| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mat
Старшина

Старшина




Posty: 107
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zubek napisał:
Witam,
a czyż to nie tak, że Rosja " od zawsze" miała i ma nadal imperialną politykę i imperialne zapędy?


Problem w tym, że to zachód coraz bardziej przybliża się do granic Rosji, a nie na odwrót. I jeżeli będzie jakikolwiek konflikt na wiekszą skale czy to otwarty czy też kolejna zimna wojna , będzie to wina zachodu w tym i POLSKI!

_________________
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Pon 22 Wrz, 2008 12:10

Powrót do góry
Robert76
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 328
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mat napisał:

Problem w tym, że to zachód coraz bardziej przybliża się do granic Rosji, a nie na odwrót. I jeżeli będzie jakikolwiek konflikt na wiekszą skale czy to otwarty czy też kolejna zimna wojna , będzie to wina zachodu w tym i POLSKI!


A niby jak miałaby się Rosja przybliżać?? Laughing Układ Warszawski bis?? Laughing O strefę wpływów politycznych zawsze walczono. A to, że np. Polskę przyjęto do NATO to coś złego??

Pon 22 Wrz, 2008 13:39

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mat napisał:
Zubek napisał:
Witam,
a czyż to nie tak, że Rosja " od zawsze" miała i ma nadal imperialną politykę i imperialne zapędy?


Problem w tym, że to zachód coraz bardziej przybliża się do granic Rosji, a nie na odwrót. I jeżeli będzie jakikolwiek konflikt na wiekszą skale czy to otwarty czy też kolejna zimna wojna , będzie to wina zachodu w tym i POLSKI!


Masz rację. Demokracja zbliżyła się do Rosji. To wielkie niebezpieczeństwo dla tego kraju. Laughing
Nie słyszałem, aby ktokolwiek z tego "zachodu" jak to nazwałeś odgrażał się użyciem siły wobec Rosji. A Rosja owszem np. jej politycy, wojskowi grożą Polsce. To niedpouszczalne wśród cywilizowanych państw.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Pon 22 Wrz, 2008 17:07

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wow, niedopuszczalne? To może sprecyzuj, które to są te cywilizowane państwa? Może Islandia, która nie ma sił zbrojnych, skutkiem czego nie ma czym straszyć... Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 22 Wrz, 2008 19:30

Powrót do góry
Robert76
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 328
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Wow, niedopuszczalne? To może sprecyzuj, które to są te cywilizowane państwa? Może Islandia, która nie ma sił zbrojnych, skutkiem czego nie ma czym straszyć... Twisted Evil


To takie, które oparte są na systemie demokratycznym (nie jego pozorach!), poszanowaniu praw człowieka, braku powszechnego zakłamania itp. Słyszałeś żeby jakieś państwo europejskie straszyło wymierzaniem rakiet w Rosję? Bo odwrotnie jak najbardziej.

Pon 22 Wrz, 2008 21:55

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hehe, te europejskie "cywilizowane" państwa nie grożą wymierzaniem rakiet. One wysyłają swoje wojska na wojenki kosztujące życie setek tysięcy ludzi. Zaprawdę, przejście od słów do czynów jest miarą ucywilizowania Evil or Very Mad
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 22 Wrz, 2008 23:14

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To niedpouszczalne wśród cywilizowanych państw.

Amerykanie zdaje się że ciągle grożą jakiemuś Iranowi albo podbijają Irak... o sorki baran ze mnie, niosą pokuj i demokrację rzecz jasna.
Cytat:
Masz rację. Demokracja zbliżyła się do Rosji. To wielkie niebezpieczeństwo dla tego kraju.

Ja bym powiedział że raczej dla choćby naszego kraju. Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, ale zdaje się że od czasu kiedy to Rosja zaczynała być trochę demokratyczna, tamtejsza mafia chyba nigdy wcześniej w historii nie miała się tak dobrze, tak u nich jak i za granicą (ostatnio bodajże na TVN24, coś tam mamrotali na ten temat, jakiś film dokumentalny czy coś). Chyba bardzo się nie pomylę jeśli stwierdzę: „Boże chroń nas przed demokracją w Rosji”.

