| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jaka jest Twoja definicja "ciekawy"? Takich bzdur dawno nie słyszałem, począwszy od błędów logicznych, np. "samolot UFO".
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 04 Sty, 2011 22:04

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do najnowszego numer , jest tam zagadka wyjaśniona. numer na rynku chyba 12 lutego.

Sro 19 Sty, 2011 23:57

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No no, ciekawe...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 20 Sty, 2011 0:17

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o moje wcześniejsze wypowiedzi to nadal uważam że zdarzenia na Antarktydzie są powiązane z projektami Vril, Haunebu, Die Glocke oraz projektam Avro i Silver Bug. Te pierwsze uważane są za mity bo naziści oczywiście nie mieli na ich rozwój/rozbudowę funduszy. Potem dziwnym zbiegiem okoliczności jankeskie programy podboju kosmosu prowadzą naziści sprowadzeni do USA dzięki Operacji Paperclip co jest faktem nie teorią spiskową. Cały rozwój programu podboju kosmosu zawdzięczają/zawdzięczamy ex-nazistom co też jest faktem i historią za jednym zamachem. To co widzimy dziś to efekt ich pracy nie wiemy czy widzimy cały owoc ich pracy a ile projektów nad którymi pracowali nadal są kontynuowane i nie dowiemy się tak jak w przypadku projektu silverbug utajnionego w 1955 odtajnionego pewnie częściowo w 1995. The Report on Project Silver Bug, written in 1955 by the Air Technical Intelligence Center and Wright Air Development Center zakładał budowę pojazdu który mógł być trzymany w podziemnych bazach aby uniknąć zniszczenia przez zbombardowanie i wznosić się wertykalnie odtajniony został w latach '90(25 marca 1995).
http://www.boomslanger.com/images/silverbug.pdf
Może i piszę bzdury hmm ale nie dam się zniechęcić. W latach 60 gdybym powiedział że w latach 80-90 ludzie będą się porozumiewać za pomocą urządzeń takich jak posiadają Kirk i Spock a zlokalizowanie osoby przebywającej na danej planecie z doskonałą precyzją będzie możliwe za pomocą urządzenia zwanego GPS będzie możliwe za kilkaset dolców też by powiedziano że mówię bzdury ale kto mi to powie teraz ?
Któren lotnik w latach 20 czy 30 by mi uwierzył gdybym powiedział że w latach 40 stych niemieckie samoloty bez śmigieł będą latać 872 km/h na pułapie 6000 m ? Powiedział by mi żebym się puknął w czółko z pewnością wiedząc o tym fakcie nic bym sobie z tego nie robił.
Ile dekad trwał rozwój lotnictwa ? Ile modeli utworzono od lotu braci Wright ? Ile modeli samolotów projektowano i ile barier technologicznych przekroczono ?
Prawda jest taka że taka technologia trzymana jest pod kluczem przez wojskowe agencje, mówimy też o obcych cywilizacjach, tajnych projektach, mitach itd itp ale prawdę poznają potomni a technologia trzymana w tajemnicy dłuugo nie ujrzy kryminalnych rączek cywili.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Czw 20 Sty, 2011 18:35

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pozostaje jednak proste pytanie - po co mieliby budować one pojazdy - koszty ogromne a wynik niepewny - jeszcze gorzej niż w wypadku V-2 - może i technologicznego majstersztyku ale modelowego wręcz przykładu głupoty i braku strategicznego myślenia w warunkach wojny totalnej...
Dla zainteresowanych polecam - Gary Hyland Zaginione Tajemnice Technologii III Rzeszy...

