| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nasze modele, nasze kolekcje ...

Zachęcam Szanownych Kolegów, aby przysyłali tu zdjęcia modeli z własnych zbiorów.
Pozwolę sobie zacząć fragmentem drobnicy w skali 1/76 z jednej z moich półek:



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Czw 02 Cze, 2005 9:27

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Fajne. kiedys mialem ochote pobawic sie w sklejanie ale jak zwykle czasu na wszystko co mile jest za malo.
Ale poogladalbym inne zdjecia modeli....

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 02 Cze, 2005 10:07

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mam tego trochę, więc na kolejne możesz liczyć (muszę chyba tylko poprawic rozdzielczość samych zdjęć, bo marnie wyszły). Nie chciałbym jednak zrobić sobie tu "prywatnej galerii", więc liczę, że inny Koledzy też coś podeślą!! Uśmiech
A póki co jeszcze kilka wozów w sakli 1/76



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Czw 02 Cze, 2005 10:17

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam,
Dziś dla odmiany zapraszam, na jedno z moich lotnisk.
Samoloty i śmigłowce współczesne skala 1/144, czyli garść maluchów:



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 06 Cze, 2005 9:12

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kącik modelarski jest martwy jak kawka! Crying or Very sad
Rozumiem, że jednak będzie to moja "prywatna galeria" - dobra jak chcecie Wink

Dziś dwa pływające japońce w skali 1/700.
Pozdrawiam
WERTTREW



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Czw 09 Cze, 2005 13:55

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dziś zapraszam na kilka maszynek latających w skali 1/72
WERTTREW



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 13 Cze, 2005 10:28

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Garść modeli - niemieckie projekty oraz samoloty experymentalne (skala 1/72):


WERTTREW



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/


Ostatnio zmieniony przez WERTTREW dnia Czw 23 Cze, 2005 15:29, w całości zmieniany 3 razy

Czw 23 Cze, 2005 14:11

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wrrrrr po raz n-ty proszę o nie umieszczanie zdjęć w ten sposób - dawajcie fotki w linkach, załącznikach bądź jakieś miniaturki, które po kliknięciu się powiększają Wink Ehh no ale co trzeba poprawić Twisted Evil

Czw 23 Cze, 2005 14:33

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
Wrrrrr po raz n-ty proszę o nie umieszczanie zdjęć w ten sposób - dawajcie fotki w linkach, załącznikach bądź jakieś miniaturki, które po kliknięciu się powiększają Wink Ehh no ale co trzeba poprawić Twisted Evil


Już się poprawiłem - więcej nie będę!
Ale przynajmniej okazało się, że ktoś zagląda do "kącika modelarskiego" Wink

WERTTREW

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Czw 23 Cze, 2005 15:31

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam całą modelarską brać!
Jestem modelarzem od ooo... albo i dłużej. Kleję kartonówki sprzętu pancernego i samolotów w skali 1:100 (takie małe zboczenie). Lubię tę skalę bo miniaturki ciekawie wyglądają i co jest również niebagatelne dla mnie, mieszkającego w małym mieszkanku, zajmują mało miejsca. Robię je na podstawie pomniejszonych wycinanek albo własnych opracowań korzystając z planów. Mając nadzieję, że kogoś zainteresuje to co robię chciałbym przyłączyć się do tego szacownego grona modelarzy.
Pozdrawiam wszystkich! Uśmiech

Wto 12 Lip, 2005 1:20

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witaj Krzychu na forum. Przygotuj modele to Ci je zfotografuje i wstawie na forum - ot taka mała galeryjka Twoich wynalazków Uśmiech
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Wto 12 Lip, 2005 1:25

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hehe chętnie zobacze Wink

Wto 12 Lip, 2005 1:43

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

krzychu74 napisał:
...
Jestem modelarzem od ooo... albo i dłużej. Kleję kartonówki sprzętu pancernego i samolotów w skali 1:100 (takie małe zboczenie)....


Witam Kolegę,
Cieszę sie, że wreszcie ktoś się tu pojawił oprócz mnie, bo jak widzisz dział modelarski to prawie kostnica - ZERO RUCHU! Moze coś sie zmieni. Dawaj te swoje modele, bom bardzo ich ciekaw! Brat jednej mojej "narzeczonej" robił od podstaw tego typu kartonowe modele, według własnych opracoawń. Nie pamiętam skali, ale pamiętam, że przecierałem oczy na jego twórczość!
Szacuneczek ... a w załączniku moje "najnowsze dziecko" jeszcze w drodze Wink



Opis załącznika:
To będzie lekko walnięty z kilku stron, wojskowy VW Afrika Korps ...

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 12 Lip, 2005 9:23

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
Dział modelarski to kostnica? No, może nie koniecznie, ale nawet w kostnicy może być wesoło Bardzo szczęśliwy . A teraz na poważnie (śmiertelnie): lada chwila Prezesszczepan ma mnie nawiedzić z cyfrówką i zrobić parę zdjątek. Dużo tej "drobnicy" nie mam, ot 13 sztuk czołgów i pojazdów bojowych oraz 5 samolotów (z czego 4 z okresu IWŚ). Teraz kończę Kubelwagena (zostało parę drobiazgów) i P-40 Kittyhawk. Pomalutku, powolutku kolekcja będzie rosła (mam nadzieję) :idea:.
Pozdrawiam serdecznie!
KRZYCHU74

Wto 12 Lip, 2005 12:14

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

krzychu74 napisał:
... ale nawet w kostnicy może być wesoło Bardzo szczęśliwy ... Pozdrawiam serdecznie!
KRZYCHU74


Nooo może, póki co usmiecham sie sam do siebie, jak głupi do sera !!!
Nie gadaj tylko dawajcie te zdjęcia! Twisted Evil
WERTTREW

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 12 Lip, 2005 15:03

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak się wkońcu dorobie cyfrówki to wstawie troche swoich fotek - lotnictwo 1:72 , panzerka i żołnierze 1:35
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 17 Lip, 2005 10:01

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam po długiej przerwie!