Pon 22 Wrz, 2008 23:56

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
hehe, te europejskie "cywilizowane" państwa nie grożą wymierzaniem rakiet. One wysyłają swoje wojska na wojenki kosztujące życie setek tysięcy ludzi. Zaprawdę, przejście od słów do czynów jest miarą ucywilizowania Evil or Very Mad


Robert76 to dobrze wytłumaczył, a jak ktoś tego nie rozumie, to jego problem.

Renifer Lopez reaktywacja napisał:
Amerykanie zdaje się że ciągle grożą jakiemuś Iranowi albo podbijają Irak... o sorki baran ze mnie, niosą pokuj i demokrację rzecz jasna.

Pokój w wymiarze długofalowym. Przed drugą wojną też starano się utrzymać pokój za wszelką cenę i wiesz jak to się skończyło. Bardziej odpowiadają mi standardy demokracji w USA niż w Iraku, Iranie, Afganistanie, Korei Pn. Ale jak widzę Ty myślisz inaczej. Obyś tylko nie chciał ich wprowadzać w życie w Polsce.

Renifer Lopez reaktywacja napisał:
Ja bym powiedział że raczej dla choćby naszego kraju. Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, ale zdaje się że od czasu kiedy to Rosja zaczynała być trochę demokratyczna, tamtejsza mafia chyba nigdy wcześniej w historii nie miała się tak dobrze, tak u nich jak i za granicą (ostatnio bodajże na TVN24, coś tam mamrotali na ten temat, jakiś film dokumentalny czy coś). Chyba bardzo się nie pomylę jeśli stwierdzę: „Boże chroń nas przed demokracją w Rosji”.


Niesamowita logika. Lepsza była Rosja, a raczej ZSRR za Stalina, mniej niebezpieczna dla Polski. Albo Rosja carska, za której to "rozebrano" Polskę.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Wto 23 Wrz, 2008 7:35

Powrót do góry
Robert76
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 328
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Renifer Lopez reaktywacja"]
Cytat:

Ja bym powiedział że raczej dla choćby naszego kraju. Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, ale zdaje się że od czasu kiedy to Rosja zaczynała być trochę demokratyczna, tamtejsza mafia chyba nigdy wcześniej w historii nie miała się tak dobrze, tak u nich jak i za granicą (ostatnio bodajże na TVN24, coś tam mamrotali na ten temat, jakiś film dokumentalny czy coś). Chyba bardzo się nie pomylę jeśli stwierdzę: „Boże chroń nas przed demokracją w Rosji”.

Ty jakąś mafię porównujesz z systemem demokratycznym!??! To jakaś paranoja! ZSRR mordował ludzi bez użycia mafii! To Twoje porównanie jest mniej więcej takie, że transformacja w Polsce przyniosła rozwój Prószkowa, Wołomina itp. a zatem..chroń nas Panie Boże przed demokracją w Polsce! Laughing Laughing

Wto 23 Wrz, 2008 7:59

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pokój w wymiarze długofalowym...

Ciekawy sposób pojmowania, jak to ująłeś systemu demokratycznego (nie jego pozorach!), poszanowaniu praw człowieka, braku powszechnego zakłamania itp.
Jeszcze ciekawsze jest przytoczenie standardów demokracji panujących w Iraku i Afganistanie. Czy mógłbyś przybliżyć co masz na myśli?
Cytat:
Albo Rosja carska, za której to "rozebrano" Polskę.

Powiedz mi czym się różniła od Polski, tłumiącej powstanie kozaków na Ukrainie.
Cytat:
Lepsza była Rosja, a raczej ZSRR za Stalina, mniej niebezpieczna dla Polski.

