| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To znaleziono zwłoki Ewy w bunkrze czy nie ?

Pon 24 Lis, 2008 22:46

Powrót do góry
Forteca
Kapitan

Kapitan




Posty: 1317
Pochwał: 4
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czytaliśmy może tę książkę i żadnych takich rewelacji nie pamiętamy. Ale jak uda mi się ją znaleźć gdzieś głęboko w kartonie to sprawdzę czy faktycznie coś takiego tam jest


No przecież nie ma, bo Autor:

w ostatniej chwili musiał zmienić treść

Ale i tak "wszyscy zainteresowani wiedzą lepiej", co tam miało być i wyczytują to, czego tam nie ma. Mr. Green

Mnie ten sterowiec w Berlinie bardzo zainteresował Twisted Evil Chyba bardziej od tej bazy podlodowej - może ktoś wydzieli do nowego wątku Wink Ale głupi ci Sowieci - nie zauważyć takiego 200 m. cygara parkującego pod Reichstagiem. No, chyba że on w podziemnej bazie był.

_________________
soon be time to go over the wall, rapid fire and the end of us all - Iron Maiden, Paschendale

Rów, w którym płynie mętna rzeka, nazywam Wisłą. Cieżko wyznać, na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas ojczyzną - Z. Herbert

Pon 24 Lis, 2008 23:07

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mnie niemal do łez rozbawiło :
Cytat:
Oprócz tego, że żołnierze radzieccy widzieli samolot startujący z ulic berlina do norwegi
:)
Prócz błędów ortograficznych co widzieli żołnierze?Na burcie samolotu był transparent (pewnie w cyrylicy, by z pewnością Sowieci zdołali to przeczytać):
"в Норвегию" ;o)
Skończmy ten OT, bo to nie jest właściwe miejsce.Jeśli chcecie, wydzielcie wątek nazwany: "Rewelacje kolegi MBS" lub podobnie.
Pozdrowienia
Grendel

Wto 25 Lis, 2008 4:50

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

książki nie czytałem więc nie wiem co w niej jest z tym,że zaznaczam Human,że chodzi o tą z 2003 roku bo on napisał kilka lat wcześniej taką która ma podobny tytuł "ten okrutny wiek" a ta z 2003 zawierająca rzekome dowody jej ucieczki ma tytuł "tamten okrutny wiek"

to jak pomyliłeś tytuły? Uśmiech

Wto 25 Lis, 2008 20:59

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Specjalnie się udam w czwartek do biblioteki i to wezmę. Nie mogę się doczekać tych sensacji Laughing
_________________
We are the Pilgrims, master we shall go, always a little further it may be.
Beyond that last blue mountain barred with snow, across that angry or that glimmering sea.

Wto 25 Lis, 2008 21:17

Powrót do góry
Forteca
Kapitan

Kapitan




Posty: 1317
Pochwał: 4
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

UkashBukowno

Cytat:
Bogusław Wołoszański w ostatniej chwili musiał zmienić treść swojej ostatniej książki


Cytat:
książki nie czytałem więc nie wiem co w niej jest


Czy granice śmieszności zostały już przekroczone, czy tylko ja mam takie wrażenie Rolling Eyes

_________________
soon be time to go over the wall, rapid fire and the end of us all - Iron Maiden, Paschendale

Rów, w którym płynie mętna rzeka, nazywam Wisłą. Cieżko wyznać, na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas ojczyzną - Z. Herbert

Wto 25 Lis, 2008 21:46

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Human przeczytałeś? wrzucisz te interesujące wszystkich fragmenty w wątku?

Pią 28 Lis, 2008 19:01

Powrót do góry
Bodziu
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 491
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś zechciałby to mogę podesłać książkę:
"Mythos Neu-Schwabenland. Fur Hitler am Sudpol. Die deutsche Antarktisexpedition 1938-39" Heinza Schona

Sro 03 Gru, 2008 12:02

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak możesz to prześlij mi ją tylko dołącz do załączników.
Pozdrawiam.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Pią 05 Gru, 2008 10:00

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja też słyszałem o klęsce Amerykanów na Antarktydzie.Ponoć powodem klęski miały być niemieckie V7 które miały przypominać latające talerze. z Tego samego źródła też wiem że podobno Hitler spotkał UFO więc nie wiem czy mam w to wierzyć...

