| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Puszka na maske

Witam czym wyszyscić tą puszkę żeby nie usunąć farby Question

I co oznaczają te cyfry 6+8 Question



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 27 Wrz, 2008 21:21

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wyczyśą fosolem ,ale nie dawaj go za bardzo na farbą,nakładaj pędzelkiem czekaj 5 minut UWaga żeby nie wysechł bo porobią się białe plamy i umyj wodą z mydłem i przetrzyj jakąś szczotką i tak dalej aż nie będzie rdzy,Co do napisów to ci nie pomoge z pewnością inni ci pomogą. Piwo

Sob 27 Wrz, 2008 21:28

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stg a czym najlepiej ją zakonserwować Question

Sob 27 Wrz, 2008 21:34

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak wyjdzie farba to jakimś kremem,bo po fosolu farba lekko wybleknie ,ale jak natłuścisz to będzie jak dawniej

Sob 27 Wrz, 2008 21:37

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale jakim kremem Question Nivea Question

Sob 27 Wrz, 2008 21:39

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Naprzykład Nivea ja smarowałem nim.

Sob 27 Wrz, 2008 21:40

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Takich rzeczy nie konserwuje się kremem Nivea! Ponieważ macie blisko do Wrocławia sugerowałbym zdobyć namiary na sklep chemiczny, w którym zaopatrują się konserwatorzy, archeolodzy itp. W takim sklepie doradzą Wam co zastosować do ściągnięcia lekkiego nalotu rdzy, jak zakonserwować stal itp. Co do tej puszki, to można ją traktować fosolem ale w sposób bardzo delikatny i tylko na miejscach, gdzie występuje korozja. Jest to iście modelarska robota. Czasami nawet dobry skalpel może zdziałać w tym przypadku cuda i być lepszym od fosolu. Nie zawsze na podstawie zdjęcia można udzielić dobrej porady. Kiedy przedmiot ma się w ręku, przed oczyma jest z tym o wiele prościej.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 02 Paź, 2008 15:40

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polecam WD-40 (albo zamiennik). Popsikać i do woreczków foliowych. Za jakiś czas wyjąć, ściągnąć nalot jeśli się da, znów WD-40 i do folii. Metoda długotrwała, ale daje efekty.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 02 Paź, 2008 18:45

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun napisał:
Takich rzeczy nie konserwuje się kremem Nivea! Ponieważ macie blisko do Wrocławia sugerowałbym zdobyć namiary na sklep chemiczny, w którym zaopatrują się konserwatorzy, archeolodzy itp. W takim sklepie doradzą Wam co zastosować do ściągnięcia lekkiego nalotu rdzy, jak zakonserwować stal itp. Co do tej puszki, to można ją traktować fosolem ale w sposób bardzo delikatny i tylko na miejscach, gdzie występuje korozja. Jest to iście modelarska robota. Czasami nawet dobry skalpel może zdziałać w tym przypadku cuda i być lepszym od fosolu. Nie zawsze na podstawie zdjęcia można udzielić dobrej porady. Kiedy przedmiot ma się w ręku, przed oczyma jest z tym o wiele prościej.

Pozdrawiam
Monsun


@Monsun,w moich przypadkach parę razy polecano mi natrzeć kremem hełm itp. po fosolu żeby natłuścić farbę.sam już nie wiem przynajmniej ja tak robiłem. nie wiem czy żle robiłem?pozdro

Czw 02 Paź, 2008 20:17

Powrót do góry
scout1942
Sierżant

Sierżant




Posty: 95
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja bym polecił stalwole o grubości 0 lub jeden i delikatne wyczyszczenie nią całej puszki, trzeć mocniej w miejscach z większą ilością rdzy. Stalwola nie zostawia rysek więc powierzchnia wygląda naprawdę ładniea po wszystkim przetrzeć wd 40 lub olejem silnikowym tak delikatnie co by z niej nie ciekło a pozostała cieniutka warstwa ochronna.
Pozdrawiam

Pią 03 Paź, 2008 8:37

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odradzam fosol , bo jest to bardzo agresywny środek do odrdzewiania . Po jego użyciu czasu się już nie cofnie .

Pią 03 Paź, 2008 19:19

Powrót do góry
SharkGeneration
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 353
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja osobiscie co do fosolu to mam mieszane uczucia Uśmiech wbrew temu co czytalem Uśmiech najzabawniejsze jest to że "grubą rdze" sciąga a przynajmniej zmiekcza. Przy czyszczeniu hałera M42 bardzo dobrze poradzil sobie z rozpuszczeniem grubej warstwy natomiast gdy przyszlo do czyszczenia na tym samym hełmie rdzy powierzchownej wyskakujacej na farbie to sprawa wyglada gorzej Uśmiech (kilkanascie razy powtarzany zabieg nakladania fosolu lekka warstwwa - nie zanurzanie w fosolu) farba zachowala sie tylko na bokach (nie z winy fosolu) wiec nie chodzi mi o farbe lecz o same pozbycie sie rdzy Uśmiech po 3-7 min odlezenia w fosolu staram sie przecierać delikatnie druciana szczotką (metalową) i jest cieżko czego nie moge powiedziec o grubej warstwie rdzy Uśmiech Najważniejsze zeby nie przesadzic z czasem przetrzymywania w fosolu bo wyskakuja biale plamy.

p.s: kiedys wyczytalem że owe biale plamy latwo schodza po uzyciu ACE Uśmiech

Pią 03 Paź, 2008 19:52

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszystkim za odpowiedzi Piwo

Pią 03 Paź, 2008 21:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.