| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szlak Zamków Piastowskich

Nie wiem, czy na forum są miłośnicy długodystansowych wędrówek górskich, ale jeśli tak, serdecznie polecam im przejście Szlakiem Zamków Piastowskich (wyznakowany kolorem zielonym), prowadzącym z zamku Grodziec do zamku Grodno. Na tej trasie, liczącej 146 kilometrów, mają się znajdować ruiny 15 zamków i grodów piastowskich (ja się doliczyłem 12), m.in. wspomniane zamki Grodziec i Grodno, zamek we Wleniu, wieża rycerska w Siedlęcinie, zamek Bolczów, zamek Niesytno w Płoninie, zamki w Bolkowie i Świnach oraz największy zamek Dolnego Śląska czyli Książ. Nie przez wszystkie te obiekty szlak przechodzi bezpośrednio (np. Książ omija, idąc tzw. Wąwozem Książ czyli doliną Pełcznicy) i czasem trzeba się mocno za danym obiektem rozglądać (podczas przejścia szlakiem nie mogłem znaleźć np. w ogóle ruin zamku w Kłaczynie). Poza zamkami na trasie czeka wiele innych turystycznych atrakcji, jak choćby Jeziorko Daisy, wieża widokowa na Wzgórzu Krzywoustego w Jeleniej Górze, widokowe szczyty Krzyżnej Góry i Sokolika w Górach Sokolich i wiele innych. Wędrówkę uprzykrzają niestety długie asfaltowe odcinki, na których przydałyby się rolki lub rower, ale wszystko da się przejść Wink

Osoby zainteresowane przeczytaniem relacji z przejścia odsyłam na stronę
http://www.karkonosze.ws/szlakiem_zamkow_piastowskich_czesc_ii_artykul_685.html
Polecam także stronkę o szlaku http://zamki.piastowskie.ir.pl/

Sob 26 Lip, 2008 8:33

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.