| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pawelek
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 76
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Niewypały

WitaM!!
Mam takie pytanie: Co sie stanie jak sie znajdzie niewypał wykrywaczem metali??Czy znaleźliście coś takiego kiedykolwiek???Czy wykrywacz nie wykrywa min? Zszokowany

Prosze o odp.
Dziękuję

Nie 18 Maj, 2008 19:43

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co sie stanie jak sie znajdzie niewypał wykrywaczem metali??


A co ma się stać??? Zakopujesz głębiej i zapominasz!!! Broń Cię Boże majstrować przy nim!!!!

Cytat:
Czy znaleźliście coś takiego kiedykolwiek???


Każdy z nas pewnie nie raz. Taki już urok naszego hobby.

Cytat:
Czy wykrywacz nie wykrywa min?


Wykrywacz wykrywa miny, choć jeszcze żadnej nie znalazłem!!! Laughing

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Nie 18 Maj, 2008 20:06

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wykrywacz znajdzie niewypał bo jest to żelazo tak jak np.hełm jak jest to niewypał to lepiej powiadomić odpowiednie służby.
Ps.Wyjaśnij dokładnie o co ci chodzi o bezpieczeństwo czy stronę prawną.POZDRAWIAM

Nie 18 Maj, 2008 20:06

Powrót do góry
SharkGeneration
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 353
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak nie bedziesz sie znecał nad niewypalem to ciezko by sam z siebie wypalil chyba ze masz pecha w zyciu Uśmiech pozatym zalezy na szukanie czego sie nastawiasz bo wtey jest jakotaki podzial terenow na ktoryuch zamierzasz szukac Uśmiech od wojny minelo sporo czasu i raczej nie jest latwo trafic na pole minowe co najwyzej pojedyncze sztuki ale wiadomo ze w zyciu rozne rzeczy sie zdarzaja. w skrocie:

1) kopac delikatnie
2) rzeczy wygladajacych niebezpiecznie nie dotykac i przedewszystkim nie zosic do domu
3) pod zadnym pozorem nie rozkreac , przecinac , rozbijac itp ..

Najlepszy sposob unikania rzeczy niebezpiecznych to unikanie miejsc w ktorych ostro sie dzialo bo wiadomo ze ciezej znalezc cos wybuchowego na polu ornym niz w miejscach walk.

p.s : ojca kolega (operator koparki) blisko mostu grunwaldzkiego trafil łyżką bombe lotnicza 4cm od zapalnika Uśmiech na szczescie nic sie nie stalo zreszta ojciec sam jako operator sprzetu ciezkiego na bierzaco trafia cos wybuchowego.

Jednym slowem NIE KOMBINUJ przy tym a nic sie nie stanie Uśmiech

Nie 18 Maj, 2008 20:14

Powrót do góry
scout1942
Sierżant

Sierżant




Posty: 95
Skąd: Jelenia Góra
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam. Najpierw może powinniśmy koledze wytłumaczyć różnice między niewypałem a pociskiem wystrzelonym lub nieużywanym bo według mnie to jest zasadnicza różnica. Pozdrawiam

Nie 18 Maj, 2008 20:58

Powrót do góry
SharkGeneration
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 353
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolego czy wazne jest po czym odroznic nieuzywany od niewypału? Nie wiem pod jakim wzgledem zasadnicza róznica bo dla mnie i jednego i drugiego nalezy sie wystrzegac. Dla mnie zasada jest taka ze wszystko co wygląda podejrzanie poprostu omijam nie tykam sie niczego co ma ksztalt zblizony do rzeczy niebezpiecznych i nie chce sprawdzac czy cos bylo ruszane czy spadło i dziwnym trafem nie wybuchło Uśmiech nawet jak nie ruszane to nie chce sie przekonac jaka przez lata byla ingerencja natury a rece nie szczypiorek i 2 razy nie rosna Uśmiech

Generalnie to ciezko jest objasnic po czym widac czy niewypal. Moja rada omijac i to szerokim łukiem chyba ze komós zycie nie mile.

Jesli juz tak bardzo zalezy na definicji to moja najprostsza:

NIEWYPAŁ / NIEWYBUCH mowiac najprosciej roznego rodzaju amunicja ktora została uzyta lecz nie zadzialala prawidlowo i chyba nie trzeba rozpisywac z jakich przyczyn bo jest ich mnostwo czego oczywiscie sami nie jestesmy w stanie sprawdzic dlatego najlepiej nie dotykac nawet kijem bo nie wiemy czy nasza ingerencja nie spowoduje jakiejs reakcji ktora wywoła detonacje.

(odnosnie przyczyn ciekawostka w jednym z zamachów na hitlera gdzie przewozona w samolocie bomba nie wybuchla a przyczyna bylo podobno zawilgocenie ktore w ladowni samolotu przeobrazilo sie w lekkie oblodzenie ktore prawdopodobnie oslonilo splonke przed iglica badz spowolnilo ruch iglicy do tego stopnia ze uderzenie bylo zbyt slabe) Jesli zle pamiętam lub mam złe zrodla to prosze o poprawienie.

Nikt chyba nie bedzie rozpisywal sie na temat granatów , min , pociskow mozdzierzowych itp ... bo te to raczej kazdy omija z daleka ale w szczegolnosci powyzsza definicja NIEWYPALU sie ich tyczy.

Od strony prawnej nawet nie zadawaj pytan bo chyba jest to rzecza oczywista ze posiadanie rzeczy niebezpiecznych jest "przywilejem" organów do tego upowaznionych i chyba nie trzeba wyjasniac dlaczego (łatwo wyobrazic sobie blokowisko z sasiadem bedacym amatorem rzeczy niebezpiecznych z wiedzą amatorska zreszta takie scenariusze co jakis czas mozna obejrzec w wiadomosciach)

Jak zamierzasz szukac monet to raczej nie na pobojowisku wiec raczej bedziesz wybieral pola , drogi , itp .. gdzie raczej nie trafiaja sie ciekawostki niebezpieczne. A jesli zamierzasz zbierac fatny niebezpieczne to nie wiem czy ktokolwiek ci tutaj pomoze.

Pon 19 Maj, 2008 13:28

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Niewypały i niewybuchy, nie ważne pod jaką postacią, czy to w formie amunicji strzeleckiej małych i dużych kalibrów, czy też min itp. Jeśli znalezione zostaną jakieś niebezpieczne materiały należy miejsce zabezpieczyć oraz wezwać patrol saperski celem ich usunięcia. Rzeczą najważniejszą jest nie ruszać takich przedmiotów, ponieważ nigdy tak do końca nie wiadomo z czym ma się do czynienia. Przykładów urwania kończyn, ciężkich poparzeń czy też wypadków śmiertelnych chyba nie trzeba przytaczać.
Myślę, iż wątek ten został tym samym wyczerpany. Ponieważ nie jest to w zasadzie odpowiedni dział na taki temat, zostanie on zamknięty.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 19 Maj, 2008 18:32

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.