| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ID HERBU

Prosze o pomoc w identyfikacji tego-sadze ze pruskiego herbu.

W orle /z korona/ tarcza z sosna...

Na fotomontazu staralem sie wyostrzyc zarysy orla, drugim razem sosenki



Opis załącznika:

Pon 19 Maj, 2008 23:53

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No ja bym glowy nie dal sobie za to uciac, ze to pruski herb. Cos mi tak mowi, ze to raczej chyba "Reichsadler". Tylko z ta sosna to musze pomyslec. Czy nie byl to jakis tytul w II Rzeszy (1871-1918) nadawany przez Cesarza. Cos typu: Reichsforstmeister czy cos takiego. Nie wiem ale ktos z rodu slaskiego Henkel von Donnersmarck otrzymal taka godnosc. Moj przodek pracowal na takim majatku, wiec cos mi sie tam o uszy obilo.
Przeslij jakies fotki z innym naswietleniem. Albo sprobuj zrobic stepel, jakis tusz i na kartke.

Wto 20 Maj, 2008 15:30

Powrót do góry
hleb
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 276
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To napewno nie jest orzeł cesarski. Wedlug oficjalnego wzoru miał on lotki opuszczone ku dołowi i inną korone nad głową. Stylizaja wyobrażenie odpowiada godłu, które znajdujemy na pruskich urzędowych pieczęciach od lat czterdziestych gdzieś do osiemdziesiątych XIXw. na późniejszych orzel pruski coraz bardziej upodobnia się do cesarskiego. Co do drzewka nie wiem, być może trop podsynięty przez @rydza -smiglego jest dobry. Nie można jednak wykluczyć, że to jest jakiś herb "ziemski" o ile można użyć tego okreśłenia dla pruskiej heraldyki XIXw.
Pozdrawiam

_________________
DISCERNERE VERA ET FALSA

Pon 16 Cze, 2008 9:00

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.