| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pierwsze Sztuki walki pochodzą z Bałkanów

Od wielu już lat zajmuję się sztukami walki nie tylko jeśli chodzi o trening fizyczny czy techniczny ale tak że o ich historię i pochodzenie. Ale ta teoria
nawet mi wydała się z początku nieprawdopodobna. Według niej pierwsze sztuki walki nie narodziły się w Chinach czy Japonii ale na Bałkanach. Ponac
pierwsi mieszkańcy Bałkanów opracowali je dla lepszej skuteczności w walce w okresie natężonych najazdów ludów Indoeuropejskich. Później sztuki walki za pośrednictwem najemników dotarły do Anatolii a z tam tąd do Egiptu i Babilonii gdzie podobno wykorzystywane były w wojsku. Z Babilonii kolejno dostały się na Kaukaz i do Persji a z Persji do Indii. Z Indii znowu za pośrednictwem Bodhidarmy ( założyciela klasztoru Shaolin ) dostały się do Chin gdzie Persko-Irańskie sztuki walki urozmaicono i przekształcono w słynne Kung-Fu a to stało się podstawą do powstania innych wschodnich sztuk walki. Teoria ta nie jest w 100 % udowodniona ale są na nią liczne dowody jak np. źródła pisane ( Egipskie, Babilońskie, Asyryjskie, Perskie, Greckie, Anatolijskie ) oraz płaskorzeźby Egipskie przedstawiające walczących osobników przyjmujących dziwne postawy. Na Bałkanach i w Anatoli odkryto podobno przedmioty treningowe i miejsca które mogły służyc za szkoły walki co również uprawdopadabnia
tą teorię.

Czw 10 Lip, 2008 12:37

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co myślicie na ten temat ?

Czw 10 Lip, 2008 14:59

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzę że nie jesteście rozeznani w temacie Neutral

Pią 11 Lip, 2008 20:30

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ponac
pierwsi mieszkańcy Bałkanów opracowali je dla lepszej skuteczności w walce w okresie natężonych najazdów ludów Indoeuropejskich.



W sztukach walki może nie jesteśmy rozeznani , jednak jeżeli chodzi o Bałkany jako miejsce narodzin sztuk walki , co w.g Ciebie jest udowodnione w 100 % to tylko pusty śmiech mnie ogarnia . Może , jako ten oświecony , napiszesz jaki to lud był , czy jest , ojcem narodzin " sztuk walki " i jaki konkretnie był to styl. Aby nie było zbyt łatwo w jakim okresie " sztuki walki ' powstały ??? Z niecierpliwością czekam na Twoje wskazówki......................

Pią 11 Lip, 2008 21:03

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to napisałem że nie jest to udowodnione w 100 % i że to tylko domysły. Pierwszymi mieszkańcami Bałkanów były prawdopodobnie ludy Azjanickie a stosowane przez nich sztuki walki były prostymi odmianami walki bronią zwłaszcza sztyletami i krótkimi mieczami.

Pią 11 Lip, 2008 21:11

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ojcem narodzin


poza tym to jak można byc ojcem narodzin

Pią 11 Lip, 2008 21:13

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po pierwsze to napisałem że nie jest to udowodnione w 100 % i że to tylko domysły. Pierwszymi mieszkańcami Bałkanów były prawdopodobnie ludy Azjanicki



Rozumiem , 100% odpada , ok. Jednak ludy jakie zamieszkiwały bądź napływały na obszar Bałkanów są znane . Z drugiej strony nasuwa się pytanie czy przeceniane " walk w ręcz " nie jest błędem ??? Jeżeli chodzi o :


Cytat:
ale są na nią liczne dowody jak np. źródła pisane ( Egipskie, Babilońskie, Asyryjskie, Perskie, Greckie, Anatolijskie ) oraz płaskorzeźby Egipskie przedstawiające walczących osobników przyjmujących dziwne postawy.


... to mogę wyrazić jedynie zdziwienie nad interpretacją kanonu sztuki cytowanego wyżej okresu. Rozpiętość epok nader spora , punkty zbieżne , nikłe . Może coś więcej o "

Cytat:
Anatolijskie



Czy sztukę "Anatolijską " łączymy z Bizancjum czy może z Osmanami ???

