| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Po zakończeniu wojny USA wysyła flotę do wybrzeży Antarktyki

Mało znany incydent operacja "Highjump" USA wysyła flotę do wybrzeży Antarktyki ale po co?
Czyżby odbić Vrila, którym uciekli ostatni naziści aby założyć tam "Nową Szwabię" ?
Jakie jest wasze zdanie?

http://pl.youtube.com/watch?v=hTf_rAi6OEA&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=5IBHyUCw-vg&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=0lyJKNPU2wE&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=OnxjMRw75E8&feature=related
Przepraszam za tamte linki przeglądarka mi zwariowała Smutny

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Sro 02 Lip, 2008 7:22

Powrót do góry
karol9400
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 43
Skąd: kolbuszowa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zakładać coś a tym bardziej nowe państwo na antarktydzie??????? Śnieg by jedli czy co?????? Moim zdaniem to zwykłe ćwiczenia w ekstremalnych warunkach Wink

Wto 08 Lip, 2008 9:23

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jestes pewny ze zwykle cwiczenia?

Ponoc dostali tam ostro w d... az sie wycofali???

Pią 18 Lip, 2008 22:15

Powrót do góry
karol9400
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 43
Skąd: kolbuszowa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Od kogo pingwinów? Może i tam szwaby siedziały ale nie za bardzo wierze. Może tam było UFO?

Sob 02 Sie, 2008 8:44

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To dlaczego ponieśli takie straty ? Dlaczego wysłali tam całą flotę ?
Na pingwiny na pewno nie. Jak Panowie oglądacie, to wsłuchajcie się dokładnie w to, co mówi lektor.
Co to jest Vril ? , niestety po angielsku.
http://pl.youtube.com/watch?v=gQE5wFs5jDk

Tu coś po niemiecku.
http://pl.youtube.com/watch?v=lc7PAm64UMk&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=k0OpF1y3yUQ&feature=related

Obstawa admirała Byrda :
- 5000 żołnierzy (kontyngent 1400 uzbrojonych marynarzy)
- 40 okrętów
- lotniskowiec
- łódź podwodna
- ponad 20 samolotów i helikopterów
- cały system zaopatrzenia, statki ze sprzętem

Cel:

Prawdopodobnie celem było pozyskanie technologii, które III Rzesza załadowała na okręty i statki podwodne, aby ukryć je gdzieś na końcu świata.

Przed operacją admirał zeznał przed prasą:
"Moja operacja ma czysto wojskowy charakter".
Nic więcej nie powiedział.
Amerykanie stracili dużo samolotów. Wielu żołnierzy poległo, w tym dużo oficerów. Zatonął okręt.

Admirał zeznał po powrocie, przed prasą :
"W przypadku nowej wojny, będziemy musieli liczyć się z atakami maszyn, które mogą pokonać dystans z jednego bieguna na drugi z ogromną prędkością".
Admirał miał 8 miesięcy i nieograniczone środki do dyspozycji, aby wykonać misję. Jego wyprawa poniosła ciężkie straty i powróciła po 8 tygodniach pokonana, ale prze co ?
Marsz pigwinów to raczej nie był. Chyba, że to z nich zrobiono pingwiny.
Pozdrawiam.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.


Ostatnio zmieniony przez saddam44 dnia Sob 02 Sie, 2008 17:29, w całości zmieniany 1 raz

Sob 02 Sie, 2008 11:03

Powrót do góry
karol9400
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 43
Skąd: kolbuszowa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To stawia sprawę w innym świetle, jednak nadal nie wiem co za technologie Niemcy mogliby ukryć w lodach antarktydy i. Oczywiście może fabryki odrzutowców itp jak przewieziono tam personel jak to tam przewieźli? U-bootami? A w kosmitów nie wierze chociaż filmik trochę mnie przekonał. Jednak wtedy nasówa się pytanie dlaczego przegrano całą wojnę nawet z pomocą sił pozaziemskich? To trochę dziwne prawda?

Sob 02 Sie, 2008 13:07

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jakie straty?? Jedyne straty to straty przy wyładunku i od działania niskiej temperatury. W espedycji nie brała też żadna wielka flota, tylko raptem 2 niszczyciele i jeden okręt podwodny (+ jeden przydzielony do misji lotniskowiec). Reszta to okręty zaopatrzeniowe, badawcze i lodołamacze.

Przeczytajcie coś porządnego zanim zaczniecie bajki wypisywać.

Sob 02 Sie, 2008 13:29

Powrót do góry
karol9400
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 43
Skąd: kolbuszowa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No więc była tam cała flota czy tylko parę okręcików? Sprzeczności na każdym kroku, ale od czego są fora? A szczególnie historyczne.

Sob 02 Sie, 2008 13:46

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zatonął statek, pewnie też od niskiej temperatury, zginęło wielu żołnierzy i oficerów oraz stracili masę samolotów. A 40 okrętów wojennych, łódź podwodna, lotniskowiec i 5000 żołnierzy(w tym kontyngent 1400 uzbrojonych marynarzy) , to pewnie ekspedycja badawcza. Ja, jak idę z wykrywką na pole, to biorę sobie dwa czołgi, pułk marines i śmigłowiec za obstawę na wszelki wypadek. A ten oficer wywiadu, który się wypowiada w tym filmie, czy mówi prawdę ?
Twierdzi, że poległo wielu żołnierzy, a w innych źródłach opisany jest tylko jeden wypadek śmiertelny.
Proszę o namiar na fachową literaturę, gdzie się doczytam jak było naprawdę.
To pewnie przez ten artykuł o Horsie mamy takie spięcie. Bardzo szczęśliwy
http://pl.youtube.com/watch?v=k0OpF1y3yUQ&feature=related
Prędzej uwierzę tym oficerom, 40 okrętów wojennych, lotniskowiec, łódź podwodna, ponad 20 helikopterów i samolotów plus sprzęt na statkach jak i nieograniczone dostawy .
http://www.thule.org/highjump.html
Grupa Wschodnia:

dowodzona przez komandora George`a J. Dufeka

transportowiec wodnosamolotów "Pine Island"
zbiornikowiec "Canisteo"
niszczyciel "Brownson"
Grupa Zachodnia

dowodzona przez komandora Charlesa A. Bonda

transportowiec wodnosamolotów "Currituck"
zbiornikowiec "Cacapon"
niszczyciel "Henderson"
Grupa Centralna

okręt łącznościowy "Mount Olympus"
lodołamacz "Burton Island"
lodołamacz "Northwind"
okręt zaopatrzeniowy "Yancey"
okręt zaopatrzeniowy "Merrick"
okręt podwodny "Sennet"
Lotniskowiec USS "Philippine Sea" także uczestniczył w operacji, ale nie był przydzielony do konkretnej grupy. Dlaczego ? Mała lista ,a gdzie reszta ?

Admirał, który twierdził, że jego okręty "coś" zaatakowało spod wody też pewnie jest bujdą.
Wiemy o tym, że nasi sojusznicy zawsze kłamali.
Więc sprawdźmy co mówią ich odwieczni wrogowie, nasi sąsiedzi ze wschodu.
Jedno jest pewne,wiedzieli po co tam się wybierają, a na misję badawczą nie szykuje się jak na inwazję to jest pewne.
http://www.rense.com/general35/op.htm
http://www.bibliotecapleyades.net/tierra_hueca/esp_tierra_hueca_6c.htm
Admirał Byrd zmarł w 1957 roku.
1. Nie była to inwazja tyko wyprawa i na pewno nie kartograficzna, wiedzieli czego szukać, dlatego wysłali tam tyle wojska. W artykule powyżej jest spekulacja o tym, że na pokładzie jednego ze statków był cenny ładunek.
2. Wojskowi USA nie mogli się doliczyć 250,000 fachowców III Rzeszy w tym 40 u-boot'ów.
3. Sześć R4-D admirała Byrda było wyposażonych w super tajne aparaty szpiegowskie "Trimetricon" oraz w magnetometry.
4. Sekretarz obrony USA James Forrestal przeszedł na emeryturę i był bardzo "rozmowny" w temacie operacji "Highjump", kilka tygodni później wylądował w szpitalu psychiatrycznym, gdzie lekarze zabronili mu odwiedzin i rozmów z kimkolwiek, szprycując go lekami.
5. W 1938 roku okręt Schwabenland wypływa z Hamburga do Antarktyki zrzuca kotwicę na 4B0 30B" W i 69B0 14B" S 20 stycznia 1939 roku w bazie o oznaczeniu B-211.
Z jego pokładu dwa samoloty bPassatb i bBoreasb, wykonały 15 misji na około 600,000 km kwadratowych, robiąc 11,000 zdjęć aparatami bZeiss Reihenmess-bildkameras RMK 38b, z ich pokładów zrzucano flagi III Rzeszy by według mnie zająć terytorium pod budowę bazy "Nowa Szwabia".
6. Z portów III Rzeszy wypływały statki do Antarktyki z elementami do budowy podziemnych konstrukcji np. bunkrów.

Nie wysyła się takich mas wojska, przez połowę globu, tylko po to by robić zdjęcia śniegu i pingwinów, w to nikt nie wątpi jak i w to, że żaden dowódca nie wyda rozkazu wykonania takiej misji. No chyba, że ma informacje wywiadu o tym, że znajduje się tam coś naprawdę cennego Wyluzowany

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Sob 02 Sie, 2008 23:38

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No to mamy 40 okrętów wojennych, tak??

Wymieniłeś 13, bo tyle brało udział. Gdzie pozostałych mitycznych 27?? Nie ma?? Tak to jest jak się bajki na tubie ogląda.

Nie 03 Sie, 2008 1:24

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To jest właśnie moje pytanie, gdzie jest reszta ?
Nie mów o bajkach poczytaj te linki, które zamieściłem. Możesz mi podać liczbę straconych samolotów i ich liczbę na pokładzie lotniskowca ?
Podaj mi jakieś fakty, w końcu chodzi o to, aby wytłumaczyć tajemnicę.
12 okrętów wchodziło w skład grupy, nie podano okrętów, które kursowały z USA do bazy "Little America" te okręty jakoś dziwnie pominięto. A co z ekspedycjami III Rzeszy to też bajka ?
Jakoś obie misje wyglądały tak samo tylko, pooglądaj link, poczytaj to dowiesz się ile ich kosztowała operacja, a ile USA. Musieli coś tam zbudować, co magnetycznie przyciągało Byrda.
Tak samo nie przydzielono lotniskowca do żadnej z grup, dlaczego ?
Podaj jakieś konkrety bo jak narazie wszystko według ciebie to bajka.
Ten dział jest po to żeby rozwijać każdą teorię. Wiec pisanie krótkiego tekstu Human całej sprawy nie załatwi, podaj konkrety.
A i czekam na tą fachową literaturę ? Wyluzowany

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.


