| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
[email protected]
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kto pomoże???

Kilka domków dalej od mojej babci znajduje się wejście do bunkrów z opowieści mojej mamy i reszty rodziny którzy jak byli mali to wchodzili tam dowiedziałem sie iż sąto korytarze wyłożone szkliwioną białą kostką którą niemcy mieli zwyczaj wykładać mosty, znajdują się tam jakieś studzienki w podłogach z uwagi na co wejścai do bunkrów zostały zasłonięte betonowymi płytami lub zamurowane gdyż bano się że dzieci powpadają tam, każdy z korytarzy rozwidlał sie na dwa, kolejny też na dwa itd. obok wejścia do bunkru znajduje się duży bunkier do którego spokojnie może wjechać auto, nikt tego nie zbadał gdyż każdy sie bał w tamtych czasach więc dano sobie spokój, wydaje mi isę że te bunkry mogą być połączone z twierdzą kłodzką lub rozciągać sie dalej, czy możecie mi polecić jakaś zorganizowaną grópe która chciałaby to zbadać i zobaczyć gdzie to prowadzi i co to jest lub czy może ktoś ma jakieś inne ciekawe propozycje. Oczywiście chodzi o góry Sowie gdzie jest zlokalizowana miejscowość w której mieszka moja babcia.
z tego co jestem jeszcze powiedzieć to - Ścinawka Średnia bo o tej wiosce mowa - jest raczej maleńką wioską a wręcz zadupiem że tak to ujme a znajdował się tam dosć duży węzeł kolejowy, rozbudowane rampy do rozładunku i załadunku. Wniedalekiej odległości od tejże oto wiochy znajduje się Kłodzko a w nim twierdza kłodzka której nie odkryto do końca ze względu na zalanie niektórych korytaży, istnieje możliwość że te bunkry moga prowadzić do twierdzy z uwagi na to iż z tamtąd mozna by dojechać autami przy dowożeniu amunicji. Jeżeli ktoś byłby zdolny podjąć to wyzwania a chciałby sie cokolwiek więcej dowiedzieć na co ja nie wpadłem żeby dopisać to zapraszam.

Sro 08 Cze, 2005 18:29

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hehe Ścinawka fakt zadupie ale czeski pociąg pancerny tam sobie stał Wink
Po za tym te tunele niby do Kłodzka to bzdura.

P.S popracuj nad ortografią troszkę bo walisz takie byki, że aż oczy bolą ;)no i się zarejstruj bo temat przenoszę do działu eksploracja.

_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Sro 08 Cze, 2005 18:56

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prezes
a jaka to odleglosc od samej twierdzy?
Tez mysle ze to bajki. Tunele kontrminowe moglby byc polaczone z czyms co stanowilo pozostalosci schronow pogotowia na przedpolu twierdzy, ale ich odleglosc od samej twierdzy nie wynosila wiecej niz kilkadziesiac (no moze male kilkaset) metrow. Trudno wiec uwierzyc ze Niemcy kopali nowe tunele.
Skoro [email protected] pisze ze jakies wlazy zabetonowano to znaczy ze bunkry byly conajmniej kilkadziesiat razy penetrowane i chyba nie stanowia tajemnicy. Jak we wsi wie o nich jedna osoba to tak jakby wiedzialy wszystkie Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 09 Cze, 2005 14:24

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kudi Ścinawka Średnia leży od Kłodzka jakieś 20-25 km !!!!!
Po za tym zgadzam się z Twoją teorią, bunkry były na pewno po wojnie rozszabrowane.

_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Czw 09 Cze, 2005 14:34

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to odpowiedz gotowa
Sprawa wyglada na slynna podziemna trase B-B (Breslau-Berlin) Uśmiech

Mlodziez powojenna byla rownie ciekawa bunkrow, sztolni i wojennego zlomu jak dzisiejsza (jesli nie bardziej - bo oswojona). Nie ma wiec co liczyc ze znane obiekty nie byly "penetrowane".

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 09 Cze, 2005 14:57

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prezesszczepan napisał:
P.S popracuj nad ortografią troszkę bo walisz takie byki, że aż oczy bolą Wink
Hmm szczepan trochę luzu, nie czepiaj się wszystkich publicznie o ortografie, bo nie wygląda to najlepiej. Goście już nie mogą pisać co sam wiesz, a nawet jakby gdzieś pisali (ogłoszenia,humor) to daj im spokój z ortografią, a zarejestrowanym wyślij priva, ale też bez przesady i nie wysyłaj do osób, które dopiero co zaczynają swoją przygode z tym forum Wink

Czw 09 Cze, 2005 15:50

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem nawet jezeli wie o temacie cala wies i polowa okolicy to warto sie tematem zainteresowac. przeciez niekoniecznie wszystko musialo zostac odkryte, a z mojego doswiadczenia wiem ze miejscowi rzadko zapuszczaja sie bardzo daleko w tego typu obiekty.

w moich wedrowkach po Dolnym Slasku spotkalem kilkanascie podobnych relacji. Dla ciekawskich podam, ze np. w Walimiu jest niespenetrowany obiekt podziemny Uśmiech.

dlatego kolego [email protected] czekaj na mnie Uśmiech - ja pewnie na przelomie miesiecy wakacyjnych bede w Ludwikowicach wiec chetnie zobacze co w "bunkrach piszczy" Uśmiech.


pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Pią 10 Cze, 2005 9:55

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kruku na wakacjach też się paczką wybieramy w okolice Ludwikowic, może jakiś wspólny wypadzik ??
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Pią 10 Cze, 2005 14:30

Powrót do góry
wiktoriaw
Chorąży

Chorąży




Posty: 189
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kurcze czytajac ten pościk aż ślinka mi poleciałaUśmiech
jeszcze nie spenetrowane obiekty aż mnie telepie lile może być tyam fancików ciekawych do kolekcji mam nadzieje ze po wakacjach dacie fotki z wyprawy znalezisk:)

Czw 17 Lis, 2005 23:13

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wiktoriaw napisał:
mam nadzieje ze po wakacjach dacie fotki z wyprawy znalezisk:)
No chyba jednak nie dadzą Wink Jakby nie patrzeć wakacje sie skończyły już dawno temu
Mr. Green Mr. Green

Czw 17 Lis, 2005 23:19

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.