Pią 19 Gru, 2008 17:01

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tu każdy prezentuje swoje racje, zapoznaj się z postami użytkowników w temacie linkami, różnymi źródłami wiedzy i zajmij jakieś stanowisko.
_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Pią 19 Gru, 2008 17:08

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A czy te hitlerowskie superbazy w Arktyce zostały w końcu zdobyte czy bronią się nadal?

Pią 19 Gru, 2008 18:50

Powrót do góry
Orsza
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 28
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Hitler spotkał UFO
A gdzie jest to napisane?? Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Wto 30 Gru, 2008 1:20

Powrót do góry
crolick
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 201
Pochwał: 2
Skąd: East Staines Massive
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze primo - wielkie dzięki Panowie za dostarczenie mi przedniej zabawy przez te 1,5 godzinki czytania tego wątku od samego jego zarania! Laughing
Po drugie primo - szponiasty nie 'dojne krowy' a 'mleczne krowy' Rolling Eyes
Po trzecie primo - odnośnie Schäffera coś jest w istocie na rzeczy: http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?f=61&t=60119


PS. Czytając topic na Axis History przygotujcie się na kolejna dobrą porcję śmiechawki Wyluzowany

Wto 30 Gru, 2008 12:29

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie, no- Crolick. Najlepsze schowałeś. Napiszże, czy napisał Ci w PW w jaki magiczny sposób strzelanie do krążownika powoduje powstanie większej ilości czasu na zanurzenie Mr. Green
_________________
We are the Pilgrims, master we shall go, always a little further it may be.
Beyond that last blue mountain barred with snow, across that angry or that glimmering sea.

Wto 30 Gru, 2008 14:35

Powrót do góry
crolick
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 201
Pochwał: 2
Skąd: East Staines Massive
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie pytaj Rolling Eyes
Słowo klucz to pociski atomowe kalibru 20 mm Zszokowany

Wto 30 Gru, 2008 16:48

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Litości, jestem po obiedzie Laughing Mr. Green
_________________
We are the Pilgrims, master we shall go, always a little further it may be.
Beyond that last blue mountain barred with snow, across that angry or that glimmering sea.

Wto 30 Gru, 2008 16:56

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Orsza napisał:
Cytat:
Hitler spotkał UFO
A gdzie jest to napisane?? Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy


W audycji radiowej Nautilius Bernatowicza rozmawiali o Fufajterach(czy jak tam się to pisze) i tam jakiś gość tak powiedział Bardzo szczęśliwy
A i tak najlepsze było jak rozmawiali o ludziach którzy w gruzach budynku zbombardowanego w czasie II Wojny Światowej przeżyli 4 lat nic nie jedząc i nic nie pijąc trwając w bezruchu. Masakra Zszokowany

Wto 30 Gru, 2008 20:29

Powrót do góry
TonyNacht
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 23
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

saddam44 napisał:
A tu kawałek z audycji radiowej o Forrestalu i Byrdzie. [...] http://pl.youtube.com/watch?v=aa-GRgfFLNk


Dziwne, że przy tym linku nie pojawia się komunikat: "Ten film wideo został usunięty z powodu naruszenia warunków korzystania z serwisu".

Czyżby cenzura?

Pią 06 Lut, 2009 15:51

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A zauważyłeś, że pojawił się ostatnio przy jakiejś 1/3 filmów, które łamią prawa autorskie ich producentów??

Wielka cenzura zwana walką o własne pieniądze.

_________________
We are the Pilgrims, master we shall go, always a little further it may be.
Beyond that last blue mountain barred with snow, across that angry or that glimmering sea.

Pią 06 Lut, 2009 15:57

Powrót do góry
TonyNacht
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 23
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem, że pojawia się nawet wtedy, gdy są to prezentacje stworzone przez użytkowników z ich własnych materiałów.

