| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert76
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 328
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Renifer Lopez reaktywacja napisał:
Cytat:
Znasz lepszy system od demokratycznego?

A kto powiedział że zna? Chociaż z drugiej strony naszym bohaterem narodowym jest Piłsudzki więc...
Tylko czy to usprawiedliwia prowadzenie przez demokrację polityki imperialnej, ekspansji i agresji? Wielu narodom dobrze się żyje bez demokracji i wcale jej nie chcą, mają swój własny system który im się podoba.
Cytat:
Bo o komunizmie i faszyzmie języka strzępić sobie nie zamierzam.

O którym faszyzmie i którym komunizmie, bo jak wspomniałem już wyżej było kilka różnych jego form.
Cytat:
Piszesz, że przez dziesiątki lat Europa żerowała na koloniach budując swoją potęgę. Mam nadzieję, że wiesz o jakim okresie mówisz. A nie słyszałeś najpierw o dualiźmie gospodarczym? O wyborze drogi kształtowania swojej gospodarki przez poszczególne państwa?

A co to zmienia w kwestii żerowania?
Albo mam lepszy pomysł, gdzie w okresie o którym ty mówisz panowała demokracja?


Skoro uważasz Piłsudskiego za bohatera to pisz nazwisko poprawnie Wink Co do dualizmu to chodziło mi o początki rozwoju kapitalizmu i podział Europy pod względem gospodarczym, zanim rozpoczęto podboje kolonialne! A kolonializm, o którym wspominasz owszem z jednej strony podbijał ludność, nastawiony był na eksploatację i zysk. Lecz z drugiej strony wiele terenów kolonizowanych zostało ucywilizowanych, rozbudowano infrastrukturę stworzono podwaliny pod późniejsze niepodległe państwa itp.

Sro 24 Wrz, 2008 10:47

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skoro uważasz Piłsudskiego za bohatera

Ależ skąd, Piłsudski (rzeczywiście, pewnie dlatego że S jest zaraz nad Z) bohaterem? Odnosząc się do logiki niektórych postów powyżej, jako że jego system sprawowania rządów nie był raczej demokratyczny, więc waham się między przypisaniem do faszystów albo komunistów, tak czy siak był więc barbarzyńxom – zgadza się, czy może coś nadinterpretuję?
Cytat:
Co do dualizmu to chodziło mi o początki rozwoju kapitalizmu i podział Europy pod względem gospodarczym, zanim rozpoczęto podboje kolonialne!

Aha, to gdzie wówczas panowała demokracja?
Cytat:
A kolonializm, o którym wspominasz owszem z jednej strony podbijał ludność, nastawiony był na eksploatację i zysk. Lecz z drugiej strony wiele terenów kolonizowanych zostało ucywilizowanych, rozbudowano infrastrukturę stworzono podwaliny pod późniejsze niepodległe państwa itp.

Poważnie? A ja głupi myślałem że tych "hindusów" patroszono właśnie po to żeby wybić im z głowy niepodległościowe zapędy.
No zaraz ktoś tu zapewne mi wytłumaczy że to nie były żadne narody, tylko chołota jakaś, która powinna być Europejczykom wdzięczna za wniesienie cywilizacji do ich nędznego życia. W końcu kto nauczył tych brudasów kultury i higieny?

Sro 24 Wrz, 2008 12:14

Powrót do góry
Robert76
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 328
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Renifer Lopez reaktywacja napisał:

Cytat:
Co do dualizmu to chodziło mi o początki rozwoju kapitalizmu i podział Europy pod względem gospodarczym, zanim rozpoczęto podboje kolonialne!

Aha, to gdzie wówczas panowała demokracja?
Cytat:
A kolonializm, o którym wspominasz owszem z jednej strony podbijał ludność, nastawiony był na eksploatację i zysk. Lecz z drugiej strony wiele terenów kolonizowanych zostało ucywilizowanych, rozbudowano infrastrukturę stworzono podwaliny pod późniejsze niepodległe państwa itp.

Poważnie? A ja głupi myślałem że tych "hindusów" patroszono właśnie po to żeby wybić im z głowy niepodległościowe zapędy.
No zaraz ktoś tu zapewne mi wytłumaczy że to nie były żadne narody, tylko chołota jakaś, która powinna być Europejczykom wdzięczna za wniesienie cywilizacji do ich nędznego życia. W końcu kto nauczył tych brudasów kultury i higieny?