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 20 Sty, 2011 19:28

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dlaczego hmmm....
Tak dla porównania
http://www.youtube.com/watch?v=GjXr5w3M4mc&feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=JBnBSJ9bz3A&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=d-yYHdlkn2o
Dla rozwoju. Kto w III Rzeszy w początkach wojny myślał że przegrają wojnę ? Projekty były w powijakach z biegiem wydarzeń wojny Niemcy przegrywali bitwa po bitwie i potrzebowali funduszy na produkcję sprawdzonej broni i mieli coraz mniej czasu i możliwości na testowanie nowej. Po klęsce Reichu projekty, prototypy przejęte zostały przez różne strony, całe grupy naukowców wywożono do USA a co dalej było to już tajemnica. Wiemy że byli naziści pracowali nad programami kosmicznymi USA ale czy tylko nad poszczególnymi programami ?
Jak mówisz nieskuteczny V-2. Dla mnie baardzo skuteczny. Dlaczego ?
Kto posiadał takie ustrojstwo ? Nikt. Kto go zaprojektował ? Niemcy, dyrektorem technicznym kierującym pracami badawczymi był Wernher von Braun. Człowiek który stworzył amerykański program kosmiczny. Od V-2 do Saturn 5. V-2 to był dopiero początek. Na rozwój trzeba mieć duużo forsy i trzymać technologię pod kluczem.
Moi drodzy do dziś nie jesteśmy w stanie powtórzyć tego czego dokonali starożytni Egipcjanie budując piramidy z całymi dźwigami piłami diamentowymi szlifierkami i laserami. Dlaczego ? Bo wiedzę tzrymali w tajemnicy a ci którzy ją poznali zabierali ją ze sobą na drugi świat.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Czw 20 Sty, 2011 21:14

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Chyba nie dośc jasno się wyraziłem - owszem V-2 wyprzedzał swoją epokę o co najmniej 10-20 lat... tylko co z tego, kiedy koszty jego produkcji wyrażone kwotowo + absorpcja deficytowych surowców + obiciążenie linii produkcyjnych i siły roboczej wychodziło irracjonalnie drogo w porównaniu z V-1 - bezsensownie blokując produkcję bardziej potrzebnej broni. W warunkach wojny totalnej było samobójcze marnotrawstwo i nie rekompensuje tego niesamowity postęp techniczny jaki dzięki temu nastąpił...
Wskazaną powyżej książkę poleciłem z jednego powodu - ciekawie omawia historię "medialną" doniesien o spodkach i taqkże ciekawie pokazuje jak musiałaby się skończyć - nawet przy jakimś megatajnym planie tranferu spodków na Antarktydę jego dalsza tam - nawet dłubana ;) produkcja - po prostu z braku ludzi i zasobów...(bajfajniejsza jest też symulacja ilu adolfów przy braku wyrafinowanej techniki musiałoby tam te spodki strugać chyba z lodu...:)
Tak swoją droga nikogo nie zastanawia fakt, jakim cudem udało się Amerykanom tak w całkowitej tajmnicy utrzymać fakt tych zażartych walk w Arktyce przy zangażowaniu tylu ludzi? Moze wstrzyknięto im serum zapomnienia, wszystkich rozstrzelano lub sam nie wiem co jeszcze...

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 20 Sty, 2011 21:19

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Adolfy nie musiały tam nic dłubać. Pojazd o tak zaawansowanej technologii nie wymagał lądowiska i technologicznie zaawansowanej bazy bo jej ulokowanie z jednej strony jest bardzo dobre z drugiej strony beznadziejne, bardziej optymalnym miejscem by była Ameryka Płd. Co do zażartych walk to te walki nie musiały być zażarte wyobraź sobie tych biedaków na widok jednej takiej maszyny piloci strzelcy i cała reszta sr*ją ze strachu a ich system wartości ulega załamaniu sam efekt psychologiczny miażdży więcej niż połowę wyprawy.
Cytat:
Moze wstrzyknięto im serum zapomnienia, wszystkich rozstrzelano lub sam nie wiem co jeszcze...

