| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

książki Piekałkiewicza

Co o nich sądzicie?

Wto 31 Maj, 2005 19:09

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przeglądałem/czytałem kalendarium I i II wojny światowej Piekałkiewicza i muszę przyznać, że w formie leksykonu wydarzeń-kalendarium jest świetne dość. Ciekawe opisy zdarzeń, fotki ciekawostki czyli właściwie to samo co było w wielu takich pubkikacjach ale z dodatkiem nowych faktów i inaczej "ubrane" moja ocena w skali 1-10 to z czystym sumieniem 7.
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Wto 31 Maj, 2005 20:54

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jeśli ktoś zna się na wszystkim to nie zna się na niczym...
facet nie napisałe jescze tylko książki o cyklistach, a te co są są dla amatorów bo niewielka ilość wiedzy powoduje że tego pana omija się z daleka

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 01 Cze, 2005 18:24

Powrót do góry
Landminer
Sierżant

Sierżant





Posty: 95
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się!
Mam większość książek Piekałkiewicza i jest to nieocenione źródło wiedzy. Z punktu widzenia tekstu są to poprostu suche fakty historyczne podane na tacy praktycznie bez komentarzy (co każdy historyk powinien przyswoić), za to materiał fotograficzny (niejednokrotnie po raz pierwszy wyciągniety z archiwów) jest przeogromny. Każdy historyk ma prawo pisać o wszystkim mając taki dostep do archiwów jak on - tylko tak można stworzyć naprawdę dobre książki nie popadające w jakąkolwiek tendencję i nie trącące stronniczością. Książki historyczne to nie święta biblia i każdy powinien sam oceniać historię. Ważne jest ile historycznych informacji się w nich przekazuje, a akurat książki Janusza Piekałkiewicza to przede wszystkim dokumenty zdjęciowe. Nienawidzę tzw książek historycznych w których suchy tekst poddawany jest dodatkowo "katowaniu" własnymi odczuciami i teoriami autora, a u Piekałkiewicza poprostu czytam fakty i oglądam zdjęcia oddające realia danej chwili.
Zresztą nie traktuję ich jako książki historyczne tylko przede wszystkim jako albumy wiedzy o tamtych dniach...

_________________
Grzegorz Franczyk "Landminer"

Czw 23 Cze, 2005 16:34

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

owszem, pod względem zdjęciowym są OK. Toteż jako albumy są niezłe. Ale komentarzem autora jest już sam dobór faktów, nie trzeba komentować...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 23 Cze, 2005 21:48

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mam kalendaria I i II wojny światowej. Pierwsza pozycja jest lepsza od drugiej, gdyż jest to temat średnio znany. Autor wyczerpuje tematy mało znane, np. wojna w koloniach etc. Plusem jest wielka ilość zdjęć.
Kalendarium II wojny wypada gorzej-znalazłem kilka nieścisłości, kilka kwestii jest pominiętych, ale opracowanie zawiera dużą ilość zdjęć.
Widziałem jeszcze książkę "Wojna kawalerii 1939-45" czy jakoś tak, zapowiadała się nieźle, ale odstraszyła mnie jej dość wysoka cena (50 złotych)

Nie 15 Sty, 2006 17:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.