Renifer!
Dualizm gospodarczy wykształcił zaczątki gospodarki kapitalistycznej i podzielił Europę na dwie części. Demokracji żadnej wówczas nie było (najwcześniej bo dopiero w XV w. pojawiła się demokracja szlachecka-przed podbojami kolonialnymi). Jedynym systemem był feudalizm. Co do Hindusów, to podchodzisz do tego trywialnie! Weź do ręki np. Historia XX w. a tam np. czytając o kolonializmie jest bardzo wyraźnie napisane: " Brytyjczycy wprowadzili w Indiach zmiany w duchu europejskim - budowali linie kolejowe, nowoczesne kopalnie i porty. Likwidowali tez lokalne wojny, przeciwdziałali bandytyzmowi oraz zapewniali lepsza opiekę medyczną, co spowodowało gwałtowny przyrost demograficzny. Kolonizatorzy nie starali sie ingerować w lokalne wierzenia i zwyczaje, ale zakazali m.in. sati, czyli zwyczaju palenia wdowy na stosie razem ze zmarłym mężem!!! rozwijali tez szkolnictwo na wzór europejski itd..."
Nie mówię, że kolonializm był całkowicie dobry, ani go nie popieram, ale pamiętać trzeba, że wniósł też pozytywne aspekty!
Pozdrawiam!

A wracając do sedna tematu to polecam link:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prowokacja-w-Gruzji-Zatrzymano-rosyjska-ciezarowke-z-trotylem-i-gruzinskimi-mundurami,wid,10393912,wiadomosc.html?ticaid=16aaa

Sro 24 Wrz, 2008 18:52

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wczoraj zastrzelono w Moskwie gen. Jamadajewa, byłego dowódcę "Wostoku". Jak widać Kadyrow nie odpuszcza. Ciekawe co na to klan Jamadajewów? I znów Ramzan narobił bagna Rosjanom, ciekawe ile jeszcze będą go tolerować.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 25 Wrz, 2008 13:56

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Wczoraj zastrzelono w Moskwie gen. Jamadajewa, byłego dowódcę "Wostoku".

Nie. Zastrzelono Rusłana Jamadajewa, dowódcą Wostoku był Sulim Jamadajew. Rusłan to brat Sulima. Co ciekawe obaj noszą tytuł Bohatera Rosji.

Czw 25 Wrz, 2008 23:39

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak czy siak nie przejdzie to bez echa w Czeczeni Rolling Eyes Zemsta rodowa to w tych rejonach rzecz powszechna.

Pią 26 Wrz, 2008 1:42

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fakt, W krótkiej notatce prasowej, która czytałem podali imię Sulim, stąd moja pomyłka. Inna sprawa- zginął w samochodzie należącym do Sulima, więc nie do końca pewne kto miał być celem.
Cytat:
Tak czy siak nie przejdzie to bez echa w Czeczeni Rolling Eyes Zemsta rodowa to w tych rejonach rzecz powszechna.

Rosjanie nie pozwolą na zemstę, Opłacą śmierć Rusłana, taka opcja też jest dopuszczalna. Póki co Kadyrow jest im potrzebny i dlatego nie pozowlą by temu gangsterowi spadł włoś z głowy.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 26 Wrz, 2008 12:29

Powrót do góry
Mat
Старшина

Старшина




Posty: 107
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert76 napisał:
Mat napisał:

Problem w tym, że to zachód coraz bardziej przybliża się do granic Rosji, a nie na odwrót. I jeżeli będzie jakikolwiek konflikt na wiekszą skale czy to otwarty czy też kolejna zimna wojna , będzie to wina zachodu w tym i POLSKI!


A niby jak miałaby się Rosja przybliżać?? Laughing Układ Warszawski bis?? Laughing O strefę wpływów politycznych zawsze walczono. A to, że np. Polskę przyjęto do NATO to coś złego??



Właśnie o to chodzi, że się nie przybliża i póki co takich skłonności nie wykazuje.


7TP napisał:
Mat napisał:
Zubek napisał:
Witam,
a czyż to nie tak, że Rosja " od zawsze" miała i ma nadal imperialną politykę i imperialne zapędy?