Ostatnio zmieniony przez saddam44 dnia Nie 03 Sie, 2008 10:27, w całości zmieniany 1 raz

Nie 03 Sie, 2008 9:58

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To jest właśnie moje pytanie, gdzie jest reszta ?


Nigdzie, bo nigdy żadnych innych okrętów być nie miało i nie było.

Cytat:
Nie mów o bajkach poczytaj te linki, które zamieściłem. Możesz mi podać liczbę straconych samolotów i ich liczbę na pokładzie lotniskowca ?


Dokładnie jeden- który rozbił się w czasie robienia zdjęć lotniczych.

Cytat:
Podaj mi jakieś fakty, w końcu chodzi o to, aby wytłumaczyć tajemnicę.


Jaką tajemnicę?? Żadnej tajemnicy nie ma. Celem wyprawy była nauka działania w środowisku zimnym i takie cele osiągnięto, podobno jak inne. Linki, które podajesz są żenujące.

Cytat:
Jakoś obie misje wyglądały tak samo tylko, pooglądaj link, poczytaj to dowiesz się ile ich kosztowała operacja, a ile USA. Musieli coś tam zbudować, co magnetycznie przyciągało Byrda.


Tak, Byrda (znanego polarnika zresztą) przyciągały rozkazy Nimitza, które są dokładnie znane i żaden rewizjonista ich nie podważy. Poza tym przyciągał go sam biegun. Jak to polarnika.

Cytat:
Tak samo nie przydzielono lotniskowca do żadnej z grup, dlaczego ?


A po co?? Lotniskowiec miał tylko wspierać operację robiąc zdjęcia lotnicze, co zresztą z powodzeniem czynił.

Cytat:
Ten dział jest po to żeby rozwijać każdą teorię. Wiec pisanie krótkiego tekstu Human całej sprawy nie załatwi podaj konkrety.


Proszę bardzo:

Klik!

To są konkrety, w odróżnieniu od bajek, które serwujesz w linkach.

Nie 03 Sie, 2008 10:09

Powrót do góry
karol9400
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 43
Skąd: kolbuszowa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A może wysłać maila do pentagonu z pytaniem? Może odpowiedzą Wink . A tak serio to może te okręty wpakowały się w lód?
Cytat:
Lotniskowiec miał tylko wspierać operację robiąc zdjęcia lotnicze, co zresztą z powodzeniem czynił.

To zdanie mnie powaliło lotniskowiec robił zdjęcia
Rolling Eyes fajny skrót myślowy.

Nie 03 Sie, 2008 10:28

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Human milczysz na temat zeznań samego Byrda.
Dlaczego zamknieto sekretarza obrony USA w wariatkowie, po tym jak przeszedł na emeryturę i opowiadał ciekawostki z tej misji.
Pisałem wyżej, na wyprawę badawczą tyle woja się nie bierze.
Ja podaję chociaż jakieś linki, bo nie chcę być ignorantem.
Jeśli Niemcy wysyłali tam masę zaopatrzenia, to coś musiało tam zostać a po wojnie ludzie myślą o tym by odbudować świat z ruin a nie fotografować śnieg chyba, że chcą coś wartościowego przejąć. Pisałem o zaginionych u -bootach i liczbie 250,000 fachowców, którzy "wyparowali" z III Rzeszy.
A 250,000 naukowców Panie kolego, to już cała kolonia. A Nimitz wykonywał rozkazy, które sam otrzymał bo wiadomo kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych.
Za dużo tu absurdów wojskowych.
Takie straty środków, ludzi oraz czasu po to by zrobić zdjęcia i założyć
bazę ,do tego wystarczały by same statki naukowe i lodołamacze, bo kto po II WŚ by się odważył zaatakować statki USA w 1947 roku, więc po co cała ta obstawa ?
Surfujące pingwiny mogły pewnie storpedować statki.
Karol czytałem, że jeden ze statków stanął w płomieniach i zatonął.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Nie 03 Sie, 2008 10:54

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Human milczysz na temat zeznań samego Byrda.


Bo nie znam żadnych zeznań samego Byrda, znaczy nie widziałem żadnych zeznań Byrda sygnowanych przez Pentagon, ministerstwo obrony czy NARA??

Cytat:
Pisałem wyżej, na wyprawę badawczą tyle woja się nie bierze.


Na wielkie manewry w warunkach zimowych się nie bierze raptem pół dywizji?? A to ciekawe Laughing To proszę porównać ile żołnierzy brało udział w manewrach na terenie USA.

Cytat:
A 250,000 naukowców Panie kolego, to już cała kolonia. A Nimitz wykonywał rozkazy, które sam otrzymał bo wiadomo kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych.


Buhhaaaka!! A te cwierć miliona naukowców to skąd??

Cytat:
bazę ,do tego wystarczały by same statki naukowe i lodołamacze, bo kto po II WŚ by się odważył zaatakować statki USA w 1947 roku, więc po co cała ta obstawa ?


Bo niszczyciel ma to do siebie, że ma na przykład aparaturę sonarową i może wykrywać podwodne obiekty lodowe??

Konkrety, a nie bajki, Panowie!!

EDIT: O tych zaginionych U bootach, o których Grendel dawno temu napisał, że wcale nie są zaginione?? Ups, znowu Panom nie wyszło.