Dla jasności. Nie wkładaj w moje usta słów których nie powiedziałem.
Jeśli tak to rozumiesz, to twój problem.
[quote="Robert76"]
Renifer Lopez reaktywacja napisał:
Cytat:

Ja bym powiedział że raczej dla choćby naszego kraju. Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, ale zdaje się że od czasu kiedy to Rosja zaczynała być trochę demokratyczna, tamtejsza mafia chyba nigdy wcześniej w historii nie miała się tak dobrze, tak u nich jak i za granicą (ostatnio bodajże na TVN24, coś tam mamrotali na ten temat, jakiś film dokumentalny czy coś). Chyba bardzo się nie pomylę jeśli stwierdzę: „Boże chroń nas przed demokracją w Rosji”.

Ty jakąś mafię porównujesz z systemem demokratycznym!??! To jakaś paranoja! ZSRR mordował ludzi bez użycia mafii! To Twoje porównanie jest mniej więcej takie, że transformacja w Polsce przyniosła rozwój Prószkowa, Wołomina itp. a zatem..chroń nas Panie Boże przed demokracją w Polsce! Laughing Laughing

O ile mi wiadomo, to chyba jedno i drugie ma te same ramy czasowe? Popraw mnie jeśli się mylę. Laughing Laughing

Wto 23 Wrz, 2008 10:08

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Robert76 to dobrze wytłumaczył, a jak ktoś tego nie rozumie, to jego problem.

Własnie nie wyjasnił... Proponuję zacząć przykładać do wszystkich jednakową miarę - to będzie o czym dyskutować. Na razie odnoszę wrażenie, że zachodowi po prostu w oczach niektorych wolno więcej...

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 23 Wrz, 2008 10:38

Powrót do góry
Robert76
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 328
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś nie rozumie jak działa demokracja i na czym się opiera, to niech sobie książki poczyta, a później dokonuje jakiś dziwnych porównań.
A tak poza tym to polecam artykuł o zestrzeleniu bezzałogowego samolotu rosyjskiego:
http://wiadomosci.onet.pl/1830183,12,item.html

Wto 23 Wrz, 2008 12:20

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Renifer Lopez:
Cytat:
Cytat:
Albo Rosja carska, za której to "rozebrano" Polskę.

Powiedz mi czym się różniła od Polski, tłumiącej powstanie kozaków na Ukrainie.


A choćby tym, że carska Rosja dokonała zaboru ziem de facto istniejącego państwa i narodu, i to od setek lat. A kozactwo nie było ani narodem, tylko zbieraniną różnych zbirów, od Polaków do Szkotów. O żadnym państwie kozackim też nie było mowy. Ziemie te najpierw były ruskie, potem polskie. A nie kozackie. Także argument zupełnie nietrafiony.

A wracając do meritum. Najbardziej śmieszą mnie biadolenia Rosji, że Żachód ją okrąża Mr. Green Jak można okrążyć kraj, który ciągnie się od Europy Wschodniej, aż po krańce Azji? Rolling Eyes A że Zachód zbliża się do granic Rosji? Widocznie kraje z nią graniczące chcą tego Zachodu, bo jest lepszy od tego, co proponuje im Moskwa. I Kremlowi nic do tego, jaką opcję ustrojową i cywilizacyjną wybiorą jego sąsiedzi. Tak naprawdę Rosja jest żałosna w tym swoim płaczu. Niech zaproponuje jakąś alternatywę dla NATO czy UE. Bo jak na razie jedyną alternatywą jest zupełne podporządkowanie i de facto utrata suwerenności.

Wto 23 Wrz, 2008 13:01

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli ktoś nie rozumie jak działa demokracja i na czym się opiera, to niech sobie książki poczyta, a później dokonuje jakiś dziwnych porównań.

