| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bogdahl
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pochwalcie się swoimi znaleziskami !

Czy nic koledzy nie znajdują ? Smiało, chcę na te starocie popatrzyć ?
Ostatnia moja wyprawa była udana, parę kilometrów za Odrą w Polsce, w nieistniejącym już osiedlu (rosną 60 letnie drzewa) pod odkrytym przeze mnie fundamentem znalazłem zardzewiały pistolet Mauser rok produkcji 1910,

niedaleko od tego miejsca w t.zw. grodzisku słowiańskim, który później w 14 wieku przerobiono na zbójecko-rycersk gród obronny znalazłem pod 10 cm warstwą ziemi kilkanaście grotów od kuszy

Moderacja przez India:
Na tym forum - nie propagujemy niszczenia grodzisk i innych stanowisk archeologicznych! ( regulamin II.2) Nawet archeologowie nie moga rozkopywac ich prywatnie według swojego widzimisie. Proszę na przyszłośc - mysleć- co piszesz w postach. Bo- tym , który napisałes dajesz tylko oręż braci archeologów do walki z poszukiwaczami! India



, a w ogrodzie mojego znajomego 5cm pod powierzchnią dwa naboje do pistoletu 13mm wysokie i 8mm szerokie. Nie mam pojęcia do jakiego pistoletu pasują. Może ktoś z szanownych expertów mi pomoże je zidentyfikować?
Pozdrawiam
Bogdahl.

Dziwne, ale wysyłać załączniki nie można, dlaczego?

Yuup... działa... nawet z pośpiechu wyszły dwa zdjęcia.

Pon 06 Cze, 2005 20:27

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Pochwalcie się swoimi znaleziskami !

Bogdahl napisał:
dwa naboje do pistoletu 13mm wysokie i 8mm szerokie.

Najprawdopodobniej naboje od teteki czy pepeszki Uśmiech Powinny to być 9 mm pociski.

Pon 06 Cze, 2005 21:06

Powrót do góry
Bogdahl
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak z czystej ciekawości spytam....
Gdzie te zdjęcia, bo jakoś nie widzę.

Nie stresuj mnie chłopie, bo jutro polece do okulisty....
Piszesz, że są... A ja nie widzę.... Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy


___________

Servus,

hehe,- chyba się do ciebie dołączę jak zamówisz termin u okulisty.
Były i nie ma ! Spróbuję jeszcze raz je na forum wcisnąć.
______________

elpas,
zmierzyłem jeszcze raz, faktycznie... to kaliber 9mm
Dziękuję.



Opis załącznika:

Pon 06 Cze, 2005 22:35

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam jest to pistolet mauser wz 1910
http://images.google.pl/images?q=mauser+1910&hl=pl

_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Pon 06 Cze, 2005 22:56

Powrót do góry
Bogdahl
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

India,
rozumiem serdeńko twoje wzburzenie, tylko Ty nic jeszcze nie rozumiesz. Na grodzisku słowiańskim (?), dla nie wprawionego oka nie do zobaczenia, stoją pobudowane wille prominetnych obywateli, nad pięknym jeziorem i zdala od robotniczego "motłochu" i tam właśnie szperałem, a właściciele tych "domków" nie mogli pojąć kto im te 15 wieczne groty tam podrzucił. Zajrzyj chłopie pod www.gross-raden.de/ i zobacz jak my pielęgnujemy pamięć waszych słowiańskich "pobratymców" do czego i ja się przyczyniłem. Zyczył bym sobie, w miejsce twoich roztarganych uwag pod moim adresem, żebyś z podobnym zaangażowaniem i pietyzmem zajął się odrestaurowaniem osiedla własnych przodków (Słowian) nad Wartą, nie mówiąc już o restauracji germańskiego osiedla nad Wisłą. Możesz też wykazać się internacjonalnie tropiąc kryminalistów-archeologów, bo oni są głównym dostarczycielem zaopatrujących wszystkie domy aukcyjne na świecie. Dołączam kilka urywków ze znanych światowych gazet, żebyś sobie wyrobił pewien pogląd w tej sprawie.

"Podczas gdy duże muzea, i z całą pewnością też ważne archeologiczne miejsca wykopalisk ( Babilon, UR,), podczas tego chaosu w Iraqu są rabowane, przygotowują się podziemne kriminalne organizacje na to, by tysiące obiektów starożytnej sztuki wprowadzić na rynek. Prawdopodobnie korzystać się będzie z najważniejszej drogi przerzutowej przez Jordanię i Izrael a stąd do Szwajcarii, skąd ten cały materiał zostanie podzielony i wysłany do New York, Londynu i Tokio. Podczas tej drogi zaginie też dowód pochodzenia tych irackich skarbów.... Ten dopływ dodatkowych irackich antyków na międzynarodowy rynek sumuje się na wiele miliardów Funtów ST. , a te dochody zapełnią kieszenie nieuczciwych handlarzy i przestępczych organizacji w Ameryce i Europie. (Die Welt, 15.4.2003, S. 28)


