| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Numer 15.

Aby IOH -owej tradycji stało się zadość musi paść to pytanie . Kiedy numer 15 ??? Co w nim będzie , jakie dodatki , kiedy planowane jest jego wydanie ?
Twisted Evil Niestety nie mogłem się oprzeć Wink

Sob 02 Sie, 2008 19:37

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kiedy numer 15 ???



Dobre!!!!! @seth naprawdę mnie rozbawiłeś!!!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Piwo

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sob 02 Sie, 2008 19:43

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A mnie nie. Niestety muszę powiedzieć, że gdyby nie tak długa praca nad numerem 14, to mielibyśmy już 15 w rękach. Teraz nam pozostanie czekać do wiosny następnego roku na nowy numer. Ale obym się mylił.

Nie 03 Sie, 2008 17:36

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

@seth - ciekawy byłem kto zaskoczy z tym wątkiem Mr. Green Dobrze, że już jest...i będzie trochę trwał
_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Pon 04 Sie, 2008 12:24

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

czarnobylski :

Cytat:
Dobrze, że już jest...i będzie trochę trwał



Laughing Musiał się pojawić bo jest to nasza :TRADYCJA Wink Laughing Kilku userów już się na ten temat bardzo cieszy Wink

Pon 04 Sie, 2008 20:24

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja też nowego wątku nie spodziewałem się tak szybko.
Aktualnego numeru (czternastego) jeszcze nie przeczytałem całego Laughing Laughing , zdając sobie sprawę, że spieszyć się nie ma co.

Chciałbym Wam zwrócić uwagę na jedną rzecz: przejrzyjcie numer 14 i sprawdźcie - ile tam jest reklam?
Jeżeli ktoś umie liczyć do trzech, bez problemu odpowie na to pytanie.

A moim (skromnym) zdaniem - jeżeli Redakcja wydaje pismo prawie w całości własnym nakładem - to trudno się dziwić, że są opóźnienia.

Dlatego też - przy 15-tce - więcej wyrozumiałości i cierpliwości.


Pozdrowienia!

Sro 06 Sie, 2008 13:58

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A ja się dziwię, że tak mało jest komentarzy na temat obecnego numeru. Panowie, do roboty! Wymagać każdy umie! Komentować, krytykować, chwalić!

Pon 11 Sie, 2008 15:38

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Komentować, krytykować, chwalić!



Jak sobie życzysz , na stronie a numerem 14 rzecz ta się dokonała Wink

Pon 11 Sie, 2008 21:07

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Są już choćby zarysy, jakie artykuły znajdą się w nowym numerze ?

Sro 13 Sie, 2008 8:00

Powrót do góry
diablox
Adjudant

Adjudant




Posty: 108
Skąd: Świętokrzyskie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

malyxxl napisał:
Są już choćby zarysy, jakie artykuły znajdą się w nowym numerze ?


No właśnie. Redakcja jakoś nie odpowiada, może nawet nie zabrała się do tego?

Pon 08 Wrz, 2008 19:50

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To tajne, ale podobno w najnowszym IOH mają być artykuły na temat historii, militariów i tajemnic. Ale to nic pewnego Rolling Eyes

Pon 08 Wrz, 2008 23:00

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zabrała się widziałem, poważnie.

Wto 09 Wrz, 2008 8:51

Powrót do góry
komandos
Kapral

Kapral




Posty: 51
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Czy wiadomo o czym ma być dołączona płyta z filmem?

Wto 09 Wrz, 2008 11:32

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
To tajne, ale podobno w najnowszym IOH mają być artykuły na temat historii, militariów i tajemnic. Ale to nic pewnego Rolling Eyes


Jak wszystko, czym kieruje szponek Uśmiech I dziwnie ten numer przypomina mi poprzedni, i jeszcze starszy, i jeszcze Laughing A tak poważnie, to chciałbym, aby gazeta w przyzwoitym terminie się ukazała, w równych odstępach czasowych, a nie jak dotychczas.

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 09 Wrz, 2008 20:32

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
To tajne, ale podobno w najnowszym IOH mają być artykuły na temat historii, militariów i tajemnic. Ale to nic pewnego Rolling Eyes

Tak? ja słyszałem że ma być coś o Luftwaffe i Waffen SS. Ciekawe że Kriegsmarine omijają Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 09 Wrz, 2008 22:02

Powrót do góry
diablox
Adjudant

Adjudant




Posty: 108
Skąd: Świętokrzyskie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No szkoda, mogli by jeszcze dać o Abwehrze albo Gestapo. Choć artykuł o Kriegsmarine mógłby być ciekawy.