Zamiast czytać bajki o czerwonym kapturku, czy jakieś tam inne utopijne bzdury, może lepiej byłoby spojrzeć jak demokracja wygląda w praktyce. Czyli o kwestiach, jak to ładnie ująłeś pokoju w wymiarze długofalowym, (nie jego pozorach!), poszanowaniu praw człowieka, braku powszechnego zakłamania. chyba najlepiej ujął to właśnie Arystoteles: „Rządy hien nad osłami”
Cytat:
A choćby tym, że carska Rosja dokonała zaboru ziem de facto istniejącego państwa i narodu, i to od setek lat. A kozactwo nie było ani narodem, tylko zbieraniną różnych zbirów, od Polaków do Szkotów. O żadnym państwie kozackim też nie było mowy. Ziemie te najpierw były ruskie, potem polskie. A nie kozackie. Także argument zupełnie nietrafiony.

Czy to nie trąci trochę czymś w rodzaju rasizmu? Lepszy naród zgnębił zbieraninę zbirów? No dobrze, a więc pod Grunwaldem, podobna zbieranina zbirów pokonała pewien inny naród, dokonując później zaboru istniejącego państwa. Czym się polska różniła od Rosjii? Następnie w zdradziecki sposób, Polska odebrała Wielkiemu księstwu Litewskiemu sporą część terytorium – oczywiście jak to ładnie swego czasu ująłeś, za zgodą ich elit, być może trochę pod presją – tak to szło? Ale gdy ktoś inny dokonuje rozbioru Polski, co ciekawe również za zgodą tym razem naszych elit, to jest barbarzyńca najeźdźca i tak dalej. Czym Rosja różniła się od Polski?

A mnie najbardziej śmieszy gdy mówi się że ludzie wschodu pragną zachodniej demokracji. Demokracji? A może po prostu chodzi o pieniądze. Zachód uosobienie bogactwa i dostatku, a do tego wzniosłe tezy o poszanowaniu praw człowieka i sprawiedliwości... trele morele, czego więcej potrzeba żeby trafić do mas. Żeby żyło nam się lepiej. A ja ostatnio wielokrotnie słyszę z ust tych którzy żyli w PRL: „byłoby ok. gdyby półki sklepowe nie świeciły pustkami”, gdyby dopuścili gospodarkę wolnorynkową – ani słowa o demokracji, bo ludzie (poza nielicznymi wyjątkami) nie potrzebują demokracji, tylko poczucia bycia zamożnym. Cała reszta to tylko żonglerka nastrojami społecznymi, jak to mówią: „polityk to taki gość który potrafi powiedzieć ci żebyś spieprzał w ten sposób że poczujesz narastające podniecenie na myśl i zbliżającej się podróży”. Wskaż ludziom wroga, a zaczną utożsamiać go z całym złem z jakim mają do czynienia.

A NATO to relikt zimnej wojny, dinozaur, obecnie ma to taką sama mobilność jak ONZ w latach 60-tych, a być może jest jeszcze gorzej. Nie ma żadnej przyszłości i prędzej czy później zostanie zastąpiony czymś innym i w innym składzie.
A Osetyńcy jakoś nie płaczą z powodu utraty suwerenności na rzecz Rosji – tyle że jak sądzę to nie naród tylko zbieranina zbirów. To jest dopiero żałosne.

Wto 23 Wrz, 2008 14:56

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
chyba najlepiej ujął to właśnie Arystoteles: „Rządy hien nad osłami”


Powtarzasz się. Tutaj
Już to pisałeś, a ja Ci to tłumaczyłem. Arystoteles nie znał innych "ciekawszych" form rządów.np. komunizm, faszyzm. Może zmieniłby zdanie.
I jak tu z Tobą dyskutować. Wink

Cytat:
A ja ostatnio wielokrotnie słyszę z ust tych którzy żyli w PRL:

Widzisz, ja w tym PRL-u żyłem i trochę o tym życiu wiem.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Wto 23 Wrz, 2008 17:11

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

7TP napisał:
Cytat:
chyba najlepiej ujął to właśnie Arystoteles: „Rządy hien nad osłami”


