| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Kmiecik
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 419
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Norwegia '2008

pojeździłem sobie po południowej części Norwegii, "przy okazji" niejako zaliczając parę zabytków militarnych. jako, że podróżowałem w towarzystwie czterech przemiłych Pań (w tym Koleżanki Małżonki) - większej ilości militariów pooglądać nie dałem rady, a i na te, które dałem - czas miałem ściśle limitowany. postarałem się jednak wykorzystać go najlepiej jak mogłem. zrobiłem więc kilka setek zdjęć - jeśli więc w tym, co pokażę, znajdziecie coś co chcielibyście zobaczyć z innej strony na przykład lub w zbliżeniu - dajcie znak/sygnał. pewnie mam stosowne zdjęcie na podorędziu Wink

w zasadzie nie bardzo wiem, gdzie to wrzucić. są tu bowiem zarówno fortyfikacje, jak i artyleria, okręty, jednostki pancerne i co się jeszcze da wymyślić - a rozbijanie tego na osobne tematy w stosownych działach IMHO mija się z celem. jeśli więc któryś z Moderatorów wymyśli na ten temat inne miejsce - proszę o przerzucenie.

na początek Bergen i takie sobie "muzeum pod chmurką". jeszcze przed chwilą głowę bym dał, że chodzi o miejscowość Knarvik na północ od Bergen - ale teraz już zgłupiałem. w każdym razie na pewno na północ, tuż pod (imponującym zresztą) południowym końcem mostu Nordhordland.

edit:
pojęcia nie mam, dlaczego zdjęcia wlazły w odwrotnej kolejności, niż były na podglądzie posta... czy to się da jakoś bezboleśnie zmienić?

edit2:
póki się nie uda poprawić kolejności - zdjęcia w tym poście lepiej oglądać "od dołu". wtedy wychodzi jakby logiczniej. kolejną paczkę wrzucę wieczorem, jeśli kogoś to interesuje?



Opis załącznika:
a na koniec deserek - stojący w Bergen okręt patrolowy (poprawcie, jeśli pochrzaniłem terminologię) klasy Nornen, noszący wdzięczne imię Tor.

Opis załącznika:
pod sam koniec ekspozycji jeszcze takie przemiłe pukawki.

Opis załącznika:
... kawałek artylerii z U-boota jak sądzę...

Opis załącznika:
... rozmontowana LeFH 18 - przy czym obie części robią wrażenie pochodzących z zupełnie różnych "bajek"

Opis załącznika:
... lekko zmasakrowany kadłub FT-17 wraz z wieżyczką...

Opis załącznika:
... chyba ze cztery - różnych kalibrów...

Opis załącznika:
... przecudny zestaw niemieckich reflektorów przeciwlotniczych...

Opis załącznika:
... podwozie Steyra RSO wraz z silnikiem i paroma ogniwami gąsienic...

Opis załącznika:
... sporo betonu...

Opis załącznika:
pierwsze wrażenie. jasnobladego pojęcia nie mam, co to za działo - ale stoją tu takie dwa, a i w innym takie spotkałem.

_________________
Śmierci nie znamy osobiście
Jak dotąd umierali inni...


Ostatnio zmieniony przez Piotr Kmiecik dnia Sro 30 Lip, 2008 15:11, w całości zmieniany 1 raz

Sro 30 Lip, 2008 1:17

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ten Nornen nie jest aby zrobiony u nas?? Znaczy w szczecińskiej Gryfii jak dobrze pamiętam??

Sro 30 Lip, 2008 13:36

Powrót do góry
Piotr Kmiecik
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 419
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no to jeszcze paczuszka z Bergen. jutro wstawię ciut inne miejsca jeszcze. (o ile kogoś oprócz Humana to interesuje - jemu akurat mogę to pokazać w domu przy piwku czy innym paliwie)


Opis załącznika:
działo z ostatniego zdjęcia poprzedniego postu z bliska. pojęcia nie mam, co to za bydlę - pomoże ktoś?

Opis załącznika:
jeszcze trochę betonu...

Opis załącznika:
... i jeszcze

Opis załącznika:
i kolejny reflektorek przeciwlotniczy. takie maluchy stoją tam ze trzy w różnych pozycjach i malowaniach.

Opis załącznika:
i kawałek tajemniczej armatki w całości pokazanej na drugim planie czwartego zdjęcia od dołu w poprzednim poście.

Opis załącznika:
a pod siatką maskującą - chyba ruska 37mm. ale niech to ktoś potwierdzi o ile da radę z tej fotki.

Opis załącznika:
i na koniec zdjęcie kadłubka FT-17

_________________
Śmierci nie znamy osobiście
Jak dotąd umierali inni...

Czw 31 Lip, 2008 0:09

Powrót do góry
Gogo
Marynarz

Marynarz




Posty: 8
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oto album z okolic Bodo w Norwegii.

Czołg2 https://photos.google.com/share/AF1QipM6WE4_1chqwfB5YaKlJkXVbj9jGHEgv-m_FYBrTTyIYt9Q9lHuaV1WSxQovDCc9Q?key=R0RzalpPVEpxcE8wb1J2YVBFWXR4Ri05T3hTRXNB

Nie 17 Lut, 2019 10:40

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2009
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za fotki.

Nie 17 Lut, 2019 17:47

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.