Masz 15 letnią córeczkę piśniesz słówko i trafi do domu publicznego a z Ciebie zrobimy warzywo i umieścimy w wojskowym wariatkowie albo upozorujemy wypadek. Nikt nie powie nie na takie argumenty.
Pomyśl ile osób pracowało nad budową bomby atomowej czy programami kosmicznymi i musieli zachować milczenie nic im nie wstrzykiwano i nikogo nie rozstrzelano. No chyba że ktoś zasłużył.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Czw 20 Sty, 2011 22:01

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tylko powiedz mi Saddamie w jaki sposób można zbudować pojazd reprezentujący zaawansowaną technologię bez czysto materialnego dostępu do tejże zaawansowanej technologii (RPL także miała swego czasu plany F-15 i co z tego?)? Jak w siła rzeczy prymitywnych warunkach arktycznych poradzono by sobie z zagadnieniem linii produkcyjnej, meganowatorskimi częściami zamiennymi czy pozyskaniem jakie by nie było paliwa? Co motywowałoby adolfów i to dobrze wykrztałconych do siedzenia w jaskiniach choćby rok po przegranej wojnie...jaki byłby możliwy cel w wymiarze strategicznym? I tak z zakresu logistyki - ile spodków tacy emigranci byliby w stanie wystawić do walki i utrzymać w stanie zdolności bojowej zdani wyłącznie na sibie? Wszystko to się trochę nie trzyma kupy bo gdyby nawet jakimś cudem nawet 100 u-botów regularnie podczas wojny zwoziłoby "zabawki" -abstrachując od sensu takiego rozwiązania to i tak spora ich częśc po wojnie bez dostaw stałaby się bezużyteczna...taki już to urok zaawansowanej technologii dowolnych czasów i epok :wink:
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 20 Sty, 2011 23:03

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

saddam44 napisał:
Może i piszę bzdury hmm ale nie dam się zniechęcić. W latach 60 gdybym powiedział że w latach 80-90 ludzie będą się porozumiewać za pomocą urządzeń takich jak posiadają Kirk i Spock a zlokalizowanie osoby przebywającej na danej planecie z doskonałą precyzją będzie możliwe za pomocą urządzenia zwanego GPS będzie możliwe za kilkaset dolców też by powiedziano że mówię bzdury ale kto mi to powie teraz ?
Któren lotnik w latach 20 czy 30 by mi uwierzył gdybym powiedział że w latach 40 stych niemieckie samoloty bez śmigieł będą latać 872 km/h na pułapie 6000 m ? Powiedział by mi żebym się puknął w czółko z pewnością wiedząc o tym fakcie nic bym sobie z tego nie robił.
Ile dekad trwał rozwój lotnictwa ? Ile modeli utworzono od lotu braci Wright ? Ile modeli samolotów projektowano i ile barier technologicznych przekroczono ?
Prawda jest taka że taka technologia trzymana jest pod kluczem przez wojskowe agencje, mówimy też o obcych cywilizacjach, tajnych projektach, mitach itd itp ale prawdę poznają potomni a technologia trzymana w tajemnicy dłuugo nie ujrzy kryminalnych rączek cywili.

W tym problem - mylisz zupełnie dwa nieprzystające do siebie systemy.
Ja nie zarzucam, że Niemcy nie prowadzili badań nad latającymi dyskami, cudownymi broniami, czy nawet że podjęli próbę lądowania na Księżycu. Tak jak nie wyśmiewam futurologów, twierdzących że za 100 lat będą komercyjne wycieczki na Marsa, albo program tv nadawany bezpośrednio do kory mózgowej.
Ja zarzucam zwykłe rzeczowe błędy w przytaczanych przez Ciebie tekstach. Czepiasz się "Highjumpa" nie mając NAUKOWYCH podstaw do tego, np. równie dobrze mógłbyś twierdzić że II wojna była wojną atomową ale zostało to zatuszowane, i niestety jedno z pól maskujących nawaliło niedaleko miasta Prypeć na Ukrainie wiec trzeba było coś wymyślić...
Gdy zacząłeś temat Human próbował wyciągnąć konkrety - Ty odpisywałeś samymi bzdurami - ja sobie zadałem trud i przejrzałem wszystkie linki do podanych tekstów: w każdym są błędy rzeczowe - nie czepiam się hipotez wysnuwanych przez autorów, czepiam się zwykłej nieprawdy która jest przez nich podawana. A ty bez krytyki przyjąłeś to za prawdę.
Ustosunkuj się może do mojego posta z 4 stycznia?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 20 Sty, 2011 23:35