Powtarzasz się. Tutaj
Już to pisałeś, a ja Ci to tłumaczyłem. Arystoteles nie znał innych "ciekawszych" form rządów.np. komunizm, faszyzm. Może zmieniłby zdanie.
I jak tu z Tobą dyskutować. Wink

Może by zmienił co do pierwszej części której tu nie zacytowałem, zamiast się również powtarzać zastanów się może nad znaczeniem tych słów (tych które tu przytoczyłem a których nie jestem autorem), bo tak naprawdę nie jest istotne kto to powiedział ale co przez to rozumieć.
No a skoro już jesteśmy przy komunizmie i faszyzmie, to który konkretnie masz na myśli. Tak dla przykładu faszyzm niemiecki, nieco różnił się od faszyzmu włoskiego.
Cytat:
Widzisz, ja w tym PRL-u żyłem i trochę o tym życiu wiem.

I co z tego wynika?

Wto 23 Wrz, 2008 17:37

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zamiast się również powtarzać zastanów

Powtórzyłem, bo nie zrozumiałeś za pierwszym razem. Obiecuję, że już nie będę Ci tego tłumaczył. Dwa razy to i tak o jeden za dużo i tu masz rację.

Cytat:
I co z tego wynika?

A to np., że teraz możesz pisać i mówić, co Ci ślina na język przyniesie. Nikomu nic do tego jakie masz poglądy, bo masz do tego prawo dopóki nie będziesz obrażał innych.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Wto 23 Wrz, 2008 17:52

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A NATO to relikt zimnej wojny, dinozaur, obecnie ma to taką sama mobilność jak ONZ w latach 60-tych, a być może jest jeszcze gorzej. Nie ma żadnej przyszłości i prędzej czy później zostanie zastąpiony czymś innym i w innym składzie.


Jest do bani. Udowodnili to w 1999 r. w Jugosławii a teraz w Afganistanie.A w mrzonki Artykułu Piątego nie ma sensu wierzyć. Wyegzekwowanie go, przy obecnych podziałach w Europie, okazałoby się najprawdopodobniej niemożliwe.

_________________
Imię jego 40 i 4...

Wto 23 Wrz, 2008 18:36

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy to nie trąci trochę czymś w rodzaju rasizmu? Lepszy naród zgnębił zbieraninę zbirów? No dobrze, a więc pod Grunwaldem, podobna zbieranina zbirów pokonała pewien inny naród, dokonując później zaboru istniejącego państwa. Czym się polska różniła od Rosjii? Następnie w zdradziecki sposób, Polska odebrała Wielkiemu księstwu Litewskiemu sporą część terytorium – oczywiście jak to ładnie swego czasu ująłeś, za zgodą ich elit, być może trochę pod presją – tak to szło? Ale gdy ktoś inny dokonuje rozbioru Polski, co ciekawe również za zgodą tym razem naszych elit, to jest barbarzyńca najeźdźca i tak dalej. Czym Rosja różniła się od Polski?

Widzę, że Kolega nadal zgrywa wszystkowiedzącego mądralę, a guzik wie o zagadnieniu, o którym się wypowiada. Niech Kolega przyjmie do wiadomości, że kozactwo nie było żadnym narodem, a co najwyżej grupą społeczną, i to mocno zróżnicowaną wewnetrznie. Tereny na których mieszkali nie były ich rdzennymi ziemiami - ba Dzikie Pola uciekli, bo nikt nie miał tam nad nimi kontroli. Kozacy to zbieranina banitów, zbiegłych chłopów, przestępców i różnych poszukiwaczy przygód i zwykłych rzezimieszków. Żaden naród. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek rozbiorze, bo jak Korona mogła dokonać rozbioru ziem, które zajmowała od czasów Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełły? Na tym polega nietrafność Twojego porównania Polski do Rosji.
Co do odebrania "zdradziecko" WKL jakichkolwiek terytoriów - nie będę się na ten temat rozwodził, bo widzę, że Kolega znów guzik o tym wie, więc odeślę Kolegę do pracy prof. Konopczyńskiego pt. Dzieje Polski nowożytnej, gdzie wszystko jest klarownie wyłożone. Może wtedy przestanie Kolega wypisywać bzdury na poziomie portalu Ściąga.pl