Pią 11 Lip, 2008 21:18

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
poza tym to jak można byc ojcem narodzin



Eufemizm . Tylko czy naród bądź plemię może być matką ? Nie łap za słówka Nuad , nie to jest konfabulacją dziejów Europy , wg Twojej hipotezy.

Pią 11 Lip, 2008 21:21

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy sztukę "Anatolijską " łączymy z Bizancjum czy może z Osmanami ???


Chodziło mi raczej o Hetytów i ludy zamieszkujące Anatolię przed nimi.

Pią 11 Lip, 2008 21:24

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chodziło mi raczej o Hetytów i ludy zamieszkujące Anatolię przed nimi.



To wiele tłumaczy , jednak Bałkany jako miejsce narodzin " sztuk walki " są nieprawdopodobne . Przypomina to tezy Danikena , łatwe do podważenia , a jednak przyjmowane za prawdę . Widać ludziom się nie chce podnieść " czterech liter" i sprawdzić .

Pią 11 Lip, 2008 21:28

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś ale pod hasłem sztuki walki ujmuje się zarówno walkę wręcz jak i przy użyciu broni. Zresztą walka wręcz powstał po tym jak zwykłym ludziom zakazano noszenia i wytwarzania broni, wtedy musieli się nauczyc radzic bez niej.

Pią 11 Lip, 2008 21:30

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś ale pod hasłem sztuki walki ujmuje się zarówno walkę wręcz jak i przy użyciu broni.


W kontekście Twojej wypowiedzi :

Cytat:
) oraz płaskorzeźby Egipskie przedstawiające walczących osobników przyjmujących dziwne postawy.


...można wysnuć wniosek że chodzi o walkę wręcz , bez użycia broni .

Natomiast w świetle tytuły niniejszego postu :

Cytat:
Pierwsze Sztuki walki pochodzą z Bałkanów


Wydawać się może że chodzi o "sztuki walki " w obecnym rozumieniu tego słowa . Przecież Bałkany nie są miejscem początku naszej cywilizacji , stąd łączenie ich z początkiem czegokolwiek jest bardzo dyskusyjne .

Pią 11 Lip, 2008 21:35

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sztuki walki to ogólna nazwa niekonwencjonalnych systemów obrony i ataku;
tak więc sztuką walki można nazwac każdą technikę która umożliwia lepszą i skuteczniejsza walkę. Pod hasłem Bałkańskie sztuki walki nie miałem na myśli nie wiadomo jakiego "Mortal Combat" ale pierwsze na świecie systemy
uskuteczniania walki niekonwencjonalnymi rodzajami ciosów,bloków itp.

Pią 11 Lip, 2008 21:38

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
oraz płaskorzeźby Egipskie przedstawiające walczących osobników przyjmujących dziwne postawy.


To tylko jeden z przykładów; fakt mogłem bardziej sprecyzowac ale nie powiedziałem kategorycznie że chodzi tylko o walkę bez użycia broni

Pią 11 Lip, 2008 21:42

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale pierwsze na świecie systemy
uskuteczniania walki niekonwencjonalnymi rodzajami ciosów,bloków i



Nadal nie rozumiem dlaczego właśnie na Bałkanach widzisz miejsce powstania owych " sztuk" ??? Przecież pisałeś :

Cytat:
Ponac
pierwsi mieszkańcy Bałkanów opracowali je dla lepszej skutecznośc



Moje pytanie jest prostsze , jaki lud owe techniki stosował i jak w świetle historii świata, chociażby Chin , można obronić tą tezę w sposób logiczny .Jaki okres jest uważany za narodziny owego " stylu" i dlaczego jest on umiejscowiony w Europie ???

Pią 11 Lip, 2008 21:45

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Twórcami sztuk walki były nieznane z nazwy ludy Azjanickie (chyba nie muszę tłumaczyc co to za grupa ludów)
ok 8 000 - 10 000 lat p.n.e.

Sob 12 Lip, 2008 18:30

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Twórcami sztuk walki były nieznane z nazwy ludy Azjanickie (chyba nie muszę tłumaczyc co to za grupa ludów)
ok 8 000 - 10 000 lat p.n.e.



Zgodzę się z Tobą , a to znaczy że sztuki walki nie powstały na Bałkanach 8 -10 tys lat temu. Czego tłumaczyć już chyba nie muszę .