Problem w tym, że to zachód coraz bardziej przybliża się do granic Rosji, a nie na odwrót. I jeżeli będzie jakikolwiek konflikt na wiekszą skale czy to otwarty czy też kolejna zimna wojna , będzie to wina zachodu w tym i POLSKI!


Masz rację. Demokracja zbliżyła się do Rosji. To wielkie niebezpieczeństwo dla tego kraju. Laughing
Nie słyszałem, aby ktokolwiek z tego "zachodu" jak to nazwałeś odgrażał się użyciem siły wobec Rosji. A Rosja owszem np. jej politycy, wojskowi grożą Polsce. To niedpouszczalne wśród cywilizowanych państw.


Fakt oni się nie odgrażają, poprostu robią co chcą np. "tarcza". To niedopuszczalne wśród cywilizowanych państw.


Piotrek napisał:
Renifer Lopez:
Cytat:
Cytat:
Albo Rosja carska, za której to "rozebrano" Polskę.

Powiedz mi czym się różniła od Polski, tłumiącej powstanie kozaków na Ukrainie.


A choćby tym, że carska Rosja dokonała zaboru ziem de facto istniejącego państwa i narodu, i to od setek lat. A kozactwo nie było ani narodem, tylko zbieraniną różnych zbirów, od Polaków do Szkotów. O żadnym państwie kozackim też nie było mowy. Ziemie te najpierw były ruskie, potem polskie. A nie kozackie. Także argument zupełnie nietrafiony.

A wracając do meritum. Najbardziej śmieszą mnie biadolenia Rosji, że Żachód ją okrąża Mr. Green Jak można okrążyć kraj, który ciągnie się od Europy Wschodniej, aż po krańce Azji? Rolling Eyes A że Zachód zbliża się do granic Rosji? Widocznie kraje z nią graniczące chcą tego Zachodu, bo jest lepszy od tego, co proponuje im Moskwa. I Kremlowi nic do tego, jaką opcję ustrojową i cywilizacyjną wybiorą jego sąsiedzi. Tak naprawdę Rosja jest żałosna w tym swoim płaczu. Niech zaproponuje jakąś alternatywę dla NATO czy UE. Bo jak na razie jedyną alternatywą jest zupełne podporządkowanie i de facto utrata suwerenności.


Przypominam,że najpierw była próba przejęcia Kremla przez polaków, na szczęście nie udana. A Polskę sprzedała własna ELITA.

Jakoś nie zauważyłem żeby np. Białoruś chciała zachodu, ale zachód Białorusi to i owszem.

Rosja niepłakała i płakać nie będzie, zwraca uwagę na fakty.

Robert76 napisał:
Renifer Lopez reaktywacja napisał:

Cytat:
Co do dualizmu to chodziło mi o początki rozwoju kapitalizmu i podział Europy pod względem gospodarczym, zanim rozpoczęto podboje kolonialne!

Aha, to gdzie wówczas panowała demokracja?
Cytat:
A kolonializm, o którym wspominasz owszem z jednej strony podbijał ludność, nastawiony był na eksploatację i zysk. Lecz z drugiej strony wiele terenów kolonizowanych zostało ucywilizowanych, rozbudowano infrastrukturę stworzono podwaliny pod późniejsze niepodległe państwa itp.

Poważnie? A ja głupi myślałem że tych "hindusów" patroszono właśnie po to żeby wybić im z głowy niepodległościowe zapędy.
No zaraz ktoś tu zapewne mi wytłumaczy że to nie były żadne narody, tylko chołota jakaś, która powinna być Europejczykom wdzięczna za wniesienie cywilizacji do ich nędznego życia. W końcu kto nauczył tych brudasów kultury i higieny?


Renifer!
Dualizm gospodarczy wykształcił zaczątki gospodarki kapitalistycznej i podzielił Europę na dwie części. Demokracji żadnej wówczas nie było (najwcześniej bo dopiero w XV w. pojawiła się demokracja szlachecka-przed podbojami kolonialnymi). Jedynym systemem był feudalizm. Co do Hindusów, to podchodzisz do tego trywialnie! Weź do ręki np. Historia XX w. a tam np. czytając o kolonializmie jest bardzo wyraźnie napisane: " Brytyjczycy wprowadzili w Indiach zmiany w duchu europejskim - budowali linie kolejowe, nowoczesne kopalnie i porty. Likwidowali tez lokalne wojny, przeciwdziałali bandytyzmowi oraz zapewniali lepsza opiekę medyczną, co spowodowało gwałtowny przyrost demograficzny. Kolonizatorzy nie starali sie ingerować w lokalne wierzenia i zwyczaje, ale zakazali m.in. sati, czyli zwyczaju palenia wdowy na stosie razem ze zmarłym mężem!!! rozwijali tez szkolnictwo na wzór europejski itd..."
Nie mówię, że kolonializm był całkowicie dobry, ani go nie popieram, ale pamiętać trzeba, że wniósł też pozytywne aspekty!
Pozdrawiam!

