniowym po 1918r. Wiem, że pradziad miał wiele odznaczeń wojskowych i państwowych z II RP. Proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat z tego okresu, szczególnie o Krzyżu Niepodległości z mieczami i liście jego kawalerów. Ponadto proszę też o informacje o szwalni dla wojska, która się mieściła przy obecnej ul. Kraszewskiego,, gdzie współcześnie (do niedawna) była szwalnia płaszczy "MODENA" .

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki, jak takie informacje i skąd uzyskać.

CHęTNIE NAWI?Żę KONTAKT ZE ZNAWC? TEGO OKRESU I POZNANIA W KONTEKŚCIE TAMTYCH WYDARZEń, KULTURY, CODZIENNOŚCI, ITP. W TYM OKRESIE.

Proszę o kontakt na e-maila: [email protected]

Pozdrawiam wszystkich "zakręconych" historią i opowieściami tajemniczymi !

Roman "DIVERSUS"

Nie 19 Paź, 2008 18:13

Powrót do góry
pawelsamotyha
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Pochwał: 1
Skąd: Kętrzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.allegro.pl/item467494556_krzyz_i_medal_niepodleglosci_puchalski.html

Pon 27 Paź, 2008 23:57

Powrót do góry
pawelsamotyha
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Pochwał: 1
Skąd: Kętrzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tu masz wszystko o tym odznaczeniu

Pon 27 Paź, 2008 23:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.