| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I wojna w okolicach Rygi

Witam!
Potrzebuję wszelkich informacji o działaniach w I wojnie w okolicach Rygi. Chodzi mi szczególnie o mapki sytuacyjne frontu. Gdyby ktoś coś miał to byłbym wdzięczny. Najlepiej w formie elektronicznej, bo czas mnie bardzo nagli i szukanie po bibliotekach niestety odpada Crying or Very sad

Pon 25 Sie, 2008 18:09

Powrót do góry
Forteca
Kapitan

Kapitan




Posty: 1317
Pochwał: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jeszcze powiedz po co, na co i dlaczego takie pilne Wyluzowany

I co to są dla Ciebie "okolice" Rygi ? Czy "pulionmiotna gorka" też sie łapie Question

I najwcześniej w weekend, bo komp ze SCASI mi padł i skaner dopiero będzie dostępny gdy sie naprawi Twisted Evil

Sro 27 Sie, 2008 17:49

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bo prawdopodobnie się tam wybieram turystycznie, a ze I wojna mnie interesuje, chciałbym zwiedzić sobie to i owo Wink
Okolice Rygi czyli powiedzmy do 50km od miasta, będe mieć samochód więc dojazd nie stanowi problemu. Szukałem trochę w necie, ale albo ja nie umiem szukać, albo zasoby informacji na ten temat są skape. II wojna jest w sumie dobrze opisana, ale z I krucho.
POzdrawiam i dziękuję za odzew Exclamation Piwo

Sro 27 Sie, 2008 17:54

Powrót do góry
Forteca
Kapitan

Kapitan




Posty: 1317
Pochwał: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jest rochę problem, bo tereny "blisko Rygi" mapowe są teraz uroczym zalewem (łącznie z dużą częścią pola bitwy pod Kirchholmem - to się nazywa dziś Salaspils ale jest pomnik)

W mieście muzeum wojska - warto. www.karamuzejs.lv

Na wschodim brzegu Dzwiny zachowane fortyfikacje nadbrzeżne, na zachodnim twierdza Dunamunde, ale do ogladnięcia z zewnątrz.

Przed Rygą od strony zachodniej odrestaurowane umocnienia I wojenne polowe - skansen "muzeum bitwy bożonarodzeniowej 1916 r." - koło Mangali - 55 km Bardzo szczęśliwy - więc poza "okolicami" - na stronie muzeum wojska winna być informacja.

Sro 27 Sie, 2008 18:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.