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Co do liczb masz rację może przez dłuższy czas upierałem się i byłem w błędzie. Co do moich wcześniejszych postów to wszedłem w konflikt z jednym z użytkowników tylko dlatego że upierał się że istnienie takiej technologii było niemożliwe. Może i miał rację wskazując na to że podawane liczby okrętów czy samolotów zawierają błędy. Dla mnie nie oznacza to jednak że tam się nic nie musiało wydarzyć. Zapewne oglądałeś dokument "Defilada Zwycięzców" jeśli nie to polecam. Większość Rosjan nawet weterani z 17 września odpowiedzą że nigdy nie było agresji ZSRR na IIRP a wojnę rozpętał sam Hitler a ziemie które zajmowano od 17 września zawsze należały do ZSRR. To jest moc propagandy działań państwa policyjnego na obywateli. Jeśli Sowieci potrafili zatuszować 17 września 1939 to pomyśl jak łatwe jest zatuszowanie jednego incydentu na pustkowiu gdzie znajdują się tylko żołnierze danego państwa. Nie upieram się że informacje zawarte w linkach w 100% są dokładne i zawierają w 100% wiarygodne informacje (bo większość linków miała bajkową otoczkę a niektóre były nawet zabawne podawałem je też z wielu powodów, też aby nieco nagłośnić temat wszyscy znają Roswell i Bluebook, Paperclip większość społeczeństwa nie wie że to dzięki nazistom człowiek wylądował na księżycu na miłość Boską to woła o pomstę do nieba był to fakt ukrywany przez USA do lat '70 i nadal ludzie pojęcia o tym nie mają ile takich tajemnic się jeszcze ukrywa?) ja będę się wykłócał nawet o ten 1 % prawdy. Sam widzisz śledząc różne teorie spiskowe że jest tego mnogo same obiekty ich kształt od zarania dziejów utrwalany jest w sztuce, od lat '40 nasiliły się obserwacje pojazdów o zaawansowanej technologii i nie upieram się że są to naziści stacjonujący w tajnej bazie czy szaraczki na Księżycu jestem od tego daleki mnie interesuje co to jest za technologia i jakie jest jej źródło pochodzenia. Zauważ że zjawisko nasiliło się po wojnie a na istnienie takiej technologii wskazują tajne projekty które faktycznie istniały i istnieją nadal część prac nad nimi prowadzonych odtajniono część nie z wiadomych powodów. Patrząc wstecz masz rację mogłem być nawet na 99% w błędzie ale 99% to nie 100 zawsze jest ten 1 % który może być ukrytą prawdą. Może jestem uparty i nieco chory na tym punkcie moim skromnym szalonym zdaniem taka technologia istnieje i jestem tego pewnien w 100% do jakiego rządu należy nie mam pojęcia kto ją skonstruował nie mam pojęcia jaki ma napęd nie mam pojęcia. Do tego trzeba niestety dążyć.
Odtajniony w 1955 raport z 1955 roku wskazuje na to że wojsko było zainteresowane projektem takiego pojazdu i nie mam tu na myśli ten pierwszy komiczny projekt Avro.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Pią 21 Sty, 2011 11:09

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Saddamie - istnieja całe tomy niesprzedawalnych u nas książek na temat technologii, którymi było lub jest zainteresowane wojsko ot np. "technologia zwalczania rakiet V-1 za pomocą baniek mydlanych" - to nie jest nawet poszlaka czegokolwiek...
Wracając zas na chwilę do niemieckich koncepcji "cudownej broni" to raczej chodziło o coś bardziej konwencjonalnego niż anihilacje, lasery i działa protonowe - zapominamy, że taką "cudowną bronią" swoich czasów był kiedyś raczej konwencjionalny Maxim - a zmienił wszystko...

Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pią 21 Sty, 2011 12:14

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nadal rozumujemy różnymi kategoriami. Linki dzięki którym zainteresowałeś się "Highjumpem" nie zawierają faktów tylko bajki. Jak podsunę Ci link informujący o tym że wojny secesyjnej nie było (spisek mający na celu pokazanie Europie że USA nie są wcale takie silne i jednolite bo ta szykowała się do ataku na USA, oprócz rzekomej wojny secesyjnej amerykanom udało się też skłócić dwie potęgi, które zapewne byłyby trzonem ekspedycji do Ameryki - czyli Prusy i Austrię /w efekcie doszło do wojny/) to też uwierzysz? W płaska Ziemię? W lotnisko obcych na ciemnej stronie Księżyca? W becikowe?
Jak na płocie zobaczysz napis "dupa" to pogłaszczesz?
Chłopie - trochę krytycyzmu, jest taka sentencja "Qui custodiet ipsos custodes" - przetrawersuj sobie to na "Kto oszukuje oszukujących"

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 21 Sty, 2011 23:48

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W płaska Ziemię?

Kiedyś był cały "cywilizowany świat" przekonany że Ziemia jest płaska i krąży wokół Słońca. Dopiero po tym jak kilku ludzi udowodniło że jest inaczej reszta przekonała się o swoim błędzie po drodze kilku spalono na stosie ale nie w tym rzecz. Pewnie rozumujemy innymi kategoriami
Cytat:
W lotnisko obcych na ciemnej stronie Księżyca?

Werner von Braun powiedział
Cytat:
"Kontakt z obcą cywilizacją jest nieunikniony".

Nie mam pojecia czy jest czy nie jest ale jesteśmy żywym dowodem na to że życie na planetach istnieje w różnych formach czego dowiódł już odłamek z Marsa więc nie wiem jak można powiedzieć że coś nie istnieje mając dowód w ręce. Rozumiem i przyjmuję złośliwości i krytykę dzięki temu wiem co czuli ludzie tacy jak Kopernik czy Galileusz ale powiem że szybciej uwierzę w zaawansowaną technologię niż w elfy, wróżki czy trolle.
Cytat:
"Kto oszukuje oszukujących"

Zawsze ktoś się znajdzie.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Sob 22 Sty, 2011 15:22

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Saddamie wystarczy, że prześledzisz historię wdrażania w okresie powojennym dowolnej nowatorskiej technologii aby zrozumieć, że na samodzielne budowania w okresie powojennym latającyh spodków w tajnych bazach na Antartydzie choćby nie wiem jak zmotywowane adolfy nie miały za bardzo jak tego dokonać... No chyba, że był to jakiś trust mozgów o własciwościach dream teamu :wink:
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sob 22 Sty, 2011 17:21

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Saddamie wystarczy, że prześledzisz historię wdrażania w okresie powojennym dowolnej nowatorskiej technologii aby zrozumieć, że na samodzielne budowania w okresie powojennym latającyh spodków w tajnych bazach na Antartydzie choćby nie wiem jak zmotywowane adolfy nie miały za bardzo jak tego dokonać... No chyba, że był to jakiś trust mozgów o własciwościach dream teamu Wink

???

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Sob 22 Sty, 2011 18:15

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

saddam44 napisał:
Cytat:
W płaska Ziemię?

Kiedyś był cały "cywilizowany świat" przekonany że Ziemia jest płaska i krąży wokół Słońca. Dopiero po tym jak kilku ludzi udowodniło że jest inaczej reszta przekonała się o swoim błędzie po drodze kilku spalono na stosie ale nie w tym rzecz. Pewnie rozumujemy innymi kategoriami
Cytat:
W lotnisko obcych na ciemnej stronie Księżyca?