A wracając do sedna tematu to polecam link:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prowokacja-w-Gruzji-Zatrzymano-rosyjska-ciezarowke-z-trotylem-i-gruzinskimi-mundurami,wid,10393912,wiadomosc.html?ticaid=16aaa


Podczas trwania rozbiorów np. Prusy wprowadziły zmiany w duchu europejskim, na które polski nie byłoby stać jeszcze przez wiele lat.

Co do tej ciężarówki, kto powiedział, że to nie jest prowokacja przeciwko Rosji?

_________________
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Pią 26 Wrz, 2008 12:39

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Fakt oni się nie odgrażają, poprostu robią co chcą np. "tarcza". To niedopuszczalne wśród cywilizowanych państw.

Co jest niedopuszczalne wśród cywilizowanych państw? Że budują własne systemy broni defensywnej? A Rosja to może takich działań nie prowadzi? Laughing Każde suwerenne państwo ma prawo robić co chce na swoim terytorium, dopóki nie łamie prawa międzynarodowego. Budowanie systemu tarczy antyrakietowej złamaniem prawa nie jest. Kropka.
Cytat:
Jakoś nie zauważyłem żeby np. Białoruś chciała zachodu, ale zachód Białorusi to i owszem.

Białoruś - władza, czy Białoruś - obywatele nie chcą tego Zachodu? I skąd to możesz wiedzieć? Na Białorusi nikt nie robi niezależnych badań opinii publicznej, a opozycja siedzi w więzieniach.

Pią 26 Wrz, 2008 12:54

Powrót do góry
1234
Porucznik

Porucznik




Posty: 699
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:


Co jest niedopuszczalne wśród cywilizowanych państw? Że budują własne systemy broni defensywnej? A Rosja to może takich działań nie prowadzi? Laughing Każde suwerenne państwo ma prawo robić co chce na swoim terytorium, dopóki nie łamie prawa międzynarodowego. Budowanie systemu tarczy antyrakietowej złamaniem prawa nie jest. Kropka.

No, tutaj można to różnie rozumieć. Amerykanie wypowiedzieli układ o ABM bodjaże z 1972 roku argumentując, że był zawierany w innych okolicznościach niż obecne.
Jak bym słyszał Mołotowa 17 września. Okoliczności sie zmieniły i traktaty do nich nie przystają.

_________________
Nasza droga nie wiodła przez stepy
I pustynie ogromne piaszczyste
Dla nas twierdzą była leśna głusza
Wiejskie chaty i pola ojczyste

Pią 26 Wrz, 2008 17:35

Powrót do góry
Mat
Старшина

Старшина




Posty: 107
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Cytat:
Fakt oni się nie odgrażają, poprostu robią co chcą np. "tarcza". To niedopuszczalne wśród cywilizowanych państw.

Co jest niedopuszczalne wśród cywilizowanych państw? Że budują własne systemy broni defensywnej? A Rosja to może takich działań nie prowadzi? Laughing Każde suwerenne państwo ma prawo robić co chce na swoim terytorium, dopóki nie łamie prawa międzynarodowego. Budowanie systemu tarczy antyrakietowej złamaniem prawa nie jest. Kropka.
Cytat:
Jakoś nie zauważyłem żeby np. Białoruś chciała zachodu, ale zachód Białorusi to i owszem.

Białoruś - władza, czy Białoruś - obywatele nie chcą tego Zachodu? I skąd to możesz wiedzieć? Na Białorusi nikt nie robi niezależnych badań opinii publicznej, a opozycja siedzi w więzieniach.


Nie wiem jak ty, ale ja tam byłem i nikt kogo znam specjalnie nie narzeka na władzę, a jeżeli już to tak samo jak polacy na swoją.

