| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pawelek
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 76
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monety 2zł

Witam!
CZy to prawda ze monety 2 zł NBP Nordc Gold śniedzieją w albumach(klaserach)? Mam klaser kupiony na allegro za 40 zł. Wejścia na monety są wykonane z gumy.link do allegro: http://allegro.pl/item370695019_klaser_na_monety_uniwersalny_221_monet_okazja_.html

Prosze o odp.

Sro 04 Cze, 2008 15:12

Powrót do góry
caralinus
Starszy bosman

Starszy bosman





Posty: 106
Skąd: Swarzewo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tak pokrywają się nalotem - najlepszym sposób na uniknięcie tego to użycie płynu "LEUCHTTURN" do miedzi i mosiądzu i włożenie monet w holdery - u mnie działa
_________________
...miarą miłości jest miłość bez miary...
Rutus PROxima ver.5.0.

Sro 04 Cze, 2008 17:01

Powrót do góry
elrex
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 320
Pochwał: 1
Skąd: Wpisz w google...Najstarsze góry w Polsce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

caralinus napisał:
tak pokrywają się nalotem - najlepszym sposób na uniknięcie tego to użycie płynu "LEUCHTTURN" do miedzi i mosiądzu i włożenie monet w holdery - u mnie działa


Witam...
A po co czyścić płynem Leuchtturm jeżeli te monety pochodzą z woreczka menniczego ?
Wystarczy tylko wydać raz pięniążki na dobry sposób przechowania np. ja polecam kapselki oraz palety. Holderów nie polecam, moneta może wchodzić w reakcję z folią oraz klejem, trzeba chyba co 4 lata wymienić holdery.
Co do kapsli, jest to bardzo dobry sposób przechowywania, drogi, ale na naszych perełkach nie ma co oszczędzać !
Warto również się zaopatrzyć w piękne machoniowe palety, pięknie się to wtedy prezentuje (profesjonalnie) a i moneta nie ma bezpośredniego dostępu do powietrza.
Pózniej można palety z monetkami położyć w pięknej dębowej szafce z szufladkami, cały urok to właśnie ukazanie swojej kolekcji np. znajomym, a urok wtedy jest gwarantowany. Wink
Pozdrawiam
elrex

_________________
carum est, quod rarum est
- drogie jest to co rzadkie.

Czw 05 Cze, 2008 14:35

Powrót do góry
caralinus
Starszy bosman

Starszy bosman





Posty: 106
Skąd: Swarzewo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

z tym płynem podałem gdyż myślałem że chodzi także o monety troche starsze (np. lata 2000 i mniej) a po drugie w woreczkach ostatnio straszny syf panuje - monety już przed wyjęciem są brudne (ostatnio tak z 6 razy trafiłem)
_________________
...miarą miłości jest miłość bez miary...
Rutus PROxima ver.5.0.

Czw 05 Cze, 2008 18:28

Powrót do góry
elrex
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 320
Pochwał: 1
Skąd: Wpisz w google...Najstarsze góry w Polsce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

... jeżeli facet wystawiający napisał, że monety pochodzą z woreczka i są w pięknym stanie, to nie ma się czego obawiać wystarczy zrobić tak jak wyżej napisałem i po sprawie, a jeżeli napisał, że monety są piękne a przysłał syf, to należy je oddać i zażądać zwrotu pieniędzy.

caralinus napisał:
z tym płynem podałem gdyż myślałem że chodzi także o monety troche starsze (np. lata 2000 i mniej)


...toć ja stwierdzam, że nie było by kłopotów z monetkami nawet z tymi starszymi jak napisał Pan (np. lata 2000 i mniej) gdyby Pan X zrobił tak jak napisałem. Wink
Pozdrawiam
elrex

PS - Mnie te monety kolekcjonerskie w ogóle nie obchodzą, piszę tak z własnego doświadczenia na monetkach dużo starszych (ten nowoczesny syf mnie nie obchodzi, jak pewna mądra osoba pięknie napisała... Moneta kolekcjonerska (współczesna) nie posiada żadnej duszy , została wybita w mennicy i poszła bezpośrednio do rąk kolekcjonera. Z kolei biorąc w ręce taki stary egzemplarz, to wiadomo że związana jest z nią kupa historii, przechodziła przez ręce różnych ludzi, była świadkiem wielu wojen i po upływie tylu lat mam ją u siebie - to dla mnie jest dzieło sztuki, w której śpi ten niepowtarzalny czar.