Werner von Braun powiedział
Cytat:
"Kontakt z obcą cywilizacją jest nieunikniony".

Nie mam pojecia czy jest czy nie jest ale jesteśmy żywym dowodem na to że życie na planetach istnieje w różnych formach czego dowiódł już odłamek z Marsa więc nie wiem jak można powiedzieć że coś nie istnieje mając dowód w ręce. Rozumiem i przyjmuję złośliwości i krytykę dzięki temu wiem co czuli ludzie tacy jak Kopernik czy Galileusz ale powiem że szybciej uwierzę w zaawansowaną technologię niż w elfy, wróżki czy trolle.
Cytat:
"Kto oszukuje oszukujących"

Zawsze ktoś się znajdzie.

Nadal mylisz podstawowe sprawy. Nie chcesz zauważyć jakie jest sedno moich zarzutów: Ja nie neguję nowoczesnych technologii, nawet nieznanych szerzej. Nie neguję że ktoś to udowodni tak by cały świat uwierzył. Ja się czepiam konkretnie "Operacji Highjump" bo tego dotyczy niniejszy temat. I porównanie do Kopernika raczej powinno mnie dotyczyć (i wcześniej Humana) - to my staramy się pokazać że FAKTY są przeciwko Twoim bajkom. W przypadku Galileusza było chyba odwrotnie?

PS Co ma z Highjumpem kontakt z obcą cywilizacją? Jakim autorytetem jest von Braun w tych sprawach? Ja wiem że na stronach które zwykłeś czytać, nazwiska takie jak Clarke, Sagan czy Hawking nie występują - ale wystarczyło ich przywołać by podnieść "ważkość" argumentu. Słusznego akurat w moim mniemaniu.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 22 Sty, 2011 23:02

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sagan

Co do Sagan'a to znany mi jest jego "Zestaw do wykrywania bzdur" który neguje roszczenia Szabo, Robert'a, Stevens'a, Farrell, Bernhart'a, Friedrich'a, Mattern'a. Jak to się często mówi brak dowodów nie jest dowodem ich braku. Tak stosując zestaw możemy podawać dane z roszczeń w/w które faktycznie mogą zawierać błędy, niekoniecznie zdarzenia mogły przebiegać tak jak opisują to w swoich książkach a wtedy zestaw nie spełnia swojej funkcji.
Cytat:
Co ma z Highjumpem kontakt z obcą cywilizacją?

Podałem dla przykładu. Niektóre rzeczy mogą wykraczać poza nasze granice rozumowania.
Cytat:
Jakim autorytetem jest von Braun w tych sprawach?

???
Ijon. Człowiek który urzecziwistnił fikcję naukową nie jest autorytetem może w sprawie OH. Jest żywym dowodem na to że coś co jest dla nas bajką może być daleką prawdą. Kilkadziesiąt lat wstecz podróż na księżyc czy budowa łodzi podwodnych była bajeczką opisaną w książkach sci-fi Juliusza Werna aż ktoś udowodnił inaczej. I tak to niestety na barkach ludzi zgłaszających roszczenia spoczywa wysiłek dążenia do odkrycia czy też udowodnienia że bajki są rzeczywistością i jest to baaardzo trudne do udowodnienia gdyż sami autorzy mogli być na celu agencji różnych państw i mogli być wprowadzeni w błąd jak np. Robert.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Nie 23 Sty, 2011 12:15

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak używając przykładu von Brauna to może warto zwrócić uwagę na środki i warunki jakie miał do dyspozycji realizując swoje pomysły...
Z latającymi spodkami pod tym względem w samych Niemczech było gorzej niż biednie a tu nagle miałaby ruszyć ich produkacja gdzieś w głuchej arktycznej dziczy :lol:
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Nie 23 Sty, 2011 12:44