Nie 03 Sie, 2008 13:41

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

250,000 pisałem wcześniej o tym, że III Rzesza już od 1938 roku do roku 1945 wysyłała statki na Antarktykę i nie zapominaj o tym, że Żydzi z wszystkich okupowanych terytoriów też musieli pracować przymusowo więc, z liczbą naukowców Niemcy nie mieli kłopotów, a na samej Antarktyce mieli spokój od samolotów szpiegowskich.
Byrd udzielał wywiadu dla argentyńskiej gazety.
Lotniskowiec, który nie był przydzielony do żadnej z grup też miał taki sonar, czy też pływał na chybił trafił jak "Titanic" ?
I to nie były manewry, tylko misja Panie kolego. Więc, po co tyle woja ?
Osobiście, gdybym miał informacje wywiadu, że znajduje się tam taka liczba naukowców, sprzętu i baza po III Rzeszy, to bez zastanowienia bym tam wysłał wojska w takiej liczbie w jakiej wysłał Nimitz.
Oj coś nie czytałeś o tej misji za wiele. Doceniam to, że jesteś jak Tommy Lee Jones w "Ściganym", ale to ty sam żadnych konkretów w tym temacie nie podałeś. A, gdzie znajdę posty Grendla o tych u-bootach ?
Ciekawi mnie ten temat bo na stronkach z USA jest cała lista 40 u-bootów, których brakuje. Interesuje mnie ten temat.
Sama misja jej przebieg, straty i losy jej dowódców po jej zakończeniu, oraz fakt zainteresowania się jej uczestnikami grupy "Majestic 12" tworzy mgiełkę tajemnicy wokół tematu.
Brak pomocy z twojej strony Panie kolego, nie pomagasz tyko wyśmiewasz, niegrzecznie troszkę z twej strony.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Nie 03 Sie, 2008 15:24

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
250,000 pisałem wcześniej o tym, że III Rzesza już od 1938 roku do roku 1945 wysyłała statki na Antarktykę i nie zapominaj o tym, że Żydzi z wszystkich okupowanych terytoriów też musieli pracować przymusowo więc, z liczbą naukowców Niemcy nie mieli kłopotów, a na samej Antarktyce mieli spokój od samolotów szpiegowskich.


Daj spokój, wiesz ile trzeba statków żeby wysłać gdzieś ćwierć miliona ludzi?? Taki transaltantyk Normandie mógł przewieźć w normalnych warunkach 2 tysiące ludzi a miał 300 metrów długości. Nawet jeśli byś go załadował jako transportowiec wojska to jest maksymalnie 15 tysięcy ludzi. Tylko, że taki wielki statek jest trudno ukryć Laughing Policzysz sobie, że przewiezienie ćwierć miliona ludzi w 7 lat jest niemożliwe, czy mam zrobić to za Ciebie??

Cytat:
Lotniskowiec, który nie był przydzielony do żadnej z grup też miał taki sonar, czy też pływał na chybił trafił jak "Titanic" ?


I był też większy, mniej zwrotny, miał większe zanurzenie, zużywał więcej paliwa itd.

Cytat:
I to nie były manewry, tylko misja Panie kolego. Więc, po co tyle woja ?


Nie, Panie kolego. Pan nie masz pojęcia, co to była operacja Highjump. Była to operacja mająca między innymi wypracować zasady działania w obszarach podbiegunowych, stąd tyle żołnierzy. Jest to napisane nawet w głupiej wikipedii.

Cytat:
Osobiście, gdybym miał informacje wywiadu, że znajduje się tam taka liczba naukowców, sprzętu i baza po III Rzeszy, to bez zastanowienia bym tam wysłał wojska w takiej liczbie w jakiej wysłał Nimitz.


Osobiście jestem głęboko przekonany, że Nimitz idiotą nie był, podobnie jak amerykański wywiad, więc takich informacji nie miał.

Cytat:
Oj coś nie czytałeś o tej misji za wiele. Doceniam to, że jesteś jak Tommy Lee Jones w "Ściganym", ale to ty sam żadnych konkretów w tym temacie nie podałeś. A, gdzie znajdę posty Grendla o tych u-bootach ?


Ty podałeś?? 40 okrętów?? Kiedy było ich faktycznie 12+1. Jakieś mityczne zamknięcie Forrestala za gadanie o Highjump (mimo, że ten widział żydowskie spiski i za to go zamknęli). Jakieś mityczne straty (faktycznie jedna łódź latająca Mariner) i tym podobne brednie.


Cytat:
Ciekawi mnie ten temat bo na stronkach z USA jest cała lista 40 u-bootów, których brakuje. Interesuje mnie ten temat.


A to ciekawe. Na jakich to znowu stronach brakuje 40 U bootów?? A postów Grendela (tak to się odmienia) poszukaj sobie sam. Są na tym forum.

Cytat:
Sama misja jej przebieg, straty i losy jej dowódców po jej zakończeniu, oraz fakt zainteresowania się jej uczestnikami grupy "Majestic 12" tworzy mgiełkę tajemnicy wokół tematu.


A jakież to straty poza jednym Marinerem i jakież to losy jej członków?? Na pewno klinkąłeś w link ukryty pod słowem klik we wcześniejszym poście?? Przeczytaj, tam jest (W odróżnieniu od Twoich mistycznych linków) coś, co nazywa się bibliografią.

I na koniec- wywiad z Byrdem oczywiście widziałeś na własne oczy, masz jego kopię i wiesz, co tam jest napisane?? Czy może uwierzyłeś, bo ktoś powiedział coś o 40 okrętach (których nie było), licznych stratach (których nie było) i wariactwie Forrestala z powodu Highjump (którego też nie było).