Pią 06 Lut, 2009 16:02

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Z jakich własnych?? Co to, użytkownik sam zrobił wywiad z kimś tam, sam zrobił zdjęcia? Czy może pociąg gotowy program i wystawił to jako "własną twórczość".

Litości.

_________________
We are the Pilgrims, master we shall go, always a little further it may be.
Beyond that last blue mountain barred with snow, across that angry or that glimmering sea.

Pią 06 Lut, 2009 16:09

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
Wątek był od jakiegoś czasu martwy. Myślę że nikt już nic mądrego i merytorycznego w tym temacie nie napisze, co pokazują ostatnie posty. Wątek blokuję, ale czytać można nadal! Wink

Pozdrawiam!
Damian

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Pią 06 Lut, 2009 16:12

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Drążę akurat temat i tak pierwsze co zauważam (tak, przebrnąłem przez całe 8 stron):

saddam44 napisał:

Obstawa admirała Byrda :
- 5000 żołnierzy (kontyngent 1400 uzbrojonych marynarzy)
- 40 okrętów
- lotniskowiec
- łódź podwodna
- ponad 20 samolotów i helikopterów
- cały system zaopatrzenia, statki ze sprzętem

- 4500 osób to były załogi statków, pozostaje wiec około 200 badaczy (liczebność wyprawy to około 4700 a nie 5000).
- okrętów było 12
- trzynasty był lotniskowiec, który podpłynął, wyrzucił samoloty (w tym z szefem operacji) i zawrócił
- okręt podwodny był jednym z 3 okrętów bojowych w składzie ekspedycji (oprócz tego były tylko dwa niszczyciele - chciano zbadać wpływ lodu i niskich temperatur na kadłuby jednostek, Wyprawa była pierwszą w której brały jednostki wyłącznie o metalowych kadłubach), reszta to lodołamacze, tendry wodnosamolotów, zbiornikowce, jednostka dowodzenia.
- samolotów było 12 - 6 transportowych i 6 wodnosamolotów

saddam44 napisał:

Moje zdanie:
1. Amerykanie wykazują zainteresowanie Antarktyką.
(Byrd znajduje się na pokładzie samolotu, który w 1926 wykonuje tam lot)
2. Wywiad III Rzeszy przejmuje materiały USA o Antarktyce.
3. Goering wysyła samoloty na Antarktykę ,aby przejmowały ląd dla III Rzeszy.
4. Niemcy przegrywają wojnę.
5. USA ponownie wysyłają Byrda na Antarktykę.
6. Amerykanie chcą zbudować sieć baz dookoła Antarktyki, lecz szybko się wycofują bo po 8 tygodniach.

- w 1926 roku Byrd leciał nad Biegunem Północnym a nie Południowym (pewnie przeniósł się tam z "nieprawdopodobną szybkością")
- Byrd był na Antarktydzie 3 razy - czwarty pobyt to właśnie Highjump - i był jedynym Amerykaninem z doświadczeniem polarnym. dwa pobyty w okresie międzywojennym, jeden - w l. 1940-1941 kiedy USA w wojnie udziału nie brały
- Amerykanie nie chcieli sieci baz, a tylko jedną: zbudowaną obok trzech poprzednich - wszystkie wzniesione przez ekspedycje Byrda.
- wycofano sie faktycznie po 8 tygodniach - gdzie jest napisane ze było to niezgodne z planem? Zdjęcia zrobione, baza podziałała, zdjęcia mamy (weźcie pod uwagę, że to dzięki nim ustalono ostatecznie linię brzegową Antarktydy - plus to co dopstrykali podczas "Windmill"), lato się kończyło, mamy ofiary śmiertelne (4: 3 lotników w katastrofie i jeden operator spychacza) więc wracamy.

saddam44 napisał:

5. W 1938 roku okręt Schwabenland wypływa z Hamburga do Antarktyki zrzuca kotwicę na 4B0 30B" W i 69B0 14B" S 20 stycznia 1939 roku w bazie o oznaczeniu B-211.
Z jego pokładu dwa samoloty bPassatb i bBoreasb, wykonały 15 misji na około 600,000 km kwadratowych, robiąc 11,000 zdjęć aparatami bZeiss Reihenmess-bildkameras RMK 38b, z ich pokładów zrzucano flagi III Rzeszy by według mnie zająć terytorium pod budowę bazy "Nowa Szwabia".
6. Z portów III Rzeszy wypływały statki do Antarktyki z elementami do budowy podziemnych konstrukcji np. bunkrów.