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zobaczyć moje modele zapraszam na forum www.konradus.com ,na której udało mi się zamieścić ich zdjęcia. Wybaczcie, że nie daję ich tutaj, ale chyba nie ma sensu dwa razy dawać tego samego. Jednak chętnie przeczytam Wasze opinie i uwagi o nich na forum OH. Jescze raz serdecznie zapraszam.
linki do wątków
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=77198&t=77198

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=77587&t=77587

Pozdrawiam wszystkich. Bardzo szczęśliwy
Krzychu74

Wto 26 Lip, 2005 23:23

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

krzychu74,
czy to żywiczne modele?
WERTTREW

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 01 Sie, 2005 10:47

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
WERTTREW: modele robię tylko i wyłącznie z kartonu. Jestem nieuleczalnym Laughing kartonowcem.

Pozdrawiam.

Pon 01 Sie, 2005 11:09

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

krzychu74 napisał:
Witam!
WERTTREW: modele robię tylko i wyłącznie z kartonu. Jestem nieuleczalnym Laughing kartonowcem.

Pozdrawiam.


Skoro tak to (pewnie tego nie widzisz, ale uwierz na słowo) zdjąłem czapkę z głowy i wykonałem niski ukłon!
Masz chłopie zdrowie - jestem poruszony!
Ile czasu zajmuje Ci wykonanie takiego czołgu, od opracowania do ostatniego maźnięcia farbą - oczywiście mniej więcej?
WERTTREW

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 01 Sie, 2005 14:50

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
Dziękuję za dobre słowo (aż mi głupio). Modele robię w różnym tempie, zależy od ilości czasu jaki im mogę poświęcić, chęci i możliwości (czasem zdarza się, że zabraknie dokumentacji do tego czy owego i model musi poczekać). Rekordzistą w szybkości klejenia jest Fiat 508 : osiem dni (nie licząc opracowania, które powtało znacznie wcześniej). Najdłużej robiłem Leoparda 2: prawie rok (nie znaczy to wcale, że siedziełem nad nim dzień w dzień. Leoś długo leżał zaczęty).
Podstawą do wykonania modeli są najczęściej pomniejszone i uzupełnione w detale wycinanki. Jeśli coś mi się spodoba, a nie zostało wydane wówczas opracowuję to z planów (np.: Fiat 508, Willys Jeep, T-60). Najbardziej nie lubię Evil or Very Mad końcowego okresu klejenia. Nie mogę się doczekać gdy model stanie na półce i powiększy kolekcję (a ja będę mógł wziąść się za następny Laughing ), a tu jeszcze mnóstwo detali do wykonania: lampy, narzędzia, inny osprzęt, brudzonko i ślady eksploatacji, itp..

Pozdrawiam.

Wto 02 Sie, 2005 18:38

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Masz, krzychu74, zdrowie! Na prawdę podziwiam konsekwencję i upór- fajnie, że Ci sie chce!
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Sro 03 Sie, 2005 12:37

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jeszcze raz wielkie dzięki za słowa uznania Bardzo szczęśliwy Robiąc w tej skali odpada mi problem blaszek, dużych kosztów itp. rzeczy związanych z modelami plastikowymi lub normalnymi kartonowymi, a poza tym jeszcze jedna zaleta to to, że można zmieścić dosyć sporą kolekcję pojazdów na jednej półce co przy metrażu mojego mieszkania jest istotną sprawą. Oczywiście robienie w tej skali w żaden sposób nie zwalnia mnie z robienia dokładnych (jak na ten rozmiar) modeli.
Tak nawiasem mówiąc to "zaraziłem" Laughing moją skalą jednego kolegę. M a już na swoim koncie Kubelwagena (całkiem nieżle mu wyszedł. Szczególnie malowanie. Ja ze swojego nie jestem zadowolony), a teraz klei Maultiera (podobno nawet robi makietę silnika). Jeszcze trochę i uczeń przegoni mistrza Uśmiech . I tak ma być.

Pozdrawiam.

Sro 03 Sie, 2005 23:10

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
Przesyłam zdjęcie nie skończonego jeszcze Kubelwagena.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Prezesaszczepana.


Pozdrawiam.

PS: fotka jest już trochę nieaktualna bo robiona kilka dni temu. Międzyczasie doszło parę drobiazgów oraz kierowca (plutonowy-Unteroffizier) i oficer (General Leutnant) Bardzo szczęśliwy



Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez Krzychu74 dnia Wto 09 Sie, 2005 19:17, w całości zmieniany 1 raz

Wto 09 Sie, 2005 14:05

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

krzychu74 napisał:
Witam!
Przesyłam zdjęcie nie skończonego jeszcze Kubelwagena.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Prezesaszczepana.


Pozdrawiam.

PS: fotka jest już trochę nieaktualna bo robiona kilka dni temu. Międzyczasie doszło parę drobiazgów oraz kierowca (plutonowy-Unteroffizier) i oficer (General Leutnant) Bardzo szczęśliwy


mikro skala modelu, ale z mikro zdjęciem to chyba przesadziłeś! Laughing Wink
Pozdrowienia
WERT

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 09 Sie, 2005 16:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.