Nie 03 Sie, 2008 16:07

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Liczba 250,000 twórców tej teorii ,bo nie mojej jest wysoka, ale nawet to nie zmienia faktu, że wysyłali tam przez 7 lat swoich ludzi i nie powiesz, że nie.
Operacja Highjump miała na celu zajęcie terenu przez wojska USA i budowę tam bazy, co w tamtym czasie było ściśle tajne.
Jeśli chodzi o liczbę śmiertelnych wypadków to było ich więcej te 2 ,o których piszesz a raczej 4, a nie dwa to te wypadki, w których ciała odnaleziono. Jeśli żołnierz zaginie, to jest uznany za zaginionego w akcji, czyli "MIA" a nie "KIA", a wielu żołnierzy, a raczej ich ciał nigdy nie odnaleziono, a nawet nie próbowano odnaleźć. Najlepiej jak ktoś nie ma rodziny wtedy nikt go nie szuka. Można też złożyć flagę wysłać rodzinie medal i podziękować od całego narodu.
Ja osobiście podzielam zdanie Pana kolegi, że Nimitz idiotą nie był, był znakomitym strategiem a za jego kariery "Naval Intelligence" przeżywała rozkwit a Byrd był jego zaufanym człowiekiem.
Jeśli chodzi o Byrda oto krótki jego opis nazwa gazety i nazwisko dziennikarza, jak widzisz mam go:
On March 5, 1947 the "El Mercurio" newspaper of Santiago, Chile, had a headline article "On Board the Mount Olympus on the High Seas" which quoted Byrd in an interview with Lee van Atta: "Adm. Byrd declared today that it was imperative for the United States to initiate immediate defense measures against hostile regions. The admiral further stated that he didn't want to frighten anyone unduly but that it was a bitter reality that in case of a new war the continental United States would be attacked by flying objects which could fly from pole to pole at incredible speeds. [Earlier he had recommended defense bases AT the NORTH Pole.] Admiral Byrd repeated the above points of view, resulting from his personal knowledge gathered both at the north and south poles, before a news conference held for International News Service."
Po powrocie Byrd był hospitalizowany i nie pozwolono mu udzielać konferencji prasowych.
http://www.geocities.com/roswell.geo/hollowearth.htm
Zmarł w 1957 roku, czyli rok po "Operation Deep Freeze"
Sekretarz obrony, ginie tragicznie trzy miesiące po rezygnacji ze stanowiska a Byrd zmarł rok po ostatniej operacji i wiadomo, że obaj byli hospitalizowani, więc nie pisz, że takiego czegoś nie było,bo w USA rząd może każdego na 24 godziny do psychiatryka wrzucić i nazwać to "hospitalizowaniem".
Na początku swej kariery 9 maja 1926 roku wykonuje lot rozpoznawczy nad Antarktyką samolotem z trzema silnikami marki Ford.
Jeżeli przeczytasz ten link i dopasujesz sobie wszystkie wydarzenia to wszystko ma sens.
A jeśli chodzi o Forrestala, to pewnie przez przypadek zginął "tragicznie" trzy miesiące po tym jak zrezygnował ze stanowiska, tego pewnie też nie było i sobie to wymyślił świat.
Moje zdanie:
1. Amerykanie wykazują zainteresowanie Antarktyką.
(Byrd znajduje się na pokładzie samolotu, który w 1926 wykonuje tam lot)
2. Wywiad III Rzeszy przejmuje materiały USA o Antarktyce.
3. Goering wysyła samoloty na Antarktykę ,aby przejmowały ląd dla III Rzeszy.
4. Niemcy przegrywają wojnę.
5. USA ponownie wysyłają Byrda na Antarktykę.
6. Amerykanie chcą zbudować sieć baz dookoła Antarktyki, lecz szybko się wycofują bo po 8 tygodniach.
Za szybko jak na takie mocarstwo.
Coś tam jest nie tak jak powinno, nikt nie wie co tam jest. Nikt się nie dowie, bo nikt na to nie pozwoli. Możemy na tan temat snuć teorie.

W filmach propagandowych z lat '50, rząd USA przekonywał, że można się chronić przed promieniowaniem bomby atomowej za pomocą prześcieradła.

G.W.Bush przekonuje senatorów, że w Iraku znajduje się broń masowego rażenia ( i gdzie ją teraz macie ?).

W bazie na Guantanamo nie stosuje się przemocy.
(Jest CD, DVD, PS3, X-box, browary, steki i panienki)

Alianci ukrywali całą masę statków, ludzi i sprzętu przed III Rzeszą.
( surprise, inwazja )

Do dziś zabójcą Kennedy'ego jest Oswald ?
( strzelał do ruchomego celu z takiego kąta z "giwery", która miała zamek ryglowy i trafił w głowę, istny kozak)

Kiedyś ktoś twierdził, że Ziemia jest płaska, a Słońce krąży dookoła niej.
(niespodzianka, to ja Kolumb, królowo mam dla ciebie masy złota i niewolników)

Najważniejsze Panowie jest to, aby nie dać sobie wciskać kit, a samemu dochodzić prawdy.
Human walczysz.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.


Ostatnio zmieniony przez saddam44 dnia Nie 03 Sie, 2008 18:11, w całości zmieniany 1 raz

Nie 03 Sie, 2008 18:08

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Liczba 250,000 twórców tej teorii bo nie mojej jest wysoka, ale nawet to nie zmienia faktu, że można wysyłali tam przez 7 lat swoich ludzi i nie powiez, że nie.
Operacja Highjump miała na celu zajęcie terenu przez wojska USA i budowę tam bazy co w tamtym czasie było ściśle tajne.