Wto 09 Wrz, 2008 22:22

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A ja uważam. że może być wszystko, ale żeby było ciekawe Wink
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 10 Wrz, 2008 17:11

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A ja uważam, że do każdego numeru powinien być dołączony mundur SS-mana. No, w ostateczności może być miniaturka (taka dla Kena od Barbie - niektórym się przyda).
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 10 Wrz, 2008 20:39

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
A ja uważam, że do każdego numeru powinien być dołączony mundur SS-mana. No, w ostateczności może być miniaturka (taka dla Kena od Barbie - niektórym się przyda).


I wcale nie byłoby to propagowanie nazizmu Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Czw 11 Wrz, 2008 10:14

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ależ skądże. Po prostu trzeba być na czasie.
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 11 Wrz, 2008 20:11

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A może po wieżyczce strażniczej? Wersja do samodzielnego montażu.
A tak na poważnie, to byłbym w niebie, gdyby w IOH było więcej artykułów o poszukiwaniach, eksploracji czy archeologii Piwo

Czw 11 Wrz, 2008 20:27

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrze, o archeologii to sam bym chętnie poczytał (takie teksty dla laika jak ja - jakieś fascynujące odkrycia, albo o zwyczajnej żmudnej robocie, która wieńczona jest setkami małych rzeczy zalegających w muzeach). Niestety odwiedzenie strony ioh: http://www.ioh.pl/index.php (w kontekście aktualności) jasno i wyraźnie mówi jaka jest jedynie słuszna linia. Wystarczy spojrzeć na okładki (absolutnie nic nie ujmując Autorom).
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 11 Wrz, 2008 21:51

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Za tematykę archeologiczną również bym się nie pogniewał.I to właśnie o takiej żmudnej pracy, o przesiewaniu ziemi przez sita...Niekoniecznie o skarbach.
By pozostać wiernym swojej tematyce - chętnie poczytałbym o broni pancernej, nawet nie tyle o technikaliach (tym niech się już zajmują inne tytuły) ile o walkach, stronie doktrynalnej, historii jednostek.Ba - czy ktoś w Polsce opisał np. historię koszar 2. Batalionu Pancernego w Żurawicy? Lub obiektów obu baz polskich batalionów pociągów pancernych - w Jabłonnej i Niepołomicach?
A wszak to bardzo ciekawe karty w historii polskiej broni pancernej.Bardzo chętnie bym o tym przeczytał.
Tematyka militarna w periodyku historycznym jest nie do uniknięcia - więc nie narzekajcie na jej nadmiar.Ważne by materiały były interesujące i... dobrze napisane! (To jeden z najważniejszych zarzutów stawianych pismu przez moją piękniejszą połowę - cytuję: "Dlaczego to jest tak źle napisane, że po pół strony odechciewa mi się czytać?")
Pozdrowienia
Grendel

Czw 11 Wrz, 2008 23:50

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
i... dobrze napisane! (To jeden z najważniejszych zarzutów stawianych pismu przez moją piękniejszą połowę - cytuję: "Dlaczego to jest tak źle napisane, że po pół strony odechciewa mi się czytać?")

I tu jest pewien problem. Otóż pismo aspiruje do grona popularno-naukowego z naciskiem na naukowe (stąd rygor przypisów, literatury, recenzji itp). Ciężko by ktoś kto nie interesuje się historią wojskowości "połknął" artykuł dotykający zagadnień militranych. Już tłumaczę nieco dokładniej. IOH jest pismem przekrojowym więc siłą rzeczy teksty z poszczególnych dziedzin muszą być przyswajalne dla ogółu czytelników. Jak zatem to uczynić by tekst nie trącił poziomem wikipedyjnym (ot np. "Czarny dzień Royal Navy"). Potrzebne może być przydługawe wprowadzenie. Pół biedy gdy wprowadzenie jest wyjątkowe. Gorzej jeżeli są to informacje z pierwszego linka w Google. W pismach takich jak IOH autorzy z reguły stoją przed dylematem: jakość kontra przyswajalność. Wbrew pozorom, przy tych konkretnie uwarunkowaniach, cięzko pogodzić te dwie sprawy.
Nie twierdzę, że to się nie udaje (mnie osobiście urzekły artykuły o pieczęciach i monetach), ale to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pią 12 Wrz, 2008 1:11

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pogodzić fachowość z przyswajalnym tekstem nie jest trudno, gdy ma się lekkie pióro, na dowód czego posłużyć mogą artykuły prof. Nieuważnego. Druga sprawa, że skoro pismo jest przekrojowe to jego założeniem jest trafiać do jak najszerszego grona pasjonatów. Rozwiązanie jest więc proste - czytajmy to co nas interesuje.
_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Pią 12 Wrz, 2008 20:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.