Wto 23 Wrz, 2008 18:59

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Cytat:
Czy to nie trąci trochę czymś w rodzaju rasizmu? Lepszy naród zgnębił zbieraninę zbirów? No dobrze, a więc pod Grunwaldem, podobna zbieranina zbirów pokonała pewien inny naród, dokonując później zaboru istniejącego państwa. Czym się polska różniła od Rosjii? Następnie w zdradziecki sposób, Polska odebrała Wielkiemu księstwu Litewskiemu sporą część terytorium – oczywiście jak to ładnie swego czasu ująłeś, za zgodą ich elit, być może trochę pod presją – tak to szło? Ale gdy ktoś inny dokonuje rozbioru Polski, co ciekawe również za zgodą tym razem naszych elit, to jest barbarzyńca najeźdźca i tak dalej. Czym Rosja różniła się od Polski?

Widzę, że Kolega nadal zgrywa wszystkowiedzącego mądralę, a guzik wie o zagadnieniu, o którym się wypowiada. Niech Kolega przyjmie do wiadomości, że kozactwo nie było żadnym narodem, a co najwyżej grupą społeczną, i to mocno zróżnicowaną wewnetrznie. Tereny na których mieszkali nie były ich rdzennymi ziemiami - ba Dzikie Pola uciekli, bo nikt nie miał tam nad nimi kontroli. Kozacy to zbieranina banitów, zbiegłych chłopów, przestępców i różnych poszukiwaczy przygód i zwykłych rzezimieszków. Żaden naród. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek rozbiorze, bo jak Korona mogła dokonać rozbioru ziem, które zajmowała od czasów Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełły? Na tym polega nietrafność Twojego porównania Polski do Rosji.
Co do odebrania "zdradziecko" WKL jakichkolwiek terytoriów - nie będę się na ten temat rozwodził, bo widzę, że Kolega znów guzik o tym wie, więc odeślę Kolegę do pracy prof. Konopczyńskiego pt. Dzieje Polski nowożytnej, gdzie wszystko jest klarownie wyłożone. Może wtedy przestanie Kolega wypisywać bzdury na poziomie portalu Ściąga.pl

Byłbym wdzięczny wszechwiedzącemu koledze, gdyby mi w swej mądrości wyjaśnił mi które to ziemie Polska zajmowała od czasów Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełły? Bo chyba nie mówimy o okolicach Kijowa ani chyba tym bardziej, że tak się wyrażę, korytarza do Gdańska?
Natomiast śmiem twierdzić że Kozacy, skąd by nie pochodzili, mieli takie same demokratyczne prawo zająć owe „niczyje” tereny, jak po drugiej wielkiej wojnie Żydzi Izrael (o czym zdaje się kiedyś dyskutowaliśmy) i ogłosić suwerenność niczym Kosowo. Jak sądzę dzisiaj mówilibyśmy chyba o uchodźcach, biednych ofiarach polskiego reżimu szlacheckiego. Swoją drogą, ciekawe dlaczego Ukraińcy nie chcieli gumki na dwa serca Laughing na, co to miało być?
A czy prof. Konopczyński wspomina coś o 100 letniej z górką zdaje się, niewoli Prus Książęcych?
Podejrzewam że nasi historycy opisują to jednak nieco inaczej.
Cytat:
Robert76 to dobrze wytłumaczył

Cytat:
będę Ci tego tłumaczył.

I jak tu z Tobą dyskutować. Wink
Rolling Eyes

Wto 23 Wrz, 2008 20:28

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert76 napisał:
Jeśli ktoś nie rozumie jak działa demokracja i na czym się opiera, to niech sobie książki poczyta, a później dokonuje jakiś dziwnych porównań.