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie jest nic powiedziane o tym że coś ruszyło tylko że mógł istnieć nawet jeden prototyp. Reszta może być dla mnie fikcją biorąc pod uwagę odtajniane dokumenty poszczególnych państw i co śmieszne tak odtajnione że cenzura w nich praktycznie uniemożliwia ich badanie i powoływanie się na autorytety w tej dziedzinie bo ich nazwiska wymazał na trwałe cenzura, pokazuje nam że istnienie takiego obiektu w tamtych latach było możliwe(patrz: Project Silver Bug).
_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Nie 23 Sty, 2011 12:53

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To przepraszam ale z czym walczyła US Navy i kto i czym przeprowadził serie zmasowanych "nalotów" na USA? Chodziło o pojedyńczy egzemplarz jakiegoś "rydwanu ognia"?
Wybacz Saddamie ale "wykasowanie" z polskiej historii XIX wieku a szczegolnie jego ostatnich dwóch dekad pozbawiło nas bardzo urokliwej epoki gdzie rózni "kreatorzy" dla pozyskania czytelnika wymaślali historie tak nieprawdopodobne, że trudno w to uwierzyć... Tysiące ludzi w nie wierzyło - co więcej podejmowało na ich podstawie poważne decyzje życiowe z samobójstwami włącznie... Budowanie podziemnych kapsuł w których można przetrwać inwazję, sprzedaż tlenu w butlach czy panika przed inwazją "obcych" w Paryżu, owocująca największym w historii oblężeniem kościołów to tylko próbka...
Mając świadomośc jak kreatywna jest wyobraźnia dziennikarzy - którzy w szeregu głośnych procesów wprost musieli przyznać, że bajki wymyślali - radzę z DUŻYM dystatnsem podchodzić do wszelkiej maści rewelacji...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Nie 23 Sty, 2011 13:00

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
To przepraszam ale z czym walczyła US Navy i kto i czym przeprowadził serie zmasowanych "nalotów" na USA? Chodziło o pojedyńczy egzemplarz jakiegoś "rydwanu ognia"?
Wybacz Saddamie ale "wykasowanie" z polskiej historii XIX wieku a szczegolnie jego ostatnich dwóch dekad pozbawiło nas bardzo urokliwej epoki gdzie rózni "kreatorzy" dla pozyskania czytelnika wymaślali historie tak nieprawdopodobne, że trudno w to uwierzyć... Tysiące ludzi w nie wierzyło - co więcej podejmowało na ich podstawie poważne decyzje życiowe z samobójstwami włącznie... Budowanie podziemnych kapsuł w których można przetrwać inwazję, sprzedaż tlenu w butlach czy panika przed inwazją "obcych" w Paryżu, owocująca największym w historii oblężeniem kościołów to tylko próbka...
Mając świadomośc jak kreatywna jest wyobraźnia dziennikarzy - którzy w szeregu głośnych procesów wprost musieli przyznać, że bajki wymyślali - radzę z DUŻYM dystatnsem podchodzić do wszelkiej maści rewelacji...
Pozdrawiam

???

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Nie 23 Sty, 2011 13:02

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

OK Saddamie - widzę, ze patrzymy na temat z dwóch różnych planet...
Pozdrawiam :beer:

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Nie 23 Sty, 2011 13:24

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

saddam44 napisał:

Cytat:
Jakim autorytetem jest von Braun w tych sprawach?

???
Ijon. Człowiek który urzecziwistnił fikcję naukową nie jest autorytetem może w sprawie OH. Jest żywym dowodem na to że coś co jest dla nas bajką może być daleką prawdą. Kilkadziesiąt lat wstecz podróż na księżyc czy budowa łodzi podwodnych była bajeczką opisaną w książkach sci-fi Juliusza Werna aż ktoś udowodnił inaczej. I tak to niestety na barkach ludzi zgłaszających roszczenia spoczywa wysiłek dążenia do odkrycia czy też udowodnienia że bajki są rzeczywistością i jest to baaardzo trudne do udowodnienia gdyż sami autorzy mogli być na celu agencji różnych państw i mogli być wprowadzeni w błąd jak np. Robert.