"Neil Brody jest szefem 'Komisji Dochodzeniowej do nielegalnych Antyków' na uniwersytecie w Cambrige. On wierzy w to, że te rabunki w narodowym Muzeum Irackim zostały zaplanowane daleko przed tą wojną... Ci rabusie wiedzieli dokładnie gdzie należało szukać. Wiedzieli kto miał klucz do piwnic, gdzie te skarby leżały.... krótko przed inwazją Iraqu założyło kilku ludzi organizację ACCP, "American Conucil for Cultural Policy". Ci przeklęci przez Boga pustynni murzyni chcą swoją kulturę zachować!, brzmiało Motto ich organizacji... Tym sposobem w krótkim czasie powołano w USA do życia organizację przez ludzi, którzy zajmują się lukratywnym interesem, handlując skradzionymi dobrami kulturalnymi.... Ta organizacja została stworzona w dużym pośpiechu, wojna w Iraqu była tuż tuż.... Ta ACCP miała tą władzę i wpływ by zaaranżować spotkanie w amerykańskim ministerstwie wojny, nawet na prezydenckim szczycie. (Skarbnikiem tej grupy ludzi jest niejaki William Pearlstein)" ?The Spectator?, London, 19. kwiecień 2003.

"Prawie 2000 pisana historia ludzkości jest w niebezpieczeństwie, powiedział Dyrektor generalny Koichiro Matsuura. Zbiory Narodowego Archiwum, Narodowej Koran-Biblioteki spłonęły.... Zniszczenia w Narodowym Muzeum, dotknęły na podstawie doniesień londyńskiego ?Times? 170.000 tyś. pojedynczych zbiorów kulturalnych. Powołuje się ta gazeta na przedstawicieli UNESCO w Jordani. To jest jedna wielka katastrofa która dotknęła Iraq, powiedział Neil Mac Gregor, Dyrektor Brytyjskiego Muzeu"? (Die Welt, 16.4.2003, S. 27)

Nic nie pozostawia się przypadkowi.

Mimo wyrażonej przez Ciebie dezaprobaty mojego postępowania,
serdecznie pozdrawiam.
Bogdahl

Sro 08 Cze, 2005 1:04

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

NO-i wszystko jasne. Nalezało od poczatku opisac tak klarownie.


Poza tym- prosze bez wycieczek osobistych, nic nie wiesz o moich przodkach- gdziez to jest podane, że sa Słowianami? Natomiast- wykazywać sie -nie musze, nie brakuje mi tego do szczescia. I na zakonczenie- podyskutowac mozemy , kiedy nauczysz sie odrózniac imie zenskie od męskiego.

India

Kradzierze , które przytoczyłeś...niemal oraganizowane w swietle prawa- nie sa niczym nowym w historii. Zawsze było tak, że okupant brał wszystko. DZiela sztuki i dziedzictwa narodowego równiez. Przykre jedynie jest to- że przyzwolenie jest ogolnospołeczne. Bowiem to popyt powoduje podaz. I nie ma o czym mowic w tej kwestii.

Sro 08 Cze, 2005 16:51

Powrót do góry
plomber
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 216
Pochwał: 1
Skąd: Kołobrzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I tak mi to pachnie prowokacją!

Czw 09 Cze, 2005 3:58

Powrót do góry
Bogdahl
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam plomber,
tak to odczytałeś ? Masz aż tak wyjątkowo rozwinięty zmysł powonienia, czy też we wszystkim dopatrujesz się podstępu? Nie, to nie jest prowokacja, po prostu chciałem zachęcić kolegów do pochwalenia się swoimi trofeami, tak jak to czynimy na http://www.schatzsucher.de gdzie pokazujemy swoje znaleziska, je wspólnie identyfikujemy i komentujemy. Zapraszam. Nie chodzi o odkrytki archeologiczne, tylko po prostu o znalezione w ziemi rzeczy. Z drugiej strony zawsze masz tą możliwość, że to co znalazłeś nie musisz pokazywać. Nie do pojęcia co też ludziska, w zupełnie niewinnym zamiarze, się dopatrują.
Wobec tak pokracznie rozumianego mojego postu, proszę Panów administratorów o natychmiastowe skasowanie tego wątka.

Czw 09 Cze, 2005 14:36

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Użytkownik zbanowany bo ma banana???
Swoją droga też jestem za tym żeby wwalać foty znalezisk.

_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Czw 07 Lip, 2005 16:56

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kudłaty....

Dopiero co pisalem na forum odnośnie Twojej monetki....
Więc nie pisz tu, że jesteś za wywalaniem fotek znalezisk....

Bez fotki niewiele byś się dowiedział.... Bardzo szczęśliwy
A bana ma wcale nie za banana....

Pozdrawiam Matejko

Czw 07 Lip, 2005 18:20

Powrót do góry
bjar_1
Kapral

Kapral




Posty: 47
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawostka - wczoraj kolega wykopał 15 łusek od Berdana w epoce władowanych w tekturowe pudełeczko (wzmacniane drewnem). Co ciekawe zachowało się sporo tekturki ,a nawet napisy na niej!
Nieźle biorąc pod uwagę że rok produkcji to 1878 ,do ziemii mogły się dostać w latach 1885-1914 Uśmiech

pzdr
bjar_1



Opis załącznika:

Czw 07 Lip, 2005 18:37

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Matejko mi chodziło żeby wwalać czyli dodawać zdjęcia a nie wywalać hehehe
_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Czw 07 Lip, 2005 19:16

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O bulwa, ale ziemniak !!!! Bardzo szczęśliwy

A ja myślałem, że to 'literówka".
Sorki...

Pozdrawiam Matejko

Czw 07 Lip, 2005 19:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.