Sob 12 Lip, 2008 21:14

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Od wielu już lat zajmuję się sztukami walki nie tylko jeśli chodzi o trening fizyczny czy techniczny

z chęcią bym sprawdził co jesteś wart w praktyce bo w teorię żywcem zgapiłeś z sieci i nic poza tym,a że wiele w necie na ten temat nie ma to i za wiele nie napisałeś Exclamation
Cytat:

Twórcami sztuk walki były nieznane z nazwy ludy Azjanickie (chyba nie muszę tłumaczyc co to za grupa ludów)
ok 8 000 - 10 000 lat p.n.e.

tak z ciekawości jaki to lud według Ciebie mistrzu Mr. Green
pzdr

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Nie 13 Lip, 2008 9:29

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
z chęcią bym sprawdził co jesteś wart w praktyce


Oj nie chciałbyś ARTURIUS, no chyba że jesteś samobójcą.

Cytat:
Zgodzę się z Tobą , a to znaczy że sztuki walki nie powstały na Bałkanach 8 -10 tys lat temu. Czego tłumaczyć już
chyba nie muszę .


Ludy Azjanickie chodź ich nazwa kojarzy się z Azją w większości zamieszkiwały Europę i wywodziły się z nich takie Europejskie plemiona jak np. Iberowie i Pelazgini. Lud ten narodził się prawdopodobnie na kaukazie lub w Azji mniejszej. W okresie od 8 - 10 tyś lat p.n.e zamieszkiwali Bałkany (chodź wtedy już stopniowo wypierani byli przez Indoeuropejczyków) więc w
czym rzecz ?.

a poza tym 8 - 10 tyś lat temu to nie to samo co 8 - 10 tyś lat p.n.e; pomyśl dlaczego .

Nie 13 Lip, 2008 17:09

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oj nie chciałbyś ARTURIUS, no chyba że jesteś samobójcą.

jasne ze jestem...!
zazwyczaj"krowa co dużo ryczy mało mleka daje" po pierwsze nie znasz mnie i nie wiesz na co mnie stać a jeżeli z góry zakładasz że z Ciebie taki kozak i lepszych od Ciebie nie ma to wedle moich doświadczeń jesteś pierdoła i tyle....
a przy okazji na przełomie września i października odbędzie się na Śląsku gala KSW(jeżeli wiesz o czym piszę Mr. Green),zapraszam koleżka tam się tłucze a my będziemy mieli okazje spróbować na treningówce mistrzu
pzdr

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Nie 13 Lip, 2008 17:53

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jak ja na Śląsk dojadę miszczu ?. Nie przyszło ci do głowy że nie wszyscy mieszkają w tej części Polski co ty ?. Może ty do mnie do Krosna przyjedziesz ?. U nas co jakiś czas na hali Mosiru odbywają się zawody w karate. Co prawda to nie mój styl ale nim też nieźle walczę. A ty w jakiej sztuce walki się specjalizujesz cwaniaczku o ile jaką kolwiek umiesz ?. Laughing

Nie 13 Lip, 2008 18:15

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie mieszkam na Śląsku tylko nad morzem jak byś był bystrzejszy to byś widział w profilu to raz,a dwa nie jestem cwaniaczkiem tak jak ty!
a co do sztuki jak to ująłeś to w żadnej ulica mnie nauczyła życia i czasami pozginam się w BJJ...
a po trzecie ile ty masz lat,samochodu nie masz?a jak nie to w PKS i jedziesz mistrzu Mr. Green
a bym zapomniał ty nawet pisać nie umiesz "miszczu" Embarassed

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Nie 13 Lip, 2008 18:38

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam 16 lat i nie mam samochodu a Autobusem tak daleko nie będę jechał.
A poza tym słowo "miszczu" to rodzaj stylizacji a nie błąd.

Nie 13 Lip, 2008 20:20

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A poza tym słowo "miszczu" to rodzaj stylizacji a nie błąd.


to nie zły stylista z Ciebie Mr. Green
a ja mam 30 więc szkoda czasu na debatę z dzieckiem!
pzdr

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Nie 13 Lip, 2008 20:27

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak na pewno masz 46 lat. Po inteligencji powiedział bym że góra 10. Laughing

Nie 13 Lip, 2008 20:31

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.