Wysyłali. Podobnie jak wszystkie inne kraje, które w tym czasie uczestniczyły w misjach polarnych. Norwegia chociażby.

Cytat:
Jeśli chodzi o liczbę śmiertelnych wypadków to było ich więcej te 2 ,o których piszesz a raczej 4 a nie dwa to te wypadki, w których ciała odnaleziono. Jeśli żołnierz zaginie to jest uznany za zaginionego w akcji, czyli "MIA" a nie "KIA", a wielu żołnierzy a raczej ich ciał nigdy nie odnaleziono, a nawet nie próbowano odnaleźć.


Jakieś źródło na to masz, czy kolejne ufoludki??

Cytat:
Po powrocie Byrd był hospitalizowany i nie pozwolono mu udzielać konferencji prasowych.


A masz na to jakiś papier, na przykład oryginał tego artykułu, czy wierzysz w to, co na tej stronie napisano?? Zresztą całkiem bez sensu.

Cytat:
Byrd należał do wywiadu marynarki wojennej dzięki temu tak daleko zawędrował.


Na to też masz jakieś dowody?? Mi się zdawało, że zawędrował tak daleko, bo był jednym z najbardziej znanych polarników świata. National Geographic Society zdawało zdaje się tak samo.

Cytat:
Jeżeli przeczytasz ten link i dopasujesz sobie wszystkie wydarzenia to wszystko ma sens.


Ten link jest tak bzdurny, że tylko jakiś mało rozgarnięty amerykanin o IQ 50 jest w stanie w niego uwierzyć.

Cytat:
1. Amerykanie wykazują zainteresowanie Antarktyką.
(Byrd znajduje się na pokładzie samolotu, który w 1926 wykonuje tam lot)


Pewnie, bo jest polarnikiem.

Cytat:
2. Wywiad III Rzeszy przejmuje materiały USA o Antarktyce.


Nieistniejący wywiad nieistniejącego kraju?? Cudownie Laughing

Cytat:
5. USA ponownie wysyłają Byrda na Antarktykę.


Coś Ci się pomyliło. Byrd ogranizował misje i w czasie wojny. I nie znalazł tam żadnej tajnej bazy?? Ups. Nie wyszło??

Cytat:
Alianci ukrywali całą masę statków, ludzi i sprzętu przed III Rzeszą.
( surprise, inwazja )


Ukryli?? Na jakieś 5 godzin?? Laughing

Na razie wychodzą brednie. Ja czekam na te 40 U bootów, co to ich nie ma. Na te ćwierć miliona naukowców i tym podobne brednie. Na te wypadki też czekam. I na tych MIA czekam.

Nie 03 Sie, 2008 18:10

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piszesz, piszesz i piszesz.
Twierdzisz, że w '38 nie było Rzeszy ?
O hospitalizacji Byrda poszukaj sobie sam.
Podpowiem ci, że nie raz był hospitalizowany.
No pewnie wywiad zawsze, wszystkim zdradza ,kto dla nich pracował ?
Tu masz informacje o tym, że statków było 40 a nie tak jak ci się wydaje 12, fragmenty księgi pokładowej i informacje o hospitalizacji, których nie było.
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread169564/pg1

Cytat:
Nieistniejący wywiad nieistniejącego kraju?? Cudownie

Panie kolego ostrożnie ze słowami III Rzesza istniała od 30 stycznia 1933, co ty mi tu piszesz ?
A czy według ciebie, tak wybitny polarnik mógł napisać coś takiego i nie być hospitalizowanym ?
http://www.ufodigest.com/byrd.html
Tu o hospitalizacji i samobójstwie Forrestala i Fostera.
Dwóch najwyższych urzędników popełnia samobójstwo a admirał ginie rok po ostatniej misji.
http://www.stevequayle.com/High.Jump/051107.Forrestal.dead.html
Takie są fakty, mało czytania dużo śmiechu z twojej strony. Trzy najważniejsze osoby związane z tą misją giną po jej zakończeniu, jak dla mnie za dużo śmierci tutaj.
Cytat:
Coś Ci się pomyliło. Byrd wykonywał misje i w czasie wojny. I nie znalazł tam żadnej tajnej bazy?? Ups. Nie wyszło??


To tobie coś kolego się pomyliło USA uznają, że II WŚ rozpoczęła się dla nich z dniem ataku na Pearl Harbour.
A misje wykonywał w latach:
1933–35, 1939–40, 1946–47 and 1955–56

http://www.answers.com/topic/richard-evelyn-byrd
W czasie wojny służył na Pacyfiku.

Więc bazę mógł ominąć dalekim kręgiem bo USA nie były w stanie wojny z III Rzeszą w latach 1939-40, która według ciebie wtedy nie istniała, mógł obserwować w tych latach prace Niemców nad swoją bazą, której nie było, a tych pilotów na zdjęciu też, a bazę na pewno widział, fotografował i kręcił, a przynajmniej próbował.

Przypomnę ci bo masz alergie na daty:
7 grudnia 1941 r. japońskie wojska (sojusznik III Rzeszy) zaatakowały Pearl Harbor.

Ups. Chyba jednak mi wyszło. Wyluzowany


Cytat:
Na to też masz jakieś dowody?? Mi się zdawało, że zawędrował tak daleko, bo był jednym z najbardziej znanych polarników świata. National Geographic Society zdawało zdaje się tak samo.


