| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niesmiertelnik SS - 13. SS-Totenk...

Hola

Od nie dawna jestem w posiadaniu takiej o to cwiartki (w sumie to 2/3 polowki, gornej polowki), lecz niestety nie mam pewnosci co do tego co moze byc dalej - moim zdaniem, jedyna mozliwa jak dla mnie opcja to 13 / 13. Totenkopfstandarte, aczkolwiek nie mam zadnych, niestety dowodow, aby takowa hipoteze nimi poprzec. Bede bardzo wdzieczny za pomoc w ustaleniu dalszych bic. Blaszka o tyle ciekawa, bo zachowala sie w dosc dobrym stanie, nie liczac prawda ubytku w postaci braku dalszej czesci ale za to znamy numer osobisty zolnierza i tu juz jako ciekawostka - blaszka posiada niezwykle widoczne slady noszenia (po sznurku), co czyni ja niewatpliwie interesujacy okaz. Wracajac jednak do tematu - za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny.


PS - blaszka zostala wykopana k. Debicy



Pozdrawiam
Adrian



Opis załącznika:
awers

Opis załącznika:
rewers

Nie 06 Kwi, 2008 22:11

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tym ktorym pokazalem ten fragment nie podobaly sie obie te "trojki".. Tak jak mi kiedys polecil Monsun (zasugerowal i z tego przyklad biorac) wystawilem ja na niemieckim forum, i dostalem nastepujaca wiadomosc, na Militaria Fundforum:

"Hello

It is the 13th coy of Totenkopf-Standarte 13. It is not a normal Totenkopf Standarte, it is the verstärkte SS Totenkopf Standarte.
Other Informations like names etc you can only get from WASt. No other chance. www.dd-wast.de

Best regards, Fronti"


Teraz pojawila sie zaglowka co oznacza te " verstärkte " ?

Sro 09 Kwi, 2008 18:01

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Adrianie,
to tzw. wzmocnione Totenkopf Standarte.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 10 Kwi, 2008 19:22

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czesc Marcin,

A powiedz mi jeszcze gdzie w takim wypadku bylo miejsce tej 13 kompani w pulku? Byla to nie formalna kompania? W spisach (mowie tu o Lexiconie) wystepuje tylko 12.



Pozdrawiam
Adrian

Czw 10 Kwi, 2008 19:31

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj,
może to coś pomoże?

http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Gliederungen/SSTotenkopf/Gliederung.htm

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 11 Kwi, 2008 17:18

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.