_________________
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Pon 29 Wrz, 2008 12:08

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mat napisał:
Fakt oni się nie odgrażają, poprostu robią co chcą np. "tarcza". To niedopuszczalne wśród cywilizowanych państw.

Tak, to niedopuszczalne, że ktoś próbuje się bronić Mr. Green

Cytat:
Nie wiem jak ty, ale ja tam byłem i nikt kogo znam specjalnie nie narzeka na władzę, a jeżeli już to tak samo jak polacy na swoją.

W Korei Północnej też nie narzekają Piwo
Tylko porównaj sobie poziom życia w Polsce i na Białorusi, dostęp do niezależnej informacji, ilość komputerów w gospodarstwach domowych, wyposażenie w podstawowy sprzęt elektroniczny, tel. komórkowy, a nawet sprawdź czym jeździ przeciętny Polak, a czym mieszkaniec Baiłorusi. Albo też gdzie spędza wakacje.
Mat, gdy czytam Twoje posty wydaje mi się, że wróciłem do PRL-u. Propaganda aż huczy. Piwo
Piwko, to za dobrą zabawę jaką fundujesz mojej skromnej osobie i moim znajomym.
P.S. Z szacunku dla Polaków - tylko Polacy. W Twoich postach trzy razy piszesz małą literą "polacy", "polski". Nie chcę nikomu wytykać błędów, ale przy Rosji i Białorusi nie robisz błędów. Aż mnie to zastanawia. Rolling Eyes

A to, że byłeś to dla mnie żaden dowód. Bo skąd mogę wiedzieć, że byłeś? A może odwiedziłeś rodziny mocno związane z aparatem władzy na Białorusi? Jaką grupę osób wypytywałeś? Czy jest reprezentatywna dla społeczeństwa Białorusi? Pytania można mnożyć.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Pon 29 Wrz, 2008 16:08

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Akurat "polski" się pisze z małej litery... Co do Białorusi, może Cię to zdziwi, ale od paru osób które tam były słyszałem, że np. drogi to mają lepsze niż my. Cóż, pewnie propaganda z PRL-u Twisted Evil W wykreowanym w umysłach obrazie nie mieści się, iż taka Białoruś w czymkolwiek może być lepsza od nas, arcydemokratów Laughing
ps. może mi ktoś wyjaśnić co to forum takie rozjechane?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 29 Wrz, 2008 18:12

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Akurat "polski" się pisze z małej litery...


Cytat:
na które polski nie byłoby stać


de Villars, ręce opadają, czytaj cały temat. Na pewno z małej? Wink


Cytat:
W wykreowanym w umysłach obrazie nie mieści się, iż taka Białoruś w czymkolwiek może być lepsza od nas, arcydemokratów

Mieści się. Ale nikt mi nie wmówi, że poziom życia jest tam wyższy, panuje wolność słowa, mediów, wolność zrzeszania się itd. Ale to pewnie propaganda zgniłego Zachodu. Mr. Green

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Pon 29 Wrz, 2008 18:48

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

7TP napisał:

Mieści się. Ale nikt mi nie wmówi, że poziom życia jest tam wyższy, panuje wolność słowa, mediów, wolność zrzeszania się itd. Ale to pewnie propaganda zgniłego Zachodu.


Sugerujesz że w naszym wspaniałym kraju istnieje wolność słowa?

Pon 29 Wrz, 2008 19:21

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś jeszcze raz zapyta o wolność słowa - wykasuję i zbanuję Twisted Evil Twisted Evil
Podobno to jest dowód - jeśli możesz zadać pytanie czy wolność słowa istnieje to znaczy że istnieje...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 29 Wrz, 2008 19:39

Powrót do góry
1234
Porucznik

Porucznik




Posty: 699
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawa sprawa: w RMF podali, że niemieckie koleje państwowe udzieliły duzej pomocy finansowej uchodźcom z Cchinwali (oczywiście tym uciekającym na północ) oraz sfinansowały budowę cerkwi w tym mieście.
_________________
Nasza droga nie wiodła przez stepy
I pustynie ogromne piaszczyste
Dla nas twierdzą była leśna głusza
Wiejskie chaty i pola ojczyste

Sro 01 Paź, 2008 19:47

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A tymczasem już 14 sierpnia br. Rosjanie ustanowili nowe odznaczenie:
Medal "za przywracanie Pokoju" Rolling Eyes