I co z tego? ROZMAWIAMY O OH - potrafisz to zrozumieć? Sam zacząłeś temat zresztą, więc zostaw możliwości urzeczywistniania marzeń do cholery - a pisz o OH.
Dlaczego uważasz że OH była operacją przeciwko tajnym bazom na Antarktydzie a nie ćwiczeniami wojskowo-geograficznymi? Jakie masz przesłanki by podejrzewać akurat OH anie inne operacje antarktyczne?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 23 Sty, 2011 13:32

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
saddam44 napisał:

Cytat:
Jakim autorytetem jest von Braun w tych sprawach?

???
Ijon. Człowiek który urzecziwistnił fikcję naukową nie jest autorytetem może w sprawie OH. Jest żywym dowodem na to że coś co jest dla nas bajką może być daleką prawdą. Kilkadziesiąt lat wstecz podróż na księżyc czy budowa łodzi podwodnych była bajeczką opisaną w książkach sci-fi Juliusza Werna aż ktoś udowodnił inaczej. I tak to niestety na barkach ludzi zgłaszających roszczenia spoczywa wysiłek dążenia do odkrycia czy też udowodnienia że bajki są rzeczywistością i jest to baaardzo trudne do udowodnienia gdyż sami autorzy mogli być na celu agencji różnych państw i mogli być wprowadzeni w błąd jak np. Robert.

I co z tego? ROZMAWIAMY O OH - potrafisz to zrozumieć? Sam zacząłeś temat zresztą, więc zostaw możliwości urzeczywistniania marzeń do cholery - a pisz o OH.
Dlaczego uważasz że OH była operacją przeciwko tajnym bazom na Antarktydzie a nie ćwiczeniami wojskowo-geograficznymi? Jakie masz przesłanki by podejrzewać akurat OH anie inne operacje antarktyczne?

1. Zainteresowanie III Rzeszy tym obszarem.
Goering wysyła samoloty na Antarktykę ,aby przejmowały ląd dla III Rzeszy.
2. Byrd po zakończeniu akcji jest hospitalizowany i zabrania się rozmowy z nim.
Sekretarz obrony USA James Forrestal przeszedł na emeryturę i był bardzo "rozmowny" w temacie operacji "Highjump", kilka tygodni później wylądował w szpitalu psychiatrycznym, gdzie lekarze zabronili mu odwiedzin i rozmów z kimkolwiek, szprycując go lekami.
Sekretarz obrony, ginie tragicznie trzy miesiące po rezygnacji ze stanowiska a Byrd zmarł rok po ostatniej operacji i wiadomo, że obaj byli hospitalizowani.
3. Powstanie projektów pojazdów tego rodzaju w latach '50 może nawet wcześniej.
Może to tylko daje powody aby podejrzewać rząd USA o ukrywanie czegoś ale dlaczego mam wierzyć jankesom ? Potrafią doskonale zatuszować prawdę. Co mają do OH rzeczy o których pisałem ? To że OH może być tylko jednym epizodem i nie biorąc pod uwagę całej reszty wydarzeń które miały miejsca od lat '40 po dzień dzisiejszy prawda może nam przeciekać jak woda przez palce. Czy każę komuś wierzyć w to co piszę ? Nie bo sam chcę się dowiedzieć co jest grane przez agencje rządowe USA i innych państw. Biorąc pod uwagę całą masę projektów które tylko w części odtajniono zainteresowanie rządów poszczególnych państw w tego typu obiekty które rzekomo widziano podczas OH można nabrać całej masy podejrzeń. Więc moim skromnym zdaniem poczynania mające na celu wytłumaczenie czym są te obiekty (Project Sign dziwnym trafem powstały po OH) czy nazistowskie czy inne trzeba mieć na oku. Wszystkie nie tylko te z OH ale całośc od początku obserwacji Foo Fighters po dzień dzisiejszy.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Nie 23 Sty, 2011 14:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny Strona 10 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.