Nie jest trudno się domyśleć co tam robił w latach 1939-40, kiedy Rzesza prowadziła tam prace od '38 roku.

Wykonywał tam rozpoznanie jak cholera, nikt kto zna się na szpiegostwie nie powie, że nie.

Więc nie była to ekspedycja polarna tylko czysta misja "Naval Intelligence", polegająca na obserwacji i dokumentacji ruchu statków, oraz prac III Rzeszy, ogólnie na Antarktyce.
Może dojdziemy do konsensusu.
Wszystko na luzie, nie można działać impulsywnie.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Nie 03 Sie, 2008 22:49

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Twierdzisz, że w '38 nie było Rzeszy ?


A twierdzisz, że w USA była jakaś znacząca siatka szpiegowska Rzeszy?? Całkiem to nowe, dawaj dalej. Najlepiej z przypisami Laughing

Cytat:
O hospitalizacji Byrda poszukaj sobie sam.


Właśnie sobie poszukałem i wyszły mi wielkie nici. Szukałem też tajemniczej kamery szpiegowskiej, w które miały być wyposażone R4D. Wiesz co?? Znalazłem tylko na bajkowych stronach. Pewnie dlatego, że taka kamera nie istniała. Ale zwolennikom spiskowych teorii nie przeszkadzało jej wymyśleć Laughing

Cytat:
A czy według ciebie, tak wybitny polarnik mógł napisać coś takiego i nie być hospitalizowanym ?


Oczywiście, że mógł, bo nie napisał tego z całą pewnością. Wybacz, pokażesz mi oryginał tego secret diary z opinią grafologa, iż to jest pismo Byrda to uwierzę. Na razie rozczula mnie po prostu nawet sama nazwa strony Laughing

Cytat:
Dwóch najwyższych urzędników popełnia samobójstwo a admirał ginie rok po ostatniej misji.


Czekaj, który admirał?? Bo Byrd zmarł w 1957, to jakby 10 lat po ostatniej misji i ani roku mniej.
Cytat:

To tobie coś kolego się pomyliło USA uznają, że II WŚ rozpoczęła się dla nich z dniem ataku na Pearl Harbour.


A mnie nie interesuje, co uznają Stany, Wojna w 1939 i 1940 trwała w najlepsze, a Byrd w tym czasie włóczył się po Antarktydzie. I co?? Gdzie te ćwierć miliona naukowców. Nikt nic nie zauważył?? Nie zauważyli piloci przelatujących nad Antarktydą samolotów. Nie zauważyli Norwegowie. Nikt nie zauważył. Cud. Naukowcy- niewidki.

Powtarzam- czekam na 40 U bootów, czekam na dane o wypadkach, czekam na 40 okrętów biorących udział w operacji Highjump. Czekam na ćwierć miliona naukowców. W końcu czekam na wyjaśnienie dlaczego przez pół wieku nikt na Antarktydzie nikt nie znalazł. Czekam na odpowiedź po co była operacja Windmill, dlaczego nie znaleźli nic Czilijczycy. A raczej dlaczego lekko licząc 60 ekspedycji nic nie znalazło?? Nie znalazła też nic brytyjska ekspedycja, przeprowadzona w czasie wojny??

Widać, że masz poważny problem z datami. Ze źródłami też, masz może coś, co nie ma w nazwie UFO??

Nie 03 Sie, 2008 23:29

Powrót do góry
Piotr Kmiecik
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 419
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

losie, Human...
ja Cię zaczynam szczerze podziwiać...
nie dość, że masz siłę to czytać to jeszcze chce Ci się odpisywać...
zrobiłbyś w tym czasie coś pożytecznego...
kaloryfery na przykład powymieniał...

_________________
Śmierci nie znamy osobiście
Jak dotąd umierali inni...

Pon 04 Sie, 2008 1:13

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ba! Ja brnę dalej w prostowanie tych rewelacji!

Cytat:
Jeśli chodzi o liczbę śmiertelnych wypadków to było ich więcej te 2 ,o których piszesz a raczej 4, a nie dwa to te wypadki, w których ciała odnaleziono. Jeśli żołnierz zaginie, to jest uznany za zaginionego w akcji, czyli "MIA" a nie "KIA", a wielu żołnierzy, a raczej ich ciał nigdy nie odnaleziono, a nawet nie próbowano odnaleźć.


To sobie wyjaśnijmy. Wypadek był jeden, ofiara była jak najbardziej KIA i nazywała się Vance N. Woodall. Pozostałych trzech było MIA, ale tylko dlatego, że ich Mariner rozbił się w czasie burzy i ich zwłok nie odnaleziono. Nie jest jednak prawdą, że nie próbowano ich szukać. Co więcej- obecnie podejmuje się starania w celu odnalezienia zwłok trzech zaginionych członków PBM-5 Mariner "George 1".

Pon 04 Sie, 2008 1:27

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Human specjalnie dla ciebie lecę do USA po opinie grafologów. Jak cię nic nie interesuje co się wtedy działo to po co piszesz ?
Jeśli aparaty były tajne, to mogły takie pozostać do dziś, albo za słabo szukasz.
Masa przemysłowców i polityków Niemieckich miała swoich bankierów (rodzina G.W.Bush'a współpracowała z nazistami) i senatorów USA głęboko w kieszeni (większość polityków miała wtedy ochotę przywrócić niewolnictwo w USA).
A to, że w latach trzydziestych naziści mieli całą siatkę w USA to pewne jak to, że istniała wtedy III Rzesza, oczywiście ty uważasz, że jej nie było. Laughing
Podawałem wyżej link, gdzie jest 5 wypadków śmiertelnych a nawet więcej nie opisanych. Więc nie pisz mi tu takich rzeczy jak nic z tego nie czytałeś.