(większy obrazek tu: KLIK! )

'Nieszczęsna' wikipedia:
- po rosyjsku: http://ru.wikipedia.org/wiki/Медаль_«За_принуждение_к_миру»
- po angielsku: http://en.wikipedia.org/wiki/For_Enforcing_Peace

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Wto 07 Paź, 2008 11:53

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Były ambasador Gruzji w Rosji: To my zaczęliśmy

Podczas przesłuchań przed komisją gruzińskiego parlamentu w sprawie wojny Gruzji z Rosją jeden z członków komisji rzucił piórem w byłego gruzińskiego ambasadora w Moskwie, gdy ten powiedział, że to Gruzja była napastnikiem - pisze we wtorek Reuters.

Rosja utrzymuje, że interweniowała, gdy Tbilisi rozpoczęło ostrzał w Osetii Południowej. Prezydent Micheil Saakaszwili oskarżył Moskwę o inwazję.

Były ambasador Gruzji w Rosji Erosi Kicmariszwili powiedział przed komisją, że otrzymał informacje od "wysoko postawionych urzędników gruzińskich", że Tbilisi przygotowuje się do "szturmu" na stolicę Osetii Południowej Cchinwali.

- Rosja była gotowa do wojny, lecz to gruzińskie kierownictwo rozpoczęło operację militarną - powiedział Kicmariszwili.

Kontestujący jego zeznania członek komisji Giwi Targamadze - członek partii Saakaszwilego - cisnął piórem w byłego ambasadora i rzucił się w jego kierunku. Powstrzymano go, a Kicmariszwili wyszedł z sali.

Przewodniczący komisji, członek opozycji Paata Davitaia, powiedział, że wypowiedź byłego ambasadora była "nieodpowiedzialna".

W piątek przed komisją ma stanąć prezydent Saakaszwili - pisze Reuters.

źródło informacji: PAP/INTERIA.PL


http://fakty.interia.pl/raport/gruzja-osetia/news/skandal-po-wypowiedzi-gruzinskiego-ambasadora,1217402

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 26 Lis, 2008 0:25

Powrót do góry
Marpar
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 219
Pochwał: 1
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja mówię..

Konflikt w Gruzji jest pierwszym krokiem w celu odbudowania Imperium Sowieckiego i odzyskania terenów utraconych w '91!

_________________
"Venimus, vidimus et Deus vicit"

Sob 29 Lis, 2008 16:38

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Zamiast prowadzić politykę zmierzającą do zabezpieczania naszych interesów dzięki budowaniu jak najlepszym stosunkom z USA nasze działania w stosunku do sprawy Gruzii przypominają pewne wydarzenie z czasów II wojny.
Otóż generał W.Sikorski przyjechał na spotkanie z Prezydentem USA i z miejsca zaczął rozmowę na temat udziału polskich jednostek lotniczych w wojnie z Japonią w Chinach.
Co ciekawe generał miał dość kompleksową wizję takich jednostek.
Po wysłuchaniu Prezydent USA zadał tylko jedno pytanie: Panie genarale jakie interesy ma Polska w Chinach?
Podobnie nie chcemy spojrzeć na wielowątkowość tego konfliktu i na to , że nie ma żadnych analogii pomiędzy sytuacją naszą i Gruzji również w zakresie stosunków z Rosją.
Warto także wiedzieć, że podczas konfliktu każde wydanie wiadomości gruzińskich w TV i Radiu kończyło się informacją: Pomnik Wielkiego Józefa Stalina (stojący w centrum Tblilisi) nie ucierpiał w wyniku prowadzonych działań....Jakoś nie budzi to wielkiej sympatii

Sob 29 Lis, 2008 23:42

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KK napisał:
maxikasek napisał:
Wczoraj zastrzelono w Moskwie gen. Jamadajewa, byłego dowódcę "Wostoku".

Nie. Zastrzelono Rusłana Jamadajewa, dowódcą Wostoku był Sulim Jamadajew. Rusłan to brat Sulima. Co ciekawe obaj noszą tytuł Bohatera Rosji.

CO się odwlecze.... 30 marca w Dubaju zastrzelono Sulima.
Batalion "Wostok" został rozwiązany.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 06 Kwi, 2009 9:31

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 Strona 11 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.