| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rozniczka
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 132
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Twierdza Grudziądz

Czy ma ktoś plan Twierdzy Grudziądz?
_________________
rozniczka

Sob 21 Maj, 2005 13:38

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie 22 Maj, 2005 21:07

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

więcej na stronie
Laughing
http://www.twierdza.grudziadz.vip.interia.pl/

Nie 22 Maj, 2005 21:19

Powrót do góry
rozniczka
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 132
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dzięki
_________________
rozniczka

Nie 22 Maj, 2005 22:01

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powodzenia Bardzo szczęśliwy

Nie 22 Maj, 2005 22:19

Powrót do góry
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam takie pytanie: jak obecnie wygląda możliwość zwiedzenia fortów Mała Księża Góra i Wielka Księża Góra?. Tak w niedziele...

Pon 09 Kwi, 2007 23:14

Powrót do góry
Sikor
Schütze

Schütze




Posty: 4
Skąd: niemcy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to podobno wziol to ktos prywatny ,wiec nie wiem czy wogole mozna tam wchodzic.Polecam za to cytadele jest otwarta dla zwiedzajacych. Wyluzowany

Sob 10 Lis, 2007 12:58

Powrót do góry
bator
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Twierdza

Jeśli chodzi o twiedzę to oczywiście dostępny jest tylko "kawałek" reszta zasiedlona przez zielonych Wyluzowany , ogólnie dostepne jest Dzieło Rogowe, ale strasznie zdewastowane...
Pozdr
Bator

Nie 11 Lis, 2007 23:42

Powrót do góry
gooroo30
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki




Posty: 236
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą to chyba najbardziej zapomniana cytadela w Polsce .
Sam nie mogę wyjść z podziwu dla władz miejskich , że mając taką perełkę nie starają się o wykopanie stamtąd wojska /nie dzieje się tam nic co usprawiedliwiałoby okupowanie takiego zabytku/ i udostępnienie obiektu turystom .
Urządzenie tam hotelu , kawiarni , muzeum byłoby przecież wspaniałą promocją miasta .
Nie wspomnę nawet o imprezach plenerowych .
Dla wszystkich , którzy nigdy nie zwiedzali naszej cytadeli ... to naprawdę olbrzymi i pięknie położony teren z widokiem na długi odcinek Wisły i panoramę Grudziądza .

Sro 15 Lip, 2009 19:47

Powrót do góry
sloma
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 51
Skąd: Festung Thorn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytadela po coś jest nadal w gestii WP i z tego powodu jeszcze dłuuuugo będzie. Z jednej strony jest to przykre, bo dokąd WP siedzi na górze - dotąd nie będzie przeprowadzona dokładna penetracja i inwentaryzacja wszystkich tuneli podziemnych. Z drugiej strony jednak dzięki obecności WP obiekty zachowane są we względnie dobrym stanie technicznym. Dzieło Rogowe to przykład wyjątkowej polityki władz i powinno stanowić pomnik głupoty. Podobnie jak znane szerzej wycięcie kopuł pancernych "z przymrużeniem oka" władz w czasach obecnych.
Jeśli jednak ktoś pokusi się o ekstremalne "zwiedzanie" Cytadeli, polecam RZEKOMO nieukończone nigdy systemy podziemne (minowe, kontrminowe i komunikacyjne) między Koszarami, Rawelinami, Bastionami i Przeciwskarpą oraz bardzo ciekawe pod Słoniczołem i pod Skarpą Wiślaną i Wielkim Magazynem Wink
Mam nadzieję, że jednak kiedyś obiekt stanie się zabytkiem cywilnym i w końcu będzie można napisać historię podziemi Cytadeli od nowa. Nie taką śmieszną jak dziś czy zawartą np. w Karcie Zabytku (ciekawe, czy osoba ją sporządzająca była pod ziemią dalej i głębiej niż tylko w "Schronie OPL" pod Bastionem.
Wtajemniczeni wiedzą swoje - Cytadela jest w gestii WP z racji istnienia tam naszej, polskiej Area 51 Wink

Pią 13 Sie, 2010 19:19

Powrót do góry
wojtgda84
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1362
Pochwał: 1
Skąd: Grudziądz,Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pamiętam z dzieciństwa cytadelę jako siedlisko wąchaczy kleju i innego elementu(wyłączając część wojskową którą zawsze co roku chętnie odwiedzałem)....co do władz miasta też nie chciał bym się wypowiadać......Przykre jest też to,że nie ciągnie mnie absolutnie do mojego rodzinnego miasta i w zasadzie jeżdżę tam gdy muszę....

Pią 02 Wrz, 2011 13:48

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.