Cytat:
Czekaj, który admirał?? Bo Byrd zmarł w 1957, to jakby 10 lat po ostatniej misji i ani roku mniej.


Facet gubisz daty, fakty, nazwiska, kraje i zdarzenia nie zachowując chronologii.
http://www.south-pole.com/p0000149.htm
"Operacja Deep Freeze" trwała od '55-56 i dalej nawet '57 i dowodził nią Byrd i gdzie tu 10 lat ?

Cytat:
Nie zauważyli piloci przelatujących nad Antarktydą samolotów. Nie zauważyli Norwegowie. Nikt nie zauważył. Cud. Naukowcy- niewidki.

9 kwietnia 1940 roku Niemcy zaatakowały Danię i Norwegię jak mogli widzieć, nie mieli już nic do powiedzenia.
A pewnie nie słyszałeś o jaskiniach w lodzie, to pewnie też wymysł mój i całego świata. Nikt mądry, ani w Górach Sowich ani na Antarktyce by bazy nie zbudował. Najlepiej wychylić się aliantów, pewnie. Laughing
I nic o Ufo nie wspominałem.
A tematy tu poruszane są teoriami spiskowymi, niewytłumaczalnymi, więc trochę zabłądziłeś ze swoimi stwierdzeniami do tego działu.
Może wypowiedz się na temat elfów w nie bardziej uwierzysz niż w istnienie w latach trzydziestych III Rzeszy i jej siatki szpiegowskiej.
Abwehra wtedy pewnie też nie istniała i niczym się nie interesowała, liczyli pewnie nasze krowy na polach.
A pod taką masą śniegu z łopatkami aluminiowymi pewnie coś byś znalazł.
Ideą budowy tajnej bazy jest to, że ma pozostać tajna, czyli niewidoczna i niewidzialna. Jeśli była to Amerykanie ją opróżnili i zniszczyli, nic nie pozostało, oprócz miliarda ton śniegu, miłego lizania lodów przez szybkę.
Human jak narazie wyciągasz moje linki o operacjach, którymi Byrd dowodził, możemy się dogadać jak nie możesz ich odczytać to przetłumaczę ci te teksty jak znajdę wolny czas, bo widać, że źle je odczytujesz.
A wypowiadałem się wyżej, że liczba może być przesadzona. Możesz mi powiedzieć ilu naukowców można przetransportować w 7 lat ?
A na te 40 u-boot'ów czeka cały świat naukowców nietylko ty, a ja ci ich nie znajdę bo sam szukam (powodzenia).
HUMAN jeśli chodzi o lotnictwo i niektóre działy historii to pewnie jesteś fachowiec, ale tu zaczynasz się już gubić.
Twierdzisz, że:

Cytat:
To sobie wyjaśnijmy. Wypadek był jeden, ofiara była jak najbardziej KIA i nazywała się Vance N. Woodall. Pozostałych trzech było MIA...


Poczytaj dokładniej ilu zginęło w bazie "Little America", dodaj do tego liczbę z samolotu i szukaj dalej bo ofiar było znacznie więcej.
No ,ale po co szukać prawda ?

Cytat:
Nieistniejący wywiad nieistniejącego kraju?? Cudownie
W latach trzydziestych nie istniała III Rzesza i Abwehra !
http://pl.wikipedia.org/wiki/Abwehra
To historyczna profanacja.
W latach 39-40 Niemcy były w stanie wojny z USA.
(tak napisałeś wcześniej)
Niemożliwe jest zbudowanie bazy niewidocznej dla samolotów i niedostępnej dla ludzi, gdzie mamy teraz tysiące na naszym globie, ale i istnienie takiej w latach 39-45 nie uwierzysz.
Twierdzisz, że Byrd nie dowodził "Operacją Deep Freeze" .
Nie zauważasz faktu, że Forrestal i Foster byli hospitalizowani wiele razy co udowodniłem, Byrd również. A powody hospitalizacji były w artykułach, poczytaj sobie zanim coś napiszesz.
Kolego popełniłeś tu masę "byków" nie do wybaczenia, zastanawiam się czy jest sens dyskusji z osobą, która twierdzi, że nie było III Rzeszy i Abwehry w latach trzydziestych.
Prędzej uwierzę w elfy niż w brak Abwehry, oraz III Rzeszy i barku ich działań w tamtym regionie w latach trzydziestych. Laughing
A niemieckich aparatów też nigdy nie było i do dziś Zeissa nie ma i się nie produkuje. Laughing
Działasz zbyt pochopnie Human. Wyluzowany
A Panu leutnantowi u góry podziękujemy za wsparcie ziomka z Wrocławia i żegnamy.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.


Ostatnio zmieniony przez saddam44 dnia Pon 04 Sie, 2008 11:29, w całości zmieniany 1 raz

Pon 04 Sie, 2008 9:07

Powrót do góry
Diabel-tasmanski
Starszy Sierżant .

Starszy Sierżant .





Posty: 137
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

saddam44 napisał:

W latach 39-40 Niemcy były w stanie wojny z USA.
.


To chyba mała nieścisłość Wink

Panowie zbyt emocjonalnie dyskutujecie. Ekspedycja jest faktem i można na spokojnie, posługując się argumentami spróbować odpowiedzieć na pytanie po co się odbyła.

Pon 04 Sie, 2008 10:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.