Demokracja - śmiech pusty mnie ogarnia jak słyszę ten frazes. Nie było draństwa, którego by nie usprawiedliwiano demokracją, wolnością, prawami człowieka itp. pustymi sloganami... Może więc pośmiejemy się razem?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 23 Wrz, 2008 21:04

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dV:

Cytat:
śmiech pusty mnie ogarnia jak słyszę ten frazes. Nie było draństwa, którego by nie usprawiedliwiano demokracją, wolnością, prawami człowieka itp. pustymi sloganami... Może więc pośmiejemy się razem?

Masz alternatywę? Gdyby nie demokracja, nie pisałbyś tego, co myślisz. Demokracja nie jest doskonała, ma wiele wad, ale co chcesz mieć zamiast tego. Autorytaryzm? Monarchię? Żaden z systemów nie gwarantuje porządku, dobrobytu, bezpieczeństwa. Demokracja po prostu zaspokaja te potrzeby najpełniej, choć nie do końca. Dlaczego najlepiej rozwinięte kraje są demokratyczne?

Renifer:
Cytat:
A mnie najbardziej śmieszy gdy mówi się że ludzie wschodu pragną zachodniej demokracji. Demokracji? A może po prostu chodzi o pieniądze. Zachód uosobienie bogactwa i dostatku, a do tego wzniosłe tezy o poszanowaniu praw człowieka i sprawiedliwości... trele morele, czego więcej potrzeba żeby trafić do mas. Żeby żyło nam się lepiej. A ja ostatnio wielokrotnie słyszę z ust tych którzy żyli w PRL: „byłoby ok. gdyby półki sklepowe nie świeciły pustkami”, gdyby dopuścili gospodarkę wolnorynkową – ani słowa o demokracji, bo ludzie (poza nielicznymi wyjątkami) nie potrzebują demokracji, tylko poczucia bycia zamożnym. Cała reszta to tylko żonglerka nastrojami społecznymi, jak to mówią: „polityk to taki gość który potrafi powiedzieć ci żebyś spieprzał w ten sposób że poczujesz narastające podniecenie na myśl i zbliżającej się podróży”. Wskaż ludziom wroga, a zaczną utożsamiać go z całym złem z jakim mają do czynienia


A czy tak trudno zrozumieć, że tylko wolny rynek, nieodłączny element demokracji, może zapewnić dobrobyt i pieniądze? A ludzie w przeważającej większości to półgłówki. Niestety. Wystarczy im tania kiełbasa i tania wódka. Najlepiej jak ktoś inny myśli za nich. Na szczęście istnieje coś takiego jak elita, która pcha naszą cywilizacje do przodu.

Wto 23 Wrz, 2008 21:48

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A czy tak trudno zrozumieć, że tylko wolny rynek, nieodłączny element demokracji, może zapewnić dobrobyt i pieniądze?

Tylko czekałem aż ktoś to powie. Ja powiem tylko jedno, kierunek Chiny.
Cytat:
Dlaczego najlepiej rozwinięte kraje są demokratyczne?

Oczywiście całkowitym przypadkiem jest to że te najbardziej rozwinięte kraje, wywodzą się z cywilizacji europejskiej, która uprawiając kolonializm przez dziesięciolecia żerowała na niemal całym świecie, bogacąc się, rozwijając i pozostawiając cały świat w tyle.
Najzabawniejsze zaś jest chyba to że do kręgu tych najbogatszych państw należy od dosyć dawna Polska, kraj jeszcze do niedawna rządzony w sposób niedemokratyczny, a także parę innych państw które jeszcze 100 lat temu rządzone były nie całkiem demokratycznie (a i tak już wtedy należały do tych najlepiej rozwiniętych i najbogatszych, jak zresztą w zasadzie cała Europa).
Cytat:
Gdyby nie demokracja, nie pisałbyś tego, co myślisz.