_________________
carum est, quod rarum est
- drogie jest to co rzadkie.

Czw 05 Cze, 2008 21:42

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Moneta kolekcjonerska (współczesna) nie posiada żadnej duszy , została wybita w mennicy i poszła bezpośrednio do rąk kolekcjonera. Z kolei biorąc w ręce taki stary egzemplarz, to wiadomo że związana jest z nią kupa historii, przechodziła przez ręce różnych ludzi, była świadkiem wielu wojen i po upływie tylu lat mam ją u siebie - to dla mnie jest dzieło sztuki, w której śpi ten niepowtarzalny czar.

Ładnie powiedziane..... Piwo
pzdr

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Czw 05 Cze, 2008 22:13

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pasta do zębów też przywraca temu stopowi wygląd Uśmiech

Pią 06 Cze, 2008 21:09

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pasta do zębów też przywraca temu stopowi wygląd

zależy jaka pasta bo nie myślisz chyba o ble...med żel... Mr. Green
pzdr.... Piwo

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Pią 06 Cze, 2008 21:36

Powrót do góry
Pawelek
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 76
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli czyścić pastą do zębów, nie trzymać w klaserze? Jeśli dajmy na to mamy kasple. Czy wymagana jest paleta?? Można jakoś dobrze stworzyć kolekcję bez palety?

Sob 07 Cze, 2008 19:41

Powrót do góry
elrex
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 320
Pochwał: 1
Skąd: Wpisz w google...Najstarsze góry w Polsce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...no chyba, że się kapsel zmieści w klaser toć powinno być dobrze Wink
Oczywiście że można stworzyć, tylko trzeba też to stosownie katalogować (swoje numizmaty) jak dla mnie piękny, a za razem stosowny sposób katalogowania opisałem wyżej, no chyba, że woli Pan przerzucać stosy klaserów (segregatorów). Wydaję mi się, że każdy powinien obrać sobie sposób który dla niego jest najlepszy, nie mogę Panu narzucić (rozkazać) żeby Pan kupił specjalny kuferek itp.
Ja tylko dorzuciłem swoje ,,trzy grosze,, i tyle, mogę ewentualnie Panu podać fajną stronkę z wadami oraz zaletami... niżej link.
Pozdrawiam
i życzę powodzenia w przepięknym hobby. Uśmiech
http://www.katalogmonet.pl/poradnik/przechowywanie_monet_-_6_sposobow_6.html

_________________
carum est, quod rarum est
- drogie jest to co rzadkie.

Sob 07 Cze, 2008 21:11

Powrót do góry
enumizmatyczny
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kasety na dwójki

Polecam kasety na monety 2-złotowe Leuchtturm. Są bardzo szczelne, dobrze zabezpieczają przed patyną.

Czw 11 Cze, 2009 16:24

Powrót do góry
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polecam od razu z woreczka strunowego do kapselka i na paletę.
Klasery nawet te dobre z kieszonkami lateksowymi, wpuszczają niestety świat zewnętrzny.
A co do czyszczenia to pasta do zębów nawet żelowa potrafi porysować, płyny są dobre i kosztowne.
Poza tym każda ingerencja w monetę pozostawia ślad, nie zawsze od razu.

Reasumując: polecam kapsle w palecie

Pią 08 Mar, 2013 15:07

Powrót do góry
roberto12
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podpisuję sie pod tym obiema rękoma a nawet nogami Wink Palety + kapsle to w chwili obecnej najlepsze rozwiązania. Co więc nie warto czyścić monet 2 zl po po roku bedą wyglądać jeszcze gorzej nie przed czyszczeniem.
_________________
Interesują Cię monety? Zobacz mój blog numizmatyczny.

Czw 28 Mar, 2013 15:09

Powrót do góry
Nikolas
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: Police
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I tu się zgodzę monetki pincetką do kapselka a potem kuferka z paletkami mam taką kolekcję od kilku lat i ma się błyszcząco Uśmiech

Wto 08 Paź, 2013 15:03

Powrót do góry
GTRobin
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 60
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko kapsle - w albumach czy holderach na zmarnowanie.

Pią 06 Gru, 2013 14:57

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.