- "Schwabenland" dopłynął do Antarktydy ale bazy żadnej tam nie było - Niemcy byli na Antarktydzie dwukrotnie, oba przypadki przed I wojną i oba polegały na "zimowaniu" a nie budowie stałej bazy (podobnie jak wszystkie inne kraje, stałe bazy to dopiero lata 50-te). Zrzucanie flag wyznaczających teren Nowej Szwabii to żadna tajemnica, podobnie fotografowanie terenu i wyprawy lądowe - niemieckie nazwy nadane ówcześnie różnym formom geologicznym funkcjonują do dziś.
- nie ma potwierdzonego ani jednego przypadku jakiegokolwiek niemieckiego rejsu na Antarktydę po styczniu 1939 roku. Mało tego - rzekome bazy były najwyraźniej "sztuką dla sztuki" nie służąc nawet własnym jednostkom - HSK Pinguin pogonił w styczniu 1941 roku norweską flotyllę wielorybniczą w rejonie Nowa Georgia - Nowa Szwabia i nie znalazł wsparcia w owej bazie. 13 lutego HKS Komet osiągnął najbardziej na południe położona pozycję z niemieckich okrętów - tyle że dokładnie po drugiej stornie kontynentu - na południe od Nowej Zelandii.

maxikasek napisał:
Kilka pytań:
1. "Schwabenland"- jakież to przeróbki przeszedł w hamburskiej stoczni i kiedy dokładnie ,przygotowując się do misji polarnej kosztujące ponoć ponad milion RM?.

Wyprawa kosztowała około 3 mln, z tego milion pochłonęło przygotowanie statku do transportu ludzi i z sprzętu. Dlaczego tak drogo? "Schwabenland" był zwykłym statkiem, nie przystosowanym do działań w warunkach pływającego lodu, czy wręcz zamarzniętego morza. Dlatego trzeba było wzmocnić kadłub. Ponadto zamontowano dodatkowe silniki mające min. służyć jako agregaty prądotwórcze.

saddam44 napisał:
Foster i Forrestal, mieli załamania nerwowe i byli hospitalizowani (nic to nie dało, popełnili samobójstwo, trochę to dziwne). A Byrd też był hospitalizowany (w bazie "Little America" zatruł się gazem). Są, też pewne wzmianki o tym , że po powrocie odizolowano go i nie pozwolono udzielać wywiadów. Diabeł jak cię interesuje ta teoria to poczytaj sobie dalej moje linki powyżej, temat jest ciekawy.
Pozdrawiam.

Elementarny brak umiejętności kojarzenia przyczynowo-skutkowego: zatrucie Byrda gazem (tlenkiem węgla konkretnie) miało miejsce w 1934 roku podczas jego drugiej wyprawy. I uratowanie Go z Antarktydy i hospitalizacja nie mogą mieć nic wspólnego z "Highjumpem" ponad dekadę później!

Linków zamieszczanych przez saddama nie będę komentował - tam każde zdanie nie poparte dowodami zaczyna się od "I belive". (rekord pobiło zdanie: "British-Norwegian force and a Russian force, and I believe some Australian and Canadian forces were also involved" - tak, to o "Highjumpie").

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 04 Sty, 2011 14:07

Powrót do góry
Pawel 444
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: Bielsko Biała
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Polecam Uśmiech. To ciekawy film nawiązujący do tematu .

http://www.youtube.com/watch?v=vj8d_9dOKiM&feature=related

Wto 04 Sty, 2011 18:50

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny Strona 9 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.