No na pewno de Villars nie umarłby ze zgryzoty gdyby nie mógł wyrażać swojego zdania publicznie (na przykład na forum), za to tak jak jego, mój i wielu innych ojcowie, robiłby to w tak zwanym własnym gronie. I o ile zrobił to w tak zwanym okresie odwilży, nic by mu za to nie groziło (zakładając że byłby w tym gronie jakiś zatwardziały kapuś-wolontariusz Wink ). No chyba że jak półgłówek zaczepiałby ludzi na centralnym, wręczał ulotki i klął na władzę, no ale w naszym kraju bodajże niedawno też mieliśmy z takim numerem do czynienia o ironio losu. Oczywiście istnieje też grupa ludzi którzy najwyraźniej nie wyrośli jak sądzę z wieku młodzieńczego buntu, którym wydaje się że najważniejszą w świecie rzeczą jest manifestowanie swojego ja. Bawią się oni w politykę od dupy strony, czyli od ulicznego szczekania a za swojego wroga uważają każdego kto stawia przed nimi jakiekolwiek zakazy. Wymyślają więc swoje utopijne, hipisowskie idee o szczęściu, pokoju i dobrobycie, palą flagi, rzucają medalami i tak dalej, uważając siebie za elitę pchającą cywilizację do przodu. Jakoś mało który pamięta że to takim jak oni zawdzięczamy również rewolucje i przewroty, czyli nieogarnięty bajzel. No cóż. Rolling Eyes

Wto 23 Wrz, 2008 23:53

Powrót do góry
Robert76
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 328
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:

Demokracja - śmiech pusty mnie ogarnia jak słyszę ten frazes. Nie było draństwa, którego by nie usprawiedliwiano demokracją, wolnością, prawami człowieka itp. pustymi sloganami... Może więc pośmiejemy się razem?


Mnie też jak widzę co niektórzy piszą! Znasz lepszy system od demokratycznego? Wolisz zniewolenie jednostki? Stwierdzasz, że demokracja usprawiedliwia draństwa? A jaki system ich nie usprawiedliwiał? Porównania Ci chyba zbędne? Bo o komunizmie i faszyzmie języka strzępić sobie nie zamierzam. Porównywanie tych systemów byłoby niepoważne i nie na miejscu. Co do Kozaków to nie będę Piotrka powielał bo napisał dokładnie to, co uważam!

Ad voce Renifera:
Piszesz, że przez dziesiątki lat Europa żerowała na koloniach budując swoją potęgę. Mam nadzieję, że wiesz o jakim okresie mówisz. A nie słyszałeś najpierw o dualiźmie gospodarczym? O wyborze drogi kształtowania swojej gospodarki przez poszczególne państwa?

Sro 24 Wrz, 2008 9:52

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Znasz lepszy system od demokratycznego?

A kto powiedział że zna? Chociaż z drugiej strony naszym bohaterem narodowym jest Piłsudzki więc...
Tylko czy to usprawiedliwia prowadzenie przez demokrację polityki imperialnej, ekspansji i agresji? Wielu narodom dobrze się żyje bez demokracji i wcale jej nie chcą, mają swój własny system który im się podoba.
Cytat:
Bo o komunizmie i faszyzmie języka strzępić sobie nie zamierzam.

O którym faszyzmie i którym komunizmie, bo jak wspomniałem już wyżej było kilka różnych jego form.
Cytat:
Piszesz, że przez dziesiątki lat Europa żerowała na koloniach budując swoją potęgę. Mam nadzieję, że wiesz o jakim okresie mówisz. A nie słyszałeś najpierw o dualiźmie gospodarczym? O wyborze drogi kształtowania swojej gospodarki przez poszczególne państwa?

A co to zmienia w kwestii żerowania?
Albo mam lepszy pomysł, gdzie w okresie o którym ty mówisz panowała demokracja?

Sro 24 Wrz, 2008 10:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny Strona 10 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.